Akty prawne Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej - Seria C z dnia 30 grudnia 2004

Identyfikator Tytuł aktu
Dz.U.UE.C.2004.324.106 Sprawozdanie na temat rozliczeń Urzędu Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Urzędu.
Dz.U.UE.C.2004.324.99 Sprawozdanie na temat rozliczeń Wspólnotowego Urzędu Ochrony Odmian Roślin za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Urzędu.
Dz.U.UE.C.2004.324.91 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiego Centrum Monitorowania Rasizmu i Ksenofobii za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Centrum.
Dz.U.UE.C.2004.324.83 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Centrum.
Dz.U.UE.C.2004.324.75 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Fundacji.
Dz.U.UE.C.2004.324.68 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Fundacji Kształcenia za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Fundacji.
Dz.U.UE.C.2004.324.61 Sprawozdanie na temat rozliczeń Eurojustu za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Eurojustu.
Dz.U.UE.C.2004.324.53 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiego Centrum Rozwoju Szkolenia Zawodowego za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Centrum.
Dz.U.UE.C.2004.324.46 Sprawozdanie na temat rozliczeń Centrum Tłumaczeń dla Organów Unii Europejskiej za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Centrum.
Dz.U.UE.C.2004.324.39 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Urzędu.
Dz.U.UE.C.2004.324.30 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Agencji ds. Oceny Produktów Leczniczych za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Agencji.
Dz.U.UE.C.2004.324.23 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Agencji.
Dz.U.UE.C.2004.324.16 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Agencji.
Dz.U.UE.C.2004.324.9 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego za rok obrachunkowy 2003 wraz z odpowiedziami Agencji.
Dz.U.UE.C.2004.323.4 Wnioski legislacyjne przyjęte przez Komisję.
Dz.U.UE.C.2004.323.3 Dokumenty KOM, inne niż wnioski legislacyjne przyjęte przez Komisję.
Dz.U.UE.C.2004.323.2 Wykaz zatwierdzonych firm - Art. 92 ust. 3 akapit pierwszy rozporządzenia Komisji (WE) nr 1623/2000 (sprzedaż publiczna alkoholu winnego w celu...
Dz.U.UE.C.2004.323.1 Kursy walutowe euro.
Dz.U.UE.C.2004.324.1 Sprawozdanie na temat rozliczeń Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Miejscu Pracy za rok obrachunkowy 2003 wraz z...

Zmiany w prawie

Wolna Wigilia po raz pierwszy i nowe obowiązki dla firm, które wejdą… w Wigilię

W tym roku po raz pierwszy wszyscy pracownicy będą cieszyli się Wigilią jako dniem wolnym od pracy. Także w handlu. I choć z dnia wolnego skorzystają także pracodawcy, to akurat w ich przypadku Wigilia będzie dniem, kiedy zaczną obowiązywać przepisy zobowiązujące ich do stosowania w ogłoszeniach o pracę i np. w regulaminach pracy nazw stanowisk neutralnych pod względem płci.

Grażyna J. Leśniak 23.12.2025
Centralna e-Rejestracja: Start systemu od 1 stycznia 2026 r.

Od 1 stycznia 2026 r. zacznie obowiązywać ustawa wprowadzająca Centralną e-Rejestrację. Zakłada ona, że od przyszłego roku podmioty lecznicze obowiązkowo dołączą do systemu m.in. w zakresie umawiania wizyt u kardiologa oraz badań profilaktycznych. Planowany start rejestracji na wszystkie świadczenia planowany jest na 2029 r. Kolejne świadczenia i możliwości w zakresie zapisywania się do lekarzy specjalistów będą wchodzić w życie stopniowo.

Inga Stawicka 22.12.2025
Ważne zmiany w zakresie ZFŚS

W piątek, 19 grudnia 2025 roku, Senat przyjął bez poprawek uchwalone na początku grudnia przez Sejm bardzo istotne zmiany w przepisach dla pracodawców obowiązanych do tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odnoszą się one do tych podmiotów, w których nie działają organizacje związkowe. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
Wymiar urlopu wypoczynkowego po zmianach w stażu pracy

Nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia mogą wpłynąć na wymiar urlopów wypoczynkowych osób, które jeszcze nie mają prawa do 26 dni urlopu rocznie. Pracownicy nie nabywają jednak prawa do rozliczenia urlopu za okres sprzed dnia objęcia pracodawcy obowiązkiem stosowania art. 302(1) Kodeksu pracy, wprowadzającego zaliczalność m.in. okresów prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zleceń do stażu pracy.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
To będzie rewolucja u każdego pracodawcy

Wszyscy pracodawcy, także ci zatrudniający choćby jednego pracownika, będą musieli dokonać wartościowania stanowisk pracy i określić kryteria służące ustaleniu wynagrodzeń pracowników, poziomów wynagrodzeń i wzrostu wynagrodzeń. Jeszcze więcej obowiązków będą mieli średni i duzi pracodawcy, którzy będą musieli raportować lukę płacową. Zdaniem prawników, dla mikro, małych i średnich firm dostosowanie się do wymogów w zakresie wartościowania pracy czy ustalenia kryteriów poziomu i wzrostu wynagrodzeń wymagać będzie zewnętrznego wsparcia.

Grażyna J. Leśniak 18.12.2025
Są rozporządzenia wykonawcze do KSeF

Minister finansów i gospodarki podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące funkcjonowania KSeF – potwierdził we wtorek resort finansów. Rozporządzenia określają m.in.: zasady korzystania z KSeF, w tym wzór zawiadomienia ZAW-FA, przypadki, w których nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych, a także zasady wystawiania faktur uproszczonych.

Krzysztof Koślicki 16.12.2025