Tryb składania i wzór wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Wsparcie doradztwa rolniczego".

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1
z dnia 19 listopada 2004 r.
w sprawie trybu składania i wzoru wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Wsparcie doradztwa rolniczego"

Na podstawie art. 28 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju (Dz. U. Nr 116, poz. 1206) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Ubiegający się o dofinansowanie projektu w zakresie działania "Wsparcie doradztwa rolniczego", zwany dalej "wnioskodawcą", składa wniosek o dofinansowanie realizacji projektu, zwany dalej "wnioskiem", do instytucji wdrażającej.
2.
Wniosek jest składany w formie elektronicznej i papierowej.
3.
Forma elektroniczna wniosku jest zapisem treści wniosku na elektronicznym nośniku informacji, sporządzonym przy użyciu aktualnego programu komputerowego udostępnionego przez instytucję płatniczą.
4.
Forma papierowa wniosku jest wydrukiem zapisu elektronicznego treści wniosku, o którym mowa w ust. 3, podpisanym przez wnioskodawcę.
§  2. 2
 Do wniosku wnioskodawca dołącza:
1)
oświadczenie o:
a)
nabytym w okresie ostatnich 5 lat doświadczeniu w świadczeniu usług doradczych dla rolników,
b)
posiadanej infrastrukturze technicznej,
c)
strukturze organizacyjnej oraz liczbie zatrudnionych doradców,
d)
kompleksowości usług doradczych świadczonych przez wnioskodawcę,
e)
kwalifikacjach i doświadczeniu doradców,
f)
nieprowadzeniu działalności w zakresie produkcji i obrotu materiałami, środkami i urządzeniami do produkcji rolnej lub leśnej, z wyjątkiem wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu dotyczącego usług doradczych w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działania "Zalesianie gruntów rolnych",
g)
niepowierzaniu wykonywania zadań związanych z realizacją projektu innym podmiotom;
2)
kopię umowy, statutu lub regulaminu organizacyjnego - w przypadku osoby prawnej albo jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej;
3)
aktualne zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o braku zaległości w opłacaniu składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego albo zaświadczenie o niefigurowaniu w ewidencji płatników;
4)
aktualne zaświadczenie o braku zaległości podatkowych, wydane przez:
a)
naczelnika urzędu skarbowego,
b)
wójta (burmistrza, prezydenta miasta)

- albo aktualne zaświadczenie o niefigurowaniu w ewidencji płatników;

5)
aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, jeżeli z odrębnych przepisów wynika obowiązek uzyskania wpisu do tego rejestru;
6)
aktualne zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej, jeżeli z odrębnych przepisów wynika obowiązek uzyskania wpisu do tej ewidencji;
7)
dokument potwierdzający upoważnienie do reprezentacji, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów nie istnieje obowiązek uzyskania przez wnioskodawcę wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego albo Ewidencji Działalności Gospodarczej;
8)
pełnomocnictwo, jeżeli zostało udzielone;
9)
dokument potwierdzający wysokość otrzymanej pomocy publicznej, wydany zgodnie z przepisami o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej, lub informację o uzyskanej pomocy publicznej albo oświadczenie o nieuzyskaniu takiej pomocy, jeżeli z wniosku lub z umowy, o której mowa w § 2a ust. 1 pkt 1, wynika, że odpowiednio wnioskodawca lub podmiot będzie świadczył usługi doradcze w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Różnicowanie działalności rolniczej i zbliżonej do rolnictwa w celu zapewnienia różnorodności działań lub alternatywnych źródeł dochodów"; wymóg ten dotyczy podmiotów prywatnych;
10)
kopię bilansu lub rachunku wyników - na żądanie instytucji wdrażającej.
§  2a. 3
 
