Grażyna J. Leśniak

Grażyna J. Leśniak

Kontakt: Grazyna.Lesniak@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Inspekcja nie może ścigać pracodawców nakłaniających do rezygnacji z PPK

Domowe finanse Prawo pracy Małe i średnie firmy PPK

Państwowa Inspekcja Pracy nie może ścigać pracodawców albo osób przez nich upoważnionych, którzy namawiają swoich pracowników lub już uczestników PPK, do rezygnacji z oszczędzania w tym programie. Ustawodawca zapomniał bowiem wpisać tego wykroczenia do zadań inspekcji. W efekcie jedyne co może robić PIP, to kierować pracowników składających zawiadomienia na najbliższy posterunek policji.

23.01.2020

Pensje pracowników państwowych jednostek budżetowych MSWiA pójdą w górę

Domowe finanse Emerytury i renty Prawo pracy Ubezpieczenia społeczne

Będzie zmiana miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników państwowych jednostek budżetowych resortu spraw wewnętrznych i administracji. Wprowadzone zostaną też stawki dodatku funkcyjnego dla pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych przewiduje. Projekt rozporządzenia w tej sprawie przekazany został właśnie partnerom społecznym do konsultacji.

22.01.2020

FPP: Za trzydzieści lat będzie nam brakować półtora miliona pracowników

Prawo pracy Małe i średnie firmy

Polscy przedsiębiorcy od kilku lat borykają się z niedoborem pracowników. Zdaniem Federacji Przedsiębiorców Polskich, problem ten z roku na rok będzie się powiększał. Dlatego jej eksperci nawołują państwo do podjęcia szybkich działań, mających na celu powiększenie liczby pracowników w Polsce.

22.01.2020

Najwyższe emerytury w Polsce ma 45 osób. Rekordziści pracowali na nie ponad 61 lat

Domowe finanse Emerytury i renty Prawo pracy Ubezpieczenia społeczne Małe i średnie firmy

Tylko cztery kobiety znalazły się w gronie emerytów otrzymujących najwyższe świadczenia w kraju – ustaliło Prawo.pl. Te najwyższe, przekraczające 20 tys. zł, dostają cztery osoby: trzech mężczyzn i jedna kobieta. Trójka z nich przeszła na emeryturę po przekroczeniu 80 roku życia. To wyjątki. Przeciętny Polak dostaje dużo niższe świadczenie i zdecydowanie szybciej kończy aktywność zawodową.

22.01.2020
1    705  706  707  708  709  710  711  712  713    770