Rozporządzenie wykonawcze 2024/2065 w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1183/2005 dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją w Demokratycznej Republice Konga

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE RADY (UE) 2024/2065
z dnia 26 lipca 2024 r.
w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1183/2005 dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją w Demokratycznej Republice Konga

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1183/2005 z dnia 18 lipca 2005 r. dotyczące środków ograniczających w związku z sytuacją w Demokratycznej Republice Konga 1 , w szczególności jego art. 9 ust. 2,

uwzględniając wniosek Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W dniu 18 lipca 2005 r. Rada przyjęła rozporządzenie (WE) nr 1183/2005.

(2) W następstwie oceny istotnych okoliczności oraz z uwagi na powagę sytuacji w Demokratycznej Republice Konga

Rada uważa, że do wykazu osób fizycznych lub prawnych, podmiotów i organów zamieszczonego w załączniku Ia do rozporządzenia (WE) nr 1183/2005 należy dodać dziewięć osób i jeden podmiot.

(3) Należy zatem odpowiednio zmienić załącznik Ia do rozporządzenia (WE) nr 1183/2005,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

W załączniku Ia do rozporządzenia (WE) nr 1183/2005 wprowadza się zmiany zgodnie z załącznikiem do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 26 lipca 2024 r.

ZAŁĄCZNIK

W załączniku Ia do rozporządzenia (WE) nr 1183/2005 wprowadza się następujące zmiany:
1)
w sekcji A ("Osoby") dodaje się następujące osoby:
Imię i nazwisko Informacje identyfikacyjne Przyczyny Data umieszczenia w wykazie
"27. Benjamin MBONIMPA Funkcja/stanowisko: Sekretarz wykonawczy Ruchu 23 Marca / Kongijskiej Armii Rewolucyjnej (M23/ARC), inspektor stałego sekretariatu Sojuszu Rzeki Kongo (Alliance Fleuve Congo - AFC)

Płeć: mężczyzna

Benjamin Mbonimpa zajmuje czołowe stanowisko sekretarza wykonawczego M23/ARC, pozarządowej grupy zbrojnej działającej we wschodniejczęści DRK.

M23/ARC podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez podżeganie do przemocy. Ponadto jej członkowie odpowiadają za poważne naruszenia praw człowieka, w tym za zabójstwa, ataki i przemoc seksualną wobec ludności cywilnej.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko w M23/ARC Benjamin Mbonimpa bierze zatem udział w planowaniu czynów w DRK stanowiących poważne przypadki łamania lub naruszania praw człowieka, kierowaniu takimi czynami lub ich popełnianiu. Jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK.

26.7.2024
28. Justin Gacheri MUSANGA alias Gaceri MUSANGA, CS BRAVO SIERRA, BRAVO THREE

Funkcja/stanowisko: Generał brygady Ruchu 23

Marca / Kongijskiej Armii Rewolucyjnej (M23/ARC)

Miejsce urodzenia: Masisi, DRK

Płeć: mężczyzna

Ojciec: Erasto NTIBATURANA (przywódca zwyczajowy Hutu w BUSUMBA)

Justin Gacheri Musanga zajmuje czołowe stanowisko generała brygady M23/ARC, pozarządowej grupy zbrojnej działającej we wschodniejczęści DRK.

M23/ARC podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez podżeganie do przemocy. Ponadto jej członkowie odpowiadają za poważne naruszenia praw człowieka, w tym za zabójstwa, ataki i przemoc seksualną wobec ludności cywilnej, a także werbowanie dzieci.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko w M23/ARC Justin Gacheri Musanga bierze zatem udział w planowaniu czynów w DRK stanowiących poważne przypadki łamania lub naruszania praw człowieka, kierowaniu takimi czynami lub ich popełnianiu. Jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK.

26.7.2024
29. Pierre Celestin RURAKABIJE alias: Guillaume NGABO, Bagdad, Simba Guillaume, Samba Guillaume, Ngabo Simba, Podpułkownik

Funkcja/stanowisko: Zastępca dowódcy jednostki zwiadowczej i działań głębokich (Commando de recherche et d'action en profondeur - CRAP) Demokratycznych Sił Wyzwolenia Rwandy / Sił Zbrojnych Abacunguzi (FDLR/FOCA)

Obywatelstwo: Rwanda

Płeć: mężczyzna

Pierre Celestin Rurakabije zajmuje czołowe stanowisko zastępcy dowódcy w Demokratycznych Siłach Wyzwolenia Rwandy - Siłach Zbrojnych Abacunguzi (FLDR-FOCA), pozarządowej grupie zbrojnejdziałającejwe wschodniej części DRK. Jest w szczególności zastępcą dowódcy jednostki zwiadowczeji działań głębokich (CRAP) FDLR-FOCA - uznawanejza jednostkę dowodzenia i wywiadu tego ugrupowania zbrojnego.

