Wyjątkiem są tutaj niektóre branże:
- branża paliwowa (sprzedaż paliw), usługi naprawy pojazdów i wulkanizacji – od 1 stycznia 2020 r.,
- branża gastronomiczna, usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedaż węgla – od 1 lipca 2020 r.,
- branża budowlana, usługi fryzjerskie, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawnicze – od 1 stycznia 2021 r.
Obowiązek posiadania kasy online obejmie wszystkich przedsiębiorców od 1 stycznia 2023 r.
Zobacz również: Kasy fiskalne – nowe przepisy już od 1 maja >>
Zachęcamy do zapoznania się z procedurami w nowych wersjach czasowych:
Rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej – procedura przedstawia czynności dokonywane przez podatników w związku z rozpoczęciem ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych za pomocą kas rejestrujących;
Ulga na zakup kas rejestrujących – korzystanie przez czynnych podatników VAT – procedura pozwala ustalić, czy podatnikowi zarejestrowanemu jako podatnik VAT czynny przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi na zakup kas rejestrujących oraz wskazuje sposób skorzystania z tej ulgi;
Ulga na zakup kas rejestrujących – korzystanie przez zwolnionych podatników VAT – procedura pozwala ustalić, czy podatnikowi, który nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny, przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi na zakup kas rejestrujących oraz wskazuje sposób skorzystania z tej ulgi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.