Krzysztof Koślicki

Krzysztof Koślicki

Kontakt: Krzysztof.Koslicki@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Prof. Glumińska-Pawlic: Egzamin na doradcę podatkowego musi być trudny

Doradca podatkowy Dla studenta

Zwiększone ostatnio zainteresowanie egzaminem to efekt pewnej niefrasobliwości samorządu doradców podatkowych. Zaczęto mówić o zmianach w zakresie egzaminu i wprowadzeniu kilkuletniej aplikacji. O tym decyduje jednak ustawodawca – tłumaczy prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, przewodnicząca Państwowej Komisji do Spraw Doradztwa Podatkowego.

09.05.2019

Za naruszenie dyscypliny finansów publicznych grożą kary

Finanse publiczne

Błędne ustalenie należności budżetu państwa lub jednostek samorządowych jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Karane jest m.in. niezgodne z przepisami umarzanie podatków i opłat. Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ponosi osoba, która popełniła dany czyn.

08.05.2019

Egzamin na doradcę podatkowego zdało 65 proc. kandydatów

Doradca podatkowy Dla studenta

Zakończyła się tegoroczna wiosenna sesja pisemnych egzaminów na doradcę podatkowego. Pod względem liczby zdających była rekordowa, bo zgłosiło się aż 1506 chętnych. Jednak "zdawalność" była w tym roku stosunkowo niska, bo sprawdzian zaliczyło tylko 65 proc. zdających. Kandydaci na doradców mają teraz rok na zaliczenie części ustnej.

08.05.2019

Akcyza w górę - picie i palenie będzie droższe

Akcyza

Ministerstwo Finansów planuje podwyżkę od stycznia 2020 roku stawki podatku akcyzowego na używki. Chodzi o alkohol etylowy, piwo, wino, wyroby winiarskie, wyroby pośrednie, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy i wyroby nowatorskie. Zdaniem branży, wyższy podatek spowoduje wzrost szarej strefy w tej dziedzinie.

07.05.2019

Skarbówka chce podatku od sprzedaży mieszkania

Domowe finanse PIT Finanse

Aby nie płacić podatku po sprzedaży nieruchomości, pieniądze z transakcji trzeba przeznaczyć na realizację tzw. własnych celów mieszkaniowych. Od tego roku są na to trzy lata, a nie jak wcześniej dwa. Fiskus jednak zbyt ochoczo domaga się podatku. Najnowsza interpretacja pokazuje, że przepisy interpretowane są na wyrost.

07.05.2019
1    386  387  388  389  390  391  392  393  394    552