Pawel Żebrowski

Paweł Żebrowski

Artykuły autora

Nowe technologie to mniej wypadków przy pracy - wyzwaniem stres i odosobnienie

Prawo pracy

Nowoczesne technologie spowodują, że wiele zagrożeń takich jak hałas, czy obciążenie fizyczne pracownika, zostanie wyeliminowanych. Wyzwaniem dla bezpieczeństwa i higieny pracy będzie za to stres, wypalenie zawodowe oraz odosobnienie. - W przyszłości bowiem większość zawodów będzie polegała na pracy przed monitorem, a to samotna praca - podkreślają eksperci.

26.09.2019

Polacy zmieniają pracę z powodu zarobków i braku szans na rozwój kariery

Prawo pracy

Aż 60 proc. Polaków jako powód rezygnacji z pracy podaje zbyt niskie wynagrodzenie. Inne przyczyny odejścia z firmy to brak możliwości rozwoju, nieprzyznanie premii i nagród, zbyt długie dojazdy do miejsca pracy oraz trudność w znalezieniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym

26.09.2019

Holenderska i polska inspekcja pracy planują zacieśnić współpracę

Prawo pracy

Kontrola warunków pracy, kwestii wynagrodzeń i bezpieczeństwa między innymi w agencjach pracy tymczasowej - polska i holenderska inspekcja pracy chcą ze sobą bliżej współpracować. To efekt rozmów między Wiesławem Łyszczkiem Głównym Inspektorem Pracy a Marckiem Kuipersem, Inspektorem Generalnym ds. Społecznych i Zatrudnienia w Holandii.

25.09.2019

Płaca minimalna jak w krajach "Starej Unii" - tylko czy warto?

Prawo pracy

Rząd uzasadnia podwyższenie płacy minimalnej - koniecznością "dogonienia" zarobków państw Europy Zachodniej oraz walką ze stereotypowym postrzeganiem Polaków jako taniej siły roboczej. Zdaje się jednak zapominać, że podwyżka płac to bilet w jedną stronę i dotkliwie przekonały się o tym m.in. Portugalia i Hiszpania. Warto się uczyć na ich błędach.

24.09.2019

"S" chce stałego mechanizmu wzrostu płacy minimalnej - powiązanego z PKB

Prawo pracy

NSZZ "Solidarność" chce, by poziom płacy minimalnej nie był uzależniony od decyzji polityków, lecz został powiązany ze wzrostem PKB. Związek proponuje, żeby najniższa pensja rosła szybciej, jeśli będzie wzrost produktu krajowego brutto na poziomie przynajmniej 3 procent. Według tej metody płaca minimalna wynosiłaby w 2020 roku ok. 2600 złotych.

24.09.2019
1    14  15  16  17  18  19  20  21  22    124