1.
W przypadku wniosku dotyczącego projektu, który ma być realizowany wspólnie przez kilka podmiotów, oprócz dokumentów wymienionych w § 2 dołącza się:
1)
kopię umowy dotyczącej wspólnej realizacji projektu, określającej w szczególności podział zadań zaplanowanych w ramach projektu między poszczególne podmioty;
2)
informację dotyczącą każdego z podmiotów, zawierającą:
a)
określenie formy prawnej prowadzonej działalności oraz nazwę albo imię i nazwisko,
b)
numer identyfikacji podatkowej (NIP),
c)
numer identyfikacyjny w krajowym rejestrze urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON),
d)
numer w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym albo Ewidencji Działalności Gospodarczej, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów istnieje obowiązek wpisu,
e)
adres,
f)
numery telefonu i faksu,
g)
adresy poczty elektronicznej i strony internetowej, jeżeli podmiot posiada takie adresy,
h)
dane osoby upoważnionej do reprezentowania lub pełnomocnika.
2.
W przypadku, o którym mowa w ust. 1, dokumenty wymienione w § 2 pkt 1 lit. f i g oraz pkt 2-9 składa się odrębnie dla każdego z podmiotów.
§  3. 4
 Dokumenty, o których mowa w § 2 pkt 1 i § 2a ust. 1 pkt 2, oraz oświadczenie i informację, o których mowa w § 2 pkt 9, składa się na formularzach udostępnianych przez instytucję wdrażającą.
§  4.
1. 5
 Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się w miejscu i w terminie wyznaczonym przez instytucję wdrażającą w ogłoszeniu o konkursie.
2.
Termin do złożenia wniosku nie może być krótszy niż 30 dni.
3.
Miejsce i termin składania wniosku instytucja wdrażająca podaje do publicznej wiadomości - na swojej stronie internetowej oraz w co najmniej jednym dzienniku o zasięgu krajowym - w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia biegu terminu do złożenia wniosku.
§  5.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się osobiście, przesyła pocztą kurierską lub listem poleconym.
§  6. 6
 Złożenie wniosku do instytucji wdrażającej potwierdza się pieczęcią z datą wpływu.
§  7.
1. 7
 W przypadku złożenia wniosku nieprawidłowo wypełnionego lub bez wymaganych załączników instytucja wdrażająca wzywa wnioskodawcę, w formie pisemnej, do uzupełnienia wniosku w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania.
2.
W przypadku niedotrzymania terminu, o którym mowa w ust. 1 lub w § 4 ust. 1, instytucja wdrażająca pozostawia wniosek bez rozpoznania, o czym informuje wnioskodawcę.
§  8.
Wzór wniosku jest określony w załączniku do rozporządzenia.
§  9.
1.
Do dnia udostępnienia programu komputerowego, o którym mowa w § 1 ust. 3, wnioski w formie elektronicznej są sporządzane przy użyciu programu komputerowego wskazanego przez instytucję zarządzającą.
2.
Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami złożone w terminie od dnia 16 sierpnia 2004 r. do dnia 14 września 2004 r., które zawierają informacje określone w rozporządzeniu, uznaje się za wnioski ważnie złożone.
§  10.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK  8

WZÓR

WNIOSEK O DOFINANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTU W ZAKRESIE DZIAŁANIA "WSPARCIE DORADZTWA ROLNICZEGO"

1 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rozwój wsi, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 134, poz. 1433).
2 § 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.
3 § 2a dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.
4 § 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.
5 § 4 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.
6 § 6 zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.
7 § 7 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 6 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.
8 Załącznik zmieniony przez § 1 pkt 7 rozporządzenia z dnia 9 grudnia 2005 r. (Dz.U.05.256.2147) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 grudnia 2005 r.

Zmiany w prawie

Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa z podpisem prezydenta

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 07.06.2024
Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Ratownik medyczny nauczy się na kursie, jak robić USG i stwierdzać zgon

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla ratowników medycznych. To konsekwencja przyznania tej grupie zawodowej nowych uprawnień: stwierdzania zgonu, do którego doszło podczas akcji medycznej, wykonania badania USG według protokołów ratunkowych oraz kwalifikacji do szczepienia i wykonania szczepienia przeciw COVID-19. Nowe przepisy określają jak będzie wyglądać egzamin i wzór zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu kwalifikacyjnego.

Agnieszka Matłacz 05.06.2024
MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2004.252.2526

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Tryb składania i wzór wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Wsparcie doradztwa rolniczego".
Data aktu: 19/11/2004
Data ogłoszenia: 26/11/2004
Data wejścia w życie: 26/11/2004