a także mając na uwadze, co następuje:(1) W interesie Unii leży całkowite zawieszenie ceł autonomicznych wspólnej taryfy celnej dla 100 produktów, które obecnie nie są wymienione w załączniku I do rozporządzenia Rady (UE) nr 1387/2013 2 . Produkty te należy zatem uwzględnić w załączniku.
(2) Utrzymanie zawieszenia ceł autonomicznych wspólnej taryfy celnej dla siedmiu produktów, które są obecnie wymienione w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013 nie leży już w interesie Unii. Produkty te należy zatem skreślić z załącznika.
(3) Opisy produktu w przypadku 76 zawieszeń wymienionych w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013 wymagają modyfikacji w celu uwzględnienia wprowadzonych w nich zmian technicznych oraz tendencji gospodarczych na rynku, a także dostosowań językowych. Ponadto dla czterech dodatkowych produktów należy zmienić kody TARIC. Co więcej, w przypadku trzech dodatkowych produktów potrzebna jest wielokrotna klasyfikacja. Zawieszenia, w przypadku których potrzebne są zmiany, należy skreślić z wykazu zawieszeń zawartego w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013, a w to miejsce należy dodać ponownie do wykazu zawieszenia o zmienionej treści.
(4) W przypadku czterech produktów w interesie Unii należy zmienić termin ich obowiązkowego przeglądu, tak aby umożliwić bezcłowy przywóz także po tej dacie. Produkty te zostały poddane przeglądowi, a termin kolejnego obowiązkowego przeglądu został zmieniony. Należy je zatem skreślić z wykazu zawieszeń zawartego w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013, a następnie dodać ponownie po wprowadzeniu niezbędnych zmian.
(5) Należy zmienić klasyfikację czterech produktów wchodzących w zakres czterech różnych opisów produktu. Powinny one teraz wchodzić w zakres dwóch opisów produktu. Ponadto obecna podwójna klasyfikacja czterech zawieszeń dotyczących tych czterech produktów stała się zbędna, a zatem należy ją zmienić. Zawieszenia te należy zatem skreślić z wykazu zawieszeń zawartego w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013, a w to miejsce należy ponownie dodać do wykazu zawieszenia o zmienionej treści.
(6) Aby odpowiednio zapewnić korzyści wynikające z zawieszenia w odniesieniu do konkurencyjności przedsiębiorstw, których działalność ma związek z produktami oznaczonymi kodem TARIC 4408 39 30 10, zawieszenie odnoszące się do tych produktów powinno mieć zastosowanie od dnia 1 stycznia 2014 r.
(7) W celu zapewnienia przejrzystości zmienione wpisy należy oznaczyć gwiazdką.
(8) Załącznik II do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013 należy uzupełnić o jednostki dodatkowe w przypadku kilku nowych produktów, dla których przyznano zawieszenia, tak aby umożliwić odpowiednie monitorowanie do celów statystycznych. W celu zapewnienia spójności jednostki dodatkowe przypisane do produktów skreślonych z załącznika I do rozporządzenia (UE) nr 1387/2013 należy także skreślić z załącznika II do tego rozporządzenia.
(9) Należy zatem odpowiednio zmienić rozporządzenie (UE) nr 1387/2013.
(10) Ponieważ zmiany zgodnie z niniejszym rozporządzeniem muszą stać się skuteczne od dnia 1 lipca 2014 r., niniejsze rozporządzenie należy stosować od tego dnia i powinno ono wejść w życie z dniem jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.Sporządzono w Luksemburgu dnia 24 czerwca 2014 r.
|
W imieniu Rady |
|
E. VENIZELOS |
|
Przewodniczący |