Rozporządzenie wykonawcze 2024/2167 zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2024/2167
z dnia 19 sierpnia 2024 r.
zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniające i uchylające niektóre akty w dziedzinie zdrowia zwierząt ("Prawo o zdrowiu zwierząt") 1 , w szczególności jego art. 71 ust. 3,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Afrykański pomór świń jest zakaźną chorobą wirusową występującą u świń utrzymywanych i dzikich, która może mieć poważny wpływ na odnośną populację zwierząt i rentowność chowu, powodując zakłócenia w przemieszczaniu przesyłek tych zwierząt i pozyskanych od nich lub z nich produktów w Unii oraz w ich wywozie do państw trzecich.

(2) W rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2023/594 2  ustanowiono środki szczególne w zakresie zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń, które mają być stosowane przez pewien okres przez państwa członkowskie, które są wymienione lub których obszary są wymienione w załącznikach I i II do tego rozporządzenia ("zainteresowane państwa członkowskie"). W tym rozporządzeniu wykonawczym ustanowiono przepisy dotyczące umieszczenia na poziomie Unii w załączniku I do tego rozporządzenia obszarów objętych ograniczeniami I, II i III w następstwie wystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń oraz przepisy dotyczące umieszczenia na poziomie Unii w załączniku II do tego rozporządzenia w następstwie wystąpienia ogniska tej choroby w państwie członkowskim lub strefie uprzednio wolnych od choroby.

(3) Obszary wymienione jako obszary objęte ograniczeniami I, II i III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 wyznaczono w oparciu o sytuację epidemiologiczną w zakresie afrykańskiego pomoru świń w Unii.

(4) Załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 został ostatnio zmieniony rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2024/2160 3  w następstwie zmian sytuacji epidemiologicznej w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w Niemczech, Polsce, na Słowacji i we Włoszech. Od czasu przyjęcia tego rozporządzenia wykonawczego sytuacja epidemiologiczna w odniesieniu do tej choroby w niektórych państwach członkowskich uległa zmianie.

(5) Wszelkie zmiany obszarów objętych ograniczeniami I, II i III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 powinny również opierać się na sytuacji epidemiologicznej w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń na obszarach występowania tej choroby oraz ogólnej sytuacji epidemiologicznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń w zainteresowanym państwie członkowskim, poziomie ryzyka dalszego rozprzestrzeniania się tej choroby, a także naukowych zasadach i kryteriach określania podziału geograficznego na obszary ze względu na afrykański pomór świń, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi afrykańskiego pomoru świń opracowanymi przez Komisję i państwa członkowskie 4 . Zmiany takie należy również wprowadzać z uwzględnieniem norm międzynarodowych, takich jak Kodeks zdrowia zwierząt lądowych 5  Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH), oraz uzasadnień podziału na obszary podanych przez właściwe organy zainteresowanych państw członkowskich.

(6) Od czasu przyjęcia rozporządzenia wykonawczego (UE) 2024/2160 zmieniającego rozporządzenie wykonawcze (UE) 2023/594 odnotowano nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych we Włoszech i w Polsce oraz nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzikich świń w Niemczech.

(7) W następstwie tych niedawnych ognisk afrykańskiego pomoru świń u utrzymywanych i dzikich świń w Niemczech, Polsce i we Włoszech oraz biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w Unii, podział na obszary w tych państwach członkowskich został ponownie oceniony i zaktualizowany zgodnie z art. 5, 6 i 7 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594. Art. 5 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawia przepisy szczególne dotyczące umieszczania w wykazie obszarów objętych ograniczeniami I w przypadku wystąpienia ogniska afrykańskiego pomoru świń u utrzymywanych lub dzikich świń na obszarze państwa członkowskiego graniczącym z obszarem, na którym oficjalnie nie potwierdzono ogniska afrykańskiego pomoru świń. Art. 6 tego rozporządzenia ustanawia przepisy szczególne dotyczące umieszczania w wykazie obszarów objętych ograniczeniami II lub stref objętych zakażeniem w przypadku wystąpienia ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzikich świń w państwie członkowskim. Art. 7 tego rozporządzenia ustanawia przepisy szczególne dotyczące umieszczania w wykazie obszarów objętych ograniczeniami III lub obszarów objętych ograniczeniami w przypadku wystąpienia ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych w państwie członkowskim. Ponadto ponownie oceniono i zaktualizowano wprowadzone w tych państwach członkowskich środki zarządzania ryzykiem. Zmiany te należy również odzwierciedlić w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594.

(8) W sierpniu 2024 r. odnotowano ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia na obszarze obecnie wymienionym jako obszar objęty ograniczeniami II w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594, lecz położonym w bliskim sąsiedztwie obszaru obecnie wymienionego jako obszar objęty ograniczeniami I w tym załączniku. To nowe ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzikich świń oznacza wzrost poziomu ryzyka, który należy uwzględnić w tym załączniku. W związku z tym wspomniany obszar Niemiec wymieniony obecnie w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 jako obszar objęty ograniczeniami I, znajdujący się w bliskim sąsiedztwie obszaru wymienionego jako obszar objęty ograniczeniami II, na którym wystąpiło to niedawne ognisko, należy wymienić w tym załączniku jako obszar objęty ograniczeniami II, a obecne granice obszaru objętego ograniczeniami I należy również określić ponownie, aby uwzględnić to ognisko.

(9) W sierpniu 2024 r. odnotowano też kilka ognisk afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych w regionach Piemont i Lombardia we Włoszech na obszarach obecnie wymienionych jako obszary objęte ograniczeniami III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594, położonych w bliskim sąsiedztwie obszarów obecnie wymienionych w tym załączniku jako obszary objęte ograniczeniami I. Te nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych oznaczają wzrost poziomu ryzyka, który należy uwzględnić w tym załączniku. W związku z tym wspomniane obszary Włoch wymienione obecnie w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 jako obszary objęte ograniczeniami I, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie obszarów wymienionych jako obszary objęte ograniczeniami III, na których wystąpiły niedawne ogniska, należy wymienić w tym załączniku jako obszary objęte ograniczeniami III, a obecne granice obszarów objętych ograniczeniami I również należy określić ponownie, aby uwzględnić te ogniska.

(10) Poza tym w sierpniu 2024 r. odnotowano dwa ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych w województwie kujawsko-pomorskim w Polsce, na obszarze niewymienionym obecnie jako obszar objęty ograniczeniami w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594. Te nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych oznaczają wzrost poziomu ryzyka, który należy uwzględnić w tym załączniku. W związku z tym wspomniany obszar Polski, niewymieniony obecnie jako obszar objęty ograniczeniami w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 i na którym wystąpiło niedawne ognisko afrykańskiego pomoru świń, należy wymienić w tym załączniku jako obszar objęty ograniczeniami III, a obecne granice obszaru objętego ograniczeniami I należy ponownie określić w celu uwzględnienia tego ogniska.

(11) Aby uwzględnić niedawne zmiany sytuacji epidemiologicznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń w Unii oraz proaktywnie zwalczać ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się tej choroby, w Niemczech, Polsce i we Włoszech, należy wyznaczyć nowe obszary objęte ograniczeniami o odpowiedniej wielkości oraz uwzględnić je jako obszary objęte ograniczeniami I, II i III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594.

(12) Ponieważ sytuacja w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń jest w Unii bardzo dynamiczna, przy wyznaczaniu tych nowych obszarów objętych ograniczeniami wzięto pod uwagę sytuację epidemiologiczną na otaczających je obszarach.

(13) Ze względu na pilny charakter sytuacji epidemiologicznej w Unii w odniesieniu do rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń ważne jest, aby zmiany, które mają zostać wprowadzone niniejszym rozporządzeniem w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594, stały się skuteczne tak szybko, jak jest to możliwe.

(14) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Zmiany w rozporządzeniu wykonawczym (UE) 2023/594

Załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 zastępuje się tekstem znajdującym się w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  2

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 19 sierpnia 2024 r.

ZAŁĄCZNIK

Załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 otrzymuje brzmienie:

"ZAŁĄCZNIK I

OBSZARY OBJĘTE OGRANICZENIAMI I, II ORAZ III

CZĘŚĆ I

1. Niemcy

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Niemczech:

Bundesland Brandenburg:

– Landkreis Dahme-Spreewald:

– Gemeinde Jamlitz,

– Gemeinde Lieberose,

– Landkreis Märkisch-Oderland:

– Gemeinde Bleyen-Genschmar,

– Gemeinde Neuhardenberg,

– Gemeinde Golzow,

– Gemeinde Küstriner Vorland,

– Gemeinde Alt Tucheband,

– Gemeinde Reitwein,

– Gemeinde Podelzig,

– Gemeinde Gusow-Platkow,

– Gemeinde Seelow,

– Gemeinde Vierlinden,

– Gemeinde Lindendorf,

– Gemeinde Fichtenhöhe,

– Gemeinde Lietzen,

– Gemeinde Falkenhagen (Mark),

– Gemeinde Zeschdorf,

– Gemeinde Treplin,

– Gemeinde Lebus,

– Gemeinde Müncheberg mit den Gemarkungen Jahnsfelde, Trebnitz, Obersdorf, Münchehofe und Hermers- dorf,

– Gemeinde Märkische Höhe mit der Gemarkung Ringenwalde,

– Gemeinde Bliesdorf mit der Gemarkung Metzdorf und Gemarkung Bliesdorf - östlich der B167 und Kunersdorf - östlich der B167,

– Gemeinde Bad Freienwalde mit den Gemarkungen Altglietzen, Altranft, Bad Freienwalde, Bralitz, Hohen- wutzen, Schiffmühle, Hohensaaten und Neuenhagen,

– Gemeinde Falkenberg mit der Gemarkung Falkenberg östlich der L35,

– Gemeinde Oderaue,

– Gemeinde Wriezen mit den Gemarkungen Altwriezen, Jäckelsbruch, Neugaul, Beauregard, Eichwerder, Rathsdorf - östlich der B167 und Wriezen - östlich der B167,

– Gemeinde Neulewin,

– Gemeinde Neutrebbin,

– Gemeinde Letschin,

– Gemeinde Zechin,

– Landkreis Barnim:

– Gemeinde Lunow-Stolzenhagen,

– Gemeinde Parsteinsee,

– Gemeinde Oderberg,

– Gemeinde Liepe,

– Gemeinde Hohenfinow (nördlich der B167),

– Gemeinde Niederfinow,

– Gemeinde (Stadt) Eberswalde mit den Gemarkungen Eberswalde nördlich der B167 und östlich der L200, Sommerfelde und Tornow nördlich der B167,

– Gemeinde Chorin mit den Gemarkungen Brodowin, Chorin östlich der L200, Serwest, Neuehütte, Buchholz, Sandkrug östlich der L200,

– Gemeinde Ziethen,

– Landkreis Uckermark:

– Stadt Schwedt/Oder mit den Gemarkungen Briest, Passow, Schönow, Grünow, Schönermark, Landin nördlich der B2,

– Gemeinde Angermünde mit den Gemarkungen Frauenhagen, Mürow, Angermünde nördlich und nordwestlich der B2, Dobberzin nördlich der B2, Kerkow, Welsow, Bruchhagen, Greiffenberg, Günterberg, Biesenbrow, Görlsdorf, Wolletz und Altkünkendorf,

– Gemeinde Zichow,

– Gemeinde Casekow mit den Gemarkungen Blumberg, Wartin, Luckow-Petershagen und den Gemarkungen Biesendahlshof und Casekow westlich der L272 und nördlich der L27,

– Gemeinde Hohenselchow-Groß Pinnow mit der Gemarkung Hohenselchow nördlich der L27,

– Gemeinde Tantow,

– Gemeinde Mescherin mit der Gemarkung Radekow, der Gemarkung Rosow südlich der K 7311 und der Gemarkung Neurochlitz westlich der B2,

– Gemeinde Gartz (Oder) mit der Gemarkung Geesow westlich der B2 sowie den Gemarkungen Gartz und Hohenreinkendorf nördlich der L27 und der B2 bis zur Kastanienallee, dort links abbiegend dem Schülerweg folgend bis Höhe Bahnhof, von hier in östlicher Richtung den Salveybach kreuzend bis zum Tantower Weg, diesen in nördlicher Richtung bis zu Stettiner Straße, diese weiter folgend bis zur B2, dieser in nördlicher Richtung folgend,

– Gemeinde Pinnow nördlich und westlich der B2,

– Landkreis Oder-Spree:

– Gemeinde Berkenbrück mit Teilen der Gemarkung Berkenbrück (nördlich der BAB12),

– Gemeinde Briesen (Mark) mit den Gemarkungen Alt Madlitz, Biegen, Briesen, Falkenberg b. Briesen, Teile der Gemarkung Kersdorf (nördlich der BAB12), Madlitz Forst, Teile der Gemarkung Neubrück Forst (östlich des ASP-Schutzzauns), Wilmersdorf b. Briesen,

– Gemeinde Brieskow-Finkenheerd,

– Stadt Eisenhüttentsadt,

– Stadt Friedland mit den Gemarkungen Chossewitz, Groß Muckrow, Klein Muckrow,

– Stadt Fürstenwalde/Spree mit Teilen der Gemarkung Fürstenwalde/Spree (östlich der B168 und L36),

– Gemeinde Groß Lindow,

– Gemeinde Grunow-Dammendorf,

– Gemeinde Jacobsdorf,

– Gemeinde Langewahl mit Teilen der Gemarkung Langewahl (nördlich der A12),

– Gemeinde Lawitz,

– Gemeinde Mixdorf,

– Gemeinde Müllrose mit Teilen der Gemarkung Müllrose (nördlich des Oder-Spree-Kanals),

– Gemeinde Neißemünde,

– Gemeinde Neuzelle,

– Gemeinde Rietz-Neuendorf mit Teilen der Gemarkung Neubrück (östlich des ASP-Schutzzauns),

– Gemeinde Schlaubetal,

– Gemeinde Siehdichum,

– Gemeinde Steinhöfel mit den Gemarkungen Arensdorf, Demnitz, Teile der Gemarkung Hasenfelde (östlich der L36), Teile der Gemarkung Heinersdorf (östlich der L36), Teile der Gemarkung Neuendorf im Sande (südlich der L36), Teile der Gemarkung Steinhöfel (östlich der L36),

– Gemeinde Vogelsang,

– Gemeinde Wiesenau,

– Gemeinde Ziltendorf,

– kreisfreie Stadt Frankfurt/Oder,

– Landkreis Spree-Neiße:

– Gemeinde Turnow-Preilack mit der Gemarkung Turnow,

– Gemeinde Drachhausen,

– Gemeinde Schmogrow-Fehrow,

– Gemeinde Drehnow,

– Gemeinde Guhrow,

– Gemeinde Werben,

– Gemeinde Dissen-Striesow,

– Gemeinde Briesen,

– Gemeinde Kolkwitz mit den Gemarkungen Babow, Eichow, Milkersdorf, Papitz und Limberg und der Gemarkung Krieschow nördlich der BAB 15,

– Gemeinde Burg (Spreewald),

– Landkreis Oberspreewald-Lausitz:

– Gemeinde Lauchhammer,

– Gemeinde Schwarzheide westlich der BAB 13,

– Gemeinde Schipkau mit den Gemarkungen Annahütte, Drochow und den Gemarkungen Klettwitz und Schipkau westlich der BAB 13,

– Gemeinde Großräschen mit den Gemarkungen Wormlage, Saalhausen, Barzig, Freienhufen, Großräschen,

– Gemeinde Vetschau/Spreewald mit den Gemarkungen: Naundorf, Fleißdorf, Suschow, Stradow, Göritz, Koßwig, Vetschau, Repten, Tornitz, Missen und Orgosen,

– Gemeinde Calau mit den Gemarkungen: Kalkwitz, Mlode, Saßleben, Reuden, Bolschwitz, Säritz, Calau, Kemmen, Werchow und Gollmitz,

– Gemeinde Luckaitztal,

– Gemeinde Bronkow,

– Gemeinde Altdöbern mit der Gemarkung Altdöbern westlich der Bahnlinie,

– Gemeinde Tettau,

– Landkreis Elbe-Elster:

– Gemeinde Sallgast mit den Gemarkungen Dollenchen, Zürchel und Sallgast,

– Gemeinde Lichterfeld-Schacksdorf mit der Gemarkung Bergheide,

– Gemeinde Finsterwalde mit der Gemarkung Finsterwalde östlich der L60,

– Gemeinde Großthiemig,

– Gemeinde Hirschfeld,

– Gemeinde Gröden,

– Gemeinde Schraden,

– Gemeinde Merzdorf,

– Gemeinde Röderland mit der Gemarkung Wainsdorf, Prösen, Stolzenhain a.d. Röder,

– Gemeinde Plessa mit der Gemarkung Plessa,

Bundesland Sachsen:

– Landkreis Bautzen:

– Gemeinde Arnsdorf,

– Gemeinde Burkau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Cunewalde,

– Gemeinde Demitz-Thumitz,

– Gemeinde Doberschau-Gaußig,

– Gemeinde Frankenthal,

– Gemeinde Göda, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Großharthau,

– Gemeinde Großnaundorf, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Großpostwitz/O.L.,

– Gemeinde Hochkirch, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Kubschütz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Laußnitz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Lichtenberg, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Neukirch, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Neukirch/Lausitz,

– Gemeinde Obergurig,

– Gemeinde Ohorn, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Ottendorf-Okrilla,

– Gemeinde Rammenau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Schmölln-Putzkau,

– Gemeinde Schwepnitz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Sohland a. d. Spree,

– Gemeinde Stadt Bautzen, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Bischofswerda,

– Gemeinde Stadt Großröhrsdorf, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Königsbrück, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Radeberg,

– Gemeinde Stadt Schirgiswalde-Kirschau,

– Gemeinde Stadt Wilthen,

– Gemeinde Steinigtwolmsdorf,

– Gemeinde Wachau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Kreisfreie Stadt Dresden:

– Stadtgebiet, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Landkreis Görlitz:

– Gemeinde Beiersdorf,

– Gemeinde Bertsdorf-Hörnitz,

– Gemeinde Dürrhennersdorf,

– Gemeinde Großschönau,

– Gemeinde Großschweidnitz,

– Gemeinde Hainewalde,

– Gemeinde Kottmar, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Kurort Jonsdorf,

– Gemeinde Lawalde,

– Gemeinde Leutersdorf,

– Gemeinde Mittelherwigsdorf, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Oderwitz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Olbersdorf, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Oppach,

– Gemeinde Oybin, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Schönbach,

– Gemeinde Stadt Ebersbach-Neugersdorf,

– Gemeinde Stadt Herrnhut, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Löbau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Neusalza-Spremberg,

– Gemeinde Stadt Seifhennersdorf,

– Gemeinde Stadt Zittau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Landkreis Meißen:

– Gemeinde Diera-Zehren,

– Gemeinde Ebersbach, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Glaubitz,

– Gemeinde Hirschstein,

– Gemeinde Käbschütztal,

– Gemeinde Klipphausen, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Lampertswalde, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Niederau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Nünchritz,

– Gemeinde Priestewitz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Röderaue,

– Gemeinde Schönfeld, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Gröditz,

– Gemeinde Stadt Großenhain, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Lommatzsch,

– Gemeinde Stadt Meißen, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Nossen,

– Gemeinde Stadt Radebeul, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Radeburg, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Riesa,

– Gemeinde Stadt Strehla,

– Gemeinde Stauchitz,

– Gemeinde Thiendorf, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Wülknitz,

– Gemeinde Zeithain,

– Landkreis Mittelsachsen:

– Gemeinde Großweitzschen mit den Ortsteilen Döschütz, Gadewitz, Niederranschütz, Redemitz,

– Gemeinde Jahnatal außer der Ortsteil Töllschütz,

– Gemeinde Reinsberg,

– Gemeinde Stadt Döbeln mit den Ortsteilen Beicha, Bormitz, Choren, Döbeln, Dreißig, Geleitshäuser, Ger- titzsch, Gödelitz, Großsteinbach, Juchhöh, Kleinmockritz, Leschen, Lüttewitz, Maltitz, Markritz, Meila, Mochau, Nelkanitz, Oberranschütz, Petersberg, Präbschütz, Prüfern, Schallhausen, Schweimnitz, Simsel- witz, Theeschütz, Zschackwitz, Zschäschütz,

– Gemeinde Stadt Großschirma mit den Ortsteilen Obergruna, Siebenlehn,

– Gemeinde Stadt Roßwein mit den Ortsteilen Gleisberg, Haßlau, Klinge, Naußlitz, Neuseifersdorf, Niederforst, Ossig, Roßwein, Seifersdorf, Wettersdorf, Wetterwitz,

– Gemeinde Striegistal mit den Ortsteilen Gersdorf, Kummersheim, Marbach,

– Landkreis Nordsachsen:

– Gemeinde Arzberg mit den Ortsteilen Stehla, Tauschwitz,

– Gemeinde Cavertitz mit den Ortsteilen Außig, Cavertitz, Klingenhain, Schirmenitz, Treptitz,

– Gemeinde Liebschützberg mit den Ortsteilen Borna, Bornitz, Clanzschwitz, Ganzig, Kleinragewitz, Laas, Leckwitz, Liebschütz, Sahlassan, Schönnewitz, Terpitz östlich der Querung am Käferberg, Wadewitz, Zauß- witz,

– Gemeinde Naundorf mit den Ortsteilen Casabra, Gastewitz, Haage, Hof, Hohenwussen, Kreina, Nasenberg, Raitzen, Reppen, Salbitz, Stennschütz, Zeicha,

– Gemeinde Stadt Belgern-Schildau mit den Ortsteilen Ammelgoßwitz, Dröschkau, Liebersee östlich der B182, Oelzschau, Seydewitz, Staritz, Wohlau,

– Gemeinde Stadt Mügeln mit den Ortsteilen Mahris, Schweta südlich der K8908, Zschannewitz,

– Gemeinde Stadt Oschatz mit den Ortsteilen Lonnewitz östlich des Sandbaches und nördlich der B6, Oschatz östlich des Schmorkauer Wegs und nördlich der S28, Rechau, Schmorkau, Zöschau,

– Landkreis Sächsische Schweiz-Osterzgebirge:

– Gemeinde Bannewitz mit den Ortsteilen Boderitz, Cunnersdorf, Eutschütz, Nöthnitz und Rosentitz,

– Gemeinde Stadt Freital mit den Ortsteilen Birkigt, Döhlen, Großburgk, Kleinburgk, Kleinnaundorf, Kohlsdorf, Niederhermsdorf, Niederpesterwitz, Oberpesterwitz, Potschappel, Saalhausen, Unterweißig, Weißig, Wurgwitz, Zauckerode und Zschiedge,

– Gemeinde Stadt Tharandt mit den Ortsteilen Fördergersdorf, Großopitz, Hintergersdorf und Pohrsdorf,

– Gemeinde Stadt Wilsdruff, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

Bundesland Mecklenburg-Vorpommern:

– Landkreis Vorpommern Greifswald

– Gemeinde Penkun,

– Gemeinde Nadrensee,

– Gemeinde Krackow,

– Gemeinde Glasow,

– Gemeinde Grambow,

– Gemeinde Ramin mit der Gemarkung Bismark östlich der B113 bis Ortslage Linken, nordwestlich der Ortslage Linken nördlich der B104 (Flur 6) und nördlich Flur 6 in 500m Abstand zur deutsch-polnischen Grenze auf Flur 102 sowie 103 bis Gemeindegrenze Ramin-Blankensee,

– Gemeinde Blankensee mit der Gemarkung Blankensee nördlich der Gemeindegrenze Ramin-Blankensee in 1000 m Abstand zur deutsch-polnischen Grenze über die Fluren 5, 6 und 3 bis einschließlich Ortslage Blankensee sowie nördlich der Ortslage Blankensee zwischen der deutsch-polnischen Grenze bis 10 m westlich der Kreisstraße K81 bis Gemarkungsgrenze Blankensee-Pampow und der Gemarkung Pampow nördlich der Gemarkungsgrenze Blankensee-Pampow von der deutsch-polnischen Grenze bis 10 m westlich der Kreisstraße K81 bis einschließlich Ortslage Pampow sowie nordwestlich der Ortslage Pampow nördlich der Kreisstraße K80 mit den Fluren 8, 9, 101, 102, 103, 104, 106 sowie 7 (Ost),

– Gemeinde Hintersee mit der Gemarkung Hintersee mit den Fluren 1, 4 und 10,

– Gemeinde Luckow mit der Gemarkung Luckow mit den Fluren 2 und 6, mit der Gemarkung Rieth mit den Fluren 1, 2 und 3 sowie mit der Gemarkung Riether Werder mit der Flur 1,

– Gemeinde Altwarp-Fischerdorf mit der Gemarkung Altwarp mit den Fluren 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 und 10,

– Gemeinde Vogelsang-Warsin mit der Gemarkung Vogelsang mit den Fluren 1, 2, 3 und 5,

Bundesland Hessen:

– Landkreis Rheingau-Taunus-Kreis:

– Gemeinde Kiedrich,

– Stadt Eltville am Rhein,

– Gemeinde Walluf,

– Teile der Stadt Taunusstein,

– Gemeinde Niedernhausen,

– Teile der Stadt Oestrich-Winkel,

– Teile der Gemeinde Schlangenbad,

– Teile der Stadt Bad Schwalbach,

– Teile der Gemeinde Hohenstein,

– Teile der Stadt Idstein

– Landkreis Hoch-Taunus-Kreis:

