Robert Horbaczewski

Robert Horbaczewski

Kontakt: robert.horbaczewski@wolterskluwer.com

Artykuły autora

W sobotę można się spisać w GUS aż do północy

Administracja publiczna

W sobotę wybrane punkty spisowe GUS będą otwarte aż do północy. Spisać będzie się można także w ośmiu urzędach dzielnicowych w Warszawie. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że nadal można korzystać z infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, a spis trwa do końca września i jest obowiązkowy.

25.09.2021

Latające lampiony - szczęście leci w górę, problemy zostają na dole

Samorząd terytorialny Środowisko

Lampiony szczęścia są coraz większym problemem. Powodują zaśmiecanie plaż, są niebezpieczne dla zwierząt i stwarzają zagrożenie pożarowe oraz lotnicze. Polskie prawo w ogóle nie reguluje ich używania. W tym roku we własnym zakresie problem próbowały uregulować władze Władysławowa. Ministerstwa klimatu i środowiska oraz infrastruktury uważają, że takiej potrzeby nie ma.

25.09.2021

Nowe prawo działa - spada liczba wypadków na przejściach dla pieszych

Prawo karne Transport

Od wprowadzenia przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszego w trakcie wchodzenia na przejście dla pieszych spadła liczba wypadków – informuje ministerstwo infrastruktury. W okresie od 1 czerwca do końca sierpnia tego roku doszło do 421 takich wypadków. To o 3 procent mniej niż w 2020 roku i o 24 procent mniej niż dwa lata temu.

24.09.2021

W łódzkim nadal będzie obowiązywać Samorządowa Karta Praw Rodzin

Samorząd terytorialny Prawo europejskie

Sejmik województwa łódzkiego nie uchylił w piątek Samorządowej Karty Praw Rodzin. Na uchylenie tzw. uchwały anty-LGBT zdecydowali się natomiast radni sejmiku województwa świętokrzyskiego, którzy jednocześnie przyjęli uchwałę w sprawie "poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania". Modyfikację podobnych uchwał zapowiedziały władze samorządowe Małopolski i Lubelszczyzny.

24.09.2021

Samorządy chcą zmian w programie „Czyste Powietrze”

Samorząd terytorialny Środowisko

Mimo zachęt ponad 20 procent gmin nie zdecydowało się na przystąpienie do rządowego programu „Czyste powietrze”. Zdaniem części samorządów program wymaga przebudowy. Uważają że walka ze smogiem powinna być zadaniem zleconym i realizowanym na podstawie dotacji celowej. Wtedy łatwiej byłoby im tę akcję organizować.

24.09.2021
1    202  203  204  205  206  207  208  209  210    333