Nie wszystkie wyniki pomiarów mogą być brane pod uwagę przy decyzję o dopuszczalnym poziomie hałasu
Czy starosta musi wydać decyzję o dopuszczalnym poziomie hałasu w sytuacji, gdy w obecnej chwili nie są przekraczane dopuszczalne normy hałasu?
Czy starosta musi wydać decyzję o dopuszczalnym poziomie hałasu w sytuacji, gdy w obecnej chwili nie są przekraczane dopuszczalne normy hałasu?
Skoro wierzytelność była zarachowana jako przychód należny z działalności gospodarczej to podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych utworzony na nią odpis aktualizujący.
Zarząd powiatu zażądał od kierownika składania comiesięcznego sprawozdania z realizacji planu finansowego w podziale na 12 miesięcy. Czy zarząd ma prawo żądać takiego sprawozdania?
Czy tworząc w Gminnej Spółdzielni odpis na ZFŚS, można zliczyć do zatrudnionych Społecznego Członka Zarządu?
Jeśli osoba będąca w połowie właścicielem nieruchomości zamierza ją wprowadzić do ewidencji środków trwałych, jej wartość początkową winna ustalić w proporcji wynoszącej 50% jej wartości. Nawet jeśli...
Wartość początkową maszyn, co do których podatnik nie dysponuje dowodami zakupu, należy wycenić przy uwzględnieniu cen rynkowych podobnego sprzętu z grudnia poprzedniego roku. Jeżeli ich wartość...
Czy SP ZOZ prowadzony przez samorząd województwa może zostać oddany/przekazany (bądź wydzierżawiony) do dyspozycji stowarzyszenia?
Regały wysokiego składowanianie podlegają dyrektywom nowego podejścia, co oznacza, że nie muszą być oznakowane znakiem CE i nie muszą posiadać deklaracji zgodności.
Starosta przekazał decyzję ZRID do osób oznaczonych w ewidencji gruntów. Organ wyższego rzędu rozpatruje wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji. Po zawiadomieniu o wszczęciu postępowania, na...
Czy starosta powinien na wniosek kontrolowanego zawiesić prowadzone postępowanie w sprawie wydania decyzji o dopuszczalnym poziomie hałasu do czasu zakończenia postępowania prowadzonego przez WIOŚ?
Od kiedy należy liczyć czas pracy w podróży służbowej (do diety) pilota samolotu, który pół godziny przed startem przygotowuje samolot do lotu. czy te pół godziny przed startem już zalicza się do...
Jeśli faktura nie zostanie uregulowana (gotówka, przelew, kompensata) przez 150 dni od terminu płatności, to wtedy należy dokonać skorygowania odliczenia za okres, w którym przypada ten 150 dzień.
Jeżeli jednak szkoła zostaje zlikwidowana nie ma podstaw do udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia.
Podatnik od 2013 r. nie tylko nie ma obowiązku, ale także nie ma podstaw prawnych do wystawiania faktur zaliczkowych do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT).
Co do zasady organy podatkowe uznają, iż powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT jest możliwy od początku roku kalendarzowego, a nie od początku miesiąca w trakcie roku.
Pomimo tego, że przepisy dotyczące stosowania kas rejestrujących nie odnoszą się do kwestii zmiany miejsca prowadzenia działalności, przyjmuje się, że istnieje taka możliwość i w przypadku zmiany...
Wynagrodzenie urlopowe należy wypłacić niezależnie od dofinansowania wypoczynku (wczasy pod gruszą). W wynagrodzeniu urlopowym należy uwzględnić wynagrodzenie za pracę w porze nocnej wypłacone w 3...
Przepisy przeciwpożarowe nie określają liczby kontroli przeprowadzanych po zakończeniu prac niebezpiecznych pod względem pożarowym. Wskazują jedynie, iż po zakończeniu takich prac należy poddać...
Nauczyciel, który otrzymał odprawę emerytalną i następnie został zatrudniony, nie nabędzie ponownie prawa do odprawy emerytalnej.
Czy fakt uzyskania prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane zwalnia inwestora z konieczności uzyskania pozwolenia wodnoprawnego?