– Stadt Königstein im Taunus,

– Stadt Kronberg im Taunus,

– Stadt Steinbach (Taunus),

– Teile der Gemeinde Glashütten,

– Teile der Stadt Oberursel im Taunus

– Landkreis Main-Taunus-Kreis:

– Stadt Eppstein,

– Stadt Kelkheim (Taunus),

– Stadt Bad Soden am Taunus,

– Gemeinde Liederbach am Taunus,

– Gemeinde Sulzbach (Taunus),

– Stadt Schwalbach am Taunus,

– Stadt Eschborn,

– Teile der Stadt Hofheim am Taunus

– Stadt Offenbach am Main:

– Teile des Stadtteils Rosenhöhe,

– Teile des Stadtteils Tempelsee,

– Teile des Stadtteils Buchrain,

– Landkreis Offenbach:

– Teile der Stadt Dreieich,

– Stadt Dietzenbach,

– Teile der Stadt Neu-Isenburg,

– Teile der Stadt Rödermark,

– Teile der Stadt Langen (Hessen),

– Teile der Gemeinde Egelsbach,

– Stadt Heusenstamm,

– Teile der Stadt Obertshausen,

– Teile der Stadt Rodgau,

– Teile der Gemeinde Hainburg,

– Teile der Stadt Seligenstadt,

– Teile der Gemeinde Mainhausen,

– Landkreis Odenwaldkreis:

– Stadt Breuberg,

– Gemeinde Höchst i. Odw.,

– Teile der Gemeinde Lützelbach,

– Teile der Stadt Bad König,

– Gemeinde Brombachtal,

– Teile der Gemeinde Brensbach,

– Teile der Gemeinde Fränkisch-Crumbach,

– Teile der Gemeinde Reichelsheim (Odenwald),

– Gemeinde Mossautal,

– Teile der Stadt Erbach,

– Teile der Stadt Michelstadt,

– Teile der Stadt Oberzent,

– Landkreis Darmstadt-Dieburg:

– Teile der Gemeinde Eppertshausen,

– Teile der Stadt Babenhausen,

– Teile der Gemeinde Münster (Hessen),

– Gemeinde Schaafheim,

– Teile der Stadt Groß-Umstadt,

– Teile der Gemeinde Otzberg,

– Landkreis Bergstraße:

– Teile der Stadt Lindenfels,

– Teile der Gemeinde Fürth,

– Teile der Gemeinde Grasellenbach,

– Teile der Gemeinde Wald-Michelbach,

– Stadt Hirschhorn (Neckar),

– Gemeinde Michelbuch,

– Stadt Neckarsteinach,

– Stadt Wiesbaden:

– Stadtteil Wiesbaden-Rambach,

– Stadtteil Wiesbaden-Heßloch,

– Stadtteil Wiesbaden-Naurod,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Schierstein,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Dotzheim,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Nordost,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Bierstadt,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Sonnenberg,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Kloppenheim,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Auringen,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Medenbach

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Klarenthal,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Frauenstein,

– Stadt Frankfurt am Main:

– Stadtteil Niederrad,

– Bezirk 32,

– Bezirk 33,

– Stadtteil Oberrad,

– Stadtteil Nied,

– Stadtteil Griesheim,

– Bezirk 16,

– Bezirk 15,

– Bezirk 9,

– Bezirk 10,

– Bezirk 17,

– Bezirk 18,

– Bezirk 11,

– Bezirk 1,

– Bezirk 12,

– Bezirk 13,

– Bezirk 14,

– Bezirk 19,

– Bezirk 20,

– Bezirk 21,

– Bezirk 22,

– Bezirk 23,

– Bezirk 24,

– Bezirk 25,

– Bezirk 26,

– Stadtteil Sossenheim,

– Stadtteil Nied,

– Stadtteil Rödelheim,

– Stadtteil Bockenheim,

– Stadtteil Praunheim,

– Stadtteil Hausen,

– Stadtteil Eschersheim,

– Stadtteil Eckenheim,

– Stadtteil Heddernheim,

– Stadtteil Niederursel F.,

– Stadtteil Niederursel H.,

– Teile des Stadtteils Wald,

– Teile des Stadtteils Schwanheim,

– Teile des Stadtteils Höchst,

– Teile des Stadtteils Unterliedbach,

Bundesland Rheinland-Pfalz:

– Landkreis Mainz-Bingen:

– Gemeinde Budenheim,

– Stadt Ingelheim am Rhein,

– Stadt Gau-Algesheim,

– Gemeinde Appenheim,

– Gemeinde Essenheim,

– Gemeinde Stadecken-Elsheim,

– Gemeinde Schwabenheim an der Selz,

– Gemeinde Bubenheim,

– Gemeinde Nieder-Hilbersheim,

– Gemeinde Ober-Hilbersheim,

– Gemeinde Engelstadt,

– Gemeinde Jugenheim in Rheinhessen,

– Gemeinde Wolfsheim,

– Gemeinde Nieder-Olm, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Ober-Olm, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Landkreis Alzey-Worms:

– Gemeinde Partenheim,

– Gemeinde Saulheim,

– Gemeinde Udenheim,

– Gemeinde Vendersheim,

– Gemeinde Gau-Weinheim,

– Gemeinde Wallertheim,

– Gemeinde Sulzheim,

– Gemeinde Wörrstadt,

– Gemeinde Schornsheim,

– Gemeinde Gau-Bickelheim,

– Gemeinde Armsheim,

– Gemeinde Ensheim,

– Gemeinde Spiesheim,

– Gemeinde Gabsheim,

– Gemeinde Gumbsheim,

– Gemeinde Wöllstein,

– Gemeinde Siefersheim,

– Gemeinde Eckelsheim,

– Gemeinde Flonheim,

– Gemeinde Biebelnheim,

– Gemeinde Bornheim,

– Gemeinde Lonsheim,

– Gemeinde Bermersheim v.d. Höhe,

– Gemeinde Albig,

– Gemeinde Erbes-Büdesheim,

– Gemeinde Nieder-Wiesen,

– Gemeinde Bechenheim,

– Stadt Alzey,

– Gemeinde Stein-Bockenheim,

– Gemeinde Wonsheim,

– Gemeinde Wendelsheim,

– Gemeinde Nack,

– Gemeinde Gau-Heppenheim,

– Gemeinde Offenheim,

– Gemeinde Mauchenheim,

– Gemeinde Freimersheim,

– Gemeinde Wahlheim,

– Gemeinde Kettenheim,

– Gemeinde Esselborn,

– Gemeinde Dintesheim,

– Gemeinde Eppelsheim,

– Gemeinde Hangen-Weisheim,

– Gemeinde Hochborn,

– Gemeinde Flomborn,

– Gemeinde Ober-Flörsheim,

– Gemeinde Gundersheim,

– Gemeinde Bermersheim,

– Gemeinde Mölsheim,

– Gemeinde Flörsheim-Dalsheim,

– Gemeinde Gundheim,

– Gemeinde Mörstadt,

– Gemeinde Wachenheim,

– Gemeinde Monsheim,

– Gemeinde Hohen-Sülzen,

– Gemeinde Offstein,

– Landkreis Bad Dürkheim:

– Gemeinde Bockenheim,

– Gemeinde Dirmstein,

– Gemeinde Obrigheim,

– Gemeinde Kindenheim,

– Stadt Bad Dürkheim in Teilen, östlich der L 526,

– Gemeinde Bissersheim,

– Gemeinde Dackenheim,

– Gemeinde Ellerstadt in Teilen,

– Gemeinde Erpolzheim mit Gemarkung RLP. 1454,

– Gemeinde Freinsheim mit Gemarkung RLP. 1655,

– Gemeinde Gerolsheim,

– Gemeinde Großkarlbach,

– Stadt Grünstadt mit Gemarkung RLP. 853 und Gemarkung 1420 Asselheim,

– Gemeinde Kirchheim mit Gemarkung RLP. 191,

– Gemeinde Laumersheim,

– Gemeinde Obersülzen,

– Gemeinde Weisenheim am Sand mit Gemarkung RLP. 866,

– Landkreis Rhein-Pfalz-Kreis:

– Gemeinde Heuchelheim bei Frankenthal,

– Gemeinde Heßheim,

– Gemeinde Lambsheim,

– Gemeinde Maxdorf,

– Gemeinde Birkenheide,

– Gemeinde Fußgönnheim,

– Gemeinde Dannstadt-Schauernheim,

– Gemeinde Mutterstadt,

– Gemeinde Limburgerhof,

– Gemeinde Neuhofen,

– Gemeinde Altrip,

– Stadt Frankenthal (Pfalz), sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Stadt Ludwigshafen am Rhein, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Landkreis Donnersbergkreis:

– Gemeinde Ilbesheim,

– Gemeinde Stetten,

– Gemeinde Albisheim,

– Gemeinde Einselthum,

– Gemeinde Zellertal mit den Ortsteilen Zell, Harxheim und Niefernheim,

– Gemeinde Bubenheim,

– Gemeinde Immesheim,

– Gemeinde Morschheim,

– Gemeinde Rittersheim,

– Gemeinde Gauersheim,

– Gemeinde Ottersheim.,

Bundesland Baden-Württemberg:

– Stadt Heidelberg:

– Gesamtes Stadtgebiet,

– Landkreis Rhein-Neckar-Kreis:

– Gemeinde Brühl,

– Stadt Schwetzingen,

– Gemeinde Plankstadt,

– Stadt Eppelheim,

– Gemeinde Ketsch,

– Gemeinde Oftersheim,

– Stadt Hockenheim,

– Stadt Leimen (Stadt),

– Stadt Leimen (St. Ilgen),

– Gemeinde Sandhausen,

– Gemeinde Gaiberg,

– Gemeinde Bammental,

– Stadt Neckargemünd,

– Gemeinde Wiesenbach,

– Gemeinde Schönau,

– Gemeinde Heddesbach,

– Gemeinde Schönbrunn (Schönbrunn),

– Gemeinde Schönbrunn (Moosbrunn),

– Stadt Eberbach (Pleutersbach),

– Stadt Eberbach (Brombach),

– Stadt Eberbach (Gebiet westlich der B45).

2. Estonia

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Estonii:

– Hiiu maakond.

3. Łotwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Łotwie:

– Dienvidkurzemes novada, Nīcas pagasta daļa uz ziemeļiem no apdzīvotas vietas Bernāti, autoceļa V1232, A11, V1222, Bārtas upes, Otaņķu pagasts,

– Ropažu novada Stopiņu pagasta daļa, kas atrodas uz rietumiem no autoceļa V36, P4 un P5, Acones ielas, Dau- guļupes ielas un Dauguļupītes.

4. Węgry

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Węgrzech:

– Békés vármegye 950150, 950250, 950350, 950450, 950550, 950650, 950660, 950750, 950850, 950860, 950950, 950960, 950970, 951050, 951150, 951250, 951260, 951350, 951950, 952050, 952150, 952250, 952550, 952750, 952850, 952950, 953050, 953150, 953250, 953260, 953270, 953350, 953450, 953550, 953560, 953650, 953660, 953750, 953850, 953950, 953960, 954050, 954060, 954150, 954250, 954260, 954350, 954450, 954550, 954650, 954750, 954850, 954860, 954950, 955050, 955150, 955250, 955260, 955270, 955350, 955450, 955510, 955650, 955750, 955760, 955850, 955950, 956050, 956060, 956150, 956160, 956250, 956450, 956550, 956650 és 956750 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Bács-Kiskun vármegye 600150, 600850 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Budapest 1 kódszámú, vadgazdálkodási tevékenységre nem alkalmas területe,

– Fejér vármegye 400150, 400250, 400351, 400352, 400450, 400550, 401150, 401250, 401350, 402050, 402350, 402360, 402850, 402950, 403050, 403450, 403550, 403650, 403750, 403950, 403960, 403970, 404650, 404750, 404850, 404950, 404960, 405050, 405750, 405850, 405950,

– 406050, 406150, 406550, 406650 és 406750 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Győr-Moson-Sopron vármegye 100550, 100650, 100950, 101050, 101350, 101450, 101550, 101560 és 102150 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Jász-Nagykun-Szolnok vármegye 750150, 750160, 750260, 750350, 750450, 750460, 751250, 751260, 751350, 751360, 751750, 751850, 751950, 753650, 753750, 753850, 753950, 753960, 754050, 754360, 754450, 754550, 754560, 754570, 754650, 754750, 754850 és 755450 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Komárom-Esztergom vármegye 250150, 250250, 250450, 250460, 250550, 250650, 250750, 251050, 251150, 251250, 251350, 251360, 251650, 251750, 251850, 252250, kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Pest vármegye 571550, 572150, 572250, 572350, 572550, 572650, 572750, 572850, 572950, 573150, 573250, 573260, 573350, 573360, 573450, 573850, 573950, 573960, 574050, 574150, 574350, 574360, 574550, 574650, 574750, 574850, 574860, 574950, 575050, 575150, 575250, 575350, 575550, 575650, 575750, 575850, 575950, 576050, 576150, 576250, 576350, 576450, 576650, 576750, 576850, 576950, 577050, 577150, 577250, 577350, 577450, 577650, 577850, 577950, 578050, 578150, 578250, 578350, 578360, 578450, 578550, 578560, 578650, 578850, 578950, 579050, 579150, 579250, 579350, 579450, 579460, 579550, 579650, 579750, 580250 és 580450 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe.

5. Polska

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Polsce:

w województwie kujawsko - pomorskim:

– gmina Bartniczka, Brzozie, Górzno, Świedziebnia, część gminy Osiek położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Dzierzno - Kretki Małe - Osiek - Łapinóżek w powiecie brodnickim,

– gminy Brzuze, Rypin, z miastem Rypin, część gminy Wąpielsk położona na południe od drogi łączącej miejscowości Osiek - Łapinóżek - Radziki Małe - Radziki Duże - Szczawniki - Pólka Duże - Pusta Dąbrówka w powiecie rypińskim,

– część powiatu grudziądzkiego niewymieniona w części II i III załącznika I,

– powiat miejski Grudziądz,

– gminy Dębowa Łąka i Książki w powiecie wąbrzeskim,

– gmina Radomin, część gminy wiejskiej Golub - Dobrzyń położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Pólka Duże - Pusta Dąbrówka - Cieszyny- Wrocki - Łobdowo oraz na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 534 biegnącą od północnej granicy gminy do granicy miasta Golub Dobrzyń w powiecie golubsko - dobrzyńskim,

– gmina Dragacz, część gminy Jeżewo położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 272 biegnącą od wschodniej granicy gminy do miejscowości Laskowice i skrzyżowania z ul. Rolną, a następnie na południe od linii wyznaczonej przez ul. Rolną biegnącą i drogę biegnącą od miejscowości Laskowice do zachodniej granicy gminy i łączącą miejscowości Laskowice - Stare Krąplewice - Gródek, część gminy Drzycim położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od wschodniej granicy gminy i łączącej miejscowości Stare Krąplewice - Gródek - Drzycim - Jastrzębie - Lniano, część gminy Warlubie położona na wschód od linii wyznaczonej przez autostradę A1, część gminy Nowe położona na wschód od linii wyznaczonej przez autostradę A1, część gminy Świecie niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Pruszcz niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Bukowiec niewymieniona w części III załącznika I w powiecie świeckim,

– gmina Lisewo, część gminy Chełmno niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Stolno niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Papowo Biskupie niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Kijewo Królewskie niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Unisław niewymieniona w części III załącznika I w powiecie chełmińskim,

– gmina Łubianka, część gminy Zławieś Wielka położona na północ od linii wyznaczonej przez ulicę Bierzgłowską w miejscowości Czarne Błoto biegnącą do granicy miejscowości Górsk, a następnie na północ od linii wyznaczonej przez północno - zachodnią granicę miasta Górsk biegnącą od przecięcia z linią wyznaczoną przez ul. Bierzgłowską w m. Czarne Błoto do linii wyznaczonej przez rzekę Wisła, część gminy wiejskiej Chełmża położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 551 biegnącą od wschodniej granicy gminy do granicy miasta Chełmża oraz na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 589 biegnącej od południowej granicy miasta Chełmża do południowej granicy gminy, miasto Chełmża w powiecie toruńskim,

– część gminy Dąbrowa Chełmińska niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Dobrcz niewymieniona w części III załącznika I w powiecie bydgoskim,

– gminy Janowiec Wielkopolski i Rogowo w powiecie żnińskim,

w województwie warmińsko-mazurskim:

– gmina Rozogi w powiecie szczycieńskim,

– gminy Lidzbark i Iłowo - Osada w powiecie działdowskim,

– gmina Grodziczno, część gminy Kurzętnik położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Nowe Miasto Lubawskie - Marzęcice - Małe Bałówki - Tereszewo - Szafarnia - Strzemiuszczek w powiecie nowomiejskim,

w województwie podlaskim:

– powiat wysokomazowiecki,

– część powiatu łomżyńskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu kolneńskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu zambrowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– powiat miejski Łomża,

– gminy Grodzisk, Perlejewo w powiecie siemiatyckim,

– gminy Brańsk, miasto Brańsk, Rudka, Wyszki w powiecie bielskim,

– gminy Choroszcz, Łapy, Juchnowiec Kościelny, Suraż, Poświętne, Turośń Kościelna w powiecie białostockim,

w województwie mazowieckim:

– powiat ostrołęcki,

– powiat miejski Ostrołęka,

– powiat ciechanowski,

– powiat płoński,

– powiat pułtuski,

– powiat sochaczewski,

– powiat nowodworski,

– część powiatu żyrardowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu grodziskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Baranów i Jaktorów w powiecie grodziskim

– powiat żuromiński,

– część powiatu ostrowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Dzieżgowo, Lipowiec Kościelny, Mława, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wiśniewo w powiecie mławskim,

– gmina Nowe Miasto nad Pilicą w powiecie grójeckim,

– powiat przysuski,

– część powiatu przasnyskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu makowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu wyszkowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu węgrowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu wołomińskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu siedleckiego niewymieniona w części II załącznika I,

– powiat miejski Siedlce,

– część powiatu mińskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Repki, Sabnie, Stedryń, gmina wiejska Sokołów Podlaski w powiecie sokołowskim,

– gminy Ciepielów, Lipsko, część gminy Sienno położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Rzeczniów - Sienno - Trzemcha Dolna - Trzemcha Górna- Antoniów w powiecie lipskim,

– gminy Policzna, Tczów, Zwoleń w powiecie zwoleńskim,

– gminy Borowie, Górzno, Miastków Kościelny, Żelechów w powiecie garwolińskim,

w województwie podkarpackim:

– gminy Brzyska, Kołaczyce, Tarnowiec, część gminy Nowy Żmigród położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 993, część gminy wiejskiej Jasło położona na południowy wschód od miasta Jasło w powiecie jasielskim,

– gmina Grodzisko Dolne w powiecie leżajskim,

– gmina Ostrów, część gminy Sędziszów Małopolski położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4 w powiecie ropczycko - sędziszowskim,

– gminy Chłopice, Pawłosiów, Jarosław z miastem Jarosław w powiecie jarosławskim,

– gminy Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Przemyśl, część gminy Orły położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77, część gminy Żurawica na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77 w powiecie przemyskim,

– powiat miejski Przemyśl,

– gminy Adamówka, Sieniawa, Tryńcza, Przeworsk z miastem Przeworsk, część gminy Zarzecze położona na północ od linii wyznaczonej przez rzekę Mleczka w powiecie przeworskim,

– gminy Rakszawa, Żołynia w powiecie łańcuckim,

– gminy Trzebownisko, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, część gminy Świlcza położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 94 w powiecie rzeszowskim,

– powiat kolbuszowski,

– część gminy Czarna położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4, część gminy Żyraków położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4, część gminy wiejskiej Dębica położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4 w powiecie dębickim,

– gminy Chorkówka, Jedlicze, Miejsce Piastowe, Krościenko Wyżne gminy w powiecie krośnieńskim,

– powiat miejski Krosno,

– gminy Bukowsko, Zagórz, część gminy Zarszyn położona na północ od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od zachodniej do wschodniej granicy gminy, część gminy wiejskiej Sanok położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 886 biegnącą od północnej granicy gminy do granicy gminy miejskiej Sanok oraz na południe od granicy miasta Sanok, część gminy Komańcza położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 889 oraz na północ od drogi nr 889 biegnącej od tego skrzyżowania do północnej granicy gminy w powiecie sanockim,

– gmina Cisna w powiecie leskim,

– gminy Lutowiska, Czarna, Ustrzyki Dolne w powiecie bieszczadzkim,

– gmina Haczów, część gminy Brzozów położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 886 biegnącą od północnej do południowej granicy gminy w powiecie brzozowskim,

– gminy Radomyśl Wielki, Wadowice Górne w powiecie mieleckim,

w województwie świętokrzyskim:

– gmina Pacanów w powiecie buskim,

– powiat skarżyski,

– część powiatu opatowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu sandomierskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Połaniec, Rytwiany, Staszów w powiecie staszowskim,

– część powiatu ostrowieckiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Bieliny, Bodzentyn, Górno, Nowa Słupia w powiecie kieleckim,

– gminy Gowarczów, Końskie, Stąporków w powiecie koneckim,

w województwie łódzkim:

– gmina Kowiesy w powiecie skierniewickim,

– gminy Biała Rawska, Regnów i Sadkowice w powiecie rawskim,

w województwie pomorskim:

– część powiatu nowodworskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu malborskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy w powiecie tczewskim,

– część gminy wiejskiej Puck położona na wschód od linii wyznaczonych przez drogę nr 216 biegnącą od południowej granicy gminy do granicy miasta Puck i przez granicę miasta Puck w powiecie puckim,

– gmina Reda, część gminy wiejskiej Wejherowo położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 224 biegnącą od południowej granicy gminy do granicy miasta Wejherowo i na wschód od granicy miasta Wejherowo i część gminy Szemud położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Cierznia - Kamień biegnącą do skrzyżowania ul. Chylońskiej z ul. Gdańską w miejscowości Kamień, następnie na południe od linii wyznaczonej przez ul. Gdańską od skrzyżowania ul. Chylońską do skrzyżowania z ul. Letniskową, następnie wzdłuż ul. Letniskowej biegnącej do miejscowości Rabarnia, wzdłuż ulic Letniskowa, Letnia, Fiołkowa do granicy gminy w powiecie wejherowskim,

– gmina Kartuzy, część gminy Przodkowo położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Rębiska - Kłosówko - Kłosowo - Czeczewo - Kawle Górne - Przodkowo - Kobysewo - Smołdzino do granicy gminy i część gminy Żukowo położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączą miejscowości Smołdzino - Żukowo - Lniska - do granicy gminy w powiecie kartuskim,

– gminy Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański z miastem Pruszcz Gdański, Suchy Dąb w powiecie gdańskim.

w województwie lubuskim:

– gmina Lubiszyn w powiecie gorzowskim,

w województwie dolnośląskim:

– gminy Międzybórz, Syców, Twardogóra, część gminy wiejskiej Oleśnica położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr S8, część gminy Dobroszyce położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od północnej do południowej granicy gminy w powiecie oleśnickim,

– gminy Jordanów Śląski, Sobótka, część gminy Żórawina położona na zachód od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie wrocławskim,

– część gminy Domaniów położona na południowy zachód od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie oławskim,

– gminy Borów i Wiązów w powiecie strzelińskim,

– część gminy Pielgrzymka położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łącząca miejscowości Uniejowice - Wojcieszyn Pielgrzymka - Proboszczów - Sokołowiec, miasto Złotoryja, część gminy wiejskiej Złotoryja położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od północnej granicy gminy w miejscowości Nowa Wieś Złotoryjska do granicy miasta Złotoryja oraz na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 382 biegnącą od granicy miasta Złotoryja do wschodniej granicy gminy w powiecie złotoryjskim,

– gminy Janowice Wielkie, Mysłakowice, Stara Kamienica, Szklarska Poręba w powiecie karkonoskim,

– część powiatu miejskiego Jelenia Góra położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 366,

– gminy Bolków, Paszowice, część gminy Męcinka położona na południe od drogi nr 382 w powiecie jaworskim,

– gminy Dobromierz i Marcinowice w powiecie świdnickim,

– gminy Dzierżoniów, Pieszyce, miasto Bielawa, miasto Dzierżoniów w powiecie dzierżoniowskim,

– gmina Nowa Ruda i miasto Nowa Ruda w powiecie kłodzkim,

– gminy Kamienna Góra, Marciszów i miasto Kamienna Góra w powiecie kamiennogórskim,

w województwie wielkopolskim:

– gminy Koźmin Wielkopolski, Rozdrażew w powiecie krotoszyńskim,

– gminy Książ Wielkopolski, część gminy Dolsk położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 434 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 437, a następnie na wschód od drogi nr 437 biegnącej od skrzyżowania z drogą nr 434 do południowej granicy gminy, w powiecie śremskim,

– gminy Borek Wielkopolski, Piaski, Pogorzela, w powiecie gostyńskim,

– część gminy Kostrzyn położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr S5, część gminy Kleszczewo niewymieniona w części II i III załącznika I w powiecie poznańskim,

– gminy Czerniejewo, Gniezno z miastem Gniezno, Mieleszyn, Niechanowo w powiecie gnieźnieńskim,

