Katarzyna Redmerska

Artykuły autora

Współpraca wyspecjalizowanych ośrodków ma być przyszłością onkologii

Opieka zdrowotna

Przyszłością onkologii są wyspecjalizowane ośrodki, zapewniające pacjentom kompleksową opiekę i dostęp do nowoczesnych metod leczenia chorób nowotworowych. Konieczna jest ścisła współpraca wiodących, wielospecjalistycznych jednostek. Ważnym wyzwaniem jest nie tylko dobra organizacja i zarządzanie procesem terapii, ale także profilaktyka, edukacja pacjentów i sprawny system badań przesiewowych - wskazują specjaliści.

06.06.2022

Wiele trzeba poprawić w leczeniu dzieci

Opieka zdrowotna Zarządzanie

Konieczne jest nowe podejście do leczenia dzieci. Stały problem stanowi brak oddzielnych dla nich szpitalnych oddziałów ratunkowych. Mali pacjenci powinni mieć dostęp do pełnej diagnostyki i kompleksowej opieki specjalistów różnych dziedzin w jednym miejscu. Przykładowo na Dolnym Śląsku działa 39 oddziałów pediatrycznych, ale spora ilość miejsc nie przekłada się jednak wprost na jakość opieki pediatrycznej.

01.06.2022

Młodzi farmaceuci nie chcą pracować w aptekach

Szkolnictwo wyższe Zawody medyczne

Przyszli farmaceuci o swoich planach zawodowych myślą już w trakcie studiów. I wolą odbyć staż m.in. w firmie farmaceutycznej czy kosmetycznej niż w aptece. Absolwenci farmacji nie garną się więc do pracy w aptece. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez koncern farmacutyczny Gedeon Richter.

24.05.2022

OZZL na Mazowszu z nowym przewodniczącym

Zawody medyczne

Joachim Budny został nowym przewodniczącym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy na Mazowszu. Zastąpił ustępującą z tej funkcji Agnieszkę Serwan-Hałabuz. Swoją kadencję pełnić będzie przez okres dwóch lat. Nowy przewodniczący od kilku lat jest zaangażowany także w działalność Porozumienia Rezydentów, a także Porozumienia Zawodów Medycznych.

23.05.2022

Coraz więcej uczniów ma problemy ze wzrokiem

Szkoła i uczeń Opieka zdrowotna

Co najmniej dwukrotnie wzrósł odsetek problemów ze wzrokiem u dzieci w klasach I-III – wskazują wyniki pilotażowego programu krótkowzroczności „Dobrze widzieć”. Przekroczone zostały szacunkowe dane, które obowiązywały przed pandemią – mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Katedry Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierujący zespołem badawczym.

21.05.2022
1    13  14  15  16  17  18  19  20  21    80