Możliwość uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego.

OGŁOSZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI
z dnia 2 lipca 2014 r.
o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego

Na podstawie art. 34 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2011 r. Nr 43, poz. 226, z późn. zm.), w porozumieniu z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, ogłaszam informację o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego.
I.
Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o dokonanie zmiany, w trybie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego jednej koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego.

Zmiana będzie polegała na rozszerzeniu, posiadanej przez wnioskodawcę, koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób analogowy rozsiewczy naziemny, na obszarze pokrywającym się w całości lub w części z obszarem multipleksu telewizji lokalnej L3, poprzez przyznanie prawa do rozpowszechniania programu drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie lokalnym L3, w okresie do daty wygaśnięcia obecnie obowiązującej koncesji.

Obszar rezerwacji częstotliwości CZĘSTOCHOWA 1/ KAMIEŃSK /TOMASZÓW MAZOWIECKI, na którym będzie wykorzystywana częstotliwość z zakresu 470-790 MHz (kanał TV nr 36), stanowiącej multipleks telewizji lokalnej L3, obejmuje następujące gminy:

miasto na prawach powiatu: Częstochowa (2464011),

miejskie z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Bełchatów (1001021), Tomaszów Mazowiecki (1016011),

wiejskie: Poczesna (2404132), Gomunice (1012042), Dobryszyce (1012022), Lgota Wielka (1012082), Gorzkowice (1010032), Wola Krzysztoporska (1010102), Rozprza (1010082), Tomaszów Mazowiecki (1016092), Kleszczów (1001042),

miejsko-wiejską: Kamieńsk (1012053).

Zmiana będzie dotyczyła koncesji na program telewizyjny o charakterze uniwersalnym poświęcony tematyce lokalnej tzn. będzie zawierał różne gatunki i formy telewizyjne oraz różnorodną problematykę dotyczącą mieszkańców objętych zasięgiem nadawania. Audycje poświęcone tematyce lokalnej zajmą nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 600-2300.

Program będzie nadawany codziennie przez co najmniej 2 godziny na dobę.

Program wytworzony przez Koncesjonariusza lub na jego zamówienie ma zawierać nie mniej niż 1 godzinę dziennie audycji premierowych poświęconych tematyce lokalnej dotyczącej społeczności objętej zasięgiem nadawania programu.

Program innego nadawcy nie może stanowić części programu poświęconego tematyce lokalnej, rozpowszechnianego przez Koncesjonariusza na podstawie posiadanej koncesji.

Program rozpowszechniany na podstawie decyzji wydanej w wyniku rozstrzygnięcia postępowania prowadzonego wobec wniosków złożonych w związku z ogłoszeniem będzie niekodowany i udostępniany odbiorcom bezpłatnie.

W przypadku gdy wnioskodawca nie posiada decyzji na rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz (kanał TV nr 36) na obszarze CZĘSTOCHOWA 1/ KAMIEŃSK /TOMASZÓW MAZOWIECKI, dostarczy wstępną zgodę lub umowę z podmiotem posiadającym ww. decyzję.

II.
1.
Elementem decyzji koncesyjnej w zakresie określenia warunków programowych będzie odesłanie do zadeklarowanych przez wnioskodawcę we wniosku o rozszerzenie koncesji informacji programowych i związanych z tym załączników, do których przestrzegania po uzyskaniu decyzji w sprawie rozszerzenia koncesji wnioskodawca się zobowiąże. Rażące odstąpienie od zadeklarowanych warunków programowych po rozszerzeniu koncesji będzie stanowić przesłankę cofnięcia koncesji w trybie art. 38 ust. 1 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji.
2.
Elementem decyzji koncesyjnej w zakresie określenia warunków technicznych będzie ustalenie parametrów sygnalizacyjnych - identyfikatorów ID.
III.
W postępowaniu stosuje się formularze wniosków, które można uzyskać w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie przy Skwerze Kardynała Wyszyńskiego 9, w dni robocze w godzinach 1000-1500. Formularze dostępne są także na stronie internetowej www.krrit.gov.pl.

