Decyzja nr 889 w sprawie otwarcia procedury udzielenia zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego - podziemnych zasobów naturalnych zgodnie z definicją w art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych - w "Bloku 5 Byala" położonym w obwodach Ruse, Targovishte i Veliko Tarnovo, oraz zapowiedzi udzielenia zezwolenia w drodze postępowania przetargowego.

DECYZJA NR 889

z dnia 20 grudnia 2010 r.

w sprawie otwarcia procedury udzielenia zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego - podziemnych zasobów naturalnych zgodnie z definicją w art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych - w "Bloku 5 Byala" położonym w obwodach Ruse, Targovishte i Veliko Tarnovo, oraz zapowiedzi udzielenia zezwolenia w drodze postępowania przetargowego

(2011/C 50/08)

(Dz.U.UE C z dnia 17 lutego 2011 r.)

REPUBLIKA BUŁGARII

RADA MINISTRÓW

Na mocy art. 5 ust. 2, art. 42 ust. 1 pkt 1 i art. 44 ust. 3 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych, w związku z art. 4 ust. 2 pkt 16 i rozdziałem 1 ust. 24 lit. a) ustawy o energii,

RADA MINISTRÓW STANOWI, CO NASTĘPUJE:

1. Otwiera się postępowanie zmierzające do udzielenia zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego w "Bloku 5 Byala" położonym w obwodach Ruse, Targovishte i Veliko Tarnovo, o powierzchni 2 042 km2 na obszarze wyznaczonym przez współrzędne 1-4 określone w załączniku.

2. Zezwolenia, o którym mowa w pkt 1, udziela się w wyniku postępowania przetargowego.

3. Okres ważności zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego ustala się na pięć lat od dnia wejścia w życie umowy o poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, z możliwością przedłużenia tego okresu zgodnie z art. 31 ust. 3 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych.

4. Termin zakupu dokumentacji przetargowej upływa o godzinie 17:00 sto dwudziestego dnia po opublikowaniu niniejszej decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

5. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym upływa o godzinie 17:00 sto trzydziestego dnia po opublikowaniu niniejszej decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

6. Termin składania ofert spełniających wymogi określone w dokumentacji postępowania przetargowego upływa o godzinie 17:00 sto czterdziestego czwartego dnia po opublikowaniu niniejszej decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

7. Oferenci nie biorą udziału w rozpatrywaniu złożonych ofert.

8. Cenę dokumentacji przetargowej ustala się na 15 000 BGN. Dokumentację można zakupić w Ministerstwie Gospodarki, Energetyki i Turystyki przy ulicy Triadica 8 w Sofii, biuro nr 813, w terminie ustalonym w pkt 4.

9. Oferenci pragnący wziąć udział w postępowaniu przetargowym muszą spełniać wymogi określone w art. 23 ust. 1 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych.

10. Oferty ocenia się na podstawie proponowanych przez oferentów harmonogramów prac, skali zasobów przeznaczanych na ochronę środowiska, zachęt, szkoleń oraz zdolności w zakresie zarządzania i finansowania, zgodnie z dokumentacją postępowania przetargowego.

11. Kaucję za uczestnictwo w przetargu ustala się na 20 000 BGN; należy ją wpłacić przed upływem terminu ustalonego w pkt 5 na wskazany w dokumentacji przetargowej rachunek Ministerstwa Gospodarki, Energetyki i Turystyki.

12. Oferenci niedopuszczeni do uczestnictwa w przetargu odzyskują całą sumę kaucji w ciągu 14 dni po otrzymaniu powiadomienia o niedopuszczeniu.

13. Kaucja zwycięskiego oferenta jest zwracana z chwilą podpisania umowy, a w przypadku pozostałych oferentów - w ciągu 14 dni od ogłoszenia w bułgarskim dzienniku urzędowym decyzji Rady Ministrów o udzieleniu pozwolenia na poszukiwanie i wydobycie.

14. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym oraz oferty w ramach tegoż postępowania składa się w Ministerstwie Gospodarki, Energetyki i Turystyki przy ulicy Triadica 8 w Sofii, w języku bułgarskim, zgodnie z wymogami art. 46 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych.

15. Oferty muszą być zgodne z wymogami i spełniać warunki dokumentacji przetargowej.

16. Postępowanie przetargowe prowadzi się również w przypadkach, gdy do udziału w nim zakwalifikuje się tylko jeden z oferentów.

17. Działania związane z wydobyciem minerałów podejmuje się po przeprowadzeniu przez właściwy organ oceny zgodności z rocznymi planami prac dotyczącymi poszukiwania i wydobycia.

18. Minister gospodarki, energetyki i turystyki posiada upoważnienie do:

18.1. wysłania tekstu niniejszej decyzji do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w bułgarskim dzienniku urzędowym, a także na stronie internetowej Rady Ministrów;

18.2. zorganizowania i przeprowadzenia postępowania przetargowego.

19. Odwołania od niniejszej decyzji można kierować do Najwyższego Sądu Administracyjnego w ciągu 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

W imieniu premiera

Tsvetan TSVETANOV

Sekretarz Generalny Rady Ministrów

Rosen ZHELYAZKOV

Sekretarz Generalny Ministerstwa Gospodarki, Energetyki i Turystyki

Vladimir TUDZHAROV

W imieniu Dyrektora Departamentu ds. Prawnych Ministerstwa Gospodarki, Energetyki i Turystyki

Ilona STOYKOVA

ZAŁĄCZNIK 

o którym mowa w pkt 1 decyzji nr 889 z dnia 20 grudnia 2010 r.

WYKAZ WSPÓŁRZĘDNYCH

System współrzędnych WGS 84

Nr Długość geograficzna Szerokość geograficzna
1 25,4671 43,6372
Granica państwa
2 26,0000 43,8827
3 26,0000 43,2964
4 25,4759 43,2918
Łączna powierzchnia: S = 2 042 km2

Zmiany w prawie

Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2011.50.14

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Decyzja nr 889 w sprawie otwarcia procedury udzielenia zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego - podziemnych zasobów naturalnych zgodnie z definicją w art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podziemnych zasobach naturalnych - w "Bloku 5 Byala" położonym w obwodach Ruse, Targovishte i Veliko Tarnovo, oraz zapowiedzi udzielenia zezwolenia w drodze postępowania przetargowego.
Data aktu: 20/12/2010
Data ogłoszenia: 17/02/2011