Aplikacje 2017: niższe opłaty i zmiany w rekrutacji
W 2017 r. aplikanci zapłacą mniej za aplikacje. Egzaminy wstępne, jak zwykle, odbędą się we wrześniu, ale nie będzie już prowadzony nabór na aplikację ogólną.
W 2017 r. aplikanci zapłacą mniej za aplikacje. Egzaminy wstępne, jak zwykle, odbędą się we wrześniu, ale nie będzie już prowadzony nabór na aplikację ogólną.
Urzędy stanu cywilnego będą miały nowy obowiązek - zbierane będą dane dotyczące stanu cywilnego matki dziecka i daty zawarcia małżeństwa rodziców dziecka.
Ze względu na trudności w dotarciu do kandydatów, rekrutacje IT to aktualnie jedne z najbardziej wymagających na rynku. Dużym wyzwaniem dla firm poszukujących pracowników IT jest wybór dostawcy,...
Debata Czy można ulepszyć człowieka? odbędzie się 15 stycznia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim. To spotkanie towarzyszące cyklowi 8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie.
Przedstawiamy zestawienie dni ustawowo wolnych od pracy w 2017 r. Święta to tym razem 10 dodatkowych dni urlopu, które aż czterokrotnie składają się na przedłużony weekend.
Uniwersytet Jagielloński organizuje koncert noworoczny. Odbędzie się 8 stycznia 2017 r. o godz. 18:00.
Po raz szósty pracownicy Instytutu Języka Polskiego UW wyłonili najważniejsze wyrażenia zeszłego roku. Wygrały: pięćset plus (500+), protest oraz edukacja.
W związku ze zmianami wynikającymi z nowelizacji ustawy o VAT z 1 grudnia 2016 r., minister rozwoju i finansów wydał rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług,...
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe zasady sporządzania aktów notarialnych dokumentujących nabywanie przez cudzoziemców nieruchomości w Polsce, jak też udziałów i akcji w spółkach handlowych,...
Począwszy od rozliczenia za styczeń 2017 r. mali i średni przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej są obowiązani składać JPK_VAT. Nie dotyczy to mikroprzedsiębiorców w...
28 grudnia Prezydent podpisał ustawę, która ma poprawić otoczenie prawne przedsiębiorców. Przeczytaj, jakie zmiany wprowadzono w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.
Ze struktury placówek podległych resortowi sprawiedliwości znikają ośrodki diagnostyczno-konsultacyjne, co oznacza, że ich pracownicy nie będą już podlegać Karcie Nauczyciela.
Projekty rozporządzeń podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej ramowych planów nauczania trafiły do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Podpisane zostaną w...
Naczelna Izba Lekarska przypomina, że przekazanie wniosku o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept przez lekarzy, którzy nie rozwiązali umów upoważniających do wystawiania recept na leki...
Weszło w życie rozporządzenie ws. subwencji oświatowej na 2017 r. Uwzględni ono subwencję na dzieci sześcioletnie pozostające w przedszkolach.
Począwszy od rozliczenia za styczeń 2017 r. będzie obowiązywać nowy wzór informacji podsumowującej i korekty tej informacji w obrocie krajowym (VAT-27), informacji podsumowującej o dokonanych...
Poznaj 5 najważniejszych zmian, które wprowadziła obowiązująca od 1 stycznia ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. poz. 2249).
Związek Miast Polskich pozytywnie ocenia rządowy projekt likwidujący między innymi dziedziczenie mieszkań komunalnych informuje dziennik Rzeczpospolita.
1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadza skrócenie terminu na wniesienie sprzeciwu...
Rada Przejrzystości, na posiedzeniu 9 stycznia 2017 roku, przygotuje stanowiska w sprawie oceny czterech leków, między innymi produktu stosowanego w leczeniu raka płuca.