Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali w Wólce Kosowskiej stoiska z biżuterią. Wyroby jubilerskie ze znakami znanych światowych marek sprzedawane były w podejrzanie niskiej cenie. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 919 sztuk pierścionków, kolczyków i naszyjników wykonanych ze złota o szacunkowej wartości ponad 3 mln złotych.
Jakie kary?
Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, w myśl ustawy Prawo własności przemysłowej, jest przestępstwem i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, a nawet karze pozbawienia wolności do lat dwóch. W szczególnych przypadkach, gdy sprawca uczyni sobie z nieuprawnionego używania znaku towarowego stałe źródło dochodu lub towar, który sprzedaje ma znaczną wartość, kara może być bardziej dotkliwa. Sprawcom grozi wtedy kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
Sprawdź w LEX: Czy można licencjonować logo do własnej, jednoosobowej działalności gospodarczej? >
Wólka Kosowska na celowniku
- Nasze działania na terenie Wólki Kosowskiej są prowadzone systematycznie i w sposób skoordynowany. Będą kontynuowane tak długo, dopóki nie zostanie wyeliminowane zjawisko szarej strefy – powiedział Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.