Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Artykuły autora

E-doręczenia uderzą w rozwody? Dobre założenie, problematyczny przepis

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości

Jeden czy dwóch pełnomocników? Przed takim dylematem mogą wkrótce stanąć np. osoby planujące rozwód. Rząd chce usprawnić sądy i wprowadza e-doręczenia, tyle że ze skutkiem natychmiastowym. A taka "szybkość" może uderzyć m.in. w sprawy rodzinne. Na szalę rzucany jest interes klientów, bo dopilnowanie go w takich warunkach będzie nie lada wyzwaniem, któremu jeden pełnomocnik może nie podołać - wskazują prawnicy.

02.02.2021

Sprytny dwudziestolatek zaszczepi się przeciwko Covid-19 szybciej niż 70-latek

Pacjent Opieka zdrowotna Koronawirus szczepienia

Każdy lekarz może wystawić każdemu skierowanie na szczepienie przeciwko Covid-19. To umożliwia nawet 20-latkom zarejestrowanie się na szczepienie przez infolinię. Po wypisaniu skierowania nikt bowiem już nie weryfikuje, czy dana osoba jest uprawniona. Z tej możliwości mogłyby skorzystać osoby młodsze po przeszczepach czy walczące z nowotworem, ale też całkiem zdrowe.

02.02.2021

Nauczyciele dostaną szczepionkę AstraZeneca

Kadry w oświacie

Nauczyciele są w pierwszej kolejności" do szczepień preparatem firmy AstraZeneca tak, "żeby działo się to równolegle z otwieraniem czy przywracaniem edukacji" - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Do 14 lutego przeprowadzone zostaną badania przesiewowe nauczycieli. Od ich wyniku zależeć będzie powrót pedagogów do szkół.

01.02.2021

Dworczyk: Do końca marca będzie sześć milionów szczepionek zamiast dziewięciu

Koronawirus

Do końca pierwszego kwartału zaszczepimy 3 miliony osób. Jutro przekroczymy milion zaszczepionych pierwszą dawką. Trzymamy się zatem harmonogramu, który ogłaszaliśmy - powiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień podczas poniedziałkowej konferencji.

01.02.2021

UOKiK ukarał bank BPH za klauzule walutowe w kredytach frankowych

Kredyty frankowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone tzw. klauzule spreadowe stosowane przez bank BPH w aneksach do umów o kredyt hipoteczny. Określają bowiem w sposób praktycznie niemożliwy do zweryfikowania przez konsumenta zasady ustalania kursów walut. W praktyce bank może podać dowolną wysokość raty, a konsument nie może zweryfikować czy została prawidłowo obliczona.

01.02.2021
1    147  148  149  150  151  152  153  154  155    534