– gminy Drawsko, Krzyż Wielkopolski, Lubasz, Trzcianka, Wieleń, miasto Czarnków, część gminy Czarnków położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od granicy z gminą Budzyń przez miejscowości Gębice, Huta, Komorzewo do granicy z gminą Lubasz i część gminy Połajewo położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od granicy z gminą Lubasz przez miejscowości Młynkowo, Tarnówko do granicy z gmina Obrzycko w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim,

– część gminy Wronki położona na północ od linii wyznaczonej przez rzekę Wartę biegnącą od zachodniej granicy gminy do przecięcia z drogą nr 182, a następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogi nr 182 oraz 184 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 182 do południowej granicy gminy w powiecie szamotulskim,

– gminy Margonin i Szamocin w powiecie chodzieskim,

– gminy Damasłąwek, Gołańcz, Mieścisko, Wapno miasto Wągrowiec, część gminy Wągrowiec położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od granicy z gminą Skoki do miasta Wągrowiec i na północ, na zachód i na wschód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od granicy z gminą Budzyń przez miejscowości Kamienica - Bartodzieje do granicy z miastem Wągrowiec w powiecie wągrowieckim,

– gminy Nekla, Września w powiecie wrzesińskim,

– gmina Dobrzyca w powiecie pleszewskim,

– gminy Odolanów, Przygodzice, Raszków, Sośnie, miasto Ostrów Wielkopolski, część gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Sulisław - Łąkociny - Wierzbno i na zachód od miasta Ostrów Wielkopolski oraz część gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski położona na wschód od miasta Ostrów Wielkopolski w powiecie ostrowskim,

– gmina Kobyla Góra w powiecie ostrzeszowskim,

– gminy Baranów, Bralin, Perzów, Łęka Opatowska w powiecie kępińskim,

– część powiatu średzkiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo, Wysoka w powiecie pilskim,

– gminy Krajenka, Tarnówka, część gminy Jastrowie położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 22 w powiecie złotowskim.

w województwie opolskim:

– gmina Byczyna w powiecie kluczborskim

– gminy Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Olesno, Rudniki w powiecie oleskim,

– część gminy Grodków położona na zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie brzeskim,

– gminy Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce, część gminy Korfantów położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 407 w powiecie nyskim,

– część gminy Biała położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 407 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 414 i dalej na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 414 biegnącej od tego skrzyżowania do skrzyżowania z drogą nr 409, a następnie na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 409 biegnącą od tego skrzyżowania do wschodniej granicy gminy w powiecie prudnickim,

– gminy Chrząstowice, Komprachcice, Prószków, część gminy Ozimek położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 46, część gminy Łubniany położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Świerkle - Masów, ulicę Leśną w miejscowości Masów oraz na południe od ulicy Kolanowskiej biegnącej do wschodniej granicy gminy w powiecie opolskim,

– powiat miejski Opole,

– gmina Kolonowskie, część gminy Izbicko położona na północ od linii wyznaczonej przez rzekę Jemielnica, część gminy Strzelce Opolskie położona na północ od linii wyznaczonej przez rzekę Jemielnica w powiecie strzeleckim.

w województwie zachodniopomorskim:

– gminy Nowogródek Pomorski, Barlinek, część gminy Dębno położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 126 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 23 w miejscowości Dębno, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 23 do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na północ od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na północ od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy w powiecie myśliborskim,

– gmina Przelewice w powiecie pyrzyckim,

– gminy Choszczno, Krzęcin, Pełczyce, Recz w powiecie choszczeńskim,

– gminy Przybiernów, Osina, część gminy Maszewo położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 106, część gminy Nowogard położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę S6 w powiecie goleniowskim,

– gmina Dobra w powiecie łobeskim,

– gminy Wolin, Międzyzdroje w powiecie kamieńskim,

– powiat miejski Świnoujście,

– gminy Chociwel, Dolice, Marianowo, Suchań w powiecie stargardzkim,

– część gminy Kalisz Pomorski położona na północ od linii wyznaczonej przez linię kolejową łączącą miejscowości Prostynia - Kalisz Pomorski - Krępa Krajeńska w powiecie drawskim,

– gminy Człopa, Tuczno, Mirosławiec, część gminy Wałcz położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr S 10 biegnącą od wschodniej granicy gminy do granicy miasta Wałcz oraz na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 22 w powiecie wałeckim.

w województwie małopolskim:

– gminy Bobowa, Moszczenica, Łużna, Ropa, część gminy wiejskiej Gorlice położona na północ od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od wschodniej do zachodniej granicy gminy, część gminy Biecz położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 28 w powiecie gorlickim,

– powiat nowosądecki,

– gminy Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna, Szczawnica w powiecie nowotarskim,

– powiat miejski Nowy Sącz,

– gmina Szczucin w powiecie dąbrowskim,

– gmina Szerzyny w powiecie tarnowskim,

w województwie lubelskim:

– część powiatu łukowskiego nie wymieniona w części II załącznika I,

6. Słowacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Słowacji:

– in the district of Nové Zámky, Sikenička, Pavlová, Bíňa, Kamenín, Kamenný Most, Malá nad Hronom, Belá, Ľubá, Šarkan, Gbelce, Bruty, Mužla, Obid, Štúrovo, Nána, Kamenica nad Hronom, Chľaba, Leľa, Bajtava, Salka, Malé Kosihy, Veľký Kýr, Černík, Michal nad Žitavou, Kmeťovo, Maňa, Trávnica

– in the district of Veľký Krtíš, the municipalities of Ipeľské Predmostie, Veľká nad Ipľom, Hrušov, Kleňany, Sečianky,

– in the district of Levice, the municipalities of Keť, Čata, Pohronský Ruskov, Hronovce, Želiezovce, Zalaba, Malé Ludince, Šalov, Sikenica, Pastovce, Bielovce, Ipeľský Sokolec, Lontov, Kubáňovo, Sazdice, Dolné Semerovce, Vyš- kovce nad Ipľom, Preseľany nad Ipľom, Hrkovce, Tupá, Slatina, Horné Turovce, Veľké Turovce, Šahy, Tešmak, Plášťovce, Ipeľské Uľany, Tehla, Lula, Beša, Jesenské, Ina, Lok, Veľký Ďur, Horný Pial, Kukučínov, Bajka, Dolný Pial, Ondrejovce, Tekovské Lužany,

– the whole district of Ružomberok except municipalities included in zone II

– in the district of Martin, municipalties of Blatnica, Folkušová, Necpaly, Belá-Dulice, Ďanová, Karlová, Laskár, Rakovo, Príbovce, Košťany nad Turcom, Socovce, Turčiansky Ďur, Kláštor pod Znievom, Slovany, Ležiachov, Benice, Vrícko,

– in the district of Dolný Kubín, the municipalities of Kraľovany, Žaškov, Jasenová, Vyšný Kubín, Oravská Poruba, Leštiny, Osádka, Malatiná, Chlebnice, Krivá,

– in the district of Tvrdošín, the municipalities of Oravský Biely Potok, Habovka, Zuberec,

– in the district of Prievidza, the municipalities of Kľačno, Tužina, Nováky, Zemianske, Kostoľany, Nitrianske Sučany, Nitrica, Horné Vestenice, Dolné Vestenice, Nitrianske Pravno, Malinová, Lazany, Prievidza, Sebedražie, Koš, Bojnice, Kanianka, Poruba,

– the whole district of Partizánske, except municipalities included in zone II,

– in the district of Topoľčany, the municipalities of Koniarovce, Hrušovany, Belince, Preseľany, Kamanová, Mýtna Nová ves, Dvorany nad Nitrou, Ludanice, Chrabrany, Topoľčany, Krušovce, Dolné Chlebany, Horné Chlebany, Rajčany, Čermany, Horné Obdokovce, Obsolovce, Horné Štitáre, Urmince, Veľké Dvorany, Nemčice, Topoľčany, Továrniky, Kuzmice, Jacovce, Veľké Bedzany, Malé Bedzany, Norovce, Solčianky,

– in the district of Nitra, the municipalities of Horné Lefantovce, Dolné Lefantovce, Bádice, Jelenec, Žirany, Podho- rany, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Vinodol, Branč, Ivánka pri Nitre,

– in the district of Bánovce nad Bebravou, the municipalities of Nedašovce, Pravotice, Vysočany, Chudá Lehota.

7. Włochy

Następujące obszary objęte ograniczeniami I we Włoszech:

Piedmont Region:

– in the province of Alessandria the following Municipalities: Balzola, Cella Monte, Frassinello Monferrato, Olivola, Ozzano Monferrato, Rosignano Monferrato, Terruggia, Villanova Monferrato, Castelletto Monferrato, Quargnento, Casale Monferrato, Lu e Cuccaro Monferrato, Fubine, Conzano, Vignale Monferrato, Camagna Monferrato, Altavilla Monferrato, San Giorgio Monferrato

– in the province of Asti the following Municipalities: Antignano, Celle Enomondo, Revigliasco d'Asti, San Martino Alfieri, Asti, Coazzolo, Costigliole D'asti, Castagnole delle Lanze, Refrancore, Azzano d'Asti, Isola d'Asti, Scurzolengo, Portacomaro, Montemagno, Mongardino, Castagnole Monferrato, Vigliano d'Asti, Viarigi,

– in the province of Cuneo the following Municipalities: Govone, Levice, Castelletto Uzzone, Castino, Cossano Belbo, Rocchetta Belbo, Gottasecca, Monesiglio, Sale delle Langhe, Camerana, Castelnuovo di Ceva, Priero, Pru- netto, Montezemolo, Perlo, Bosia, Torre Bormida, Mango, Paroldo, Gorzegno, Mombarcaro, Borgomale, Cra- vanzana, Lequio Berria, Cerreto Langhe, Neive, Trezzo Tinella, Feisoglio, Ceva, Arguello, Neviglie, Nucetto, Sale San Giovanni, Bergolo.

– In the Province of Vercelli, the following Municipality: Caresana, Pezzana, Stroppiana,

– In the Province of Novara, the following Municiplities: Casalino, Vinzaglio, Bellinzago Novarese, Barengo, Marano Ticino, Mezzomerico, Pombia, San Pietro Mosezzo, Oleggio, Caltignaga, Briona, Castellazzo Novarese, Casaleggio Novara, Momo, Vaprio D'Agogna, Landiona, Mandello Vitta, Sillavengo, Recetto, San Nazzaro Sesia, Casalvolone, Vicolungo, Vercelli, Villata, Casalbeltrame, Biandrate,

– In the Province of Vercelli, the following Municipalities: Prarolo, Borgo Vercelli, Vercelli, Villata.

Liguria Region:

– in the province of Genova, the following Municipalities: Castiglione Chiavarese, Moneglia,

– In the Province of La Spezia, the following Municipalities: Deiva Marina, Pignone, Levanto, Framura, Follo, Monterosso al Mare, Riccò del Golfo di Spezia, Bolano, La Spezia, Vezzano Ligure, Bonassola, Vernazza, Riomaggiore, Santo Stefano di Magra.

– in the province of Savona the following Municipalities: Bergeggi, Spotorno, Vezzi Portio, Noli, Orco Feglino, Bormida, Calice Ligure, Rialto, Osiglia, Murialdo.

Emilia-Romagna Region:

– in the Province of Piacenza, the following Municipalities: Besenzone, Caorso, San Pietro in Cerro, Cortemaggiore, Villanova sull'Arda, Monticelli D'Ongina.

– in the Province of Parma, the following Municipalities: Lesignano de' Bagni, Soragna, Montechiarugolo, Fonta- nellato, Parma, Fidenza, Fontevivo, Langhirano, San Secondo Parmense, Traversetolo, Tizzano Val Parma, Palanzano, Neviano degli Arduini, Monchio delle Corti, Corniglio, Busseto.

Toscana Region:

– In the Province of Massa Carrara, the following Municipalities: Villafranca in Lunigiana, Bagnone, Comano, Lic- ciana Nardi, Aulla, Podenzana.

Lombardia Region:

– In the Province of Cremona, the following Municipalities: Pizzighettone, Crotta d'Adda.

– In the Province of Pavia, all Municipalities not included in part II and III.

– In the Province of Milan, the following Municipalities: Albairate, Cassinetta di Lugagnano, Cisliano, Cusago, Cesano Boscone, Bareggio, Settimo Milanese, Corsico, Cornaredo, Sedriano, Milano, Magnago, Arluno, Busto Garolfo, Corbetta, Dairago, San Giorgio su Legnano, Vanzaghello, Santo Stefano Ticino, Vittuone, Villa Cortese, Parabiago, Ossona, Casorezzo, Canegrate, Vizzolo Predabissi, Colturano, Dresano, San Donato Milanese, Tribiano, Mediglia, Pogliano Milanese, Pregnana Milanese, Vanzago, Legnano, San Vittore Olona, Nerviano, Paullo, Pantigliate, Pioltello, Segrate, Rodano, Settala, Peschiera Borromeo,

– In the Province of Lodi, the following Municipalities: Senna Lodigiana, San Rocco al Porto, Somaglia, Ospeda- letto Lodigiano, Guardamiglio, Corno Giovine, Santo Stefano Lodigiano, Caselle Landi, OBoffalora d'Adda, Montanaso Lombardo, Massalengo, Mulazzano, Lodi, Tavazzano Con Villavesco, Cervignano d'Adda, Corneg- liano Laudense, Galgagnano, Sordio, Casalmaiocco, Mairago, San Martino in Strada, Secugnago, Ossago Lodi- giano, Brembio, Casalpusterlengo, Livraga, Cavenago d'Adda, Castelgerundo, Cornovecchio, Maccastorna, San Fiorano, Castelnuovo Bocca d'Adda, Maleo, Fombio, Terranova dei Passerini, Codogno, Meleti, Zelo buon Persico,

– In the Province of Varese, the following Municipalities: Lonate Pozzolo, Cardano al Campo, Ferno, Fagnano Olona, Busto Arsizio, Castellanza, Cassano Magnago, Gallarate, Samarate, Casorate Sempione, Solbiate Olona, Vizzola Ticino, Somma Lombardo, Olgiate Olona.

Lazio Region:

– in the province of Rome, North: the following Municipalities: Riano, Castelnuovo di Porto, Capena, Fiano Romano, Morlupo, Sacrofano, Magliano Romano, Formello, Campagnano di Roma, Anguillara Sabazia, West: the municipality of Fiumicino,

– South: Municipality of Rome between the limits of Zone 2 (North), the boundaries of Municipality of Fiumicino (West), the Tiber River up to the intersection with the Grande Raccordo Anulare, the Grande Raccordo Anulare up to the intersection with A24 Highway, A24 Highway up to the intersection with Viale del Tecnopolo, viale del Tecnopolo up to the intersection with the boundaries of the municipality of Guidonia Montecelio, East: the following Municipalities: Guidonia Montecelio, Montelibretti, Palombara Sabina, Monterotondo, Mentana, Sant'Angelo Romano, Fonte Nuova.

Sardinia Region:

– in the Province of Sud Sardinia, the following Municipalities: Seui, Seulo,

– in the Province of Nuoro the following Municipalities: Dorgali, Elini, Gairo, Girasole, Ilbono, Lanusei, Loceri, Lotzorai, Oliena, Tortoli, Aritzo, Belvi, Fonni, Gadoni, Gavoi, Lodine, Ollolai, Ovodda, Sarule, Tiana, Tonara, Ussassai, Nuoro, Orani, Mamoiada, Calabria Region:

– In Reggio Calabria Province the following Municipalities: Taurianova, Locri, Cittanova, Gerace, Rizziconi, Canolo, Antonimina, Portigliola, Gioia Tauro, Sant'ilario dello Ionio, Agnana Calabra, Mammola, Melicucco, Polistena, Rosarno, San Ferdinando, San Giorgio Morgeto, Siderno, Placanica, Riace, San Giovanni di Gerace, Martone, Stilo, Marina di Gioiosa Jonica, Roccella Jonica, Maropati, Laureana di Borrello, Candidoni, Camini, Grotteria, Monasterace, Giffone, Pazzano, Gioiosa Ionica, Bivongi, Galatro, Stignano, San Pietro di Caridà, Serrata, Feroleto della Chiesa, Caulonia, Cinquefrondi, Anoia.

In Basilicata Region:

– In Potenza Province the following Municipalities: Marsico Nuovo, Marsicovetere, Montemurro, Lauria, Rivello, Viggiano, Castelsaraceno, Sarconi, Spinoso, Nemoli, Armento, Sasso di Castalda, Trecchina, San Martino d'Agri, Maratea, Corleto Perticara, Laurenzana, Carbone, Latronico, Calvello, Brienza, San Chirico Raparo, Castelluccio Superiore, Abriola.

In Campania Region:

– In Salerno Province the following Municipalities: Piaggine, Monte San Giacomo, Tortorella (escluso enclave), Teggiano, Sala Consilina, Valle Dell'angelo, San Giovanni a Piro, Vibonati, San Rufo, Roccagloriosa (escluso enclave), Laurito, Roscigno, Futani, Sapri, Polla, Ispani, Montano Antilia, Novi Velia, Laurino, Cannalonga, Celle di Bulgheria, Cuccaro Vetere, Corleto Monforte, Campora, San Pietro al Tanagro, Sacco, Torraca, Sant'angelo a Fasa- nella, Santa Marina, Sant'Arsenio, Atena Lucana, Bellosguardo, Pisciotta, Camerota, Centola, San Mauro La Bruca, Vallo Della Lucania, Moio Della Civitella, Ceraso, Ascea.

8. Czechy

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Czechach:

Liberecký kraj:

– v okrese Liberec katastrální území obcí Česká Ves v Podještědí, Druzcov, Chrastná, Jablonné v Podještědí, Janův Důl, Lázně Kundratice, Markvartice v Podještědí, Osečná, Postřelná,Rozstání pod Ještědem, Heřmanice v Podješ- tědí, Hodkovice nad Mohelkou, Jílové u Hodkovic nad Mohelkou, Paceřice, Petrašovice, Radoňovice, Radostín u Sychrova, Vlčetín u Bílé, Záskalí, Žďárek u Sychrova, Bílá u Českého Dubu, Český Dub, Chvalčovice, Kotel, Modlibohov, Smržov u Českého Dubu, Sobákov, Starý Dub, Zábrdí u Osečné,

– v okrese Česká Lípa katastrální území obcí Brniště, Břevniště pod Ralskem, Dubnice pod Ralskem, Hamr na Jezeře, Hlemýždí, Kamenice u Zákup, Luhov u Mimoně, Noviny pod Ralskem, Stráž pod Ralskem, Velenice u Zákup, Velký Grunov, Velký Valtinov, Mařeničky, Mařenice, Krompach, Horní Světlá pod Luží, Dolní Světlá pod Luží, Svor, Naděje, Cvikov, Kunratice u Cvikova, Trávník u Cvikova, Drnovec, Lindava,

– v okrese Jablonec nad Nisou katastrální území obcí Harrachov, Alšovice, Bezděčín u Jablonce nad Nisou, Bohda- lovice, Bratříkov, Bzí u Železného Brodu, Dalešice u Jablonce nad Nisou, Desná II, Držkov, Frýdštejn, Haratice, Horská Kamenice, Hrubá Horka, Huť, Chlístov u Železného Brodu, Jenišovice u Jablonce nad Nisou, Jílové u Držkova, Jirkov u Železného Brodu, Jistebsko, Kokonín, Lhotka u Zlaté Olešnice, Líšný, Loužnice, Maršovice u Jablonce nad Nisou, Mukařov u Jablonce nad Nisou, Nová Ves nad Nisou, Odolenovice u Jenišovic, Ondříko- vice, Pelíkovice, Plavy, Příchovice u Kořenova, Pulečný, Radčice, Rejdice, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Skuh- rov u Železného Brodu, Sněhov, Stanový, Střevelná, Šumburk nad Desnou, Velké Hamry, Vlastiboř u Železného Brodu, Vranové I, Vranové II, Vrát, Vrkoslavice, Zásada, Zlatá Olešnice Navarovská, Zlatá Olešnice Semilská, Železný Brod,

– v okrese Semily katastrální území obcí Buřany, Dolní Rokytnice, Františkov v Krkonoších, Horní Rokytnice nad Jizerou, Jablonec nad Jizerou, Jesenný, Paseky nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších, Roztoky u Semil, Sklenařice, Stará Ves u Vysokého nad Jizerou, Tříč, Vysoké nad Jizerou,

9. Grecja

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Grecji:

– in the regional unit of Drama:

– the community departments of Skaloti, Livadero, Makriplagio, Monastiraki, Milopotamos and part of the community department of Sidironero and the municipal departments of Drama, and Ksiropotamos (in Drama municipality),

– the community departments of Tholos, Sili and Paranesti (in Paranesti municipality),

– the municipal departments of Petrousa, Prosotsani and the community departments of Grammeni, Kali Vrisi, Kokkinogeia, Mikropoli, Panorama, Pyrgoi, Perichora Anthochori, Kallithea, Argyroupoli, Megalokampos, Mikrokampos, Sitagra and Charitomeni (Prosotsani municipality),

– in the regional unit of Kavala:

– the community department of Kechrokampos (in Nestos Municipality),

– the community departments of Orfano, Galipsos, Kariani, Ofrinio, Podochori, Mesoropi and Platanotopos (Paggeo municipality),

– in the regional unit of Xanthi:

– the municipal department of Kimmerion and the community departments of Paschalia, Stavroupoli, Gera- kas, Dafnonas, Komnina, Kariofyto and Neochori (in Xanthi municipality),

– the community departments of Satres, Thermes, Oraio and the municipal departments of Myki, Echinos and Kotyli (in Myki municipality),

– the community department of Sounio and the municipal department of Selero (in Avdira municipality),

– in the regional unit of Rodopi:

– the municipal department of Komotini and the community departments of Anthochorio, Gratini, Thrylo- rio, Kalhas, Karydia, Kikidio, Kosmio, Pandrosos, Aigeiros, Meleti, Itea, Sidirades, Stilari and Mega Doukato (in Komotini municipality),

– the municipal department of Organi and the community departments of Dilina, Kinira, Nikites, Plagia, Ska- loma, Strofi, Agra, Ardia, Vragia, Dokos, Drosia, Drimi, Esochi, Kato Drosini, Lampro, Neo Kalintirio, Nevra, Omiriko, Passo, Paterma, Ragada, Skiada, Arriana, Darmeni, Fillyra, Ano Drosini, Kehros and (in Arriana municipality),

– the municipal departments of Iasmos, Asomatoi, and the community departments of Sostis, Kerasea, Linos, Megas Postos, Mischos, Amvrosia, Amaxades, Polyanthos (in Iasmos municipality),

– the municipal department of Amaranta and the community department of Nea Santa (in Maroneia Sapon municipality),

– in the regional unit of Evros:

– the municipal departments of Soufli and Mikro Dereio and the community departments of Amorio, Lavara, Dadia, Kyriaki, Mandra, Mavrokklisi, Protokklisi, (in Soufli municipality),

– the municipal departments of Nea Vyssa, Orestiada and the community departments of Galini, Thourio, Neo Chimonio, Milea, Dikaia, Arzos, Elaia, Therapio, Komara, Marasia, Ormenio, Pentalofos, Petrota, Plati, Ptelea, Kyprinos, Zoni, Fulakio, Spilaio, Kavili, Kastanies, Rizia, Sterna, Ampelakia, Valtos, Megali Doxipara, Neochori and Chandras (in Orestiada municipality),

– the municipal departments of Ellinochori, Didymoteixo and the community departments of Asimenio, Isaakio, Petrades, Praggi, Pithio, Sofiko, Asvestades, Karoti, Koufovouno, Kiani, Mani, Sitochori, Alepochori, Asproneri, Metaxades, Vrysika, Doksa, Elafoxori, Ladi, Paliouri and Poimeniko (in Didymoteixo municipality).

