united kingdom
ukraine
Tomasz Ciechoński

Tomasz Ciechoński

Kontakt: tomasz.ciechonski@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Nie tylko TVN i Polsat. W wykazie spółek strategicznych także P4, T-Mobile i WB Electronics

Spółki Prawo gospodarcze Wydarzenia

Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, P4, TVN, T-Mobile i WB Electronics zostały wpisane do wykazu podmiotów podlegających ochronie - zdecydował w środę 18 grudnia 2024 r. rząd. Ma to uniemożliwić ewentualne zbycie tych spółek bez zgody właściwego ministra. Według wcześniejszych zapowiedzi, lista miała zostać poszerzona o stacje telewizyjne.

18.12.2024

Nowelizacja specustawy jądrowej skierowana do uzgodnień

Budownictwo Prawo gospodarcze Energetyka

Usprawnienie procesu przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej z uwzględnieniem konieczności zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa jądrowego oraz budowlanego - to cele projektu ustawy, jaki ukazał się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

18.12.2024

Koniec z dotacjami dla spółek na leasing aut elektrycznych. MKiŚ tłumaczy powody zmian

Środowisko Spółki Małe i średnie firmy Finanse

Program „Mój elektryk” dobiega końca i nie przewiduje już możliwości dopłat do leasingu aut elektrycznych. Nowa edycja rozpocznie się w lutym 2025 r., ma jednak dotyczyć wyłącznie osób fizycznych - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska tłumaczy, że takie są wymogi Brukseli. Głos zabrało także Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

18.12.2024

Wulgarne słowo „[...]”. Sąd ukrywa, o jaki znak towarowy toczy się spór

Prawo gospodarcze Poprawmy prawo Własność intelektualna

Skarżąca nie zgodziła się także ze stanowiskiem organu, iż zgłoszony znak towarowy sprzeczny jest z dobrymi obyczajami, albowiem zawiera wulgarne słowo [...] dookreślające wyraz [...] – czytamy w uzasadnieniu wyroku. W innej sprawie ważna okazała się zmiana nazwy przystanku kolejowego: z […] na […]. To tylko przykłady absurdów, do jakich prowadzi nadmierna anonimizacja w wyrokach dotyczących własności intelektualnej.

17.12.2024

Sąd docenił oryginalną grę słów w znaku towarowym

Prawo europejskie Własność intelektualna

Znak „CHIPSY KINGS” może być postrzegany jako gra słów odnosząca się do słynnego zespołu muzycznego „Gipsy Kings”. M.in. dlatego konsumenci nie pomylą oznaczonych w ten sposób produktów z konkurencyjnymi towarami „Curry King” – orzekł Sąd UE. Eksperci różnie oceniają to orzeczenie, wskazując m.in. że wprowadza dość niespotykaną i nową metodykę.

14.12.2024
1    25  26  27  28  29  30  31  32  33    42