Zakres, tryb składania i sposób weryfikacji raportów połowowych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 20 stycznia 2000 r.
w sprawie zakresu, trybu składania i sposobu weryfikacji raportów połowowych.

Na podstawie art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o rybołówstwie morskim (Dz. U. Nr 34, poz. 145 i z 1999 r. Nr 70, poz. 778) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Kapitanowie (szyprowie) statków rybackich o polskiej przynależności państwowej wykonujących rybołówstwo i kapitanowie (szyprowie) statków rybackich o obcej przynależności państwowej wykonujących rybołówstwo w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej zobowiązani są do sporządzania i składania raportów połowowych, które stanowią:
1)
karty dziennika okrętowego statku rybackiego wykonującego rybołówstwo poza polskimi obszarami morskimi, zwane dalej "dalekomorskimi raportami połowowymi",
2)
karty dziennika okrętowego statku rybackiego wykonującego rybołówstwo na obszarze Morza Bałtyckiego i Bełtów, zwane dalej "kutrowymi raportami połowowymi",
3)
miesięczne raporty połowowe łodzi rybackiej,
4)
dwutygodniowe informacje serwisowe z połowów dalekomorskich, zwane dalej "informacjami serwisowymi ",
5)
informacje połowowe wynikające z międzynarodowych umów dwustronnych i wielostronnych dotyczących rybołówstwa morskiego.
2.
Szczegółowe dane podlegające wpisowi do raportów połowowych oraz wzory tych raportów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, określone są w przepisach dotyczących prowadzenia dzienników na statkach morskich o polskiej przynależności państwowej.
3.
Dane podlegające wpisowi do miesięcznego raportu połowowego łodzi rybackiej określa załącznik do rozporządzenia.
§  2.
Za czytelne i prawidłowe sporządzanie i składanie raportów połowowych, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1-3, oraz za ich terminowe składanie odpowiadają kapitanowie (szyprowie) statków rybackich, a za składanie raportów połowowych, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 4 i 5 - armatorzy statków rybackich.
§  3.
1.
Dalekomorskie raporty połowowe sporządza się codziennie i składa w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie po zakończeniu rejsu.
2.
Kutrowy raport połowowy sporządza się po każdym zaciągu i składa się:
1)
w najbliższym kapitanacie (bosmanacie) portu lub inspektorowi rybołówstwa morskiego, bezpośrednio po zawinięciu do portu,
2)
raz na 10 dni do kapitanatu (bosmanatu) portu macierzystego statku w przypadku niezawijania w tym okresie do polskich portów.
3.
Wpisu w miesięcznym raporcie połowowym łodzi rybackiej dokonuje się przed upływem 24 godzin, każdorazowo po powrocie z łowiska i dokonaniu wyładunku. Po zakończeniu połowów w danym miesiącu miesięczny raport połowowy łodzi rybackiej składa się do właściwego terytorialnie kapitanatu (bosmanatu) portu lub inspektorowi rybołówstwa morskiego, nie później jednak niż do 5 dnia następnego miesiąca.
4.
Informacje serwisowe, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 4, armatorzy dalekomorskich statków rybackich przesyłają co 14 dni do Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie.
5.
Informacje połowowe, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 5, sporządza się i składa zgodnie z postanowieniami dwustronnych lub wielostronnych umów dotyczących rybołówstwa morskiego, w braku zaś takich postanowień informacje połowowe sporządza się i składa co miesiąc, nie później jednak niż do 10 dnia następnego miesiąca. Informacje połowowe armatorzy składają w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie.
§  4.
1.
Dane zawarte w raportach połowowych podlegają kontroli i weryfikacji przez właściwego okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego.
2.
Fakt przeprowadzenia kontroli, wraz z uwagami dotyczącymi, między innymi, zgodności zapisów z ilością i składem gatunkowym połowu i wyładunku, odnotowuje się w raporcie połowowym.
§  5.
Traci moc rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 1998 r. w sprawie zakresu, trybu składania i sposobu weryfikacji raportów połowowych (Dz. U. Nr 93, poz. 591).
§  6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

MIESIĘCZNY RAPORT POŁOWOWY ŁODZI RYBACKIEJ

1. Oznaka łodzi ...........................

2. Rok ............ miesiąc ...............

3. Nazwisko i imię kierownika łodzi .......

........................................

4. Adres kierownika łodzi - telefon .......

........................................

5. Port-przystań...........................

6. Załoga (liczba rybaków) ................

Belona GAR

Certa VIM

Closa FSC

Gładzica PLE

Jazgarz GYM

Karaś FCC

Krąp BLI

Lin FTE

Łosoś SAL

Miętus FBU

Minog LAR

Pstrąg TRR

Rozpiór BAL

Sieja PLN

Skarp TUR

Stynka SME

Szczupak FPI

Troć TRS

Ukleja ALB

Węgorzyca ELP

Inne słodkowodne FRE

Inne morskie MZZ

Włok denny 01

Włok pelagiczny 02

Tuka pelagiczna 03

Tuka denna 04

Pławnice 05

Haki 08

Mance 09

Nety 10

Niewody 11

Żaki 12

Kratownice 13

Inne stawne 14

Wontony-siatki 15

.............. 16

Data wyładunku Narzędzie połowu Miejsce połowu (kwadrat) Czas połowu (w dobach) Skład gatunkowy połowów w relacji pełnej w kg Razem
kod ilość/ sztuk dorsz COD śledź HER stornia FLE węgorz ELE sandacz FPP leszcz FBM płoć FRO okoń FPE
Data wyładunku Narzędzie połowu Miejsce połowu (kwadrat) Czas połowu (w dobach) Skład gatunkowy połowów w relacji pełnej w kg Razem
kod ilość/ sztuk dorsz COD śledź HER stornia FLE węgorz ELE sandacz FPP leszcz FBM płoć FRO okoń FPE

.............................

(podpis kierownika łodzi)

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2000.6.82

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zakres, tryb składania i sposób weryfikacji raportów połowowych.
Data aktu: 20/01/2000
Data ogłoszenia: 31/01/2000
Data wejścia w życie: 31/01/2000