– in the regional unit of Serres:

– the municipal department of Rodolivos and the community departments of Amfipoli, Mesolakia, Paleokomi, Nea Mpafra, Aggisti, Krinida, Proti, Mikro Souli and Domiro (Amfipoli Municipality),

– the community departments of Dafnoudi, Pethelino (Emmanouil Pappas Municipality),

– the municipal departments of Alistrati, Nea Zichni and the community departments of Sfelino, Agiochori, Lefkothea, Mandili, Skopia, Stathmos Agkistis, Agios Christoforos, Agriani, Anastasia, Gazoros, Dimitra, Draviskos, Tholo, Mavrolofos, Mesorachi, Mirkino, Mirini, and Nea Petra (Nea Zichni Municipality),

– in the regional unit of Kilkis:

– the community departments of Anthofito, Mikrokampos, Neo Agioneri, Paleo Agioneri, Gallikos, Pedino, Mavroneri, Neo Ginekokatsro, Xilokeratea (Kilkis Municipality),

– the municipal departments of Agios Petros and Axiochori (Peonia Municipality),

– in the regional unit of Thessaloniki:

– the municipal departments of Lagina, Zagkliveri and part of Langadas and the community departments of Analipsi, Kolchiko, Perivolaki, Sarakina, Agios Vasilios, Ardameri, Vasiloudi, Gerakarou, Lagkadikia, Kavalari, Adam, Nea Kalindia, Petrokerasa (Langadas Municipality),

– the municipal departments of Panorama, Asvestochori, Filiro, Pilea and Chortiatis and the community department of Exohi (Pilaia-Chortiatis Municipality),

– the municipal department of Koufalia, Agios Athanasios, Vathilakos, Gefira, Nea Mesimvria, Prochoma, Adendro, Mikro Monastiri, Chalkidona and the community departments of Agchialos, Xirochori, Valto- chori, Eleousa and Partheni (Chalkidona Municipality),

– the community departments of Evagelismos, Scholari, Nikomidino and Stivos (Volvi Municipality),

– the municipal departments of Vasilika, Thermi and the community departments of Livadi, Peristera, and Nea Redestos (Thermi municipality),

– the municipal departments of Liti and Oreokastro and the community departments of Nea Filadelfia, Neo- chorouda, Pentalofos, Mesaio, Melissochori (Oreokastro Municipality),

– the municipal departments of Ampelokipoi and Menemenoi (Ampelokipoi-Menemenoi Municipality),

– the municipal departments of Diavata, Kalochori, Nea Magnisia and Sindos (Delta Municipality),

– the municipality of Thessaloniki and the municipal department of Triandria (Thessaloniki Municipality)

– the municipality of Kalamaria (Kalamaria Municipality)

– the municipal department of Evosmos (Kordelio-Evosmos Municipality)

– the municipal departments of Agios Pavlos, Neapoli, Pefka and Sikies (Neapoli-Sikeon Municipality)

– the municipal departments of Efkarpia, Polichni and Stavroupoli (Pavlos Melas Municipality)

– in the regional unit of Chalkidiki:

– the municipal departments of Megali Panagia, Ierisos and the community departments of Gomati, Pirgadi- kia, Stratoniki and Stratoni (Aristotelis Municipality),

– the municipal departments of Galatista, Ormilia, Poligiros and the community departments of Vavdos, Galarinos, Doumpia, Geroplatanos, Palaiochora, Riza, Metamorfosi, Agios Prodromos, Vrastama, Palaio- kastro, Taxiarhis and Sana (Poligiros Municipality),

– the community department of Metagkitsi (Sithonia Municipality),

– in the regional unit of Pella:

– the community departments of Grammatiko, and Flamouria (Edessa Municipality),

– the municipal departments of Kria Vrisi, Pella and the community departments of Akrolimni, Agrosikia, Athira, Ditiko, Nea Pella, Rachona, (Pella Municipality),

– in the regional unit of Imathia:

– the municipal departments of Kopanos and Naousa and the community departments of Lefkadia, Monos- pita, Chariesa, Aggelochori, Zervochori, Poliptalanos, Arkochori, Gianakochori, Rodochori, Stenimachos, Episkopi Naousis, Marina (Naousa municipality),

– the municipal departments of Alexandria, Korifi, Plati and the community departments of Vrisaki, Kampo- chori, Loutros, Neochori, Nisi, Episkopi, Kavasila, Kefalochori, Xechasmeni, Paleo Skilitsi, Stavros, Agathia, Kipseli, Prodromos, Arachos, Lianovegi, Platanos, Prasinada and Trikala (Alexandria Municipality),

– the municipal departments of Macrochori, Veria and the community departments of Diavatos, Kouloura, Lykogianni, Nea Nikomideia, Kato Vermio, Agia Marina, Agios Georgios, Patrida, Trilofos and Fitia (Veria Municipality)

– in the regional unit of Kozani:

– the municipal department of Ptolemaida, and the community departments of Agios Christoforos, Ermakia, Kariochori, Spilia, Anatoliko, Komnina, Mesovouno, Pirgi, Vlasti, Anarrachi, Ardassa, Emporio, Milochori, Asvestopetra, Pentavrysos, and Proastio (Eordea Municipality),

– the community departments of Sisani and Dragatsia (Voio Municipality)

– in the regional unit of Florina:

– the community departments of Antigono, Farangi, Maniaki, Pelargos (Aminteo Municipality),

– in the regional unit of Kastoria:

– the municipal departments of Mesopotamia, Maniaki, Kastoria and the community departments of Korisos, Lithia, Melisotopos, Metamorfosi, Oxia, Polikeraso, Sidirochori, Tichio, Avgi, Koromilia, Lefki, Omorfoklis- sia, Pentavriso, Tsakoni, Chiliodenro, Agia Kiriaki, Kalochori, Inoi, Pteria, Agios Antonios, Gavros, Kranio- nas, Mavrokampos, Chalara, Dispilio and the community departments of Dendrochori and Ieropigi (Kastoria Municipality),

– the community departments of Polianemo, Dipotamia, Komninades, Chionado, Kotili, Kipseli, Nestorio, Ptelea, Eptachori, Chrisi and Gramos (Nestorio Municipality),

– the municipal departments of Argos Orestiko and the community departments of Ampelokipoi, Vogatsiko, Germa, Kostarazi, Militsa, Vrachos, Kastanofito, Lagka, Lakkomata, Melanthio and Spilea (Orestidos Municipality).

– in the regional unit of Ioannina:

– the community departments of Agios Minas, Aristi, Elafotopos, Mesovouni, Monodendri, Vradeto, Vriso- chori, Kapesovo, Koukouli, Tsepelovo and Papigko (Zagori Municipality),

– the community departments of Ligopsas, Soulopoulo, Dafnofito, Karitsa, Vrosina, Zaloggo, Vatatades, Vla- chatano, Vasilopoulo, Raiko, Zitsa, Lithino, Aetopetra Dodonis, Voutsaras, Vrisoula, Gkrimpovo, Granitso- poula, Despotiko, Ekklisochori, Kalochori, Rizo and Fotino (Zitsa Municipality),

– the municipal departments of Konitsa and the community departments of Agia Varvara, Agia Paraskevi, Aetopetra Konitsas, Aidonochori, Amarantos, Ganadio, Elefthero, Exochi, Iliorachi, Kavasila, Kallithea, Kli- donia, Mazi, Melissopetra, Molista, Molivdoskepastos, Monastiri, Nikanoras, Pades, Paleoselli, Pigi, Pournia, Pirgos, Asimochori, Vourmpiani, Gorgopotamos, Drosopigi, Kastanea, Kefalochori, Lagkada, Oxia, Plagia, Plikati, Pirsogianni, Chionades and the community departments of Aetomilitsa and Fourka (Konitsa Municipality),

– the community departments of Areti, Vrontismeni, Ieromnimi, Katarraktis, Kouklii, Mazaraki, Mavronoros, Parakalamos, Repetista, Riachovo, Sitaria, Agios Kosmas, Vasiliko, Kakolakkos, Kato Meropi, Kefalovriso, Meropi, Paleopirgos, Roupsia, Oreokastro, Agia Marina, Argirochori, Vissani, Delvinaki, Kastaniani, Kera- sovo, Krioneri, Ktismata, Limni, Mavropoulo, Orinos Xirovaltos, Peristeri, Pontikates, Stratinista, Teriachi, Faraggi, Charavgi, Ano Ravenia, Geroplatanos, Doliana, Kalpaki, Kato Ravenia, Mavrovouni, Negrades, Chrisorrachi, Dimokori, Lavdani, Dolo, Drimades, Pogoniani and Stavroskiadi (Pogoni Municipality).

– in the regional unit of Thesprotia:

– the municipal departments of Igoumenitsa and the community departments of Agia Marina, Dramesa, Koritiani, Agios Vlasios, Grekochori, Kastri, Kriovrisi, Ladochori, Mavroudi, Nea Selefkia, Geroplatanos, Drimitsa, Parapotamos and Plataria (Igoumenitsa Municipality),

– the community departments of Pente Ekklisies, Plakoti and Polidroso (Souli Municipality)

– the municipal department of Filiates and the community departments of Asprokklisi, Kestrini, Ragio, Sagiada, Smertos, Agios Nikolaos, Agii Pantes, Aetos, Ampelonas, Anavrito, Achladia, Vavouri, Vrisella, Gardiki, Giromeri, Gola, Kallithea Filiaton, Kato Xechoro, Keramitsa, Kerasochori, Kefalochori, Kokkinia, Kokkinolithari, Kouremadi, Krioneri, Kiparisso, Leptokaria, Lia, Lista, Malouni, Milea, Xechoro, Paleokklisi, Paleochori, Palampas, Pigadoulia, Plaisio, Platanos, Raveni, Rizo, Sideri, Trikorifo, Tsamantas, Faneromeni, Finiki and Charavgi (Filiates Municipality)

10. Chorwacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Chorwacji:

Karlovačka županija:

– općina Josipdol

– Cerovnik, Istočni Trojvrh, Munjava, Munjava Modruška, Sabljaki Modruški, Salopeki Modruški, Skradnik, Trojvrh, Vojnovac, Carevo Polje, Vajin Vrh,

– općina Krnjak

– Bijeli Klanac, Brebornica, Budačka Rijeka, Burić Selo, Čatrnja, Dvorište, Gornji Budački, Gornji Skrad, Gra- bovac Vojnićki, Hrvatsko Žarište, Jasnić Brdo, Keserov Potok, Mala Crkvina, Perići, Podgorje Krnjačko, Pol- jana Vojnićka, Ponorac, Suhodol Budački, Trupinjak, Velika Crkvina, Vojnović Brdo, Zagorje,

– općina Tounj

– Kamenica Skradnička, Potok Tounjski, Rebrovići, Zdenac,

– općina Slunj

– Bukovac Perjasički, Donja Visočka, Donji Poloj, Gornja Visočka, Sparednjak, Točak, Veljunski Ponorac,

– općina Plaški

– Kunić, Mededak,

– općina Barilović

– Gornji Poloj, Koranska Strana, Koransko Selo, Mala Kosa, Miloševac, Mrežnica, Novi Dol, Novo Selo Perja- sičko, Orijevac, Perjasica, Potplaninsko, Srednji Poloj, Štirkovac, Točak Perjasički, Zinajevac,

– općina Vojnić

– Džaperovac, Gejkovac, Gornja Brusovača, Johovo, Jurga, Klupica, Kolarić, Krstinja, Kupljensko, Lisine, Miholjsko, Mracelj, Prisjeka, Radmanovac, Radonja, Rajić Brdo, Selakova Poljana, Svinica Krstinjska, Štako- rovica, Vojnić,

Ličko-senjska županija:

– općina Plitvička jezera

– Čujića Krčevina, Jezerce, Kapela Korenička, Končarev Kraj, Novo Selo Koreničko, Prijeboj, Željava, Donji Vaganac, Gornji Vaganac, Korana, Ličko Petrovo Selo, Plitvica Selo, Plitvička Jezera, Plitvički Ljeskovac, Pol- janak, Rastovača, Rešetar, Sertić Poljana, Smoljanac, Zaklopača,

– općina Vrhovine

– Donji Babin Potok, Gornji Babin Potok, Rudopolje, Gornje Vrhovine, Vrhovine, Zalužnica,

– općina Brinje

– Glibodol, Lipice, Stajnica,

– grad Otočac,

– Škare, Dabar, Doljani,

Sisačko-moslavačka županija:

– općina Dvor

– Čavlovica, Donji Žirovac, Gornji Žirovac, Kobiljak, Komora, Ostojići,

– grad Glina,

– Bijele Vode, Brezovo Polje, Brnjeuška, Brubno, Buzeta, Dabrina, Dolnjaki, Donji Klasnić, Dragotina, Dreno- vac Banski, Gornji Klasnić, Kozaperovica, Maja, Majske Poljane, Majski Trtnik, Novo Selo Glinsko, Prijeka, Ravno Rašće, Roviška, Svračica, Trtnik Glinski, Vlahović, Balinac, Bojna, Borovita, Hajtić, Mali Obljaj, Skela, Šaševa, Veliki Obljaj,

– općina Hrvatska Dubica

– Baćin, Donji Cerovljani, Gornji Cerovljani, Hrvatska Dubica,

– općina Jasenovac

– Drenov Bok,

– grad Petrinja,

– Cepeliš, Čuntić, Deanovići, Donja Bačuga, Donja Budičina, Donja Mlinoga, Dragotinci, Gornja Bačuga, Gra- bovac Banski, Hrastovica, Hrvatski Čuntić, Klinac, Kraljevčani, Luščani, Mošćenica, Moštanica, Pecki, Petko- vac, Petrinja, Prnjavor Čuntićki, Strašnik, Stražbenica, Taborište,

– grad Sisak,

– Staro Selo, Blinjski Kut, Bukovsko, Crnac, Čigoč, Donje Komarevo, Gornje Komarevo, Gušće, Klobučak, Kratečko, Letovanci, Lonja, Lukavec Posavski, Madžari, Mužilovčica, Novo Pračno, Novo Selo, Prelošćica, Suvoj,

– općina Sunja

– Bestrma, Bistrač, Blinjska Greda, Bobovac, Brdani Cesta, Brdani Kosa, Crkveni Bok, Donja Letina, Gornja Letina, Gradusa Posavska, Greda Sunjska, Ivanjski Bok, Kinjačka, Krivaj Sunjski, Novoselci, Petrinjci, Selišće Sunjsko, Strmen, Sunja, Vedro Polje, Žreme,

– općina Topusko

– Crni Potok, Pecka, Perna, Gredani, Hrvatsko Selo, Katinovac, Mala Vranovina, Ponikvari, Staro Selo Topu- sko, Topusko, Velika Vranovina, Vorkapić,

Brodsko-posavska županija:

– općina Donji Andrijevci

– općina Garčin

– općina Klakar

– općina Gornja Vrba

Osječko-baranjska županija:

– grad Osijek

– općina Antunovac, naselje Antunovac

– općina Bizovac

– općina Drenje

– općina Erdut

– općina Koska

– općina Petrijevci

– općina Podgorac, naselja Bijela Loza, Podgorac, Kelesinka, Krsinci, Ostrosinci, Razbojiste i Stipanovci

– općina Satnica Dakovacka, naselje Gasinci

– općina Trnava

– općina Levanjska Varos

11. Szwecja

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Szwecji:

County of Västmanland:

– 99,7 % of the municipality of Fagersta, except the 34 % included in RZII,

– 68 % of the southern parts of the municipality of Norberg, except the 9% included in RZII.

12. Litwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Litwie:

– Joniskio rajono savivaldybés: Gaiźaiciy, Gatauciy, Joniskio, Kriukiy, Rudiśki^, Satkûny, Saugélaukio, Skaistgirio, Żagares seniûnijos,

– Ignalinos rajono savivaldybés: Ceikiniy, Dûksto, Ignalinos, Ignalinos miesto, Kazitiskio sen. rytiné dalis nuo 102 kelio, Linkmeny, Naujojo Daugéliskio, Mielagény, Rimsés, Tvereciaus, Vidiskiy seniûnijos.

CZĘŚĆ II

1. Bułgaria

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Bułgarii:

– the whole region of Haskovo,

– the whole region of Yambol,

– the whole region of Stara Zagora,

– the whole region of Pernik,

– the whole region of Kyustendil,

– the whole region of Plovdiv,

– the whole region of Pazardzhik,

– the whole region of Smolyan,

– the whole region of Dobrich,

– the whole region of Sofia city,

– the whole region of Sofia Province,

– the whole region of Blagoevgrad,

– the whole region of Razgrad,

– the whole region of Kardzhali,

– the whole region of Burgas,

– the whole region of Varna,

– the whole region of Silistra,

– the whole region of Ruse,

– the whole region of Veliko Tarnovo,

– the whole region of Pleven,

– the whole region of Targovishte,

– the whole region of Shumen,

– the whole region of Sliven,

– the whole region of Vidin,

– the whole region of Gabrovo,

– the whole region of Lovech,

– the whole region of Montana,

– the whole region of Vratza.

2. Niemcy

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Niemczech:

Bundesland Brandenburg:

– Kreisfreie Stadt Cottbus,

– Landkreis Spree-Neiße:

– Gemeinde Schenkendöbern,

– Gemeinde Guben,

– Gemeinde Jänschwalde,

– Gemeinde Tauer,

– Gemeinde Peitz,

– Gemeinde Turnow-Preilack mit der Gemarkung Preilack,

– Gemeinde Teichland,

– Gemeinde Heinersbrück,

– Gemeinde Forst,

– Gemeinde Groß Schacksdorf-Simmersdorf,

– Gemeinde Neiße-Malxetal,

– Gemeinde Jämlitz-Klein Düben,

– Gemeinde Tschernitz,

– Gemeinde Döbern,

– Gemeinde Felixsee,

– Gemeinde Wiesengrund,

– Gemeinde Spremberg,

– Gemeinde Welzow,

– Gemeinde Neuhausen/Spree,

– Gemeinde Drebkau,

– Gemeinde Kolkwitz mit den Gemarkungen Hänchen, Klein Gaglow, Kolkwitz, Gulben, Glinzig, und Krie- schow südlich der BAB 15,

– Landkreis Uckermark:

– Gemeinde Angermünde mit den Gemarkungen Crussow, Stolpe, Gellmersdorf, Neukünkendorf, Bölken- dorf, Herzsprung, Schmargendorf und den Gemarkungen Angermünde südlich und südöstlich der B2 und Dobberzin südlich der B2,

– Stadt Schwedt/Oder mit den Gemarkungen Criewen, Zützen, Schwedt, Stendell, Kummerow, Kunow, Vierraden, Blumenhagen, Oderbruchwiesen, Enkelsee, Gatow, Hohenfelde, Schöneberg, Flemsdorf und der Gemarkung Felchow östlich der B2, Berkholz-Meyenburg, Landin südlich der B2 und Jamikow,

– Gemeinde Pinnow südlich und östlich der B2,

– Gemeinde Casekow mit der Gemarkung Woltersdorf und den Gemarkungen Biesendahlshof und Casekow östlich der L272 und südlich der L27,

– Gemeinde Hohenselchow-Groß Pinnow mit der Gemarkung Groß Pinnow und der Gemarkung Hohensel- chow südlich der L27,

– Gemeinde Gartz (Oder) mit der Gemarkung Friedrichsthal, der Gemarkung Geesow östlich der B2 und den Gemarkungen Gartz und Hohenreinkendorf südlich der L27 und der B2 bis Kastanienallee, dort links abbiegend dem Schülerweg folgend bis Höhe Bahnhof, von hier in östlicher Richtung den Salveybach kreuzend bis zum Tantower Weg, diesen in nördlicher Richtung bis zu Stettiner Straße, diese weiter folgend bis zur B2, dieser in nördlicher Richtung folgend,

– Gemeinde Mescherin mit der Gemarkung Mescherin, der Gemarkung Neurochlitz östlich der B2 und der Gemarkung Rosow nördlich der K 7311,

– Landkreis Oberspreewald-Lausitz:

– Gemeinde Vetschau mit den Gemarkungen Wüstenhain und Laasow,

– Gemeinde Altdöbern mit den Gemarkungen Reddern, Ranzow, Pritzen, Altdöbern östlich der Bahnstrecke Altdöbern -Großräschen,

– Gemeinde Großräschen mit den Gemarkungen Woschkow, Dörrwalde, Allmosen,

– Gemeinde Neu-Seeland,

– Gemeinde Neupetershain,

– Gemeinde Senftenberg,

– Gemeinde Schipkau mit den Gemarkungen Hörlitz, Meuro und den Gemarkungen Schipkau und Klettwitz östlich der BAB 13,

– Gemeinde Schwarzheide östlich der BAB 13,

– Gemeinde Hohenbocka,

– Gemeinde Grünewald,

– Gemeinde Hermsdorf,

– Gemeinde Kroppen,

– Gemeinde Ortrand,

– Gemeinde Großkmehlen,

– Gemeinde Lindenau,

– Gemeinde Frauendorf,

– Gemeinde Ruhland,

– Gemeinde Guteborn,

– Gemeinde Schwarzbach,

Bundesland Sachsen:

– Landkreis Bautzen,

– Gemeinde Burkau nördlich der BAB4,

– Gemeinde Crostwitz,

– Gemeinde Elsterheide,

– Gemeinde Göda nördlich der BAB4,

– Gemeinde Großdubrau,

– Gemeinde Großnaundorf östlich der K9253,

– Gemeinde Haselbachtal,

– Gemeinde Hochkirch nördlich der B6,

– Gemeinde Königswartha,

– Gemeinde Kubschütz nördlich der B6,

– Gemeinde Laußnitz östlich des Straßenverlaufes der K9274 nach Süden folgend, dann S56 bis Abzweig K9253, dann K9253,

– Gemeinde Lichtenberg nördlich der BAB4,

– Gemeinde Lohsa,

– Gemeinde Malschwitz,

– Gemeinde Nebelschütz,

– Gemeinde Neukirch östlich der B97,

– Gemeinde Neschwitz,

– Gemeinde Ohorn nördlich der BAB4,

– Gemeinde Oßling,

– Gemeinde Panschwitz-Kuckau,

– Gemeinde Puschwitz,

– Gemeinde Räckelwitz,

– Gemeinde Radibor,

– Gemeinde Ralbitz-Rosenthal,

– Gemeinde Rammenau nördlich der BAB4,

– Gemeinde Schwepnitz östlich des Straßenveraufes von der Landesgrenze Lipsiaer Straße nach Süden folgend bis Cosel, Am Wald, K9273, Mühlweg, Kirchsteig bis Schwepnitz, Zum Triemig, dann Ortrander Straße, Schulstraße, dann B97,

– Gemeinde Spreetal,

– Gemeinde Stadt Bautzen nördlich der BAB4 bis zur AS Bautzen-Ost, dann in Richtung Süden östlich des Straßenverlaufs der B156 bis Abzweig B6, dann nördlich des Verlaufs der B6 bis zur östlichen Gemeindegrenze,

– Gemeinde Stadt Bernsdorf,

– Gemeinde Stadt Elstra,

– Gemeinde Stadt Großröhrsdorf nördlich der BAB4,

– Gemeinde Stadt Hoyerswerda,

– Gemeinde Stadt Kamenz,

– Gemeinde Stadt Königsbrück östlich des Straßenverlaufes der B97 nach Süden folgend bis Abzeig K9274, dann K9274,

– Gemeinde Stadt Lauta,

– Gemeinde Stadt Pulsnitz,

– Gemeinde Stadt Weißenberg,

– Gemeinde Stadt Wittichenau,

– Gemeinde Steina,

– Gemeinde Wachau östlich des Straßenverlaufes der K9253 nach Süden folgend bis zur K9252, dann K9252 bis Lomnitz bis zum Abzweig K9253, dann weiter östlich der K9253 in Richtung Süden bis zur BAB4, dann nördlich der BAB4 in östliche Richtung,

– Kreisfreie Stadt Dresden:

– Stadtgebiet nördlich der BAB4 sowie westlich der BAB13,

– Landkreis Görlitz,

– Gemeinde Boxberg/O.L.,

– Gemeinde Gablenz,

– Gemeinde Groß Düben,

– Gemeinde Hähnichen,

– Gemeinde Hohendubrau,

– Gemeinde Horka,

– Gemeinde Kodersdorf,

– Gemeinde Königshain,

– Gemeinde Kottmar östlich der B178,

– Gemeinde Krauschwitz i. d. O.L.,

– Gemeinde Kreba-Neudorf,

– Gemeinde Markersdorf,

– Gemeinde Mittelherwigsdorf östlich des Straßenverlaufes der B178 nach Süden folgend bis Abzweig S132, dann östlich der S132,

– Gemeinde Mücka,

– Gemeinde Neißeaue,

– Gemeinde Oderwitz nördlich des Straßenverlaufes der B178 nach Osten folgend bis zum Abzweig der S128, dann nördlich der S128 in Richtung Norden,

– Gemeinde Olbersdorf östlich der S133,

– Gemeinde Oybin östlich des Straßenverlaufes der S133 nach Süden folgend bis zur Landesgrenze bei Kammloch,

– Gemeinde Quitzdorf am See,

– Gemeinde Rietschen,

– Gemeinde Rosenbach,

– Gemeinde Schleife,

– Gemeinde Schönau-Berzdorf a. d. Eigen,

– Gemeinde Schöpstal,

– Gemeinde Stadt Bad Muskau,

– Gemeinde Stadt Bernstadt a. d. Eigen,

– Gemeinde Stadt Görlitz,

– Gemeinde Stadt Herrnhut östlich des Straßenverlaufes der B178 sowie nördlich der S126 von der Gemeindegrenze bis zum Abzweig der B178, dann östlich der B178 in Richtung Süden,

– Gemeinde Stadt Löbau nördlich des Straßenverlaufes der B6 bis zum Abzweig der B178, dann östlich der B178 nach Süden folgend bis zur Gemeindegrenze,

– Gemeinde Stadt Niesky,

– Gemeinde Stadt Ostritz,

– Gemeinde Stadt Reichenbach/O.L.,

– Gemeinde Stadt Rothenburg/O.L.,

– Gemeinde Stadt Weißwasser/O.L.,

– Gemeinde Stadt Zittau östlich des Straßenverlaufes der S132 nach Süden folgend bis Abzweig B96, dann östlich der B96 in Richtung Westen über Theaterring, Töpferberg bis zum Abzweig der S133, dann östlich der S133 in Richtung Süden,

– Gemeinde Trebendorf,

– Gemeinde Vierkirchen,

– Gemeinde Waldhufen,

– Gemeinde Weißkeißel,

– Landkreis Meißen:

– Gemeinde Ebersbach westlich der BAB13,

– Gemeinde Klipphausen östlich der S177 sowie nördlich der BAB4,

– Gemeinde Lampertswalde südlich der B98,

– Gemeinde Moritzburg,

– Gemeinde Niederau östlich der B101,

– Gemeinde Priestewitz östlich der B101,

– Gemeinde Schönfeld südlich der B98 sowie westlich der BAB13,

– Gemeinde Stadt Coswig,

– Gemeinde Stadt Großenhain östlich der B101 in Richtung Norden bis zum Abzweig der B98, dann südlich der B98 in Richtung Osten,

