Beata Dązbłaż

Artykuły autora

Skierowanie na fizjoterapię trzeba zarejestrować

Pacjent Opieka zdrowotna

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, wyjątkowo, trzeba zarejestrować w zakładzie rehabilitacji w ciągu 30 dni od wystawienia. Łatwo się pomylić, bo inne skierowania do lekarzy specjalistów nie mają tego ograniczenia. W dodatku niekiedy lokalne systemy umożliwiają rejestrację skierowań po terminie, a o tym, że zabieg się nie odbędzie, pacjent jest informowany w ostatniej chwili.

31.01.2023

Anna Kupiecka: Bez oceny pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej działamy po omacku

Pacjent Opieka zdrowotna

Nie mamy danych z pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej, dlatego - chociaż sieć jest absolutnie potrzebna - obawiam się, czy nie będzie to kolejny eksperyment na pacjentach, z którego dopiero po kilku latach będziemy wyciągać wnioski – mówi w wywiadzie dla Prawo.pl Anna Kupiecka, prezeska Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.

27.01.2023

Będzie wyższe dofinansowanie dla ośrodków samopomocy, ale na razie tylko przez pół roku

Samorząd terytorialny Pomoc społeczna

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przekaże dodatkowe środki z rezerwy celowej budżetu państwa na bieżącą działalność środowiskowych domów samopomocy. Finansowanie zostanie jednak zwiększone tylko w pierwszym półroczu 2023 r. i dlatego zarządzający placówkami zastanawiają się jak podzielić zapowiedziane fundusze i co będzie w drugiej połowie roku.

26.01.2023

Ponad 600 tys. osób nie będzie mogło skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej

Pacjent Wojsko Niepelnosprawność

Prawdopodobnie ponad 600 tys. osób nie będzie mogło w tym roku skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w rozliczeniu podatkowym za rok 2022. Wszystko za sprawą obowiązującej od 2023 r. wyższej kwoty wolnej od podatku. Przypomnijmy, że ulga pozwala pacjentom z niepełnosprawnością odliczać m.in. wydatki na leki, zabiegi rehabilitacyjne, czy przewóz odpłatną karetką.

21.01.2023

Po zmianach w ustawie o języku migowym będzie mniej dyskryminacji w urzędach

Samorząd terytorialny Administracja publiczna

Zapewnienie osobom głuchym możliwości korzystania z tłumacza polskiego języka migowego we wszystkich instytucjach publicznych finansowanych ze środków publicznych – to kierunek rozpoczętych w Senacie prac nad założeniami do nowelizacji ustawy o języku migowym. Senatorowie są zgodni, że zmiany są konieczne. Nie ma co do tego wątpliwości także Rzecznik Praw Obywatelskich.

21.01.2023
1    61  62  63  64  65  66  67  68  69    101