Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Artykuły autora

Sejm pracuje nad funduszem deweloperskim, w branży strach przed upadłościami

Rynek i konsument Budownictwo

Projekt ustawy ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym czeka już na drugie czytanie. Posłowie nie poparli praktycznie żadnej z poprawek zgłoszonych przez deweloperów. A ci nie mają wątpliwości, że nowe przepisy, są zbyt rygorystyczne i spowodują wzrost cen mieszkań, ale także wyeliminowanie z rynku małych i średnich deweloperów

01.04.2021

W kwietniu rząd uruchomi tarcze dla poszkodowanych branż

Koronawirus Tarcza finansowa

Przedsiębiorcy poszkodowani przez trzecią falę pandemii będą mogli starać się o zwolnienie ze składek ZUS, postojowe i mikropożyczki. Pomoc, tak jak dotychczas będzie uzależniona od kodu PKD - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Z kolei Polski Fundusz Rozwoju umorzy subwencję z tarczy finansowej 1.0 dla firm objętych tarczą 2.0.

30.03.2021

Rząd zmienia zasady szczepień przeciwko Covid-19

Koronawirus szczepienia

W kwietniu do Polski ma trafić 5 milionów dawek. Wówczas szczepić zaczną ratownicy medyczni, pielęgniarki i wszystkie szpitale tymczasowe. Potem uruchomione zostaną punkty drive-thru, w zakładach pracy oraz aptekach. 12 kwietnia zacznie się rejestracja osób z rocznika 1962. Każdego dnia będzie mógł się zarejestrować kolejny rocznik aż do 1973. W maju ma ruszyć rejestracja dla wszystkich.

30.03.2021

Pracodawcy chętnie zaszczepią pracowników, ale przepisy na razie nie pozwalają

BHP Opieka zdrowotna Koronawirus szczepienia

Rząd zapowiada przyspieszenie w szczepieniach przeciwko Covid-19 i chce zwiększyć liczbę miejsc, w których będzie podawana szczepionka o zakłady pracy. By pracodawcy zaczęli szczepić swoich pracowników, muszą mieć możliwość stworzenia punktów szczepień na terenie firmy. Obecnie bowiem taki zastrzyk można podać tylko w pełni wyposażonej placówce leczniczej.

30.03.2021

Banki bez wynagrodzenia od frankowiczów za korzystanie z kapitału - uważa polski rząd

Kredyty frankowe

Roszczenia banków o bezumowne korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy jest bezprawne. Gdyby było inaczej, konsument poniósłby dodatkową szkodę, a bank nie odczuł negatywnych skutków stosowania nieuczciwych klauzul. Banki składają takie pozwy przeciwko frankowiczom wyłącznie po to, by uzyskać efekt odstraszający. Takie stanowisko przedstawiła Polska w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej - dowiedział się serwis Prawo.pl.

29.03.2021
1    126  127  128  129  130  131  132  133  134    534