Zajęcia rewalidacyjne powinny trwać 60 min.
Przepisy dotyczące czasu trwania zajęć rewalidacyjnych różnią się o tych, określających czas trwania zwykłych lekcji. Przez godzinę - w przypadku zajęć rewalidacyjnych - rozumie się 60 min.
Przepisy dotyczące czasu trwania zajęć rewalidacyjnych różnią się o tych, określających czas trwania zwykłych lekcji. Przez godzinę - w przypadku zajęć rewalidacyjnych - rozumie się 60 min.
W średniorocznej strukturze zatrudnienia, niezbędnej do ustalenia wysokości funduszu dodatku uzupełniającego uwzględnia się nauczycieli z obszaru działania danego samorządu, dla których środki na...
Zarówno nałożenie kary upomnienia, jak i uzasadnienie przyczyn jej nałożenia, musi dokonać się w formie pisemnej. Takie zasady nakładania kar przewiduje art. 110 Kodeksu pracy.
Sam status uprawnionego do świadczeń z funduszu socjalnego nie powinien decydować o przyznaniu mu zapomogi zdrowotnej. Decydujące powinny być:sytuaca życiowa, rodzinna i materialna osoby uprawnionej.
Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie ma raczej szans, by nowelizacja Karty Nauczyciela weszła w życie na początku nowego roku, dlatego też przepisy o nauczycielskich urlopach pozostają na razie nie...
Sporządzając ocenę pracy nauczyciela, dyrektor szkoły może wystąpić o opinię samorządu uczniowskiego. Jest to jednak jego prawo, a nie obowiązek.
Nauczycielom prowadzącym nauczanie indywidualne z dzieckiem, które posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym przysługuje dodatek za warunki pracy bez względu na miejsce realizacji zajęć z uczniem.
Nauczyciel wychowawca klasy może dokonywać analizy ocen poszczególnych uczniów i ich frekwencji w trakcie godzin wychowawczych, podając na forum klasy uzyskane oceny czy liczbę nieobecności. Musi to...
Kwota wydatków bieżących, stanowiących podstawę zwrotu dotacji powinna zostać pomniejszona również o kwotę dotacji celowej otrzymywanej przez gminę dotującą z budżetu państwa.
Zasadą jest, że treść regulaminu pracy oraz regulaminu zakładowego fundusz świadczeń socjalnych ustala dyrektor przedszkola w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową.
W styczniu gminy muszą rozliczyć się z wypłaty nauczycielom ich średnich pensji. W rozliczeniu nie uwzględnia się wynagrodzeń wypłaconych pedagogom z tytułu umowy zlecenia.
Pracę nauczyciela ocenia dyrektor szkoły, a tym samym to od niego zależy, czy pedagog otrzyma dodatek motywacyjny. Sprzeciw nauczyciela nie ma wpływu na skuteczność decyzji o przyznaniu dodatku.
Obowiązkiem gminy jest zapewnienie dowozu dla dzieci spełniających roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne. Fakultatywnie gmina może również zapewnić dowóz dzieciom niespełniającym tego obowiązku.
Rodzice mają prawo uzyskiwać od szkoły informacje na temat postępów swojego dziecka. Ale współpraca ze szkołą wiąże się także z obowiązkami dla opiekunów, którzy muszą kontaktować się z nauczycielami...
Kwota, którą gmina właściwa ze względu na miejsce zamieszkania zwraca gminie dotującej przedszkole niepubliczne, podlega pomniejszeniu o wysokość dotacji otrzymywanej z budżetu państwa.
Wydatki na imprezę integracyjną będą zwolnione z podatku, jeżeli zostaną sfinansowane ze środków z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a przychód, który uzyska pracownik z tych środków, nie...
Podstawą funkcjonowania rady rodziców jest jej regulamin i to on powinien regulować kwestie związane z powoływaniem i odwoływaniem jej członków.
Ustalenie terminu wykorzystania urlopu uzupełniającego pozostaje do kompetencji dyrektora szkoły z uwzględnieniem wniosku nauczyciela - informuje serwis Prawo Oświatowe/ABC.
Dyrektor szkoły nie ma kompetencji aby skutecznie postawić nauczyciela przed komisją dyscyplinarną. Nie może także zwolnić go dyscyplinarnie.
Okres pracy w gospodarstwie rolnym powinien być poświadczony zaświadczeniem wydanym przez właściwy urząd gminy lub zeznaniami świadków.