Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża najwyższe zaniepokojenie sytuacją w radiu i telewizji, a zwłaszcza prowadzoną polityką informacyjną, naruszającą wiarygodność publicznych środków przekazu. Za niedopuszczalne uznajemy praktyki zmierzające do ograniczenia swobody prezentowania różnych stanowisk, czy wręcz stosowanie swego rodzaju cenzury politycznej. Przypominamy, że publiczna radiofonia i telewizja zobowiązana jest do rzetelnego ukazywania zjawisk i wydarzeń oraz przedstawiania różnorodnych ocen i opinii.Z niepokojem obserwujemy, że telewizja stała się w ostatnim czasie narzędziem walki z Sejmem, podając nieprawdziwe informacje dotyczące pracy Sejmu, przy jednoczesnym blokowaniu wyjaśnień i rzetelnych informacji nawet składanych w imieniu komisji sejmowych, względnie klubów poselskich.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca uwagę na nasilające się, zwłaszcza w telewizji, zjawisko nierzetelnego i nieobiektywnego informowania społeczeństwa o życiu politycznym kraju. Jest to szczególnie niebezpieczne w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych. Niedopuszczalne jest, by Kierownictwo Komitetu do Spraw Radia i Telewizji kierowało się własnymi sympatiami politycznymi, preferując jedne siły polityczne, a pomijając i lekceważąc inne.
W tej sytuacji Sejm uważa za konieczne jak najszybsze dokonanie przez Rząd oceny pracy Kierownictwa Komitetu do Spraw Radia i Telewizji i przedstawienie jej Sejmowi.