FDLR-FOCA jest w dużej mierze ugrupowaniem zbrojnym Hutu, którego niektórzy przywódcy wzięli udział w ludobójstwie w Rwandzie w 1994 r. FDLR-FOCA, w tym jednostka CRAP, przyczynia się do konfliktu zbrojnego, niestabilności oraz stanu braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez przemoc i poważne naruszenia praw człowieka, w tym ataki na ludność cywilną, zabójstwa, przemoc wobec dzieci, gwałty i inne akty przemocy seksualnej.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko w FDLR Pierre Celestin Rurakabije bierze zatem udział w planowaniu czynów w DRK stanowiących poważne przypadki łamania lub naruszania praw człowieka, kierowaniu takimi czynami lub ich popełnianiu. Jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK.

26.7.2024
30. Gustave KUBWAYO alias Sirkoof, Surkoof, Sirkoff, Surcouf, Surcoff, Surcof, Surkouf, Syrkoff, Modeste, Slycove, Pułkownik

Funkcja/stanowisko: Dowódca jednostki zwiadowczej i działań głębokich (Commando de recherche et d'action en profondeur - CRAP) Demokratycznych Sił Wyzwolenia Rwandy / Sił Zbrojnych Abacunguzi (FDLR/FOCA)

Miejsce urodzenia: Gmina Karago, prefektura Gisenyi, Rwanda; lub dystrykt Nyabihu, Prowincja Zachodnia, Rwanda

Obywatelstwo: Rwanda

Płeć: mężczyzna

Gustave Kubwayo zajmuje czołowe stanowisko dowódcy w Demokratycznych Siłach Wyzwolenia Rwandy - Siłach Zbrojnych Abacunguzi (FLDR-FO- CA), pozarządowej grupie zbrojnej działającej we wschodniej części DRK. Jest dowódcą jednostki zwiadowczej i działań głębokich (CRAP) FDLR-FO- CA - uznawanejza jednostkę dowodzenia i wywiadu tego ugrupowania zbrojnego.

FDLR-FOCA jest w dużej mierze ugrupowaniem zbrojnym Hutu, którego niektórzy przywódcy wzięli udział w ludobójstwie w Rwandzie w 1994 r. Bojownicy FDLR dokonywali gwałtów i innych aktów przemocy seksualnej oraz zabijali ludność cywilną. FDLR-FOCA systematycznie dokonuje porwań dla okupu, arbitralnych zatrzymań i egzekucji ludności cywilnej oraz werbuje dzieci-żołnierzy. Ta grupa zbrojna dopuszcza się również nielegalnego pozyskiwania drewna, eksploatacji zasobów naturalnych, takich jak węgiel drzewny, i nielegalnego pobierania opłat w punktach kontroli.

Jako dowódca jednostki CRAP Gustave Kubwayo bierze udział w popełnianiu czynów stanowiących poważne pogwałcenia lub naruszenia praw człowieka w DRK. Jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego w DRK.

26.7.2024
31. Jean Claude

HABYARIMANA MBITSE

alias Jules MULUMBA, Habyarimana Mbitshemunda

Funkcja/stanowisko: Rzecznik Kolektywu Ruchów na rzecz Zmiany / Siły Obrony Ludu (Collect f des mouvements pour le changement / Forces de défense du peuple - CMC-FDP), rzecznik VDP i oficer łącznikowy

Miejsce urodzenia: Grupa wiejska Rugari, terytorium Rutshuru, prowincja Kiwu Północne, DRK

Adres: Bużumbura, Burundi

Obywatelstwo: Kongijczyk

Płeć: mężczyzna

Jean Claude Habyarimana Mbitse zajmuje czołowe stanowisko rzecznika Kolektywu Ruchów na rzecz Zmiany / Siły Obrony Ludu (CMC-FDP), pozarządowej grupy zbrojnej działającej we wschodniej części DRK. Ponadto Jean Claude Habyarimana Mbitse zajmuje czołowe stanowisko rzecznika i oficera łącznikowego tzw. »Wazalendo« lub Ochotników na rzecz Obrony Ojczyzny (Volontaires pour la Défense de la Patrie - VDP), koalicji pozarządowych grup zbrojnych działających we wschodniejczęści DRK, walczących przeciw koalicji M23/RDF/AFC

