Krzysztof Koślicki

Krzysztof Koślicki

Kontakt: Krzysztof.Koslicki@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Firma odpowiedzialna społecznie może obniżyć swój podatek

CIT PIT

Najnowsza interpretacja skarbówki potwierdza jednoznacznie – działania firm realizowane w ramach programów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Sprezentowanie czegoś mieszkańcom gminy, w której firma prowadzi działalność, nie jest darowizną. Nie jest też reprezentacją, która uniemożliwia obniżenie podatku.

10.07.2020

Zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych tylko do 13 lipca

Doradca podatkowy Spółki Finanse

W najbliższy poniedziałek, 13 lipca, upływa termin zgłoszenia informacji o beneficjentach rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Obowiązek dotyczy spółek, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego przed 13 października 2019 roku. Podmioty wpisane do KRS później, do CRBR muszą zgłaszać się nie później niż ciągu siedmiu dni od dnia wpisu do KRS.

09.07.2020

Tajemniczy błąd 415 przy wysyłaniu JPK_VAT

VAT Rachunkowość

Nie zawsze udaje się wysłać Jednolity Plik Kontrolny za pierwszym razem. Często uniemożliwia to pojawienie się błędu o kodzie 415. Wynika on m.in. z niespójności w strukturze logicznej pliku. Ministerstwo Finansów tłumaczy, co zrobić, by go uniknąć i wysłać JPK z sukcesem.

09.07.2020

Pracownikom skarbówki opłaca się gnębić podatników

Finanse publiczne Doradca podatkowy Administracja publiczna

Przeciętna wysokość nagrody w Ministerstwie Finansów wyniosła ponad 16 tysięcy złotych brutto. Funkcjonariusze dostali natomiast ponad 17 tysięcy. Premie pracowników urzędów są niższe. Ich wysokość jest jednak uzależniona od liczby zakończonych kontroli lub wydania np. decyzji o zabezpieczeniu. Urzędnicy mają specjalny przelicznik nagród. Podatnicy są na z góry przegranej pozycji.

09.07.2020

Koszty uzyskania przychodów dla umowy o pracę można zwiększyć

Domowe finanse PIT

Do obliczenia podatku od wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę pod uwagę trzeba wziąć koszty uzyskania przychodu. Ich wysokość jest określona w przepisach. W pewnych warunkach pracownik może je samodzielnie podwyższyć. Znaczenie ma przede wszystkim, dla ilu firm pracuje, a także czy pracodawca znajduje się w miejscowości, w której pracownik mieszka czy dalej.

08.07.2020
1    282  283  284  285  286  287  288  289  290    567