united kingdom
ukraine

Piotr Kostrzewa

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację radcowską. Autor licznych publikacji z zakresu ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Współautor "Meritum Ubezpieczeń Społecznych 2008". Były pracownik Departamentu Ubezpieczeń i Składek Centrali ZUS.

Artykuły autora

Lekarz może wystawić zwolnienie wstecz, ale nie więcej niż trzy dni

Prawo pracy Opieka zdrowotna

Okres niezdolności do pracy stwierdzony zaświadczeniem lekarskim - co do zasady - może obejmować nie więcej niż 3 dni poprzedzające dzień, w którym zostało przeprowadzone przez lekarza badanie. Przepisy nie określają natomiast wprost maksymalnego okresu niezdolności do pracy przypadającego po dniu przeprowadzenia badania.

24.04.2021

Przechodząc na rentę po rozwiązaniu umowy też należy się odprawa

Emerytury i renty Prawo pracy

Pracownik, który przeszedł na rentę po rozwiązaniu umowy ma prawo do odprawy pieniężnej. Pod warunkiem jednak, że stał się on niezdolny do pracy wskutek choroby stwierdzonej w czasie zatrudnienia i prowadzącej, po nieprzerwanym okresie pobierania zasiłku chorobowego, do przyznania mu renty. Prawo to nie jest uzależnione od tego, kto rozwiązał umowę.

29.09.2020

Czy informacja o PPK musi zostać zawarta w regulaminie pracy?

Prawo pracy

Przepisy kodeksu pracy nie nakładają na pracodawcę obowiązku zawarcia w regulaminie pracy informacji dotyczących pracowniczego planu kapitałowego. Natomiast regulamin wynagradzania lub układ zbiorowy pracy może zawierać postanowienia dotyczące dodatkowej wpłaty na PPK.

22.03.2019
1  2  3  4  5  6  7  8  9    44