Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Artykuły autora

Jakub Kraszewski: Tworzenie specjalistycznych oddziałów w szpitalach powiatowych było błędem

Opieka zdrowotna Zawody medyczne Zarządzanie

Nie stać nas na „rozdrabnianie” kadry medycznej na zbyt wiele jednostek. Powinniśmy również przeprofilować zakresy działania małych szpitali, żeby mogły świadczyć podstawowe usługi, na które jest największe zapotrzebowanie lokalne, a procedury specjalistyczne koncentrować w ośrodkach specjalistycznych. Kategoryzacja szpitali może sprawić, że ten system będzie wydajniejszy

13.09.2021

Nowe prawo ma zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, ale medycy pytają o gwarancje dla siebie

Opieka zdrowotna Zawody medyczne

Projektowana ustawa o jakości w ochronie zdrowia ma zapewnić większe bezpieczeństwo pacjentom. M.in. wprowadzając dla wszystkich uczestników procesu leczenia obowiązek zgłaszania zdarzeń niepożądanych. Medycy nie mają nic przeciwko temu, ale obawiają się, że ta procedura może prowadzić do represji wobec nich. Podnoszą to podczas obecnego protestu

13.09.2021

Minister: Postulaty medyków oznaczają zwiększenie nakładów o 100 mld zł

Finansowanie zdrowia Zawody medyczne

Trzy z ośmiu propozycji Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia dotyczą trzykrotnego wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Ich realizacja oznaczałaby wydatki na poziomie 100 mld zł. Całkowity budżet na zdrowie w 2022 r. to 120 mld zł. Tak ocenił Adam Niedzielski, minister zdrowia. A rozmowy z protestującymi zakończyły się fiaskiem.

10.09.2021

Bez konkretów po spotkaniu ministra zdrowia z protestującymi medykami

Finansowanie zdrowia Zawody medyczne

W czwartek po południu minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Medyków. Jak informuje Komitet, nie padły żadne konkretne propozycje, w tym dotyczące rozmów z premierem. Dlatego w sobotę 11 września odbędzie się protest.

09.09.2021

Dodatkowe pieniądze na ratownictwo medyczne nie zażegnają kryzysu

Finansowanie zdrowia Zawody medyczne

Ministerstwo Zdrowia chce opanować kryzys państwowego systemu ratownictwa medycznego, podwyższając wycenę tzw. dobokaretki o ponad tysiąc złotych. Tyle, że te pieniądze nie będą "znaczone", i nie muszą trafić do portfeli ratowników, a poza tym ci nie chcą już pracować po 300 godzin na kontraktach. W efekcie planu Adama Niedzielskiego karetki wcale nie muszą zapełnić się ratownikami.

09.09.2021
1    86  87  88  89  90  91  92  93  94    534