Program konferencji obejmuje trzy panele tematyczne. W ramach pierwszego panelu zaprezentowane zostaną założenia i konstrukcja prawna minimalnego globalnego podatku korporacyjnego, ujęte zarówno w modelowych zasadach OECD, jak i w przepisach dyrektywy 2022/2523. Panel drugi ogniskować się będzie na kwestiach implementacji dyrektywy w sprawie zapewnienia globalnego minimalnego poziomu opodatkowania do polskiego systemu podatkowego. Panel trzeci to z kolei dyskusja na temat potencjalnych skutków wdrożenia w Unii Europejskiej minimalnego globalnego podatku korporacyjnego dla gospodarki i biznesu, w tym wpływu na konkurencyjność inwestycyjną Polski.
Czytaj w LEX: Minimalny podatek od największych korporacji >>
Prelegentami na konferencji będą uznani przedstawiciele firm doradztwa podatkowego, administracji państwowej oraz środowiska naukowego. Wydarzenie adresowane jest do doradców podatkowych, pracowników działów finansowych grup kapitałowych działających w Polsce, środowiska naukowego oraz wszystkich osób zainteresowanych międzynarodowym opodatkowaniem biznesu.
Patronat nad konferencją objęło International Fiscal Association – Oddział w Polsce, a patronat medialny czasopismo Przegląd Podatkowy oraz serwis Prawo.pl.
Zobacz również: Minimalny podatek dochodowy według europejskiej dyrektywy od 2024 roku >>
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.