RADA UNII EUROPEJSKIEJ,uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,
uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1225/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. w sprawie ochrony przed przywozem produktów po cenach dumpingowych z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej(1) ("rozporządzenie podstawowe"), w szczególności jego art. 9 i art. 11 ust. 2,
uwzględniając wniosek przedstawiony przez Komisję Europejską po konsultacji z Komitetem Doradczym,
a także mając na uwadze, co następuje:
1. PROCEDURA
1.1. Obowiązujące środki
(1) Obecnie obowiązującym środkiem jest ostateczne cło antydumpingowe nałożone rozporządzeniem Rady (WE) nr 654/2008(2) na przywóz kumaryny pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej, rozszerzone na przywóz kumaryny wysyłanej z Indii, Tajlandii, Indonezji i Malezji, niezależnie od tego, czy zgłoszono ją jako pochodzącą z Indii, Tajlandii, Indonezji i Malezji, czy też nie, a także przyjęte zobowiązanie jednego producenta indyjskiego (Atlas Fine Chemicals Pvt. Ltd)(3).
1.2. Podstawy dokonania przeglądu
(2) Komisję poinformowano, że jedyny producent kumaryny, który stanowił przemysł unijny na potrzeby dochodzenia skutkującego wprowadzeniem obowiązujących środków, postanowił zaprzestać produkcji kumaryny w Unii z końcem sierpnia 2010 r.
1.3. Wszczęcie postępowania
(3) W związku z powyższym i po konsultacji z Komitetem Doradczym Komisja wszczęła w drodze zawiadomienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej(4) częściowy przegląd okresowy, ograniczony do aspektów szkody środków antydumpingowych stosowanych do przywozu kumaryny pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej, rozszerzonych na przywóz kumaryny wysyłanej z Indii, Tajlandii, Indonezji i Malezji, niezależnie od tego, czy zgłoszono ją jako pochodzącą z Indii, Tajlandii, Indonezji i Malezji, czy też nie.
(4) Komisja oficjalnie powiadomiła producentów unijnych oraz przedstawicieli Chińskiej Republiki Ludowej o wszczęciu dochodzenia przeglądowego. Zainteresowanym stronom umożliwiono przedstawienie opinii na piśmie oraz złożenie wniosku o przesłuchanie w terminie określonym w zawiadomieniu o wszczęciu postępowania.
1.4. Produkt objęty przeglądem
(5) Produktem objętym przeglądem jest kumaryna pochodząca z Chińskiej Republiki Ludowej, obecnie objęta kodem CN ex 2932 21 00 ("produkt objęty postępowaniem").
2. USTALENIA I ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
(6) W toku dochodzenia potwierdzono, że jedyny unijny producent produktu objętego postępowaniem ostatecznie zamknął swój zakład produkcyjny w sierpniu 2010 r.
(7) Komisja uznała, że obecne postępowanie powinno zostać zakończone, ponieważ dochodzenie przeglądowe nie ujawniło żadnych okoliczności wskazujących, iż takie zakończenie nie leżałoby w interesie Unii. Zainteresowane strony zostały odpowiednio poinformowane i umożliwiono im przedstawienie uwag. Nie wpłynęły żadne uwagi wskazujące, że takie zakończenie nie leżałoby w interesie Unii.
(8) Komisja uznała zatem, że postępowanie antydumpingowe dotyczące przywozu produktu objętego postępowaniem do Unii powinno zostać zakończone,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.Sporządzono w Luksemburgu dnia 28 czerwca 2011 r.
|
W imieniu Rady |
|
FAZEKAS S. |
|
Przewodniczący |
______
(1) Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 51.
(2) Dz.U. L 183 z 11.7.2008, s. 1.
(3) Dz.U. L 1 z 4.1.2005, s. 15.
(4) Dz.U. C 299 z 5.11.2010, s. 4.