Wnioski można nadsyłać pocztą lub składać w kancelarii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kancelaria przyjmuje wnioski w dni robocze w godz. 1000-1500. Wnioski należy składać w dwóch egzemplarzach.

Informacje dotyczące postępowania można uzyskać pod numerem telefonu 22-597-30-89, a w sprawie parametrów technicznych stacji pod numerem telefonu 22-597-31-49.

IV.
Termin do składania wniosków na podstawie niniejszego ogłoszenia upływa z dniem 16 września 2014 r.
V.
Wnioski niezgodne z warunkami określonymi w pkt I w zakresie: przedmiotu postępowania, określenia charakteru programu bądź parametrów technicznych, a także wnioski złożone po terminie określonym w pkt IV, będą pozostawiane bez rozpoznania.
VI.
Niezwłocznie po wszczęciu postępowania lista wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu opublikowana zostanie w Internecie na stronie www.krrit.gov.pl oraz wywieszona w siedzibie Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zmiany w prawie

Ustawa o rencie wdowiej niekonstytucyjna?

O zawetowanie ustawy o tzw. wdowich emeryturach jako aktu dyskryminującego część obywateli zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy jedna z emerytek. W jej przekonaniu uchwalona 26 lipca 2024 r. ustawa narusza art. 32 Konstytucji, ponieważ wprowadza zasady dyskryminujące dużą część seniorów. Czy prezydent zdążył się z nią zapoznać – nie wiadomo. Bo petycja wpłynęła do Kancelarii Prezydenta 6 sierpnia, a już 9 sierpnia ustawa została podpisana.

Grażyna J. Leśniak 31.08.2024
Nalewki już bez barwników, soków i dodatkowych aromatów

We wtorek, 20 sierpnia, zaczęły obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra rolnictwa dotyczące znakowania napojów alkoholowych. Z uwagi na tradycyjne praktyki produkcyjne stosowane przy wyrobie "nalewek", nowe zasady wykluczają możliwość ich barwienia, aromatyzowania czy też dodawania do nich soków owocowych.

Krzysztof Koślicki 20.08.2024
Nowe wzory wniosków o wydanie interpretacji podatkowych

Nowe wzory dotyczą zarówno wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, interpretacji ogólnej przepisów prawa podatkowego, jak i wniosku wspólnego o wydanie w indywidualnej sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego. Oparto je na wzorach dotychczas obowiązujących z 2022 roku. Wprowadzono do nich jednak zmiany porządkujące i aktualizujące.

Agnieszka Matłacz 08.08.2024
Nowe wymagania dotyczące laboratoriów diagnostycznych

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie medycznych laboratoriów diagnostycznych. W dokumencie określono szczegółowe warunki, jakim powinny odpowiadać pod względem infrastruktury. Uszczegółowiono także kwalifikacje personelu i kierownika laboratorium. Nowe zalecenia obowiązują od 7 sierpnia. Przewidziano jednak czas przejściowy na ich wprowadzenie.

Monika Stelmach 07.08.2024
Jest regulamin działania Zespołu do spraw Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego

Minister zdrowia wydał kolejne przepisy dotyczące Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych. Określił regulamin Zespołu do spraw Świadczeń z tego funduszu, działającego przy Rzeczniku Praw Pacjenta, do zadań którego należy sporządzanie opinii o wystąpieniu zdarzenia medycznego i jego skutkach. Określono też wynagrodzenie członków tego zespołu.

Agnieszka Matłacz 07.08.2024
ZUS przesłucha bliskich i sąsiadów, by ustalić, jak żyli małżonkowie?

Nie wiadomo, dlaczego ustawodawca uzależnił prawo do renty wdowiej od pozostawania we wspólności małżeńskiej do dnia śmierci małżonka. W efekcie rozwiedziona małżonka lub wdowa, która do dnia śmierci męża nie pozostawała z nim we wspólności małżeńskiej, nie otrzyma nie tylko renty rodzinnej, ale i renty wdowiej. Zdaniem prawników ustawa nadaje się do zmiany - i to pilnej.

Grażyna J. Leśniak 06.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.2014.563

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Możliwość uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego.
Data aktu: 02/07/2014
Data ogłoszenia: 17/07/2014
Data wejścia w życie: 17/07/2014