M-nar.Bank Odbudowy i Rozwoju-Polska. Zmiana umowy o udzielenie grantu IDF na wsparcie potencjału instytucjonalnego do opracowania Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, podpisanej w Warszawie dnia 18 stycznia 2013 r. Warszawa.2014.08.04.

ZMIANA UMOWY
między Rzecząpospolitą Polską a Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju o udzielenie grantu IDF na wsparcie potencjału instytucjonalnego do opracowania Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, podpisanej w Warszawie dnia 18 stycznia 2013 r.,
podpisana w Warszawie dnia 4 sierpnia 2014 r.

Przekład

3 kwietnia 2014 r.

Janusz Piechociński

Minister Gospodarki

pl. Trzech Krzyży 3/5

00-507 Warszawa

Rzeczpospolita Polska

Dot.: Rzeczpospolita Polska: Grant IDF na wsparcie potencjału instytucjonalnego do opracowania Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej

Grant IDF nr TF012225

Zmiana Umowy Grantu Funduszu Powierniczego

Szanowny Panie Ministrze,

Nawiązujemy do Umowy Grantu IDF z 18 stycznia 2013 r. zawartej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską ("Odbiorca") a Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju ("Bank") na realizację ww. Projektu ("Umowa Grantu"). Nawiązujemy również do Państwa listu z dnia 12 lutego 2014 r. z prośbą o wprowadzenie określonych zmian do Umowy Grantu. Po odpowiednim rozważeniu, Bank zgadza się na restrukturyzację Projektu i następujące zmiany Umowy Grantu:

1.
Część A Umowy Grantu "Wspieranie procesu przygotowania Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej poprzez zdobywanie doświadczeń przy wykonywaniu zadań" będzie mieć następujące brzmienie:

"Zapewnienie usług konsultantów w celu wspierania procesu tworzenia możliwości instytucjonalnych MG i MŚ w przygotowaniu Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej dla wzmocnienia kierunków polityki Odbiorcy oraz koordynacji w zakresie działań dotyczących zmian klimatu poprzez: (i) dokonanie przeglądu dotychczasowych ocen kwestii związanych z polityką energetyczną i klimatyczną; (ii) rozszerzenie zakresu ocen i opracowanie dalszych sektorowych koncepcji/danych w oparciu o najlepsze międzynarodowe praktyki i analizy; (iii) sfinalizowanie narodowego programu w procesie konsultacji; (iv) wspieranie oceny ex ante Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej oraz (v) przegląd i dalszy rozwój narzędzi modelowania Odbiorcy służących do projektowania gospodarki niskoemisyjnej z wykorzystaniem najlepszych międzynarodowych praktyk i analiz".

2.
Część B Umowy Grantu "Tworzenie platformy wymiany wiedzy i komunikacji, wspieranie tworzenia sieci i budowanie konsensusu" zostaje wykreślona.
3.
Wskaźniki postępów realizacji określone w paragrafie 2.04 (b) otrzymują brzmienie:

"(i) Przeszkolenie 25 osób z Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska i innych kluczowych agencji odpowiedzialnych za ograniczanie emisji celem podniesienia ich zdolności do przeprowadzenia merytorycznych przeglądów efektów generowanych przez instrumenty i metody wspierania polityki niskoemisyjnej, do dnia 29 listopada 2013 r.

(ii) Opracowanie i przedstawienie rządowi Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej będącego wynikiem współpracy międzyresortowej i wynikającego z konsensusu osiągniętego na poziomie krajowym i samorządowym, do dnia 18 stycznia 2016 r.

(iii) Opracowanie co najmniej jednego ogólnokrajowego programu, będącego uzupełnieniem Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, realizowanego w ramach współpracy międzyresortowej i z uwzględnieniem koordynacji pomiędzy szczeblem krajowym i samorządowym, do dnia 18 stycznia 2016 r.

Jeśli wyraźnie nie stwierdzono w tym piśmie inaczej, wszystkie pozostałe postanowienia Umowy Grantu pozostają w mocy.

Prosimy o potwierdzenie zgody Odbiorcy na niniejszą Zmianę poprzez złożenie poniżej podpisu i opatrzenie datą przez upoważnionego przedstawiciela Odbiorcy obu kopii niniejszego pisma oraz zwrócenie nam jednej z podpisanych kopii. Zmiana wchodzi w życie po otrzymaniu przez Bank należycie podpisanej przez przedstawiciela Odbiorcy kopii niniejszego pisma.

Z poważaniem,

INTERNATIONAL BANK FOR

RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT

/-/ podpis nieczytelny

Mamta Murthi

Dyrektor Regionalny

Europa Środkowa i Kraje Bałtyckie

Europa i Azja Środkowa

ZGODA:

RZECZPOSPOLITA POLSKA

Podpisano: /-/ podpis nieczytelny

Imię i nazwisko: Janusz Piechociński

Stanowisko: Minister Gospodarki

Data: 4.08.2014

Zmiany w prawie

Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.2014.874

Rodzaj: Umowa międzynarodowa
Tytuł: M-nar.Bank Odbudowy i Rozwoju-Polska. Zmiana umowy o udzielenie grantu IDF na wsparcie potencjału instytucjonalnego do opracowania Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, podpisanej w Warszawie dnia 18 stycznia 2013 r. Warszawa.2014.08.04.
Data aktu: 04/08/2014
Data ogłoszenia: 07/10/2014
Data wejścia w życie: 04/08/2014