Szczegółowe warunki przeprowadzania przetargu na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 20 grudnia 2002 r.
w sprawie szczegółowych warunków przeprowadzania przetargu na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych.

Na podstawie art. 25 ust. 9 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 73, poz. 852, z 2001 r. Nr 122, poz. 1321 i Nr 154, poz. 1800 i 1802 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 74, poz. 676 i Nr 166, poz. 1360) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Przetarg na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych, zwany dalej "przetargiem", ogłasza się jednocześnie w prasie codziennej o zasięgu ogólnokrajowym oraz w Biuletynie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, a jeżeli rezerwacja częstotliwości lub zasobów orbitalnych ma dotyczyć jedynie określonych obszarów, także w codziennej prasie lokalnej ukazującej się na obszarach, których przetarg będzie dotyczył.
2.
Określając przedmiot i zakres przetargu, podaje się następujące informacje:
1)
przeznaczenie zakresu częstotliwości lub zasobów orbitalnych objętych przetargiem;
2)
wartości graniczne określonego zakresu częstotliwości, o którym mowa w pkt 1;
3)
obszar, na którym częstotliwości lub zasoby orbitalne będą wykorzystywane;
4)
rodzaj służby radiokomunikacyjnej, sieci lub usługi telekomunikacyjnej, w której częstotliwości lub zasoby orbitalne będą wykorzystywane;
5)
okres rezerwacji.
3.
W warunkach uczestnictwa w przetargu określa się:
1)
sposób nabycia dokumentacji przetargowej oraz wysokości opłaty za dokumentację przetargową;
2)
miejsce i termin złożenia i otwarcia ofert;
3)
wymóg złożenia oświadczenia o zobowiązaniu się przez podmiot, że z chwilą uzyskania rezerwacji będzie wykonywał zadania na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego;
4)
wykaz dokumentów potwierdzających formę prawną oraz kondycję finansową oferenta.
4.
Określony w ogłoszeniu termin złożenia ofert nie może być krótszy niż 45 dni od dnia udostępnienia dokumentacji przetargowej.
5.
Po upływie terminu do złożenia oferty Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, zwany dalej "Prezesem", sporządza listę podmiotów, które złożyły oferty.
6.
Oferty złożone po terminie zwraca się bez otwierania.
§  2.
1.
Do przeprowadzenia przetargu Prezes powołuje Komisję Przetargową, zwaną dalej "Komisją".
2.
Prezes powołuje Komisję w składzie od 6 do 9 osób spośród pracowników Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, wskazuje jej przewodniczącego i zatwierdza sporządzony przez Komisję regulamin jej pracy.
3.
Członkowie Komisji przed rozpoczęciem prac składają pisemne zobowiązania do nieujawniania informacji uzyskanych w związku z pracami Komisji.
4.
Po sporządzeniu listy, o której mowa w § 1 ust. 5, członkowie Komisji składają pisemne oświadczenia, że:
1)
nie pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia oraz nie są związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli z oferentem, jego zastępcą prawnym lub członkami władz osób prawnych ubiegających się o rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych;
2)
przed upływem trzech lat od daty wszczęcia postępowania nie pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z oferentem, nie były członkami władz osób prawnych ubiegających się o rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych;
3)
nie pozostają z oferentem, jego zastępcą prawnym lub członkami władz osób prawnych ubiegających się o rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.
5.
Prezes odwołuje członka Komisji, który nie złożył oświadczenia, o którym mowa w ust. 4.
§  3.
1.
Ocenę ofert przeprowadza się w dwóch etapach.
2.
Ocena oferty w I etapie obejmuje sprawdzenie:
1)
nabycia dokumentacji przetargowej przez oferenta, a w przypadku spółki także przez wspólnika, udziałowca lub akcjonariusza spółki występującej o rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych;
2)
złożenia oferty w terminie określonym w ogłoszeniu;
3)
złożenia oświadczenia, o którym mowa w § 1 ust. 3 pkt 3;
4)
zachowania formy i zgodności złożonej oferty z wymogami dokumentacji przetargowej;
5)
wiarygodności oferenta w zakresie możliwości wykonywania zadań na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.
3.
Warunkiem dopuszczenia do II etapu jest spełnienie wymogów określonych w ust. 2.
4.
Ocena oferty w II etapie obejmuje:
1)
kwalifikacje oferenta w zakresie działalności telekomunikacyjnej i jego wiarygodność,
2)
ekonomiczno-finansową zdolność oferenta,
3)
wartość techniczną,
4)
wartość ekonomiczną oferty

oraz stwierdzenie, która z ofert uzyskała minimum kwalifikacyjne wskazane w dokumentacji przetargowej.

5.
Ocena oferty stanowi sumę punktów uzyskanych w II etapie oraz przyznanych na podstawie szczegółowych kryteriów oceny ofert ustalonych przez Prezesa w dokumentacji przetargowej.
§  4.
1.
Komisja sporządza protokół z postępowania przetargowego.
2.
Protokół powinien zawierać w szczególności:
1)
oznaczenie czasu i miejsca przeprowadzenia poszczególnych etapów przetargu;
2)
imiona i nazwiska członków Komisji, ze wskazaniem czynności, w których brali udział;
3)
wskazanie oferentów przystępujących do przetargu;
4)
liczbę ofert poddanych ocenie w I etapie;
5)
liczbę ofert zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do oceny w II etapie, z podaniem przyczyn niezakwalifikowania;
6)
szczegółowe uzasadnienie rozstrzygnięć i ocen dokonywanych w czasie postępowania przetargowego, w tym rozstrzygnięcia dotyczącego uzyskania minimum kwalifikacyjnego;
7)
liczbę punktów, jaką uzyskał każdy z oferentów, w zakresie spełnienia poszczególnych kryteriów w II etapie;
8)
ustalenie kolejności ofert wraz z oceną punktową i uzasadnieniem;
9)
podpisy wszystkich członków Komisji.
3.
Komisja niezwłocznie przekazuje Prezesowi protokół postępowania przetargowego.
4.
Prezes niezwłocznie zawiadamia na piśmie oferentów o wyniku przetargu.
§  5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
________

1) Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - łączność, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 32, poz. 302).

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2002.234.1973

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Szczegółowe warunki przeprowadzania przetargu na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych.
Data aktu: 20/12/2002
Data ogłoszenia: 28/12/2002
Data wejścia w życie: 12/01/2003