CMC-FDP i VDP podtrzymują konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez podżeganie do przemocy. W szczególności bojownicy CMC-FDP i VDP dopuścili się poważnych pogwałceń i naruszeń praw człowieka wobec ludności cywilnej. Na przykład, bojownicy VDP systematycznie dokonują porwań dla okupu, dopuszczają się tortur, gwałtów, arbitralnych zatrzymań i egzekucji wobec ludności cywilnej oraz werbują dzieci-żołnierzy.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko w CMC-FDP i VDP Jean Claude Habyarimana Mbitse bierze zatem udział w planowaniu czynów w DRK stanowiących poważne przypadki łamania lub naruszania praw człowieka, kierowaniu takimi czynami lub ich popełnianiu. Jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK.

26.7.2024
32. Dominique KAMANZI NDARURUTSE alias Domi, Dominique NDARURUTSE, Général, Dominique NDARUHUTSE

Funkcja/stanowisko: Dowódca Kolektywu Ruchów na rzecz Zmiany / Siły Obrony Ludu (Collect f des Mouvements pour le Changement-Forces de Défense du Peuple - CMC-FDP)

Data urodzenia: 1982

Miejsce urodzenia: Kashavu, grupa wiejska Bu- kombo, terytorium Rutshuru, prowincja Kiwu Północne, DRK

Obywatelstwo: Kongijczyk

Płeć: mężczyzna

Dominique Kamanzi Ndarurutse jest dowódcą Kolektywu Ruchów na rzecz Zmiany / Siły Obrony Ludu (CMC-FDP), grupy zbrojnejdziałającejwe wschodniej części DRK i części tzw. koalicji »Wazalendo« lub Ochotników na rzecz Obrony Ojczyzny (VDP), składającej się z kongijskich sił zbrojnych (FARDC) i szeregu innych ugrupowań zbrojnych. Koalicja ta walczy z koalicją Ruchu 23 Marca / KongijskiejArmii Rewolucyjnej(M23/ARC) i Sojuszu Rzeki Kongo (AFC) we wschodniej części DRK oraz dopuszcza się łamania praw człowieka.

CMC-FDP i VDP podtrzymują konflikt zbrojny, niestabilność i brak bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez podżeganie do przemocy. W szczególności bojownicy CMC-FDP i VDP dopuścili się poważnych pogwałceń i naruszeń praw człowieka wobec ludności cywilnej. Na przykład, bojownicy VDP systematycznie dokonują porwań dla okupu, dopuszczają się tortur, gwałtów, arbitralnych zatrzymań i egzekucji wobec ludności cywilnej oraz werbują dzieci-żołnierzy.

Jako dowódca CMC-FDP Dominique Kamanzi Ndarurutse sprawuje dowództwo wojskowe i w związku z tym uczestniczy w popełnianiu czynów stanowiących poważne pogwałcenia i naruszenia praw człowieka w DRK. Jako dowódca CMC-FDP jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK.

26.7.2024
33. Amigo KIBIRIGE alias Kibirige Muhammand, Mzee Amigo, Simba Amigo, Marine

Funkcja/stanowisko: Dowódca Sojuszu Sił Demokratycznych

Data urodzenia: 1975-1979

Miejsce urodzenia: Masaka, Uganda

Obywatelstwo: Ugandyjczyk

Płeć: mężczyzna

Amigo Kibirige jest dowódcą Sojuszu Sił Demokratycznych (ADF). ADF jest pozarządową grupą zbrojną działającą w Ugandzie i wschodniej części DRK. Amigo Kibirige uznaje się za jednego z głównych dowódców ADF działających w dolinie Mwalika.

ADF podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK (zwłaszcza w prowincjach Ituri i Kiwu Północne), na przykład poprzez ataki na ludność cywilną. Ponadto jej członkowie odpowiadają za poważne naruszenia praw człowieka, w tym za ataki na ludność cywilną, zabójstwa i porwania.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko wyższego szczebla jako dowódca ADF Amigo Kibirige bierze udział w planowaniu czynów w DRK stanowiących poważne przypadki łamania lub naruszania praw człowieka, kierowaniu takimi czynami lub ich popełnianiu. Jest on również odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK.

26.7.2024
34. Augustin MIGABO Funkcja/stanowisko: Pułkownik, zastępca dowódcy Dowództwa Sił Specjalnych Sił Obronnych Rwandy (RDF)

Data urodzenia: marzec 1968 r.