– Gemeinde Stadt Meißen östlich des Straßenverlaufs der B101 nach Süden folgend über die Elbtalbrücke bis zum Abzweig der B6, dann östlich der B6 bis zum Abzweig der S177, dann östlich der S177 in Richtung Süden,

– Gemeinde Stadt Radebeul nördlich der BAB4,

– Gemeinde Stadt Radeburg westlich der BAB13,

– Gemeinde Thiendorf westlich der BAB13 in Richtung Norden bis zur AS Thiendorf und Abzweig der B98 in Richtung Westen, dann südlich der B98,

– Gemeinde Weinböhla,

– Landkreis Sächsische Schweiz-Osterzgebirge:

– Gemeinde Stadt Wilsdruff nördlich der BAB4 zwischen den Abfahrten Wilsdruff und Dreieck DresdenWest,

Bundesland Hessen:

– Landkreis Groß-Gerau:

– Teile der Gemeinde Kelsterbach,

– Teile der Gemeinde Rüsselsheim,

– Landkreis Bergstraße:

– Teile der Gemeinde Biblis,

– Teile der Stadt Bensheim,

– Stadt Heppenheim (Bergstraße),

– Stadt Bürstadt,

– Teile der Gemeinde Einhausen,

– Stadt Lampertheim,

– Teile der Stadt Lorsch,

– Gemeinde Lautertal (Odenwald),

– Stadt Viernheim,

– Teile der Stadt Lindenfels,

– Gemeinde Mörlenbach,

– Teile der Gemeinde Fürth,

– Gemeinde Rimbach,

– Teile der Gemeinde Grasellenbach,

– Gemeinde Birkenau,

– Gemeinde Gorxheimertal,

– Gemeinde Abtsteinach,

– Teile der Gemeinde Wald-Michelbach,

– Landkreis Main-Taunus-Kreis:

– Teile der Gemeinde Hochheim am Main,

– Teile der Stadt Flörsheim,

– Teile der Stadt Hattersheim,

– Gemeinde Kriftel,

– Teile der Stadt Hofheim am Taunus,

– Landkreis Offenbach:

– Teile der Stadt Neu-Isenburg,

– Teile der Stadt Langen,

– Teile der Gemeinde Egelsbach,

– Teile der Stadt Dreieich,

– Teile der Stadt Rödermark,

– Stadt Darmstadt:

– Teile des Stadtteils Arheilgen,

– Teile des Stadtteils Darmstadt Kranichstein,

– Teile des Stadtteils Darmstadt-Ost,

– Teile des Stadtteils Wixhausen,

– Landkreis Darmstadt-Dieburg:

– Gemeinde Messel,

– Stadt Dieburg,

– Gemeinde Roßdorf,

– Gemeinde Groß-Zimmern,

– Stadt Reinheim,

– Stadt Groß-Bieberau,

– Gemeinde Fischbachtal,

– Gemeinde Modautal,

– Teile der Stadt Groß-Umstadt,

– Teile der Gemeinde Eppertshausen,

– Teile der Gemeinde Münster (Hessen),

– Teile der Stadt Babenhausen,

– Teile der Gemeinde Otzberg,

– Teile der Stadt Ober-Ramstadt,

– Teile der Gemeinde Mühltal,

– Teile der Gemeinde Seeheim-Jugenheim,

– Stadt Frankfurt am Main:

– Stadtteil Sindlingen,

– Stadtteil Zeilsheim,

– Teile des Stadtteils Höchst,

– Teile des Stadtteils Unterliederbach,

– Teile des Stadtteils Schwanheim,

– Stadt Wiesbaden:

– Stadtteil Wiesbaden-Biebrich,

– Stadtteil Mainz-Amöneburg,

– Stadtteil Mainz-Kastel,

– Stadtteil Wiesbaden-Erbenheim,

– Stadtteil Wiesbaden-Delkenheim,

– Stadtteil Wiesbaden-Nordenstadt,

– Stadtteil Wiesbaden-Breckenheim,

– Stadtteil Wiesbaden-Igstadt,

– Stadtteil Wiesbaden-Mitte,

– Stadtteil Wiesbaden-Rheingauviertel,

– Stadtteil Wiesbaden-Südost,

– Stadtteil Wiesbaden-Westend,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Dotzheim,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Frauenstein,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Bierstadt,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Auringen,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Klarenthal,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Kloppenheim,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Schierstein,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Sonnenberg,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Medenbach,

– Teile des Stadtteils Wiesbaden-Nordost,

– Landkreis Odenwaldkreis:

– Teile der Gemeinde Brensbach,

– Teile der Gemeinde Fränkisch-Crumbach,

– Teile der Gemeinde Reichelsheim (Odenwald),

Bundesland Rheinland-Pfalz:

– Landkreis Mainz-Bingen:

– Gemeinde Dolgesheim,

– Gemeinde Dorn-Dürkheim,

– Gemeinde Hahnheim,

– Gemeinde Klein-Winternheim,

– Gemeinde Nieder-Olm (östlich der A63),

– Gemeinde Ober-Olm (östlich der A63),

– Gemeinde Sörgenloch,

– Gemeinde Undenheim,

– Gemeinde Weinolsheim,

– Gemeinde Zornheim,

– Stadt Mainz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone III,

– Landkreis Alzey-Worms:

– Gemeinde Bechtolsheim,

– Gemeinde Dittelsheim-Heßloch,

– Gemeinde Framersheim,

– Gemeinde Frettenheim,

– Gemeinde Gau-Odernheim,

– Gemeinde Monzernheim,

– Gemeinde Westhofen,

– Stadt Worms, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone III,

– Landkreis Rhein-Pfalz-Kreis:

– Gemeinde Beindersheim,

– Gemeinde Bobenheim-Roxheim,

– Stadt Frankenthal (bebaute und Freiflächen des Stadgebietes),

– Gemeinde Großniedesheim,

– Gemeinde Kleinniedesheim,

– Stadt Ludwighafen a. Rh. (BASF Werksgelände, bebaute Ortslage Oppau, Stadtteil Edigheim),

Bundesland Baden-Württemberg:

– Stadt Mannheim,

– Landkreis Rhein-Neckar-Kreis:

– Gemeinde Laudenbach,

– Stadt Hemsbach,

– Stadt Weinheim,

– Gemeinde Heddesheim,

– Gemeinde Hirschberg,

– Gemeinde Ilvesheim,

– Stadt Ladenburg,

– Stadt Schriesheim,

– Gemeinde Wilhelmsfeld,

– Gemeinde Heiligkreuzsteinach,

– Gemeinde Dossenheim,

– Gemeinde Edingen-Neckarhausen.

3. Estonia

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Estonii:

– Eesti Vabariik (välja arvatud Hiiu maakond).

4. Łotwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Łotwie:

– Aizkraukles novada Aizkraukles, Bebru, Daudzeses, Iršu, Jaunjelgavas, Klintaines, Kokneses, Mazzalves, Neretas, Pilskalnes, Seces, Sērenes, Skrīveru, Staburaga, Sunākstes un Zalves pagasts, Aiviekstes pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no ceļa Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene (P37), uz Dienvidrietumiem no ceļa A6, uz Rietumiem no ceļa Pļaviņas-Ērgļi (P78), Vietalvas pagasta daļa uz Rietumiem no ceļa Pļaviņas-Ērgļi (P78) un apdzīvotas vietas Odziena. Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses un Pļaviņu pilsēta,

– Alūksnes novads,

– Augšdaugavas novads,

– Ādažu novads,

– Balvu novads,

– Bauskas novads,

– Cēsu novada Amatas, Cēsu pilsēta, Drabešu, Dzērbenes, Inešu, Jaunpiebalgas pagasta daļa uz Rietumiem no Tirzas upes posmā no Liezeres pagasta robežas līdz autoceļš Lielmeža ceļš, uz Ziemeļiem no Lielmeža ceļa posmā no Tirzas upes līdz autoceļam V302, uz Rietumiem no autoceļa V302 līdz Ceļa Rempi, uz Ziemeļiem no autoceļa Ceļa Rempi līdz Piku Ceļš, Kaives, Liepas, Līgatnes pilsēta, Līgatnes, Mārsnēnu, Nītaures, Priekuļu, Raiskuma, Skujenes, Stalbes, Straupes, Taurenes, Vaives, Vecpiebalgas, Veselavas, Zaubes un Zosēnu pagasts, Cēsu un Līgatnes pilsēta

– Dienvidkurzemes novada Aizputes, Cīravas, Lažas, Durbes, Dunalkas, Tadaiķu, Vecpils, Bārtas, Sakas, Bunkas, Priekules, Gramzdas, Kalētu, Virgas, Dunikas, Vaiņodes, Gaviezes, Grobiņas, Rucavas, Vērgales, Medzes, Embūtes, Kalvenes, Kazdangas pagasts, Nīcas pagasta daļa uz dienvidiem no apdzīvotas vietas Bernāti, autoceļa V1232, A11, V1222, Bārtas upes, Aizputes, Durbes, Pāvilostas, Priekules, Grobiņas pilsēta,

– Dobeles novads,

– Gulbenes novada Beļavas, Daukstu, Galgauskas, Jaungulbenes, Lejasciema, Litenes, Lizuma, Līgo, Rankas, Stāmerienas, Stradu pagasts un Tirzas pagasta daļa uz Austrumiem no autoceļa P38 un uz Ziemeļiem no autoceļa V447 un Gulbenes pilsēta,

– Jelgavas novads,

– Jēkabpils novads,

– Krāslavas novads,

– Kuldīgas novads,

– Ķekavas novads,

– Limbažu novada Ainažu, Alojas, Katvaru, Liepupes, Limbažu, Pāles, Salacgrīvas, Skultes, Staiceles, Umurgas, Vidrižu un Viļķenes pagasts, Braslavas pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no ceļa Ārciems-Puikule-Urga-Braslava (V123), uz Ziemeļrietumiem no upes upes Mažurka atzara, apdzīvotas vietas "Klāmaņi" un uz Rietumiem no ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vizlēni-Dikļi (V164), Brīvzemnieku pagasta daļa uz Dienvidrietumiem no ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vizlēni-Dikļi (V164), no apdzīvotas vietas Ozolmuiža, ceļa Puikule-Rencēni-Vēveri (V112), uz Rietumiem no ceļa P13, apdzīvotas vietas Puikule un uz Ziemeļrietumiem no ceļa Ārciems-Puikule- Urga-Braslava (V123), Ainažu, Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Staiceles pilsēta,

– Līvānu novads,

– Ludzas novads,

– Madonas novada Aronas pagasta daļa uz Dienvidiem no autoceļa V858, Barkavas, Dzelzavas pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no autoceļa P37, uz Austrumiem no autoceļa P83, posmā no P37 līdz V864, uz Austrumiem no autoceļa V864, Ērgļu, Indrānu, Jumurdas, Lazdonas, Liezēres pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no autoceļa 858, uz Dienvidaustrumiem no autoceļa 840 posmā no Bukām līdz Jaunais ceļš, uz Rietumiem no autoceļa Jaunais ceļš līdz upei Egļupe, uz Rietumiem no Egļupe, Tirzas upe līdz Jaunpiebalgas pagasta robežai, Mētrienas, Ošupes, Praulienas, Sarkaņu, Sausnējas pagasts, Vestienas pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no ceļa Vestiena- Indrāni-Liepkalne-Ogreslīči (V885) un savienojuma ar ceļu Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), uz Ziemeļaustrumiem no ceļa Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), Bērzaunes pagasta daļa uz Ziemeļaustrumiem no ceļa Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), apdzīvotas vietas Bērzaune un ceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37), Mārcienas pagasta daļa uz Austrumiem no Aronas upes, Ļaudonas pagasta daļa uz Austrumiem no ceļa V877 un Dienvidaustrumiem no ceļa Jaunkalsnava-Lubāna (P82), Lubānas un Madonas pilsēta,

– Mārupes novads,

– Ogres novads,

– Olaines novads,

– Preiļu novads,

– Rēzeknes novads,

– Ropažu novada Garkalnes, Ropažu pagasts, Stopiņu pagasta daļa, kas atrodas uz austrumiem no autoceļa V36, P4 un P5, Acones ielas, Dauguļupes ielas un Dauguļupītes, Vangažu pilsēta,

– Salaspils novads,

– Saldus novads,

– Saulkrastu novads,

– Siguldas novads,

– Smiltenes novads,

– Talsu novads,

– Tukuma novads,

– Valkas novads,

– Valmieras novada Brenguļu, Ēveles, Ipiķu, Jercēnu, Kauguru, Kocēnu, Ķoņu, Lodes, Naukšēnu, Plāņu, Ramatas, Trikātas, Vaidavas, Valmieras, pagasts, Sedas, Strenču un Rūjienas pilsētas, Valmieras valstspilsēta,

Dikļu pagasta daļa uz Dienvidrietumiem no ceļa Valmiera-Dikļi-Augstroze (V166), apdzīvotas vietas Dikļi, ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vizlēni-Dikļi (V164), Zilākalna pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no Briedes upes,

Rencēnu pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no ceļa, kas savieno ceļu Rencēni-Burtnieki-Daksti-Vecāķi (V231) un ceļu Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) līdz apdzīvotai vietai Baloži, uz Rietumiem no upes Baložupe,

Jeru pagasta daļa uz Dienvidiem no upes Seda, uz Austrumiem no ceļa Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17), uz Ziemeļaustrumiem no ceļa, kas savieno ceļu Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) ar ceļu Krustiņi-Ārgaļi (V206), teritorija uz Austrumiem no ceļa Krustiņi-Ārgaļi (V206), ceļa Valmiera- Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) un ceļa, kas ved uz apdzīvotu vietu Endzele caur apdzīvotu vietu Cāzari, uz Ziemeļaustrumiem no apdzīvotas vietas Endzele, ceļa Krogzemji-Sēļi-Rūjiena (V171) un pilsētas Rūjiena, Vilpulkas pagasta daļa uz Ziemeļaustrumiem no ceļa Igaunijas robeža-Virķēni-Rūjiena (V170), uz Ziemeļiem no apdzīvotas vietas Virķēni un ceļa Rūjiena-Mazsalaca (P21), Sēļu pagasta daļa uz uz Ziemeļiem no ceļa Rūjiena-Mazsalaca (P21), Mazsalacas pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no ceļa Rūjiena-Mazsalaca (P21) un apdzīvotas vietas Blāķi, Mazsalacas pilsētas daļas uz Ziemeļrietumiem no Pasta ielas, Skaņkalnes pagasta daļa uz Rietumiem no ceļa Valmiera-Matīši-Mazsalaca (P16), uz Ziemeļrietumiem no ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca- Vilzēni-Dikļi (V164), uz Ziemeļaustrumiem no ceļa, kas savieno ceļu Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vilzēni-Dikļi (V164) un ceļu Mazsalaca-Staicele (V163), uz Ziemeļiem no ceļa Mazsalaca-Staicele (V163), uz Rietumiem no upes Laņģupīte.

– Varakļānu novads,

– Ventspils novads,

– Daugavpils valstspilsētas pašvaldība,

– Jelgavas valstspilsētas pašvaldība,

– Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība,

– Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība.

5. Litwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Litwie:

– Alytaus miesto savivaldybe,

– Alytaus rajono savivaldybe,

– Anykščiņ rajono savivaldybe,

– Akmenés rajono savivaldybé,

– Birštono savivaldybé,

– Biržy miesto savivaldybé,

– Biržy rajono savivaldybés: Nemunélio Radviliškio, Pabiržés, Pačeriaukštés, Parovéjos, Širvénos, Vabalninko seniunijos,

– Druskininky savivaldybé,

– Elektrény savivaldybé,

– Ignalinos rajono savivaldybés: Didžiasalio seniunija,

– Jonavos rajono savivaldybé,

– Joniškio rajono savivaldybés: Kepaliy seniunija,

– Jurbarko rajono savivaldybé,

– Kaišiadoriy rajono savivaldybé,

– Kauno miesto savivaldybé,

– Kauno rajono savivaldybé,

– Kazly rudos savivaldybé,

– Kelmés rajono savivaldybés: Šaukény, Užvenčio seniunijos

– Kédainiy rajono savivaldybé,

– Klaipédos rajono savivaldybés: Agluonény seniunijos šiaurés vakary dalis nuo Agluonos upés, Daupary-Kvieti- niy, Dovily, Endriejavo, Gargždy, Judrény, Kretingalés, Sendvario, Véžaičiy seniunijos

– Kupiškio rajono savivaldybés: Kupiškio seniunijos vakariné dalis nuo Kupiškio tvenkinio, Noriuny, Subačiaus, Šimoniy seniunijos,

– Kretingos rajono savivaldybé,

– Lazdijy rajono savivaldybé,

– Mažeikiy rajono savivaldybé,

– Moléty rajono savivaldybé,

– Marijampolés savivaldybés: Sasnavos seniunija,

– Pagégiy savivaldybé,

– Pakruojo rajono savivaldybés: Linkuvos sen. pietiné dalis nuo Linkuvos miesto Valaky g. ir kelio Nr. 211, Lygumy, Pakruojo, Pašvitinio, Rozalimo, Žeimelio seniunijos,

– Panevéžio rajono savivaldybé,

– Panevéžio miesto savivaldybé,

– Palangos miesto savivaldybé,

– Pasvalio rajono savivaldybés: Daujény, Krinčino, Namišiy, Saločiy seniunijos,

– Radviliškio rajono savivaldybés: Aukštelky, Baisogalos, Grinkiškio, Pakalniškiy, Radviliškio miesto, Radviliškio, Sidabravo, Skémiy, Šeduvos miesto, Šiauléniy, Tyruliy,

– Rietavo savivaldybé,

– Prieny rajono savivaldybé,

– Plungés rajono savivaldybé,

– Raseiniy rajono savivaldybés: Ariogalos miesto, Ariogalos, Betygalos, Girkalnio, Kalnyjy seniunijos,

– Rokiskio rajono savivaldybés: Juodupés, Juzinty, Kamajy, Kazliskio, Kriauny, Obeliy, Panemunélio, Rokiskio kaimiskoji, Rokiskio miesto seniunijos,

– Skuodo rajono savivaldybé,

– Sakiy rajono savivaldybé,

– Salcininky rajono savivaldybé,

– Siauliy miesto savivaldybé,

– Siauliy rajono savivaldybé,

– Silutés rajono savivaldybés: Gardamo, Juknaiciy, Katyciy, Rusnés, Silutés, Svéksnos, Usény, Vainuto, Żemaiciy Naumiescio seniunijos,

– Sirvinty rajono savivaldybé,

– Silalés rajono savivaldybé,

– Svencioniy rajono savivaldybé,

– Tauragés rajono savivaldybé,

– Telsiy rajono savivaldybé,

– Traky rajono savivaldybé,

– Ukmergés rajono savivaldybé,

– Utenos rajono savivaldybé,

– Varénos rajono savivaldybé,

– Vilkaviskio rajono savivaldybés: Klausuciy ir Pilviskiy seniunijos,

– Vilniaus miesto savivaldybé,

– Vilniaus rajono savivaldybé,

– Visagino savivaldybé,

– Sirvinty rajono savivaldybé,

– Zarasy rajono savivaldybé.

6. Węgry

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Węgrzech:

– Békés vármegye 951450, 951460, 951550, 951650, 951750, 952350, 952450, 952650 és 956350 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe,

– Fejér vármegye 403150, 403160, 403250, 403260, 403350, 404250, 404550, 404560, 404570, 405450, 405550, 405650, 406450 és 407050 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Hajdú-Bihar vármegye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe,

– Heves vármegye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe,

– Jász-Nagykun-Szolnok vármegye 750250, 750550, 750650, 750750, 750850, 750970, 750980, 751050, 751150, 751160, 751450, 751460, 751470, 751550, 751650, 752150, 752250, 752350, 752450, 752460, 752550, 752560, 752650, 752750, 752850, 752950, 753060, 753070, 753150, 753250, 753310, 753450, 753550, 753660, 754150, 754250, 754370, 755550, 755650 és 755750 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Komárom-Esztergom vármegye 250350, 250850, 250950, 251450, 251550, 251950, 252050, 252150, 252350, 252450, 252460, 252550, 252650, 252750, 252850, 252860, 252950, 252960, 253050, 253150, 253250, 253350, 253450 és 253550 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Nógrád vármegye valamennyi vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Pest vármegye 570150, 570250, 570350, 570450, 570550, 570650, 570750, 570850, 570950, 571050, 571150, 571250, 571350, 571650, 571750, 571760, 571850, 571950, 572050, 573550, 573650, 574250, 580050 és 580150 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe.

7. Polska

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Polsce:

w województwie kujawsko - pomorskim:

– gminy Rogóźno, Gruta, Świecie nad Osą, część gminy Łasin położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 538 biegnącą od wschodniej granicy gminy do miejscowości Łasin, do skrzyżowania z drogą łączącą miejscowości Łasin - Stare Błonowo, a następnie na zachód od linii wyznaczonej przez tę drogę aż do zachodniej granicy gminy, część gminy wiejskiej Grudziądz położona na północ od granicy powiatu miejskiego Grudziądz w powiecie grudziądzkim,

– gminy Jabłonowo Pomorskie, Bobrowo, Zbiczno, Brodnica z miastem Brodnica, część gminy Osiek położona na pólnoc od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Dzierzno - Kretki Małe - Osiek - Łapinóżek w powiecie brodnickim,

– część gminy Wąpielsk położona na północ od drogi łączącej miejscowości Osiek - Łapinóżek - Radziki Małe - Radziki Duże - Szczawniki - Pólka Duże - Cieszyny w powiecie rypińskim,

– część gminy wiejskiej Golub - Dobrzyń położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Pólka Duże - Pusta Dąbrówka - Cieszyny- Wrocki - Łobdowo w powiecie golubsko - dobrzyńskim,

w województwie warmińsko-mazurskim:

– gminy Kalinowo, Stare Juchy, Prostki oraz gmina wiejska Ełk w powiecie ełckim,

– powiat elbląski,

– powiat miejski Elbląg,

– część powiatu gołdapskiego niewymieniona w częśći III załącznika I,

– powiat piski,

– powiat bartoszycki,

– powiat olecki,

– część powiatu giżyckiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat braniewski,

– powiat kętrzyński,

– powiat lidzbarski,

– gminy Dźwierzuty Jedwabno, Pasym, Świętajno, Wielbark, Szczytno i miasto Szczytno w powiecie szczycieńskim,

– powiat mrągowski,

– część powiatu węgorzewskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat olsztyński,

– powiat miejski Olsztyn,

– powiat nidzicki,

– powiat ostródzki,

– część powiatu iławskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– część powiatu działdowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu nowomiejskiego niewymieniona w części I i III załącznika I,

w województwie podlaskim:

– część powiatu bielskiego niewymieniona w części I załącznika I,

– powiat grajewski,

– powiat moniecki,

– powiat sejneński,

– część powiatu siemiatyckiego niewymieniona w części I załącznika I,

– powiat hajnowski,

– część powiatu białostockiego niewymieniona w części I załącznika I,

– powiat suwalski,

– powiat miejski Suwałki,

– powiat augustowski,

– powiat sokólski,

– powiat miejski Białystok

– część gminy Rutki położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 679 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr S8, a następnie na północ od linii b wyznaczonej przez drogę nr S8 biegnącą od tego skrzyżowania do wschodniej granicy gminy w powiecie zambrowskim,

– gminy Stawiski, Mały Płock w powiecie kolneńskim,

– gminy Jedwabne, Piątnica, Przytuły, Wizna w powiecie łomżyńskim,

w województwie mazowieckim:

– gminy Korczew, Mordy, Paprotnia, Przesmyki w powiecie siedleckim,

– powiat łosicki,

– gminy Kazanów, Przyłęk w powiecie zwoleńskim,

– powiat kozienicki,

– gminy Chotcza, Solec nad Wisłą, część gminy Sienno położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Rzeczniów - Sienno - Trzemcha Dolna - Trzemcha Górna- Antoniów w powiecie lipskim

– część powiatu radomskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat miejski Radom,

– powiat szydłowiecki,

– gminy Czerwonka, Krasnosielc, Płoniawy-Bramura, Rzewnie, Szelków, Sypniewo w powiecie makowskim,

– gmina Wieczfnia Kościelna w powicie mławskim,

– gminy Radzymin, Wołomin, miasto Kobyłka, miasto Marki, miasto Ząbki, miasto Zielonka, część gminy Tłuszcz położona na północ od linii kolejowej łączącej miejscowości Łochów - Wołomin, część gminy Jadów położona na północ od linii kolejowej biegnącej od wschodniej do zachodniej granicy gminy, część gminy Dąbrówka położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr S8 w powiecie wołomińskim,

– część powiatu garwolińskiego niewymieniona w części I załącznika I,

– gmina Brok, część gminy Wąsewo położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 60, część gminy wiejskiej Ostrów Mazowiecka położona na południe od miasta Ostrów Mazowiecka i na południe od linii wyznaczonej przez drogę 60 biegnącą od zachodniej granicy miasta Ostrów Mazowiecka do zachodniej granicy gminy w powiecie ostrowskim,

– część gminy Sadowne położona na północny- zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową, część gminy Łochów położona na północny - zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie węgrowskim,

– gminy Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Wyszków, część gminy Zabrodzie położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr S8 w powiecie wyszkowskim,

