Monika Sewastianowicz

Monika Sewastianowicz

Kontakt: M.Sewastianowicz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Prywatne przedszkola to nie działalność, ale UOKiK i tak je sprawdza

Małe i średnie firmy Zarządzanie oświatą Poprawmy prawo

Czy prywatne przedszkola powinny być jednoznacznie określone jako działalność gospodarcza? Lepiej zabezpieczałoby to interesy osób, które korzystają z usług świadczonych przez takie placówki, bo traktowani byliby jak konsumenci. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów już reaguje na nieprawidłowości w umowach sporządzanych przez takie podmioty.

25.01.2022

Preferencyjne kredyty mają zachęcać do studiowania medycyny

Szkolnictwo wyższe Zawody medyczne

Priorytetem jest inwestowanie w ludzi w systemie opieki medycznej bo – jak przekonaliśmy się wielokrotnie podczas pandemii – głównym deficytem, który nie pozwala w odpowiednim stopniu reagować, wykorzystywać infrastruktury, to ludzie - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski o nowym pakiecie rozwiązań, mających zachęcić młodych ludzi do studiowania medycyny.

24.01.2022

Uczelnie przechodzą na zdalną pracę

Szkolnictwo wyższe

Wzrastająca liczba zakażeń powoduje, że coraz więcej uczelni przechodzi na pracę zdalną. W ten sposób pracuje już m.in. Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska. Zgodnie z przepisami to rektor decyduje o przejściu w tryb zdalny lub hybrydowy. Możliwe jest to, gdy pozwala na to specyfika danego kierunku.

24.01.2022

Wszystko można kupić, tyle że w NFT - z praktycznym wykorzystaniem nieco gorzej

Prawo cywilne Nowe technologie Prawo gospodarcze

Awatar z małpką lub misiem, kawałek ciała Dody, a nawet miłość influencerki – a to wszystko w formie cyfrowych tokenów sprzedaje się za miliony złotych. Tymczasem nie gwarantuje to w żaden sposób możliwości realnego skorzystania z nabytku - nabywca NFT nie ma praw autorskich do utworu. Ma tylko certyfikat własności cyfrowej wersji.

22.01.2022

Ekokryminologia - nowy kierunek studiów podyplomowych

Prawo karne Szkolnictwo wyższe

Studia mają przybliżyć zagadnienia z kryminologii w aspekcie ochrony środowiska, ekologii, przestępstw i terroryzmu ekologicznego. Adepci nowego kierunku zajmą się zagadnieniami z zakresu ochrony żywności, środowiska oraz poznają tajniki podejmowania działań specjalistycznych dotyczących tworzenia ekspertyz materiału dowodowego.

21.01.2022
1    237  238  239  240  241  242  243  244  245    2223