Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Artykuły autora

Elektroniczna dokumentacja medyczna – nie jest tak dobrze, jak mówi rząd

Nowe technologie Opieka zdrowotna Zarządzanie

Stowarzyszenie Twórców Oprogramowania Rynku Medycznego, a także lekarze, twierdzą, że nie są gotowi na wdrożenie już od lipca elektronicznej dokumentacji medycznej. Ministerstwo Zdrowia nie zamierza przesunąć tego terminu, ale uspokaja, że nie będzie karać tych, którzy nie zdążyli. Polska Izba Informatyki Medycznej cieszy się, że nie ma odwrotu od cyfryzacji, ale przyznaje, że nie wszystko działa

21.06.2021

Program wyszukujący ryzyka w umowach zwycięzcą Legal Hackathon 2021

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

Po trzech dniach kreatywnej pracy jury wybrało zwycięskie projekty Legal Hackathon 2021. Wygrał IP Risk, czyli program do wychwytywania ryzyk w umowach. Drugie miejsce zajęła Powiadomka – aplikacja, która nie pozwoli przeoczyć żadnego pisma z sądu. Trzecie miejsce przypadło Mayonnaise - programowi, który ma uchronić startupy przed prawną katastrofą.

20.06.2021

Trwa Legal Hackathon 2021 – maraton prawniczego programowania

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

W piątek 18 czerwca wystartował już po raz czwarty Legal Hackathon 2021, czyli maraton prawniczego programowania organizowany przez Wolters Kluwer Polska. Ponad stu uczestników przez trzy dni wmyślało nowoczesne aplikacje pomocne w pracy kancelarii. W niedzielę swoje projekty zaprezentowali jury, które wyłoni zwycięzców. Projekty, które zostały wyróżnione w poprzednich edycjach, można już kupić w LEX Hub.

20.06.2021

Trwa spór o Covid-19 jako chorobę zawodową medyków - Senat proponuje ustawę

Zawody medyczne Koronawirus

Przedstawiciele zawodów medycznych od początku pandemii apelują o uproszczenie postępowania w sprawie uznania u nich Covid-19 za chorobę zawodową. Projekt nowelizacji w tej sprawie właśnie przyjął Senat, bo na koronowirusa zachorowało już blisko 120 tys. lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów, a zmarło 496 z nich. Przeciwny jest rząd, który z kolei pracuje nad zmianami w rozporządzeniu.

18.06.2021

5,7 mld zł kosztowały dodatki covidowe dla medyków, ale nie wszyscy zadowoleni

Finansowanie zdrowia Koronawirus

Od początku pandemii do 21 maja tego roku Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał na dodatki covidowe 5,71 miliarda złotych - ustaliło Prawo.pl. Są placówki, które dostały miliony, np. Regionalny Szpital w Grudziądzu, i takie, które mniej niż milion, np. szpital w Świdniku. Zdaniem ekspertów niejasne zasady ich przyznawania ustalone przez ministra zdrowia podzieliły podmioty lecznicze i ich pracowników na lepszych i gorszych.

18.06.2021
1    103  104  105  106  107  108  109  110  111    534