– gmina Sulejówek w powiecie mińskim,

– powiat otwocki,

– część powiatu warszawskiego zachodniego niewymieniona w części I załącznika I,

– powiat warszawski zachodni,

– powiat legionowski,

– powiat piaseczyński,

– powiat pruszkowski,

– część powiatu grójeckiego niewymieniona w części I załącznika I,

– gminy Grodzisk Mazowiecki, Żabia Wola, miasto Milanówek, miasto Podkowa Leśna w powiecie grodziskim,

– gmina Mszczonów w powiecie żyrardowskim,

– powiat białobrzeski,

– powiat miejski Warszawa,

– gminy Chorzele, Jednorożec, część gminy wiejskiej Przasnysz położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 57 biegnącą od północnej granicy granicy miasta Przasnysz oraz na wschód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od południowej granicy miasta Przasnysz do południowej granicy gminy i łączącej miejscowości Przasnysz - Leszno - Gostkowo w powiecie przasnyskim,

w województwie lubelskim:

– część powiatu bialskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat miejski Biała Podlaska,

– powiat janowski,

– powiat puławski,

– powiat rycki,

– gminy Adamów, Krzywda, Serkomla, Wojcieszków w powiecie łukowskim,

– powiat lubelski,

– powiat miejski Lublin,

– gminy Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów z miastem Lubartów, Michów, Ostrówek, w powiecie lubartowskim,

– powiat łęczyński,

– powiat świdnicki,

– powiat biłgorajski,

– część powiatu hrubieszowskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat krasnostawski,

– część powiatu chełmskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat miejski Chełm,

– powiat tomaszowski,

– powiat kraśnicki,

– część powiatu parczewskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat opolski,

– powiat włodawski,

– część powiatu radzyńskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– powiat miejski Zamość,

– część powiatu zamojskiego niewymieniona w części III załącznika I,

w województwie podkarpackim:

– powiat stalowowolski,

– powiat lubaczowski,

– gminy Medyka, Stubno, część gminy Orły położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77, część gminy Żurawica na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77 w powiecie przemyskim,

– gmina Laszki, Wiązownica, Radymno z miastem Radymno w powiecie jarosławskim,

– gmina Kamień w powiecie rzeszowskim,

– część powiatu leżajskiego niewymieniona w części I załącznika I,

– powiat niżański,

– powiat tarnobrzeski,

– powiat miejski Tarnobrzeg,

– część powiatu mieleckiego niewymieniona w części I załącznika I,

– gminy Dębowiec, Krempna, Osiek Jasielski, Skołyszyn, miasto Jasło, część gminy wiejskiej Jasło położona na południe od miasta Jasło, część gminy Nowy Żmigród położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 993 w powiecie jasielskim,

– gminy Jaśliska, Rymanów, Iwonicz Zdrój, Dukla w powiecie krośnieńskim,

– gmina Besko, część gminy Zarszyn położona na południe od linii wyznaczonej prze linię kolejową biegnącą od zachodniej do wschodniej granicy gminy, część gminy Komańcza położona na zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 889 oraz na południe od drogi nr 889 biegnącej od tego skrzyżowania do północnej granicy gminy w powiecie sanockim,

w województwie małopolskim:

– gminy Lipinki, Sękowa, Uście Gorlickie, miasto Gorlice, część gminy wiejskiej Gorlice położona na południe od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od wschodniej do zachodniej granicy gminy, część gminy Biecz położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 28 w powiecie gorlickim,

w województwie pomorskim:

– część powiatu sztumskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– część powiatu kwidzyńskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– gminy Stare Pole, Malbork, miasto Malbork, część gminy Nowy Staw położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 55 w powiecie malborskim,

– gminy: Stegna, Sztutowo, miasto Krynica Morska, część gminy Nowy Dwór Gdański położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 502 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą S7, a następnie na północny -wschód od linii wyznaczonej przez drogę S7 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 502 do skrzyżowania z drogą nr 55 i dalej od tego skrzyżowania na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 55 do południowej granicy gminy w powiecie nowodworskim,

– część powiatu miejskiego Gdańsk z wyłączeniem obszaru dzielnicy Nowy Port oraz Wyspy Portowej ograniczonej wodami Zatoki Gdańskiej, Martwej Wisły i Wisły Śmiałej oraz obszaru położonego na północ od linii wyznaczonej przez ulice: Przemysłową, biegnącą od Kanału Portowego do skrzyżowania z ul. Ignacego Krasickiego, a następnie na północ od linii wyznaczonej przez ulicę Ignacego Krasickiego biegnącej od tego skrzyżowania do skrzyżowania z ul. Zdrojową i dalej na wschód od linii wyznaczonej przez ul.Zdrojową biegnącą od skrzyżowania z ul. Ignacego Krasickiego do linii brzegowej Zatoki Gdańskiej,

– powiat miejski Gdynia,

– powiat miejski Sopot,

– gmina Kosakowo w powiecie puckim,

– gmina Rumia, część gminy Szemud niewymieniona w części I załącznika I w powiecie wejherowskim,

– części gmin Przodkowo i Żukowo niewymienione w części I załącznika I w powiecie kartuskim,

w województwie świętokrzyskim:

– gminy Tarłów i Ożarów w powiecie opatowskim,

– gminy Dwikozy, Łoniów, Wilczyce, Zawichost, miasto Sandomierz, część gminy Obrazów położona na wschód od linii wyznaczonej przez ulicę Rolniczą w miejscowości Chwałki w powiecie sandomierskim,

– część powiatu starachowickiego niewymieniona w części III załącznika I,

– gminy Bałtów, Kunów, część gminy Ćmielów położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 755 w powiecie ostrowieckim,

– gmina Osiek w powiecie staszowskim,

w województwie lubuskim:

– gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Kostrzyn nad Odrą, Santok, Witnica w powiecie gorzowskim,

– powiat miejski Gorzów Wielkopolski,

– powiat żarski,

– powiat słubicki,

– powiat żagański,

– powiat krośnieński,

– powiat zielonogórski

– powiat miejski Zielona Góra,

– powiat nowosolski,

– powiat sulęciński,

– powiat międzyrzecki,

– powiat świebodziński,

– powiat wschowski,

– powiat strzelecko - drezdenecki,

w województwie dolnośląskim:

– powiat zgorzelecki,

– powiat polkowicki,

– powiat wołowski,

– gmina Jeżów Sudecki w powiecie karkonoskim,

– powiat lubiński,

– powiat średzki,

– gmina Mściwojów, Wądroże Wielkie, miasto Jawor, część gminy Męcinka położona na północ od drogi nr 382 w powiecie jaworskim,

– powiat miejski Legnica,

– powiat legnicki,

– powiat trzebnicki,

– powiat lubański,

– powiat miejski Wrocław,

– gminy Czernica, Długołęka, Siechnice, Mietków, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, część gminy Żórawina położona na wschód od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie wrocławskim,

– gminy Jelcz-Laskowice, Oława z miastem Oława i część gminy Domaniów położona na północny wschód od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie oławskim,

– gmina Bierutów, Dziadowa Kłoda, miasto Oleśnica, część gminy wiejskiej Oleśnica położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr S8, część gminy Dobroszyce położona na zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od północnej do południowej granicy gminy w powiecie oleśnickim,

– powiat bolesławiecki,

– powiat milicki,

– powiat górowski,

– powiat głogowski,

– część gminy Pielgrzymka położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Uniejowice - Wojcieszyn - Pielgrzymka - Proboszczów - Sokołowiec, gmina Świerzawa, Wojcieszów, Zagrodno, część gminy wiejskiej Złotoryja położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od północnej granicy gminy w miejscowości Nowa Wieś Złotoryjska do granicy miasta Złotoryja oraz na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 382 biegnącą od granicy miasta Złotoryja do wschodniej granicy gminy w powiecie złotoryjskim,

– powiat lwówecki,

– powiat wałbrzyski,

– powiat miejski Wałbrzych,

– część powiatu świdnickiego niewymieniona w części I załącznika I,

w województwie wielkopolskim:

– powiat wolsztyński,

– powiat grodziski,

– powiat kościański,

– gminy Brodnica, Śrem, część gminy Dolsk położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 434 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 437, a następnie na zachód od drogi nr 437 biegnącej od skrzyżowania z drogą nr 434 do południowej granicy gminy w powiecie śremskim,

– gmina Zaniemyśl w powiecie średzkim,

– gminy Rychtal, Trzcinica w powiecie kępińskim,

– powiat międzychodzki,

– powiat nowotomyski,

– część powiatu obornickiego niewymieniona w części III załącznika I,

– gminy Buk, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Rokietnica, część gminy Kostrzyn położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr S5, część gminy Kórnik niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Mosina nie- wymieniona w części III załącznika I, część gminy Dopiewo niewymieniona w części III załącznika I, część gminy Kleszczewo położona na wschód od linii wyznaczonej przez ulice Leśna - Kalinowa - Sportowa w miejscowości Tulce biegnącą od północnej do południowej granicy gminy oraz na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr S5 biegnącą od północnej granicy gminy do przecięcia z linią wyznaczoną przez drogę nr A2 i dalej na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr A2 biegnącą od tego przecięcia z drogą nr S5 do przecięcia z drogą nr 434, a następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 434 biegnącą od tego skrzyżowania do południowej granicy gminy w powiecie poznańskim,

– powiat rawicki,

– gminy Duszniki, Kaźmierz, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Obrzycko z miastem Obrzycko, część gminy Wronki niewymieniona w części I załącznika I w powiecie szamotulskim,

– część powiatu gostyńskiego niewymieniona w części I załącznika I,

– gminy Kobylin, Zduny, Krotoszyn, miasto Sulmierzyce w powiecie krotoszyńskim,

– część gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Sulisław - Łąkociny - Wierzbno w powiecie ostrowskim,

– powiat leszczyński,

– powiat miejski Leszno,

w województwie zachodniopomorskim:

– gmina Boleszkowice, część gminy Dębno położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 126 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 23 w miejscowości Dębno, następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 23 do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na południe od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na południe od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy w powiecie myśliborskim,

– gminy Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Widuchowa w powiecie gryfińskim,

– powiat policki,

– część powiatu miejskiego Szczecin położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr A6,

– gminy Goleniów, Stepnica część gminy Maszewo położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 106 w powiecie goleniowskim,

– gmina Stara Dąbrowa, część gminy wiejskiej Stargard w powiecie stargardzkim niewymieniona w części III załącznika I w powiecie stargardzkim,

– część gminy Kalisz Pomorski położona na południe od linii wyznaczonej przez linię kolejową łączącą miejscowości Prostynia - Kalisz Pomorski - Krępa Krajeńska w powiecie drawskim,

– gminy Bierzwnik, Drawno w powiecie choszczeńskim.

w województwie opolskim:

– gminy Brzeg, Lubsza, Lewin Brzeski, Olszanka, Skarbimierz, część gminy Grodków położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie brzeskim,

– gminy Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Popielów, Murów, Niemodlin, Tułowice, Turawa, część gminy Łubniany położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Świerkle - Masów, ulicę Leśną w miejscowości Masów oraz na północ od ulicy Kolanowskiej biegnącej do wschodniej granicy gminy, część gminy Ozimek położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 46 w powiecie opolskim,

– gminy Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wołczyn w powiecie kluczborskim,

– powiat namysłowski,

– gmina Zębowice w powiecie oleskim

8. Słowacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Słowacji:

– the whole district of Gelnica,

– the whole district of Poprad

– the whole district of Spišská Nová Ves,

– the whole district of Levoča,

– the whole district of Kežmarok,

– the whole district of Michalovce,

– the whole district of Medzilaborce

– the whole district of Košice-okolie,

– the whole district of Rožnava,

– the whole city of Košice,

– the whole district of Sobrance,

– the whole district of Vranov nad Topľou,

– the whole district of Humenné,

– the whole district of Snina,

– the whole district of Prešov,

– the whole district of Sabinov,

– the whole district of Svidník,

– the whole district of Stropkov,

– the whole district of Bardejov,

– the whole district of Stará Ľubovňa,

– the whole district of Revúca,

– the whole district of Rimavská Sobota,

– in the district of Veľký Krtíš, the whole municipalities not included in part I,

– the whole district of Lučenec,

– the whole district of Poltár,

– the whole district of Zvolen,

– the whole district of Detva,

– the whole district of Krupina the whole municipalities not included in part III,

– the whole district of Banska Stiavnica the whole municipalities not included in part III,

– the whole district of Žarnovica,

– the whole district of Banska Bystica,

– the whole district of Brezno,

– the whole district of Liptovsky Mikuláš,

– in the district of Ružomberok, municipalties of Ružomberok, Liptovská Štiavnica, Štiavnička, Ludrová, Sliače, Likavka, Martinček, Lisková, Turík, Ivachnová, Liptovská Teplá, Liptovský Michal, Bešeňová, Kalameny, Lúčky,

– the whole district of Trebišov',

– the whole district of Zlaté Moravce,

– in the district of Levice the municipality of Kozárovce, Kalná nad Hronom, Nový Tekov, Malé Kozmálovce, Veľké Kozmálovce, Tlmače, Rybník, Hronské Kosihy, Čajkov, Nová Dedina, Devičany, Bohunice, Pukanec, Uhliská, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Podlužany, Horná Seč, Dolná Seč, Turá, Tekovský Hrádok, Vyšné nad Hronom, Žemliare, Starý Hrádok, Mýtne Ludany, Hontianska Vrbica, Zbrojníky, Jur nad Hronom, Šarovce

– the whole district Turčianske Teplice,

– the whole district Žiar nad Hronom,

– in the district of Prievidza, municipalties of Kamenec pod Vtáčnikom, Bystričany, Čereňany, Oslany, Horná Ves, Radobica, Handlová, Cígeľ, Podhradie, Lehota pod Vtáčnikom, Poluvsie, Pravenec, Nedožery-Brezany, Malá Čausa, Veľká Čausa, Lipník, Chrenovec-Brusno, Jalovec, Ráztočno,

– in the district of Partizánske, the municipalities of Veľké Uherce, Pažiť, Kolačno, Veľký Klíž, Ješkova Ves, Klátová Nová Ves, Malé Krsteňany, Veľké Krsteňany, Malé Uherce, Partzánske, Brodzany, Krásno, Turčianky, Nednovce, Bošany,

– in the district of Nitra, the municipalities of Pohranice, Hosťová, Kolíňany, Malý Lapáš, Dolné Obdokovce, Čeľa- dice, Veľký Lapáš, Babindol, Malé Chyndice, Golianovo, Klasov, Veľké Chyndice, Nová Ves nad Žitavou, Paňa, Vráble, Tajná, Lúčnica nad Žitavou, Žitavce, Melek, Telince, Čifáre,

– in the district of Topoľčany, the municipalities of Krnča, Prázdnovce, Solčany, Nitrianska Streda, Čeľadince, Kovarce, Súlovce, Oponice,

9. Włochy

Następujące obszary objęte ograniczeniami II we Włoszech:

Piedmont Region:

– in the Province of Alessandria the following Municipalities: Mirabello Monferrato, Occimiano, Borgo San Martino, Alessandria, Tortona, Carbonara Scrivia, Frugarolo, Paderna, Spineto Scrivia, Castellazzo Bormida, Bosco Marengo, Castelspina, Casal Cermelli, Alice Bel Colle, Terzo, Bistagno, Cavatore, Castelnuovo Bormida, Cabella Ligure, Carrega Ligure, Francavilla Bisio, Carpeneto, Costa Vescovato, Grognardo, Orsara Bormida, Pasturana, Melazzo, Mornese, Ovada, Predosa, Lerma, Fraconalto, Rivalta Bormida, Fresonara, Malvicino, Ponzone, San Cristoforo, Sezzadio, Rocca Grimalda, Garbagna, Tassarolo, Mongiardino Ligure, Morsasco, Montaldo Bormida, Prasco, Montaldeo, Belforte Monferrato, Albera Ligure, Bosio, Cantalupo Ligure, Castelletto D'orba, Cartosio, Acqui Terme, Arquata Scrivia, Parodi Ligure, Ricaldone, Gavi, Cremolino, Brignano-Frascata, Novi Ligure, Molare, Cassinelle, Morbello, Avolasca, Carezzano, Basaluzzo, Dernice, Trisobbio, Strevi, Sant'Agata Fossili, Pareto, Visone, Voltaggio, Tagliolo Monferrato, Casaleggio Boiro, Capriata D'orba, Castellania Coppi, Carrosio, Cassine, Vignole Borbera, Serravalle Scrivia, Silvano D'orba, Villalvernia, Roccaforte Ligure, Rocchetta Ligure, Sardigliano, Stazzano, Borghetto Di Borbera, Grondona, Cassano Spinola, Montacuto, Gremiasco, San Sebastiano Curone, Fabbrica Curone, Spigno Monferrato, Montechiaro d'Acqui, Castelletto d'Erro, Ponti, Denice, Pozzolo Formigaro, Cerreto Grue, Casasco, Montegioco, Montemarzino, Momperone, Merana, Pozzol Groppo, Villaromagnano, Sarezzano, Monleale, Volpedo, Casalnoceto, Alluvioni Piovera, Alzano Scrivia, Bassignana, Berzano di Tortona, Bozzole, Castellar Guidobono, Castelnuovo Scrivia, Frassineto Po, Giarole, Guazzora, Isola Sant'antonio, Molino dei Torti, Montecastello, Pecetto di Valenza, Pietra Marazzi, Pomaro Monferrato, Pontecu- rone, Rivarone, Sale, San Salvatore Monferrato, Ticineto, Valenza, Valmacca, Viguzzolo, Volpeglino, Gamalero, Bergamasco, Borgoratto Alessandrino, Carentino, Frascaro, Masio, Oviglio, Felizzano, Quattordio, Solero,

– in the province of Asti the following Municipalities: Moasca, Montaldo Scarampi, Castelnuovo Calcea, Calosso, Montegrosso d'Asti, Agliano Terme, Mombaldone, Castel Rocchero, Montabone, Sessame, Monastero Bormida, Roccaverano, Vesime, Cessole, Loazzolo, San Giorgio Scarampi, Olmo Gentile, Bubbio, Rocchetta Palafea, Cassi- nasco, Castel Boglione, Serole, Calamandrana, Castelletto Molina, Fontanile, Maranzana, Mombaruzzo, Quaranti, Bruno, Canelli, Castelnuovo Belbo, Cortiglione, Incisa Scapaccino, Nizza Monferrato, San Marzano Oli- veto, Vaglio Serra, Belveglio, Castello di Annone, Cerro Tanaro, Mombercelli, Rocca d'Arazzo, Rocchetta Tanaro, Vinchio,

– In the Province of Cuneo, the following Municipalities: Castiglione Tinella, Saliceto, Cortemilia, Perletto, Pezzolo Valle Uzzone, Santo Stefano Belbo,

– In the Province of Vercelli, the following Municipalities: Motta de' Conti,

Liguria Region:

– in the province of Genova the following Municipalities: Bogliasco, Arenzano, Ceranesi, Ronco Scrivia, Mele, Isola del Cantone, Lumarzo, Genova, Masone, Serra Riccò, Campo Ligure, Mignanego, Busalla, Bargagli, Savig- none, Torriglia, Rossiglione, Sant'Olcese, Valbrevenna, Sori, Tiglieto, Campomorone, Cogoleto, Pieve Ligure, Davagna, Casella, Montoggio, Crocefieschi, Vobbia, Fascia, Gorreto, Propata, Rondanina, Neirone, Montebruno, Uscio, Avegno, Recco, Tribogna, Moconesi, Favale Di Malvaro, Cicagna, Lorsica, Rapallo, Rezzoaglio, Fontani- gorda, Rovegno, Coreglia Ligure, Mezzanego, Borzonasca, Orero, Ne, San Colombano Certenoli, Carasco, Santo Stefano D'aveto, Cogorno, Chiavari, Leivi, Camogli, Sestri Levante, Casarza Ligure, Lavagna, Zoagli, Santa Margherita Ligure, Portofino,

– in the province of Savona the following Municipalities: Savona, Cairo Montenotte, Quiliano, Altare, Albisola Superiore, Celle Ligure, Stella, Pontinvrea, Varazze, Urbe, Sassello, Mioglia, Giusvalla, Dego, Vado Ligure, Albis- sola Marina, Carcare, Plodio, Cosseria, Piana Crixia, Mallare, Pallare, Roccavignale, Millesimo, Cengio,

– In the Province of La Spezia the following Municipality: Varese Ligure, Maissana, Sesta Godano, Brugnato, Carro, Carrodano, Rocchetta di Vara, Zignago, Borghetto di Vara, Beverino, Calice al Cornoviglio

Lombardia Region:

– In the Province of Pavia the following Municipalities: Candia Lomellina, Langosco, Belgioioso, Linarolo, Torre d'Arse, Torre de' Negri, Corteleona e Genzone, Ponte Nizza, Bagnaria, Brallo di Pregola, Menconico, Zavatta- rello, Romagnese, Varzi, Val di Nizza, Santa Margherita di Staffora, Cecima, Colli Verdi, Godiasco, Breme, Casei Gerola, Frascarolo, Gambarana, Mede, Sartirana Lomellina, Suardi, Torre Beretti e Castellaro, Villa Biscossi, Rocca de' Giorgi, Lomello, Montalto Pavese, Montesegale, Pieve del Cairo, Borgo Priolo, Bressana Bottarone, Barbianello, Ferrera Erbognone, Rivanazzano, Zinasco, Silvano Pietra, Torrazza Coste, Retorbido, Sannazzaro de' Burgondi, Calvignano, Carbonara al Ticino, Cava Manara, Codevilla, Cervesina, Galliavola, Corvino San Quirico, Corana, Mornico Losana, Casatisma, Bastida Pancarana, Castelletto di Branduzzo, Borgoratto Mormo- rolo, Casteggio, Fortunago, Rocca Susella, Redavalle, Lungavilla, Robecco Pavese, Mezzana Rabattone, Pinarolo Po, San Martino Siccomario, Pizzale, Torricella Verzate, Mezzana Bigli, Montebello della Battaglia, Oliva Gessi, Pieve Albignola, Pancarana, Pietra de' Giorgi, Santa Giuletta, Verretto, Sommo, Voghera, Cornale e Bastida, Rea, Travacò Siccomario, Verrua Po, Montescano, Canneto Pavese, Casanova Lonati, Bosnasco, Santa Maria della Versa, Valle Salimbene, Stradella, Lirio, Albaredo Arnaboldi, Cigognola, Campospinoso, Castana, Arena Po, Broni, Golferenzo, Montù Beccaria, Mezzanino, Montecalvo Versiggia, Portalbera, Zenevredo, Rovescala, San Damiano al Colle, Volpara, San Cipriano Po, Spessa, Cerreto Lomellina,

– Emilia-Romagna Region:

– in the province of Piacenza, the following Municipalities: Vernasca, Ottone, Zerba, Cerignale, Corte Brugnatella, Ferriere, Agazzano, Bobbio, Coli, Farini, Gazzola, Pianello Val Tidone, Piozzano, Ponte dell'Olio, Rivergaro, Travo, Alta Val Tidone, Borgonovo Val Tidone, Castel San Giovanni, Gossolengo, Gragnano Trebbiense, Mor- fasso, Podenzano, Rottofreno, Sarmato, Ziano Piacentino, Calendasco, Castell'Arquato, Alseno, Fiorenzuola D'Arda, Pontenure, Cadeo, Piacenza,

– In the Province of Parma, the following Municipalities: Sala Baganza, Fornovo di Taro, Terenzo, Collecchio, Solignano, Varano de' Melegari, Noceto, Medesano, Felino, Salsomaggiore Terme, Pellegrino Parmense, Cale- stano, Bore, Tornolo, Bedonia, Compiano, Albareto, Bardi, Borgo Val di Taro, Varsi, Valmozzola, Berceto,

– Toscana Region:

– In the Province of Massa Carrara, the following Municipalities: Zeri, Pontremoli, Mulazzo, Filattiera, Tresana

– Lazio Region:

– the Area of Rome Municipality within the administrative boundaries of the Local Heatlh Unit "ASL RM1",

– Calabria Region:

– In Reggio Calabria Province the following Municipalities: Cardeto, Motta San Giovanni, Montebello Ionico, Sant'eufemia D'aspromonte, Sant'Alessio in Aspromonte, Sinopoli, San Roberto, San Lorenzo, San Procopio, Palmi, Melito di Porto Salvo, Laganadi, Calanna, Melicuccà, Santo Stefano in Aspromonte, Seminara, Reggio Calabria, Scilla, Condofuri, Bagaladi, Bagnara Calabra, Fiumara, Bova Marina, Villa San Giovanni, Campo Calabro,

– In Basilicata Region:

– In Potenza Province the following Municipalities: Moliterno, Lagonegro, Grumento Nova, Paterno, Tramutola,

In Campania Region:

– In Salerno Province the following Municipalities: Sassano, Casaletto Spartano, Montesano sulla Marcellana, Casalbuono, Buonabitacolo, Sanza, Padula, Caselle in Pittari, Rofrano, Torre Orsaia, Alfano, Morigerati, Roccagloriosa (solo enclave), Tortorella (solo enclave).

