Krzysztof Koślicki

Krzysztof Koślicki

Kontakt: Krzysztof.Koslicki@wolterskluwer.com

Artykuły autora

MF z dnia na dzień unieważnił interpretacje o rozliczaniu VAT od paliwa

VAT Doradca podatkowy

Przy okazji wydania interpretacji ogólnej dotyczącej VAT od kart paliwowych, resort finansów unieważnił interpretacje indywidualne dotyczące transakcji trójstronnych. Podatnicy stracili ochronę, a dotychczasowe rozwiązania z dnia na dzień stały się nieprawidłowe. Problem dotknie wszystkie firmy rozliczające zakupy paliwa w formie kart paliwowych - także korzystające z leasingu.

19.02.2021

Resort finansów szykuje SLIM VAT 2

VAT Rachunkowość

Ministerstwo Finansów rozpoczyna prekonsultacje pakietu kolejnych zmian w przepisach o VAT. Mają one dotyczyć piętnastu nowych rozwiązań, które w założeniu MF, ułatwią rozliczanie podatku. Chodzi m.in. o fakturowanie, zmniejszenie formalności oraz poprawę płynności finansowej firm.

18.02.2021

Ryczałt dla wolnych zawodów interesujący, ale nie zawsze opłacalny

PIT Rachunkowość

Jeszcze tylko przez kilka dni można zmienić formę opodatkowania i wybrać ryczałt - płacony od przychodów. W tym roku obowiązuje nowy, wyższy niż dotychczas, limit przychodów umożliwiający rozliczanie PIT w ten sposób. Z ryczałtu może skorzystać prawie każdy. Pozostanie przy zasadach ogólnych w wielu przypadkach będzie jednak bardziej opłacalne.

18.02.2021

MF: Zaliczki na PIT pobrane za styczeń odroczone do sierpnia

PIT Małe i średnie firmy

Podpisane w środę przez ministra finansów rozporządzenie przedłuża do 20 sierpnia 2021 roku termin przekazania zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowany podatek dochodowy pobrany przez płatników w styczniu 2021 r. MF szacuje, że rozwiązanie to obejmie około 90 tysięcy przedsiębiorców.

17.02.2021

Internetowi blogerzy i blogerki muszą rozliczyć podatek

PIT Rachunkowość

Prowadzenie vlogów, blogów, kont w mediach społecznościowych, serwisach internetowych czy innej działalności internetowej coraz częściej staje się źródłem dużych zarobków. Otrzymane w ten sposób dochody trzeba rozliczyć i zapłacić fiskusowi należny podatek. Ze szczególną uwagą trzeba podejść do kosztów uzyskania przychodów.

17.02.2021
1    213  214  215  216  217  218  219  220  221    567