Agnieszka Matłacz

Agnieszka Matłacz

Artykuły autora

Ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma wesprzeć polską wieś

Małe i średnie firmy

Polska wieś wymaga nadal wszechstronnej opieki i wsparcia ze strony państwa. Polskie rodzinne gospodarstwo rolne to jest fundament naszej gospodarki, o nim trzeba zawsze pamiętać - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział, że wkrótce złoży w parlamencie projekt ustawy, która wesprze takie gospodarstwa.

01.05.2020

Raport: Polacy pracują zdalnie krócej, ale efektywniej

HR

Ponad 40 proc. respondentów deklaruje efektywniejszą pracą w czasie izolacji. Tylko jeden na dziesięciu badanych pracowników, którzy z powodu pandemii pracują poza siedzibą firmy, twierdzi, że nie przepada za pracą zdalną. Po zakończeniu kwarantanny 1/4 pracowników mogłaby pozostać na pracy zdalnej - wynika z raportu Nationale-Nederlanden.

01.05.2020

Prezydent zapowiada 6 mld na realizację Narodowej Strategii Onkologicznej

Finansowanie zdrowia

W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się wzrostu zachorowań na choroby nowotworowe. - Walka z tymi chorobami wymaga patrzenia w przód. Dlatego Narodowa Strategia Onkologiczna, i dlatego dodatkowe pieniądze na realizację tej strategii - prawie 6 mld zł obok normalnych środków, które są już dzisiaj wydawane na onkologię - zapowiedział w piątek podczas konwencji programowej Andrzej Duda.

01.05.2020

Osoby, które przejdą na emeryturę w czerwcu, nie dostaną niższych świadczeń

Emerytury i renty Ubezpieczenia społeczne

Osoby, które decydują się na przejście na emeryturę w czerwcu, otrzymują niższe świadczenia niż emeryci składający wnioski w innych miesiącach. To problem znany od wielu lat, a wszystko przez zasady waloryzacji. Sejm pracuje nad zmianą niesprawiedliwych przepisów. Problem czerwcowych emerytur nie zostanie jednak rozwiązany na dobre, bo nowelizacja dotyczy tylko zasad waloryzacji osób przechodzących na emeryturę w czerwcu 2020 roku.

30.04.2020

NIK: Kurczy się miejsce do przechowywania materiałów archiwalnych

Administracja publiczna

W Polsce brakuje powierzchni do przechowywania zasobu archiwalnego. W ciągu trzech najbliższych lat w ponad 30 proc. archiwów państwowych zabraknie miejsca na gromadzenie nowych zasobów. Przed archiwami stoją też nowe wyzwania, m.in. potrzeba tworzenia wersji elektronicznych materiałów archiwalnych - to wnioski z kontroli przeprowadzonej przez NIK.

29.04.2020
1    149  150  151  152  153  154  155  156  157    448