10. Czechy

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Czechach:

Liberecký kraj:

v okrese Liberec katastrální území obcí Andělská Hora u Chrastavy, Arnoltice u Bulovky, Hajniště pod Smrkem, Nové Město pod Smrkem, Dětřichovec, Bulovka, Horní Řasnice, Dlouhý Most, Dolní Hanychov, Dolní Pertoltice, Doubí u Liberce, Františkov u Liberce, Hluboká u Liberce, Horní Hanychov, Horní Růžodol, Horní Suchá u Liberce, Krásný Les u Frýdlantu, Jindřichovice pod Smrkem, Horní Pertoltice, Dolní Řasnice, Raspenava, Dolní Oldřiš, Ludví- kov pod Smrkem, Lázně Libverda, Háj u Habartic, Habartice u Frýdlantu, Kunratice u Frýdlantu, Víska u Frýdlantu, Poustka u Frýdlantu, Višňová u Frýdlantu, Předlánce, Černousy, Boleslav, Ves, Andělka, Frýdlant, Srbská, Hejnice, Bílý Potok pod Smrkem, Horní Vítkov, Dolní Vítkov, Václavice u Hrádku nad Nisou, Mníšek u Liberce, Mlýnice, Nová Ves u Chrastavy, Dolní Chrastava, Horní Chrastava, Chrastava I, Chrastava II, Oldřichov v Hájích, Albrechtice u Frýdlantu, Dětřichov u Frýdlantu, Heřmanice u Frýdlantu, Kristiánov, Polesí u Rynoltic, Loučná, Hrádek nad Nisou, Bílý Kostel nad Nisou, Petrovice v Lužických horách, Rynoltice, Grabštejn, Lvová, Janovice v Podještědí, Janův Důl u Liberce, Javorník u Českého Dubu, Javorník u Dlouhého Mostu, Jeřmanice, Jítrava, Donín u Hrádku nad Nisou, Oldřichov na Hranicích, Karlinky, Kněžice v Lužických horách, Kryštofovo Údolí, Křižany, Chotyně, Dolní Suchá u Chotyně, Dolní Sedlo, Fojtka, Kateřinky u Liberce, Krásná Studánka, Kunratice u Liberce, Liberec, Machnín, Minko- vice, Nové Pavlovice, Novina u Liberce, Ostašov u Liberce, Panenská Hůrka, Pilínkov, Proseč pod Ještědem, Radčice u Krásné Studánky, Rašovka, Rochlice u Liberce, Rudolfov, Ruprechtice, Růžodol I, Staré Pavlovice, Starý Harcov, Stráž nad Nisou, Svárov u Liberce, Světlá pod Ještědem, Šimonovice, Vesec u Liberce, Vratislavice nad Nisou, Zdi- slava, Žibřidice,

- v okrese Jablonec nad Nisou katastrální území obcí Albrechtice v Jizerských horách, Antonínov, Bedřichov u Jablonce nad Nisou, Desná I, Desná III, Dolní Maxov, Horní Maxov, Hraničná nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Janov nad Nisou, Jindřichov nad Nisou, Jiřetín pod Bukovou, Jizerka, Josefův Důl u Jablonce nad Nisou, Karlov u Josefova Dolu, Loučná nad Nisou, Lučany nad Nisou, Lukášov, Mšeno nad Nisou, Polubný, Proseč nad Nisou, Rádlo, Rýnovice, Smržovka, Tanvald.

11. Chorwacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Chorwacji:

Karlovačka županija:

– općina Rakovica

– grad Slunj

– Arapovac, Bandino Selo, Blagaj, Crno Vrelo, Cvijanović Brdo, Cvitović, Čamerovac, Donja Glina, Donje Pri- mišlje, Donje Taborište, Donji Cerovac, Donji Furjan, Donji Kremen, Donji Ladevac, Donji Nikšic, Donji Popovac, Dubrave, Glinsko Vrelo, Gornja Glina, Gornje Primišlje, Gornje Taborište, Gornji Cerovac, Gornji Furjan, Gornji Kremen, Gornji Ladevac, Gornji Nikšic, Gornji Popovac, Grobnik, Jame, Klanac Perjasički, Kosa, Kosijer Selo, Kutanja, Kuzma Perjasička, Ladevačko Selište, Lapovac, Lumbardenik, Mali Vukovic, Marindolsko Brdo, Miljevac, Mjesto Primišlje, Novo Selo, Pavlovac, Podmelnica, Polje, Rabinja, Rastoke, Salopek Luke, Sastavak, Slunj, Slunjčica, Snos, Stojmeric, Šlivnjak, Tržic Primišljanski, Veljun, Veljunska Glina, Videkic Selo, Zapoljak, Zečev Varoš,

– opcina Cetingrad

– opcina Plaški

– Janja Gora, Jezero I Dio, Lapat, Latin, Plaški, Pothum Plaščanski,

– opcina Saborsko

– opcina Tounj

– Tržic Tounjski

– općina Vojnić

– Donja Brusovača, Dunjak, Jagrovac, Kestenovac, Klokoč, Kusaja, Lipovac Krstinjski, Mračaj Krstinjski, Petrova Poljana, Široka Rijeka,

Sisačko-moslavačka županija:

– općina Dvor

– Bansko Vrpolje, Buinja, Buinjski Riječani, Ćore, Divuša, Donja Oraovica, Donja Stupnica, Donji Javoranj, Draškovac, Dvor, Gage, Glavičani, Golubovac Divuški, Gorička, Gornja Oraovica, Gornja Stupnica, Gornji Javoranj, Grabovica, Grmušani, Gvozdansko, Hrtić, Javnica, Javornik, Jovac, Kepčije, Kosna, Kozibrod, Kul- jani, Lotine, Ljeskovac, Ljubina, Majdan, Matijevići, Paukovac, Pedalj, Rogulje, Rudeži, Rujevac, Sočanica, Struga Banska, Šakanlije, Šegestin, Švrakarica, Trgovi, Udetin, Unčani, Vanići, Volinja, Zakopa, Zamlača, Zrin, Zrinska Draga, Zrinski Brdani, Zut, Kotarani, Donji Dobretin, Gornji Dobretin, Stanić Polje,

– općina Donji Kukuruzari

– općina Majur

– općina Hrvatska Dubica

– naselje Slabinja, naselje Živaja,

– grad Hrvatska Kostajnica,

– grad Glina,

– naselje Brestik, naselje Momčilović Kosa, naselje Trnovac Glinski, naselje Martinovići, naselje Mali Gradac, naselje Veliki Gradac,

– grad Petrinja

– naselje Tremušnjak, naselje Veliki Šušnjar, naselje Donja Pastuša, naselje Gornja Pastuša, naselje Mačkovo Selo, naselje Begovići, naselje Blinja, naselje Dodoši, naselje Miočinovići, naselje Bijelnik, naselje Jabukovac, naselje Jošavica, naselje Gornja Mlinoga,

– općina Sunja

– naselje Radonja Luka, naselje Čapljani, naselje Drljača, naselje Kladari, naselje Vukoševac, naselje Šaš, naselje Slovinci, naselje Četvrtkovac, naselje Jasenovčani, naselje Papići, naselje Mala Gradusa, naselje Velika Gra- dusa, naselje Timarci, naselje Mala Paukova, naselje Staza, naselje Kostreši Šaški, naselje Pobrdani, naselje Sjeverovac, naselje Donji Hrastovac.

12. Szwecja

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Szwecji:

County of Västmanland:

– 34 % of the municipality of Fagersta, north of road 66 and east of road 68/69,

– 9 % of the south parts of the municipality of Norberg, east of road 68/69 and south of road 256,

13. Grecja

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Grecji:

– in the regional unit of Serres:

– the community departments of Ligaria and Sisamia (Visaltia Municipality),

– the municipal departments of Neo Souli, Chryso, Neos Skopos and the community departments of Agio Pnevma, Emmanouil Pappas, Metalla, Pentapoli, Toumba, Valtotopi, Mesokomi, Monovrisi, Neochori Ser- ron, Paralimni and Psichiko (Emmanouil Pappas Municipality),

– the community departments of Melenikitsi, Nea Tiroloi, Palaiokastro and Skotousa (Irakleia Municipality),

– the municipal departments of Mitrousi, Lefkonas, Serres, Skoutari and the community departments of Kala Dendra, Christos, Elaionas, Eptamila, Oinousa, Agia Eleni, Adelfiko, Vamvakousa, Kato Kamila, Kouvouklia, Koumaria, Konstantinato, Peponia, Ano Vrontou, Ano Kamila, Monoklisia and community department of Orini (Serres Municipality),

– part of the municipal department of Sidirokastro and the community departments of Agkistro, Vamvako- fito, Achladochori and Kapnofito (Sintiki Municipality),

– in the regional unit of Drama:

– the community departments of Vathitopos, Granitis, Dasoto, Exohi, Katafito, Kato Vrontou, Ochiro and Perithorio (Kato Nevrokopi Municipality),

– in the regional unit of Kilkis:

– the municipal departments of Axioupoli, Goumenissa, Polykastro, Evropos and the community departments of Gorgopi, Idomeni, Plagies, Rizia, Fanos, Grivas, Karpi, Pentalofos, Stathis, Filiria, Mesia, Polypetro, Toumpa, Aspro, Vafiochori, Iriniko, Evzoni, Korona, Limnotopos, Mikro Dasos, Pefkodasos, Pontoirakleia, Skra, Kastaneri and Livadia (Peonia Municipality),

– the community departments of Akritas, Vaptistis, Kastanies, Kristoni, Megali Vrisi, Mesiano, Chorigi, Ilio- lousto and Megali Sterna (Kilkis Municipality),

– in the regional unit of Kastoria:

– the community departments of Vissinea, Macrochori, Kleisoura, Vasileiada and Melas (Kastoria Municipality),

– in the regional unit of Kozani:

– the community departments of Olympiada, Perdikkas, Galateia, Drosero and Fufas (Eordaia Municipality),

– in the regional unit of Florina:

– the community departments of Aetos, Agios Panteleimonas, Kelli, Kleidi, Xino Nero, Petres, Nymfeo, Agra- pidies, Pedino, Valtonera, Rodonas, Vegora, Levea, Filotas, Asprogeia, Sklithro, Limnochori, Lechovo, Anar- giri, Variko, Fanos and municipal department of Amyntaio (Amyntaio Municipality),

– the community departments of Vatochori, Krystallopigi, Kottas, Agios Achillios, Agios Germanos, Antar- tiko, Vrontero, Kallithea, Karies, Lemos, Lefkonas, Mikrolimni, Pissoderi, Plati, Prasino and Psarades (Prespes Municipality),

– the community departments of Agia Paraskevi, Akritas, Ano Kalliniki, Ano Kleines, Ethniko, Kato Kalliniki, Kato Kleines, Kladorrachi, Kratero, Marini, Mesokampos, Mesochori, Neos Kafkasos, Niki, Paroreio, Poly- platanos, Achlada, Vevi, Itea, Lofoi, Meliti, Neochoraki, Palaistra, Papagiannis, Sitaria, Skopos, Tripotamos, Agios Vartholomaios, Ammochori, Ano Idroussa, Atrapos, Kolchiki, Leptokaries, Perasma, Polipotamos, Triantafyllia, Tropaiouchos, Idroussa, Flampouro, Alona, Armenochori, Korifi, Mesonisi, Proti, Skopia, Tri- vouno, Drosopigi and municipal department of Florina (Florina Municipality),

– in the regional unit of Pella:

– the community departments of Aloros, Apsalos, Voreino, Garefi, Dorothea, Loutraki, Lykostomo, Megapla- tanos, Xifiani, Orma, Piperies, Polikarpi, Promachi, Sarakinoi, Sosandra, Tsaki, Archagellos, Exaplatanos, Theodoraki, Thiriopetra, Ida, Konstantia, Milea, Neromili, Notia, Periklia, Filoteia, Foustani, Chrisi and municipal department of Aridea (Almopia Municipality),

– the community departments of Agios Athanasios, Arnissa, Panagitsa, Perea, Agras, Vrita, Karydia, Mesimeri, Nisi, Platani, Rizari, Sotiras and municipal department of Edessa (Edessa Municipality),

– the community departments of Ampelies, Melissi, Agios Loukas, Esovalta, Axos, Aravissos, Achladchori, Lakka, Paleos Milotopos, Plagiari, Agios Georgios, Drosero, Kariotissa, Liparo, Palefito, Trifilli and the municipal departments of Giannitsa, Milotopos and Galatades (Pella Municipality),

– the community departments of Anidro, Kalli, Kallipoli, Kranea, Mandalos, Profitis Ilias, Arseni, Aspro, Dafni, Kalivia, Lipochori, Mavrovouni, Nea Zoi, Petrea, Rizo, Sevastiana and municipal departments of Skidra (Skidra Municipality).

CZĘŚĆ III

1. Włochy

Następujące obszary objęte ograniczeniami III we Włoszech:

Sardinia Region:

– In the Province of Nuoro the following Municipalities: Arzana, Baunei, Desulo, Orgosolo, Talana, Triei, Urzulei, Villagrande Strisaili.

Calabria Region:

– In Reggio Calabria Province, Municipalities of: Cosoleto, Delianuova, Varapodio, Oppido Mamertina, Molochio, Terranova Sappo Minulio, Platì, Ciminà, Santa Cristina D'aspromonte, Scido, Ardore, Benestare, Careri, Casig- nana, Bianco, Bovalino, Sant'agata del Bianco, Samo, Africo, Brancaleone, Palizzi, Staiti, Ferruzzano, Bova, Caraffa del Bianco, Bruzzano Zeffirio, San Luca, Roghudi, Roccaforte del Greco.

Lombardy Region:

– In the Province of Lodi the following Municipalities: Marudo, Salerano sul Lambro, Casaletto Lodigiano, Casti- raga Vidardo, Lodi Vecchio, Sant'angelo Lodigiano, Valera Fratta, Caselle Lurani, Orio Litta, Borghetto Lodigiano, Pieve Fissiraga, Graffignana, Villanova del Sillaro, Borgo San Giovanni

– In the Province of Milan the following Municipalities: Pieve Emanuele, Buccinasco, Lacchiarella, Rozzano, Trez- zano sul Naviglio, Basiglio, Assago, Vernate, Inveruno, Abbiategrasso, Mesero, Rosate, Turbigo, Magenta, Robec- chetto con Induno, Noviglio, Motta Visconti, Besate, Gaggiano, Morimondo, Bernate Ticino, Boffalora sopra Ticino, Robecco sul Naviglio, Zibido San Giacomo, Calvignasco, Cuggiono, Vermezzo con Zelo, Marcallo con Casone, Ozzero, Binasco, Bubbiano, Casarile, Gudo Visconti, San Zenone al Lambro, Locate di Triulzi, Carpiano, Melegnano, Cerro al Lambro, San Colombano al Lambro, Castano Primo, Arconate, Nosate, Buscate, Opera, San Giuliano Milanese,

– In the Province of Pavia, the following Municipalities: Giussago, Certosa di Pavia, Zerbolò, Rognano, San Giorgio di Lomellina, Marcignago, Ceretto Lomellina, Cergnago, Mortara, Castello d'Agogna, Casorate Primo, Cozzo, Gambolò, Borgo San Siro, Bereguardo, Cilavegna, Olevano di Lomellina, Valle Lomellina, Trivolzio, Vel- lezzo Bellini, Gravellona Lomellina, Vigevano, Zeme, Tromello, Cassolnovo, Trovo, Semiana, Sant'Angelo Lomellina, Torre d'Isola, Velezzo Lomellina, Nicorvo, Parona, Albonese, Battuda, Castelnovetto, Cura Carpig- nano, Copiano, Gerenzago, Torrevecchia Pia, Zeccone, Pavia, Marzano, Villanterio, Magherno, Albuzzano, Landriano, Torre d'Arese, Sant'Alessio con Vialone, Siziano, Vidigulfo, Vistarino, San Genesio ed Uniti, Borga- rello, Bornasco, Filighera, Ceranova, Roncaro, Bascapè, Lardirago, Zerbo, Corteolona e Genzone, Inverno e Monteleone, Pieve Porto Morone, Santa Cristina e Bissone, Badia Pavese, Costa de' Nobili, Monticelli Pavese, San Zenone al Po, Chignolo Po, Miradolo Terme, Alagna, Dorno, Scaldasole, Villanova d'Ardenghi, Gropello Cairoli, Valeggio, Garlasco, Ottobiano.

Emilia-Romagna Region:

– In the Province of Piacenza, the following Municipalities: Rivergaro, Podenzano, Ponte dell'Olio, Gropparello, Lugagnano Val d'Arda, Carpaneto Piacentino, Vigolzone, San Giorgio Piacentino, Bettola.

Piedmont Region:

– In the Province of Novara, the following Municipalities: Cerano, Galliate, Trecate, Romentino, Sozzago, Borgola- vezzaro, Tornaco, Terdobbiate, Garbagna Novarese, Cameri, Granozzo con Monticello, Nibbiola, Novara, Ves- polate.

2. Litwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami III na Litwie:

– Bižy rajono savivaldybés: Papilio seniūnija,

– Kupiškio rajono savivaldybé: Alizavos, Kupiškio seniûnijos rytiné dalis nuo Kupiškio tvenkinio ir Skapiškio seniūnijos,

– Marijampolés savivaldybés: Gudeliy, Igliaukos, Liudvinavo, Marijampolés, Šunsky, Marijampolés miesto seniû- nijos,

– Kalvarijos savivaldybé,

– Kelmés rajono savivaldybés: Kelmés apylinky, Kelmés, Kukečiy, Lioliy, Tytuvény apylinkiy, Tytuvény, Kražiy, Pakražančio,Vaiguvos, seniūnijos,

– Klaipédos rajono savivaldybés: Agluonény seniūnijos pietrytiné dalis nuo Agluonos upés, Priekulés, Veiviržény seniūnijos,

– Pasvalio rajono savivaldybés: Joniškélio apylinkiy, Joniškélio miesto, Pasvalio apylinkiy, Pasvalio miesto, Pum- pény, Pušaloto, Vašky seniūnijos,

– Pakruojo rajono savivaldybés: Guostagalio, Klovainiy, Linkuvos sen. rytiné dalis nuo Linkuvos miesto Valaky g. ir kelio Nr. 211.

– Raseiniy rajono savivaldybés: Pagojuky, Šiluvos, Nemakščiy, Paliepiy, Raseiniy miesto, Raseiniy, Viduklés seniū- nijos,

– Radviliškio rajono savivaldybés: Šaukoto seniūnija,

– Rokiškio rajono savivaldybés: Pandélio seniūnija,

– Šilutés rajono savivaldybés: Kinty, Saugy seniūnijos

– Vilkaviškio rajono savivaldybés: Bartniky, Gižy, Gražiškiy, Keturvalakiy, Kybarty, Pajevonio, Šeimenos, Vilka- viškio miesto, Virbalio, Vištyčio seniūnijos.

3. Polska

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Polsce:

w województwie warmińsko-mazurskim:

– gmina Banie Mazurskie w powiecie godłapskim,

– gmina Budry, część gminy Pozezdrze położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 63, część gminy Węgorzewo położona na północ od linii wyznaczonej przez Kanał Mazurski oraz na północ od linii wyznaczonej przez linię brzegową jeziora Mamry oraz jeziora Kirsajty biegnącą od Kanału Mazurskiego do południowej granicy gminy w powiecie węgorzewskim,

– część gminy Kruklanki położna na północ od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od wschodniej do północnej granicy gminy i łączącej miejscowości Leśny Zakątek - Podleśne - Jeziorowskie - Jasieniec - Jakunówko w powiecie giżyckim,

– gmina Kisielice, część gminy wiejskiej Iława położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 521 biegnącą od północnej granicy gminy do granicy miasta Iława oraz na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 536 biegnącą od południowej granicy miasta Iława do skrzyżowania z drogą łączącą miejscowości Dziarnówko - Smolniki - Radomno i dalej na północny - zachód od linii wyznaczonej przez tę drogę, część miasta Iława położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 521 biegnącą od północnej granicy miasta do skrzyżowania z drogą nr 16, następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 16 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 521 do granicy miasta Iława oraz na południe od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od granicy miasta Iława do przecięcia z linią wyznaczoną przez ulicę Lubawską i drogę nr 536 i dalej na południe od tej linii i drogi nr 536 biegnącej do południowej granicy miasta, część gminy Susz położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Gałdowo - Jakubowo Kisielickie - Krzywiec - Bałoszyce - Jawty Wielkie - Pólko w powiecie iławskim,

– gmina Biskupiec, część gminy Kurzętnik położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Nowe Miasto Lubawskie - Marzęcice - Małe Bałówki - Tereszewo - Szafarnia - Strzemiuszczek, część gminy wiejskiej Nowe Miasto Lubawskie położona na zachód od linii wyznaczonej przez rzekę Drwęca w powiecie nowomiejskim,

w województwie pomorskim:

– gmina Ryjewo, część gminy wiejskiej Kwidzyn położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 521 biegnącą od wschodniej granicy gminy do granicy miasta Kwidzyn oraz część położona na północ od linii wyznaczonej przez ulicę Długą, drogę nr 518 i ulicę Korzeniewską biegnącą od zachodniej granicy miasta Kwidzyn do ulicy Wiślanej w miejscowości Korzeniewo i dalej na wschód od ulicy Wiślanej w miejscowości Korzeniewo biegnącej do przecięcia z linią wyznaczoną przez drogę nr 90, a następnie na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 90 biegnącą od przecięcia z ul. Wiślaną do zachodniej granicy gminy, część miasta Kwidzyn położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 521, która przechodzi następnie w ulice: Warszawska - Braterstwa Narodów - Targowa - Górna - Wiślana do zachodniej granicy miasta, część gminy Prabuty położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jawty Wielkie - Trumiejki - Klasztorek oraz część położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 521 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 522 i dalej na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 522 biegnącą od tego skrzyżowania do północnej granicy gminy, część gminy Gardeja położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Trumiejki - Jaromierz - Rozajny Małe - Czarne Małe - Czarne Dolne - Szynwałd w powiecie kwidzyńskim,

– część gminy Mikołajki Pomorskie położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 522, część gminy Sztum położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 603 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 55 w miejscowości Sztum, a następnie na południe od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 55 i łączącą miejscowości Sztum - Barlewice - Pietrzwałd do wschodniej granicy gminy w powiecie sztumskim,

w województwie kujawsko - pomorskim:

– część gminy Łasin położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 538 biegnącą od wschodniej granicy gminy do miejscowości Łasin, do skrzyżowania z drogą łączącą miejscowości Łasin - Stare Błonowo, a następnie na wschód o linii wyznaczonej przez tę drogę aż do zachodniej granicy gminy w powiecie grudziądzkim,

– miasto Chełmno, część gminy wiejskiej Chełmno położona na południowy zachód od miasta Chełmno oraz część położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Małe Łunawy - Nowa wieś Chełmińska - Dolne Wymiary - Kolenki, biegnącą od południowej granicy gminy do przecięcia z linią wyznaczoną przez koryto Małej Wisły i dalej na zachód od linii wyznaczonej przez koryto Małej Wisły biegnącej do północnej granicy gminy, część gminy Stolno położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od południowej granicy gminy i łączącą miejscowości Kolonia Jakubowo - Wabcz - Wabcz Kolonia - Małe Łunawy, część gminy Papowo Biskupie położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od wschodniej granicy gminy i łączącą miejscowości Staw - Folgowo - Papowo Biskupie - Zegartowice do zachodniej granicy gminy, część gminy Kijewo Królewskie położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od wschodniej do zachodniej granicy gminy i łączącą miejscowości Trzebcz Królewski i Trzebcz Szlachecki, część gminy Unisław położona na północ od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie chełmińskim,

– część gminy Dąbrowa Chełmińska położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Oktowo - Gzin - Gzin Dolny - Czarże, biegnącą do granicy miejscowości Czarże, i dalej na wschód od linii wyznaczonej przez zachodnią granicę miejscowości Czarże do północnej granicy gminy, część gminy Dobrcz położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od północnej granicy gminy, łączącą miejscowości Lisi Ogon - Suponin - Kozielec, której przedłużenie biegnie do południowej granicy gminy w powiecie bydgoskim,

– część gminy Pruszcz położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową, część gminy Bukowiec położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od południowej granicy gminy, łączącej miejscowości Gołuszyce - Różanna - Gawroniec - Dolny Młyn - biegnącej do skrzyżowania z drogą nr 240 i dalej na południe od tej drogi biegnącej od tego skrzyżowania do wschodniej granicy gminy, część gminy Świe- cie położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od północnej granicy gminy łączącej miejscowości Dólsk - Wyrwa - Sulnówko do północnej granicy miasta Świecie, a następnie na południe od linii wyznaczonej przez północną granicę miasta Świecie biegnącą do południowej granicy gminy w powiecie świeckim,

w województwie wielkopolskim:

– gmina Rogoźno, Ryczywół, część gminy Oborniki położona na północ od linii wyznaczonej przez rzekę Warta biegnącą od zachodniej granicy gminy do przecięcia z linią wyznaczoną przez ul. Armii Poznań w miejscowości Oborniki oraz na wschód od linii wyznaczonej przez ul. Armii Poznań w miejscowości Oborniki biegnącej do skrzyżowania z ul. Objezierską, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez ulicę Objezierską łączącą miejscowości Oborniki - Objezierze do skrzyżowania z drogą łączącą miejscowości Objezierze - Kowalewko, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Objezierze - Kowalewko - Zielątkowo do południowej granicy gminy w powiecie obornickim,

