Doskonalenie nauczycieli bez kolegiów - przepisy już obowiązują
Zakłady kształcenia nie będą uprawnione do prowadzenia doskonalenia zawodowego. Weszło w życie rozporządzenie regulujące tę materię.
Zakłady kształcenia nie będą uprawnione do prowadzenia doskonalenia zawodowego. Weszło w życie rozporządzenie regulujące tę materię.
Nowe przepisy oświatowe ograniczą możliwość przekazywania gminnych placówek innym podmiotom. Jednostka samorządu terytorialnego nie będzie mogła się wyzbyć wszystkich placówek.
Projektowane przez MENprzepisy umożliwią przenoszenie nauczycieli zatrudnianych na umowę o pracę. Dodatkowo stracą oni część uprawnień, które zapewniała im do tej pory Karta Nauczyciela.
W nowej ustawie oświatowej nie będzie przepisu, który reguluje zasady nauczania religii. MEN zapewnia jednak, że nie planuje zmian w tej materii.
Nauczyciele gimnazjów, dla których nie wystarczy godzin po przekształceniu szkół, zostaną przeniesieni w stan nieczynny, a potem stracą pracę.
Aby podjąć dodatkową pracę w innej placówce, nauczyciel będzie musiał uzyskać zgodę dyrektora szkoły. Złamanie zasady grozić będzie zwolnieniem.
Reforma edukacji rozpocznie się już w przyszłym roku szkolnym. MEN zakłada, że 1 września 2019 r. gimnazja nie będą już częścią ustroju szkolnego.
W roku szkolnym 2017/2018 nie będzie już rekrutacji do gimnazjum; decyzja co do formy i czasu przekształcenia tych placówek będzie należeć do podmiotów prowadzących - poinformowała w piątek minister...
Jednostka samorządu terytorialnego będzie mogła stworzyć oddziały przygotowawcze dla uczniów z zagranicy. Ma to pomóc w zniwelowaniu różnic programowych.
Resort finansów udostępnił projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (tzw. ustawy okołobudżetowej). Przewiduje ona m.in. utrzymanie odpisu na zakładowy...
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia dostosowujące wymogi dotyczące szkolenia egzaminatorów do przepisów likwidujących sprawdzian szóstoklasisty. Oba akty obowiązują od 1 września 2016 r.
W Dzienniku Ustaw opublikowano nowy tekst jednolity ustawy - Karta Nauczyciela. Nie wprowadza zmian normatywnych w tekście aktu prawnego.
Rok szkolny będzie się kończył w najbliższy piątek następujący po 20 czerwca. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie regulujące tę materię.
Średnia ocen ucznia, który uczęszczał zarówno na religię, jak i etykę, uwzględniać będzie obie oceny. Taką zmianę wprowadzi rozporządzenie opublikowane właśnie w Dzienniku Ustaw.
MENchce lepiej wykorzystywać potencjał nauczycieli. Dlatego reforma edukacji ma położyć nacisk na rolę doradcy metodycznego, który pomoże pedagogom zaplanować ścieżkę kariery.
Dobrze oceniany nauczyciel będzie miał szansę na szybszy awans i lepsze zarobki. MENchce w ten sposób motywować pedagogów do lepszej pracy.
Sześciolatki, które nie pójdą do pierwszej klasy, zostaną objęte subwencją. To jeden z pomysłów MENna reformę edukacji.
Dokumenty potwierdzające kwalifikacje pracownika będą tworzone według ujednoliconych wzorów. Informacje o konkretnych umiejętnościach będą przedstawiane w postaci znaków graficznych.
Powrót do ośmioklasowej podstawówki, czteroletnie liceum i nowy stopień awansu zawodowego nauczyciela- to główne założenia reformy edukacji, które minister edukacji przedstawiła podczas debaty w...
Zastąpienie zawodówek nowoczesnymi szkołami branżowymi, przekazanie organizacji egzaminów zewnętrznym podmiotom oraz dostosowanie kształcenia do potrzeb pracodawców - to główne kierunki reformy...