Tymczasowa organizacja Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego.

UCHWAŁA
RADY MINISTRÓW
z dnia 20 lipca 1949 r.
w sprawie tymczasowej organizacji Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego.

Na podstawie art. 14 ustawy z dnia 10 lutego 1949 r. o zmianie organizacji naczelnych władz gospodarki narodowej (Dz. U. R. P. Nr 7, poz. 43) zarządza się, co następuje:
§  1.
Centralny Urząd Szkolenia Zawodowego otrzymuje tymczasową organizację określoną w załączniku do niniejszej uchwały.
§  2.
W ciągu miesiąca od ogłoszenia niniejszej uchwały Przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów na wniosek Prezesa Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego ustali tymczasowy podział na wydziały wymienionych w załączniku jednostek organizacyjnych.
§  3.
Wykonanie niniejszej uchwały porucza się Przewodniczącemu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.
§  4.
Uchwała niniejsza podlega ogłoszeniu w Monitorze Polskim.

ZAŁĄCZNIK  Nr 1 1

TYMCZASOWA ORGANIZACJA

Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego.

Centralny Urząd Szkolenia Zawodowego składa się z:

Gabinetu Prezesa

Departamentu Planowania

Departamentu Przysposobienia i Dokształcania

Departamentu Szkół Zawodowych

Departamentu Organizacyjno-Administracyjnego

Departamentu Finansowo-Gospodarczego

Biura Kadr

Biura dla Spraw Młodzieży

Głównej Komisji Programowej i Biura Komisji

Departamentu Kształcenia i Doskonalenia Kadr Pedagogicznych,

Centralnego Zarządu Warsztatów Szkolnych

1 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 uchwały nr 522 z dnia 1 sierpnia 1951 r. (M.P.51.A-70.905) zmieniającej nin. uchwałę z dniem 1 czerwca 1951 r.

Zmiany w prawie

Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024