Miejsce urodzenia: Burundi

Obywatelstwo: Rwanda

Numer w służbie wojskowej: 1574

Płeć: mężczyzna

Pułkownik Augustin Migabo zajmuje czołowe stanowisko zastępcy dowódcy Dowództwa Sił Specjalnych Sił Obronnych Rwandy (RDF), rozmieszczonych w DRK od maja 2022 r., w szczególności w regionie Kiwu Północne.

Obecność RDF w DRK ma na celu wzmocnienie działań Ruchu 23 Marca / Kongijskiej Armii Rewolucyjnej(M23/ARC), pozarządowej grupy zbrojnej działającejwe wschodniejczęści Konga, poprzez zapewnianie oddziałów i materiałów.

Obecność RDF na terytorium RDK stanowi naruszenie integralności terytorialnejDRK. Podtrzymuje też konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa, a także poważne naruszenia i pogwałcenia praw człowieka, których dopuszczają się członkowie M23/ARC.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko w oddziałach RDF obecnych w DRK Augustin Migabo jest odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK. Jest też odpowiedzialny za udzielanie wsparcia ugrupowaniu zbrojnemu M23/ARC, które podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez zapewnianie temu ugrupowaniu żołnierzy i sprzętu.

26.7.2024
35. Corneille NANGAA

YOBELUO

Funkcja/stanowisko: Założyciel, lider i koordynator polityczny Sojuszu Rzeki Kongo (Alliance fleuve Congo - AfC)

Data urodzenia:

9.7.1970

Miejsce urodzenia: Bagboya, terytorium Wamba, prowincja Górne Uele, DRK

Obywatelstwo: Kongijczyk

Numer paszportu: DP0000149, DP0003850

Płeć: mężczyzna

Corneille Nangaaa Yobeluo zajmuje czołowe stanowisko jako założyciel, przywódca i koordynator polityczny Sojuszu Rzeki Kongo (AFC), ruchu politycznowojskowego działającego we wschodniej części DRK i otwarcie powiązanego z szeregiem pozarządowych ugrupowań zbrojnych, w tym z Ruchem 23 Marca / Kongijską Armią Rewolucyjną (M23/ARC).

Szereg pozarządowych ugrupowań zbrojnych, w tym M23/ARC, podsyca konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK przy wsparciu AFC. Publicznie i wielokrotnie wzywając do wojskowego obalenia przemocą kongijskiego rządu, AFC podżega również do przemocy.

Z uwagi na zajmowane czołowe stanowisko jako założyciel, lider i koordynator polityczny AFC Corneille Nangaa Yobeluo jest zatem odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK. Jest też odpowiedzialny za udzielanie wsparcia ugrupowaniu zbrojnemu M23/ARC, które podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez stworzenie sojuszu i ścisłą współpracę z tym ugrupowaniem.

26.7.2024"
2)
w sekcji B ("Podmioty") dodaje się następujący podmiot:
Imię i nazwisko Informacje identyfikacyjne Przyczyny Data umieszczenia w wykazie
"1. Sojusz Rzeki Kongo (Alliance Fleuve Congo - AFC) Data utworzenia:

15.12.2023

Miejsce utworzenia: Kenia

Sojusz Rzeki Kongo (AFC) jest ruchem politycznowojskowym działającym we wschodniej części DRK i otwarcie powiązanym z szeregiem pozarządowych ugrupowań zbrojnych, w tym z Ruchem 23 Marca / Kongijską Armią Rewolucyjną (M23/ARC).

Szereg pozarządowych ugrupowań zbrojnych, w tym M23/ARC, podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK przy wsparciu AFC. Publicznie i wielokrotnie wzywając do wojskowego obalenia przemocą kongijskiego rządu, AFC podżega również do przemocy.

AFC jest zatem odpowiedzialny za podtrzymywanie konfliktu zbrojnego, niestabilności i stanu braku bezpieczeństwa w DRK. Jest też odpowiedzialny za udzielanie wsparcia ugrupowaniu zbrojnemu M23/ARC, które podtrzymuje konflikt zbrojny, niestabilność i stan braku bezpieczeństwa w DRK, w szczególności poprzez stworzenie sojuszu i ścisłą współpracę z tym ugrupowaniem.

26.7.2024"
1 Dz.U. L 193 z 23.7.2005, s. 1.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2024.2065

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie wykonawcze 2024/2065 w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1183/2005 dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją w Demokratycznej Republice Konga
Data aktu: 26/07/2024
Data ogłoszenia: 26/07/2024
Data wejścia w życie: 26/07/2024