– gminy Budzyń i Chodzież z miastem Chodzież w powiecie chodzieskim,

– część gminy Połajewo położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jędrzejewo - Młynkowo - Tarnówko - Chraplewo, część gminy wiejskiej Czarnków położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Kruszew- Sarbia - Gębice - Hutka - Huta - Komorzewo - Jędrzejewo oraz na północny - wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Radolin - Walkowice z przeprawą propomową Trzcianka Walkowice - Romanowo Górne - Kruszewo, część gminy Trzcianka położona na południowy - wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 180 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżopwania z drogą łączącą miejscowości Wapniarnia Pierwsza - Biała - Radolin - Walkowice i na południowy - wschód od tej linii w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim,

– gmina Kaczory, Ujście i miasto Piła w powiecie pilskim,

– gminy Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las, Swarzędz, Pobiedziska, Komorniki, miasto Luboń, miasto Puszczykowo, część gminy Kórnik położona na północny - zachód od linii wyznaczonej przez ulice Szkolna - Żernicka - Akacjowa-Zbożowa - Malwowa - Szkolna w miejscowości Robakowo, biegnącą od północnej granicy gminy do przecięcia z linią kolejową, następnie na południe od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od przecięcia z ul. Szkolną do skrzyżowania z drogą nr 434 i dalej na północny - zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 434 biegnącą od przecięcia z linią kolejową do skrzyżowania z drogą nr 431 i dalej na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 431 do zachodniej granicy gminy, część gminy Kleszczewo położona na zachód od linii wyznaczonej przez ulice Leśna - Kalinowa - Sportowa w miejscowości Tulce biegnącą od północnej do południowej granicy gminy, część gminy Mosina położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 431, część gminy Dopiewo położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr S 11 w powiecie poznańskim,

– powiat miejski Poznań,

– gminy Kiszkowo, Kłecko, Łubowo w powiecie gnieźnieńskim,

– gmina Skoki, część gminy wiejskiej Wągrowiec niewymieniona w części I załącznika I w powiecie wągrowieckim

w województwie lubelskim:

– gmina Milanów, Jabłoń, Parczew, Siemień, część gminy Dębowa Kłoda położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Przewłoka-Dębowa Kłoda biegnąca od północnej granicy gminy do miejscowości Dębowa Kłoda, a następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 819 biegnąca od miejscowości Dębowa Kłoda do południowej granicy gminy w powiecie parczewskim,

– gmina Wohyń, Komarówka Podlaska, część gminy Radzyń Podlaski położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 19 biegnącą od północnej granicy gminy do granicy miasta Radzyń Podlaski oraz na wschód od miasta Radzyń Podlaski w powiecie radzyńskim,

– część gminy Drelów położona na południe od kanału Wieprz - Krzna, część gminy Wisznice położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 812 w powiecie bialskim,

– gminy Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Serniki, Uścimów w powiecie lubartowskim

– gminy Hrubieszów z miastem Hrubieszów, Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice w powiecie hrubieszowskim,

– gmina Grabowiec w powiecie zamojskim,

– gmina Białopole w powiecie chełmskim,

w województwie zachodniopomorskim:

– gminy Banie, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój w powiecie gryfińskim,

– gmina Kobylanka, miasto Stargard, część gminy wiejskiej Stargard położona na zachód od linii wyznaczonej przez rzekę Ina oraz część położona od linii wyznaczonej przez jezioro Miedwie w powiecie stargardzkim,

– gminy Bielice, Kozielice, Lipiany, Pyrzyce, Warnice w powiecie pyrzyckim,

– gmina Myślibórz w powiecie myśliborskim,

– część powiatu miejskiego Szczecin położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr A6.

w województwie mazowieckim:

– gmina Iłża, część gminy Wierzbica położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 744, część gminy Skaryszew położona na południowy - wschód od linii wyznaczonej przez rzekę Modrzejowianka biegnącą od wschodniej granicy gminy do przecięcia z drogą nr 9, następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 9 biegnącą od tego przecięcia do przecięcia z drogą łączącą miejscowości Modrzejowice Kolonia - Podsuliszka - Łączany i dalej na południe od tej drogi w powiecie radomskim,

– gmina Rzeczniów w powiecie lipskim,

w województwie świętokrzyskim:

– gminy Brody, Mirzec w powiecie starachowickim.

4. Rumunia

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Rumunii:

– Zona orasului Bucuresti,

– Judetul Constanta,

– Judetul Satu Mare,

– Judetul Tulcea,

– Judetul Bacau,

– Judetul Bihor,

– Judetul Bistrita Nasaud,

– Judetul Braila,

– Judetul Buzau,

– Judetul Calarasi,

– Judetul Dambovita,

– Judetul Galati,

– Judetul Giurgiu,

– Judetul Ialomita,

– Judetul Ilfov,

– Judetul Prahova,

– Judetul Salaj,

– Judetul Suceava

– Judetul Vaslui,

– Judetul Vrancea,

– Judetul Teleorman,

– Judetul Mehedinti,

– Judetul Gorj,

– Judetul Arges,

– Judetul Olt,

– Judetul Dolj,

– Judetul Arad,

– Judetul Timis,

– Judetul Covasna,

– Judetul Brasov,

– Judetul Botosani,

– Judetul Vâlcea,

– Judetul Iasi,

– Judetul Hunedoara,

– Judetul Alba,

– Judetul Sibiu,

– Judetul Caras-Severin,

– Judetul Neamt,

– Judetul Harghita,

– Judetul Mures,

– Judetul Cluj,

– Judetul Maramure§.

5. Niemcy

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Niemczech:

Bundesland Hessen:

– Landkreis Groß-Gerau:

– Stadt Gernsheim,

– Gemeinde Biebesheim am Rhein,

– Gemeinde Stockstadt am Rhein,

– Gemeinde Riedstadt,

– Stadt Groß-Gerau,

– Gemeinde Büttelborn,

– Gemeinde Nauheim,

– Gemeinde Trebur,

– Stadt Ginsheim-Gustavsburg,

– Teile der Stadt Rüsselsheim,

– Stadt Raunheim,

– Stadt Mörfelden-Walldorf,

– Gemeinde Bischofsheim,

– Teile der Gemeinde Kelsterbach,

– Landkreis Bergstraße:

– Gemeinde Groß-Rohrheim,

– Stadt Zwingenberg,

– Teile der Stadt Bensheim,

– Teile der Gemeinde Einhausen,

– Teile der Gemeinde Biblis,

– Teile der Stadt Lorsch,

– Landkreis Darmstadt-Dieburg:

– Gemeinde Alsbach-Hähnlein,

– Gemeinde Bickenbach,

– Gemeinde Erzhausen,

– Stadt Griesheim,

– Teile der Gemeinde Mühltal,

– Stadt Pfungstadt,

– Teile der Gemeinde Seeheim-Jugenheim,

– Stadt Weiterstadt,

– Teile der Stadt Ober-Ramstadt,

– Stadt Darmstadt:

– Stadtteil Eberstadt,

– Stadtteil Darmstadt-West,

– Stadtteil Bessungen,

– Stadtteil Darmstadt-Mitte,

– Stadtteil Darmstadt-Nord,

– Teile des Stadtteils Arheiligen,

– Teile des Stadtteils Kranichstein,

– Teile des Stadtteils Wixhausen,

– Teile des Stadtteils Darmstadt-Ost,

– Landkreis Main-Taunus-Kreis:

– Teile der Gemeinde Hochheim am Main,

– Teile der Stadt Flörsheim,

– Teile der Stadt Hattersheim,

– Stadt Wiesbaden:

– Stadtteil Mainz-Kostheim,

Bundesland Rheinland-Pfalz:

– Stadt Mainz:

– Stadtteil Laubenheim,

– Landkreis Mainz-Bingen:

– Gemeinde Bodenheim,

– Gemeinde Dalheim,

– Gemeinde Dexheim,

– Gemeinde Dienheim,

– Gemeinde Eimsheim,

– Gemeinde Friesenheim,

– Gemeinde Gau-Bischofsheim,

– Gemeinde Guntersblum,

– Gemeinde Harxheim,

– Gemeinde Köngernheim,

– Gemeinde Lörzweiler,

– Gemeinde Ludwigshöhe,

– Gemeinde Mommenheim,

– Gemeinde Nackenheim,

– Stadt Nierstein,

– Stadt Oppenheim,

– Gemeinde Selzen,

– Gemeinde Uelversheim,

– Gemeinde Wintersheim,

– Landkreis Alzey-Worms:

– Gemeinde Eich,

– Gemeinde Gimbsheim,

– Gemeinde Hamm am Rhein,

– Gemeinde Alsheim,

– Gemeinde Bechtheim,

– Gemeinde Mettenheim,

– Gemeinde Osthofen,

– Stadt Worms

Ortsteil Ibersheim, Flur 1 bis 13,

Ortsteil Rheindürkheim, östlich der B 9 und nördlich Kirchstraße, Flur 2 bis 11 nördlich der Kreielsbach.

6. Grecja

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Grecji:

– in the regional unit of Drama

– the municipal department of Kato Nevrokopi and the community departments of Achladea, Mikroklei- soura, Pagoneri, Potamoi, Volakas, Lefkogeia, Mikromilea and Chrysokefalo (Kato Nevrokopi Municipality),

– part of the community department of Sidironero (Drama Municipality),

– in the regional unit of Serres:

– the community departments of Irakleia, Valtero, Dasochori, Karperi, Koimisi, Lithotopos, Limnochori, Pontismeno, Chrysochorafa, Ammoudia, Gefiroudi, Triada, Cheimaros, Zeugolatio, Kalokastro, Livadochori and Strimoniko (Irakleia Municipality),

– the municipal departments of Kerkini, Neo Petritsi and the community department of Kamaroto, Anatoli, Livadia, Makrynitsa, Neochori Sintikis, Platanakia, Kastanousi, Rodopoli, Ano Poroia, Kato Poroia, Akrito- chori, Vyroneia, Megalochori, Mandraki, Strymonochori, Charopo, Chortero and Gonimo, part of the municipal department of Sidirokastro Promahonas (Sintiki Municipality),

– the community departments of Anagennisi, Vamvakia and Provatas (Serres Municipality),

– the municipal departments of Nigrita, Terpni and the community departments of Ampeloi, Vergi, Dimi- tritsi, Nikokleia, Triantafilia, Agios Dimitrios, Aidonochori, Eukarpia, Ivira, Mavrothalasa, Tragilos, Achinos, Dafni, Zervochori, Lefkotopos, Patrikios, Sitochori, Choumniko, Agia Paraskevi, Anthi, Therma, Flam- pouro and Kastanochori (Visaltia Municipality),

– the community department of Nea Kerdilia (Amfipoli Municipality),

– in the regional unit of Kilkis:

– the municipal departments of Kilkis and the community departments of Kampani, Mandres, Nea Santa, Chrisopetra, Vathi, Agios Markos, Pontokerasea, Drosato, Amaranta, Antigoneia, Gerakario, Kokkinia, Tri- potamos, Fyska, Myriofyto, Kentriko, Mouries, Agia Paraskevi, Stathmos Mourion, Kato Theodoraki, Melan- thio, Anavrito, Elliniko, Eptalofos, Eukarpia, Theodosia, Isoma, Koiladi, Koronouda, Lipsidrio, Stavrochori, Plagia, Cherso and Terpillos (Kilkis Municipality),

– in the regional unit of Thessaloniki:

– the municipal departments of Sochos, Assiros, part of Langadas and the community departments of Kri- thia, Exalofos, Lofiskos, Irakleio, Chrisavgi, Vertiskos, Ossa, Karteres, Lahanas, Leukochori, Nikopoli, Xilopoli, Krioneri, Askos (Langadas Municipality),

– the municipal departments of Asprovalta, Vrasna, Nea Apolonia, Stauros and the community departments of Arethousa, Mavrouda, Skepasto, Stefanina, Melisourgos, Peristeronas, Nimfopetra, Profitis, Apolonia, Modi, Nea Maditos, Ano Stauros, Volvi, and Philadelphio (Volvi Municipality),

– the municipal department of Eleftherio-Kordelio (Kordelio-Evosmos Municipality),

– the municipal department of Drimos (Oreokastro Municipality)

– in the regional unit of Chalkidiki:

– the municipal departments of Arnaia and the community departments of Varvara, Neochori, Palaiochori, Stanos, Olimpiada and Stagira (Aristotelis Municipality),

– the community departments of Krimni and Marathousa (Poligiros Municipality).

7. Słowacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Słowacji:

– in the district of Levice the municipality of Hontianske Trsťany, Hokovce, Domadice, Santovka, Bory, Brhlovce, Žemberovce, Drženice, Bátovce, Pečenice, Jabloňovce, Levice, Krškany, Demandice, Horné Semerovce, Slatina,

– in the district of Krupina the municipality of Súdovce, Lišov, Hontianske Moravce, Sudince, Ladzany, Sebechleby, Domaníky, Drážovce, Hontianske Tesáre, Terany, Dudince, Merovce, Rykynčice

– in the district of Banská Štiavnica the municipality of Baďan

8. Chorwacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Chorwacji:

Vukovarsko srijemska županija:

– općina Drenovci

– općina Gunja

– općina Privlaka

– općina Babina Greda

– grad Županja

– grad Otok

– grad Vinkovci

– općina Vrbanja

– općina Nijemci

– općina Bošnjaci

– općina Cerna

– općina Štitar

– općina Gradište

– općina Stari Jankovci

– općina Andrijaševci

– općina Tompojevci

– općina Bogdanovci

– općina Vođinci

– općina Nuštar

– općina Ivankovo

– općina Tovarnik

– općina Jarmina

– općina Stari Mikanovci

– općina Markušica

– općina Borovo

– općina Lovas

– općina Negoslavci

– grad Ilok

– grad Vukovar

– općina Tordinci

– općina Trpinja

Brodsko-posavska županija

– općina Sikirevci

– općina Gundinci

– općina Slavonski Šamac

– općina Velika Kopanica

– općina Oprisavci

– općina Vrpolje

Osječko-baranjska županija

– općina Semeljci

– općina Viškovci

– općina Strizivojna

– općina Vuka

– grad Dakovo

– općina Gorjani

– općina Šodolovci

– općina Vladislavci

– općina Antunovac, naselje Ivanovac

– općina Ernestinovo

– općina Punitovci

– općina Satnica Dakovačka, naselje Satnica Dakovačka

– općina Čepin

– općina Podgorač, naselja Poganovci i Budimci

9. Łotwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami III na Łotwie:

– Cēsu novada Jaunpiebalgas pagasta daļa uz Austrumiem no Tirzas upes posmā no Liezeres pagasta robežas līdz autoceļš Lielmeža ceļš, uz Dienvidiem no Lielmeža ceļa posmā no Tirzas upes līdz autoceļam V302, uz Austrumiem no autoceļa V302 līdz Ceļa Rempi, uz Dienvidiem no autoceļa Ceļa Rempi līdz Piku Ceļš,

– Gulbenes novada Druvienas pagasts un Tirzas pagasta daļa uz Rietumiem no autoceļa P38 un uz Dienvidiem no autoceļa V447,

– Valmieras novada Burtnieku, Bērzaines, Matīšu, Vecates pagasts, Dikļu pagasta daļa uz Ziemeļaustrumiem no ceļa Valmiera-Dikļi-Augstroze (V166), apdzīvotas vietas Dikļi, ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vizlēni-Dikļi (V164), Zilākalna pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no Briedes upes, Rencēnu pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no ceļa, kas savieno ceļu Rencēni-Burtnieki-Daksti-Vecāķi (V231) un ceļu Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) līdz apdzīvotai vietai Baloži, uz Rietumiem no upes Baložupe, Jeru pagasta daļa uz Ziemeļiem no upes Seda, uz Rietumiem no ceļa Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17), uz Dienvidrietumiem no ceļa, kas savieno ceļu Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) ar ceļu Krustiņi-Ārgaļi (V206), teritorija uz Rietumiem no ceļa Krustiņi-Ārgaļi (V206), ceļa Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) un ceļa, kas ved uz apdzīvotu vietu Endzele caur apdzīvotu vietu Cāzari, uz Dienvidrietumiem no apdzīvotas vietas Endzele, ceļa Krogzemji-Sēļi-Rūjiena (V171) un pilsētas Rūjiena, Vilpulkas pagasta daļa uz Dienvidrietumiem no ceļa Igaunijas robeža-Virķēni-Rūjiena (V170), uz Dienvidiem no apdzīvotas vietas Virķēni un ceļa Rūjiena-Maz- salaca (P21), Sēļu pagasta daļa uz uz Dienvidiem no ceļa Rūjiena-Mazsalaca (P21), Mazsalacas pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no ceļa Rūjiena-Mazsalaca (P21) un apdzīvotas vietas Blāķi, Mazsalacas pilsētas daļas uz Dienvidaustrumiem no Pasta ielas, Skaņkalnes pagasta daļa uz Austrumiem no ceļa Valmiera-Matīši-Mazsalaca (P16), uz Dienvidaustrumiem no ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vilzēni-Dikļi (V164), uz Dienvidrietumiem no ceļa, kas savieno ceļu Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vilzēni-Dikļi (V164) un ceļu Mazsalaca-Staicele (V163), uz Dienvidiem no ceļa Mazsalaca-Staicele (V163), uz Austrumiem no upes Laņģupīte.

– Limbažu novada Braslavas pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no ceļa Ārciems-Puikule-Urga-Braslava (V123), uz Dienvidaustrumiem no upes Mažurka atzara, apdzīvotas vietas Klāmaņi" un uz Austrumiem no ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vizlēni-Dikļi (V164) un Brīvzemnieku pagasta daļa uz Ziemeļaustrumiem no ceļa Igaunijas robeža-Mazsalaca-Vizlēni-Dikļi (V164), no apdzīvotas vietas Ozolmuiža, ceļa Puikule-Rencēni-Vēveri (V112), uz Austrumiem no ceļa P13, apdzīvotas vietas Puikule un uz Dienvidaustrumiem no ceļa Ārciems-Puikule- Urga-Braslava (V123).

– Madonas novada Aronas pagasta daļa uz Ziemeļiem no autoceļa V858, Cesvaines pagasts, Cesvaines pilsēta, Dzelzavas pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no autoceļa P37, uz Rietumiem no autoceļa P83, posmā no P37 līdz V864, uz Rietumiem no autoceļa V864, Liezēres pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no autoceļa 858, uz Ziemeļrietumiem no autoceļa 840 posmā no Bukām līdz Jaunais ceļš, uz Austrumiem no autoceļa Jaunais ceļš līdz upei Egļupe, uz Austrumiem no Egļupe, Tirzas upe līdz Jaunpiebalgas pagasta robežai, Kalsnavas pagasts, Vestienas pagasta daļa uz Dienvidaustrumiem no ceļa Vestiena- Indrāni-Liepkalne-Ogreslīči (V885) un savienojuma ar ceļu Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), uz Dienvidrietumiem no ceļa Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), Bērzaunes pagasta daļa uz Dienvidrietumiem no ceļa Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), apdzīvotas vietas Bērzaune un ceļa Pļa- viņas-Madona-Gulbene (P37), Mārcienas pagasta daļa uz Rietumiem no Aronas upes, Ļaudonas pagasta daļa uz Rietumiem no ceļa V877 un Ziemeļrietumiem no ceļa Jaunkalsnava-Lubāna (P82).

– Aizkraukles novada Aiviekstes pagasta daļa uz Ziemeļrietumiem no ceļa Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene (P37), uz Ziemeļaustrumiem no ceļa A6, uz Austrumiem no ceļa Pļaviņas-Ērgļi (P78) un Vietalvas pagast daļa uz Austrumiem no ceļa Pļaviņas-Ērgļi (P78) un apdzīvotas vietas Odziena.

ZAŁĄCZNIK II

OBSZARY USTANOWIONE NA POZIOMIE UNII JAKO STREFY OBJĘTE ZAKAŻENIEM LUB OBSZARY OBJĘTE OGRANICZENIAMI, W TYM OBSZARY ZAPOWIETRZONE I ZAGROŻONE

(o których mowa w art. 6 ust. 2 i art. 7 ust. 2)

Część A - Obszary ustanowione jako strefy objęte zakażeniem w następstwie wystąpienia ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzikich świń w państwie członkowskim lub strefie uprzednio wolnych od choroby:

Część B - Obszary ustanowione jako obszary objęte ograniczeniami, w tym obszary zapowietrzone i zagrożone, w następstwie wystąpienia ogniska afrykańskiego pomoru świń u utrzymywanych świń w państwie członkowskim lub strefie uprzednio wolnych od choroby:

Państwo członkowskie: Niemcy

Obszary w Niemczech ustanowione jako obszar objęty ograniczeniami, o którym mowa w art. 1 Data, do której środki mają zastosowanie
Obszar zapowietrzony (art. 39 ust. 1 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2020/687)

3 km Radius um den Ausbruchsbetrieb mit den GPS-Koordinaten 14.018538, 53.519260.

Betroffen sind die tangierten Orte sowie Ortsteile in Gänze:

Gemeinde Pasewalk Stadt mit Teilen der Ortsteile Gehege, Papenbeck, Pasewalk, Scheringer Siedlung, Steinbrink, Anklamer Siedlung, Stiftshof sowie den Ortsteilen Friedberg, Kreuzbäcksiedlung und Pasewalk Ost

23.8.2024
Obszar zapowietrzony (art. 39 ust. 3 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2020/687)

3 km Radius um den Ausbruchsbetrieb mit den GPS-Koordinaten 14.018538, 53.519260.

Betroffen sind die tangierten Orte sowie Ortsteile in Gänze:

Gemeinde Pasewalk Stadt mit Teilen der Ortsteile Gehege, Papenbeck, Pasewalk, Scheringer Siedlung, Steinbrink, Anklamer Siedlung, Stiftshof sowie den Ortsteilen Friedberg, Kreuzbäcksiedlung und Pasewalk Ost

7.9.2024
Obszar zagrożony:

10 km Radius um den Ausbruchsbetrieb mit den GPS-Koordinaten

14.018538, 53.519260.

Betroffen sind die tangierten Orte sowie Ortsteile in Gänze:

- Gemeinde Krugsdorf

- Gemeinde Zerrenthin

- Gemeinde Polzow

- Gemeinde Papendorf

- Gemeinde Schönwalde

- Gemeinde Pasewalk Stadt mit Teilen der Ortsteile Gehege, Anklamer Siedlung, Pasewalk, Scheringer Siedlung, Steinbrink, Papenbeck, Stiftshof sowie den Ortsteilen Franzfelde, Marienhof, Ruhleben

- Gemeinde Bergholz mit Teilen des Ortsteils Caselow

- Gemeinde Rothemühl mit Teilen der Gemarkung Rothemühl-Forst

- Gemeinde Torgelow mit Teilen der Ortsteile Drögeheide, Torgelow

- Gemeinde Viereck mit den Ortsteilen Ausbau, Ernst-Thälmann-Siedlung, Kuhlmorgen, Neuenkrug, Riesenbrück, Rödershorst, Stallberg, Uhlenkrug, Viereck und Waldfrieden

- Gemeinde Koblentz mit den Ortsteilen Breitenstein, Damm, Koblentz und Peterswalde

- Gemeinde Rothenklempenow mit einem Teil des Ortsteils Dorotheen- walde

- Gemeinde Rossow mit Teilen des Ortsteils Rossow und dem Ortsteil Wetzenow

- Gemeinde Fahrenwalde mit Teilen der Ortsteile Försterei, Heidemühle und Herrmannshof sowie den Ortsteilen Bröllin, Fahrenwalde, Forsthaus und Friedrichshof

- Gemeinde Rollwitz mit einem Teil des Ortsteils Damerow und den Ortsteilen Rollwitz, Schmarsow, Schmarsow Ausbau und Züsedom

- Gemeinde Nieden teilweise (an der Gemeindegrenze Rollwitz)

- Gemeinde Brietzig jeweils mit Teilen der Ortsteile Brietzig und Stark- shof

- Gemeinde Jatznick mit Teilen der Ortsteile Blumenhagen und Groß Spiegelberg sowie den Ortsteilen Albertshof, Am Berge, Ausbau, Belling, Jatznick, Mauseort, Sandförde, Waldeshöhe, Wärterhaus und Wilhelmsthal

- Gemeinde Hammer a. d. Uecker mit Teilen der Ortsteile Försterei Ausbau und Hammer a. d. Uecker sowie den Ortsteilen Liepe und Morgenmoor

7.9.2024"
1 Dz.U. L 84 z 31.3.2016, s. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2016/429/oj.
2 Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2023/594 z dnia 16 marca 2023 r. ustanawiające środki szczególne w zakresie zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń oraz uchylające rozporządzenie wykonawcze (UE) 2021/605 (Dz.U. L 79 z 17.3.2023, s. 65, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/594/oj).
3 Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2024/2160 z dnia 9 sierpnia 2024 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. L, 2024/2160, 12.8.2024, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2024/2160/oj).
4 Zawiadomienie Komisji w sprawie wytycznych dotyczących zapobiegania afrykańskiemu pomorowi świń oraz zwalczania i likwidacji tej choroby w Unii ("wytyczne dotyczące APŚ") (Dz.U. C, C/2023/1504, 18.12.2023, ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2023/1504/oj).
5 Kodeks zdrowia zwierząt lądowych WOAH 31. edycja, 2023 r. Tom I i II ISBN 978-92-95121-74-4 https://www.woah.org/en/what- we-do/standards/codes-and-manuals/terrestrial-code-online-access/.

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2024.2167

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie wykonawcze 2024/2167 zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń
Data aktu: 19/08/2024
Data ogłoszenia: 20/08/2024
Data wejścia w życie: 21/08/2024