Podaje się niniejszym do wiadomości, że zgodnie z § 38 Porozumienia o przywilejach i immunitetach Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, przyjętego przez Radę Zarządzających Agencji dnia 1 lipca 1959 r. (Dz. U. z 1970 r. Nr 28, poz. 222), następujące państwa złożyły Dyrektorowi Generalnemu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej dokumenty przyjęcia tego porozumienia:Singapur dnia 19 lipca 1973 r.
z zastrzeżeniem, że "...funkcjonariusze Agencji, którzy są obywatelami Singapuru, nie będą korzystać ze zwolnień od podatków od wynagrodzeń i poborów wypłacanych im przez Agencję",
Niemiecka Republika Demokratyczna dnia 30 października 1974 r.
z następującym zastrzeżeniem:
"Niemiecka Republika Demokratyczna nie uważa się za związaną postanowieniami § 26 i 34 porozumienia, które zobowiązują do podporządkowania się jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.
Odnośnie do kompetencji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości dotyczącej sporów wynikających z interpretacji lub stosowania porozumienia Niemiecka Republika Demokratyczna wyraża pogląd, że zgoda wszystkich stron w sporze musi być uzyskana w każdym poszczególnym przypadku przed wniesieniem do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości sporu w celu jego rozstrzygnięcia.
Zastrzeżenie to odnosi się również do postanowienia § 34, przewidującego, że opinia wydana przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości będzie przyjmowana jako załatwienie ostateczne.",
Mauritius dnia 7 kwietnia 1975 r.,
Mongolska Republika Ludowa dnia 12 stycznia 1976 r.
z następującym zastrzeżeniem:
"Mongolska Republika Ludowa nie uważa się za związaną postanowieniami § 26 i 34 porozumienia, które dotyczą jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Mongolska Republika Ludowa uważa, że jakikolwiek spór dotyczący interpretacji lub stosowania porozumienia powinien być wniesiony do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości za zgodą wszystkich stron w sporze w każdym poszczególnym przypadku.
Zastrzeżenie to odnosi się również do postanowienia § 34, przewidującego, że opinia wydana przez Trybunał będzie przyjmowana przez strony jako ostateczna."
Zgodnie z § 38 porozumienia weszło ono w życie w stosunku do wyżej wymienionych państw w dniu złożenia ich dokumentów przyjęcia.