Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Artykuły autora

Rząd znów zamyka firmy, ale milczy o wsparciu

Koronawirus Tarcza finansowa

Od 20 marca w całej Polsce czeka nas lockdown. Rząd ponownie ograniczy w drodze rozporządzenia działalność galerii handlowych, zamknięte będą hotele, kina, teatry czy baseny. Od roku praktycznie nie funkcjonuje branża eventowa, od pięciu miesięcy siłownie, a bary, puby i restauracje mogą sprzedawać tylko na wynos. Mimo to, ze stronu rządu nie padło ani jedno słowo o wsparciu dla firm.

19.03.2021

Sąd uchylił wpis o likwidacji Dziennika Wschodniego

Spółki Prawo gospodarcze

Na wniosek mniejszościowych udziałowców, przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich, w czwartek Sąd Rejonowy Lublin-Wschód wykreślił likwidatora spółki wydającej Dziennik Wschodni z Krajowego Rejestru Sądowego. Uznał, że nie dokonał on odpowiedniego wyważenia racji „gospodarczych” ze „społecznymi”. To oznacza, że likwidacja „Dziennika Wschodniego” na razie została wstrzymana.

18.03.2021

Od 22 marca może ruszyć rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60-64 lata

Opieka zdrowotna Koronawirus szczepienia

Od dziś zapisywać się na szczepienia mogą osoby w wieku 68 i 67 lat. W poniedziałek 22 marca ma ruszyć rejestracja dla osób w wieku 66 i 65 lat. Jeśli jednak nie będzie dużego zainteresowania szczepieniem w związku z wątpliwościami wokół preparatu Astra Zeneca, ruszy też rejestracja dla osób w wieku od 60 do 64 lat. Rząd jednocześnie zapewnia, że ta szczepionka jest bezpieczna.

18.03.2021

Termin egzaminu dla rezydentów bez zmian, bo część lekarzy uciekłaby na zwolnienia

Zawody medyczne

W środowisku lekarzy wrze. Wszystko przez decyzję o przesunięciu terminu ustnej części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego na maj. W efekcie część młodych lekarzy, którzy zdali lub zdają właśnie egzaminy pisemne, żyłaby dwa miesiące w stresie, a także zawieszeniu finansowym. Dlatego Porozumienie Rezydentów zachęca ich do pójścia na zwolnienia. W odpowiedzi MZ przywróciło egzamin ustny w sesji wiosennej.

17.03.2021

Niespójne przepisy - może być kara za łamanie kwarantanny, mimo negatywnego testu

Prawo pracy Ubezpieczenia społeczne Koronawirus

Osoby z negatywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2 dostają powiadomienia z aplikacji „Kwarantanna domowa” o nałożeniu na nie kary przez Sanepid. Powodem ma być ignorowanie zadań, jakie wysyła im dobrowolnie zainstalowana w telefonie aplikacja. Sanepid twierdzi, że nie nakłada kar na osoby, które nie wykonują zadań, a nakładane sankcje odnoszą się do stwierdzonych naruszeń zasad kwarantanny. Informacje z aplikacji temu jednak przeczą.

17.03.2021
1    129  130  131  132  133  134  135  136  137    534