Organizatorem konferencji jest International Fiscal Association (IFA). Serwis Prawo.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Spotkanie potrwa od 22 do 24 maja. Warszawska konferencja, poświęcona zmianom i trendom w międzynarodowym opodatkowaniu przedsiębiorstw, podzielona będzie na sesje plenarne oraz liczne seminaria.
Zobacz również: Doradcy podatkowi: Trudno doradzać, gdy prawo coraz bardziej represyjne >>
Tematy niektórych z nich to:
- najnowsze rozwiązania w zakresie opodatkowania gospodarki cyfrowej,
- przyszłość poboru podatku w ekonomii współdzielenia,
- zapewnienie zgodności (tax compliance) w przedsiębiorstwach międzynarodowych,
- uszczelnianie systemu VAT w Europie,
- europejskie doświadczenia w zwalczaniu uchylania się od opodatkowania.
- Polska jest państwem, które pilnie wdraża rekomendowane przez OECD i UE mechanizmy antyabuzywne i rozwiązania mające na celu opodatkowanie szybko zmieniającej się gospodarki. Te bardzo daleko idące zmiany regulacyjne stanowią wyzwanie nie tylko dla podatników, ale także dla prawodawców, administracji skarbowej, sądów i polityków. Majowa konferencja w Warszawie będzie okazją do bezpośredniego kontaktu z najwybitniejszymi autorytetami; umożliwi lepszy wgląd w istotę już wdrażanych zmian i zajrzenie za kulisy tych oczekiwanych w niedalekiej przyszłości. Jednocześnie będzie wydarzeniem inaugurującym utworzenie Regionu Europejskiego w ramach IFA - mówi dr Wojciech Sztuba, prezes zarządu IFA Poland.
IFA jest największą na świecie organizacją pozarządową, która zajmuje się popularyzacją wiedzy i najlepszych standardów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Stowarzyszenie zostało założone w 1938r., a jego siedziba mieści się w Holandii.
Więcej informacji na temat konferencji tutaj>>
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.