(2007/764/WE)(Dz.U.UE L z dnia 24 listopada 2007 r.)
RADA UNII EUROPEJSKIEJ,
uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej,
uwzględniając Traktat o przystąpieniu z 2005 r.,
uwzględniając Akt przystąpienia z 2005 r., w szczególności jego art. 3 ust. 4,
uwzględniając zalecenie Komisji,
uwzględniając opinię Parlamentu Europejskiego(1),
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) Konwencja sporządzona na podstawie art. K.3 Traktatu o Unii Europejskiej o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne(2) (zwana dalej "konwencją o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne") została sporządzona w Brukseli w dniu 26 lipca 1995 r. i weszła w życie w dniu 25 grudnia 2005 r.
(2) Konwencja o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne została uzupełniona:
- Protokołem sporządzonym na podstawie art. K.3 Traktatu o Unii Europejskiej w sprawie wykładni konwencji o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne, dokonywanej w trybie prejudycjalnym przez Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich(3) (zwanym dalej "protokołem w sprawie wykładni przez Trybunał Sprawiedliwości"), który został sporządzony w Brukseli w dniu 29 listopada 1996 r. i wszedł w życie w dniu 25 grudnia 2005 r.,
- Protokołem sporządzonym na podstawie art. K.3 Traktatu o Unii Europejskiej dotyczącym zakresu prania wpływów pieniężnych w konwencji o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne oraz włączenia numeru rejestracyjnego środków transportu do konwencji(4) (zwanym dalej "protokołem w sprawie zakresu prania wpływów pieniężnych"), który został sporządzony w Brukseli w dniu 12 marca 1999 r. i który ma wejść w życie zgodnie z jego art. 3 ust. 3,
- Protokołem ustanowionym zgodnie z art. 34 Traktatu o Unii Europejskiej zmieniającym, w zakresie utworzenia identyfikującej bazy danych rejestru celnego, konwencję o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeb celnych(5) (zwany dalej "protokołem w sprawie utworzenia identyfikującej bazy danych rejestru celnego"), który został sporządzony w Brukseli w dniu 8 maja 2003 r. i który ma wejść w życie zgodnie z jego art. 2 ust. 3.
(3) Po przystąpieniu Republiki Czeskiej, Estonii, Cypru, Łotwy, Litwy, Węgier, Polski, Słowenii i Słowacji do Unii Europejskiej, państwa te złożyły akty dotyczące ich przystąpienia do Konwencji o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne. Republika Czeska, Estonia, Cypr, Litwa, Węgry, Polska, Słowenia i Słowacja złożyły akty dotyczące ich przystąpienia do trzech powyższych protokołów. Łotwa złożyła akt dotyczący swojego przystąpienia do protokołu w sprawie wykładni przez Trybunał Sprawiedliwości.
(4) Artykuł 3 ust. 3 Aktu przystąpienia przewiduje, że Bułgaria i Rumunia mają przystąpić do konwencji i protokołów wyszczególnionych w załączniku I do Aktu przystąpienia, w tym między innymi do konwencji o wykorzystaniu technologii informatycznej na potrzeby celne oraz jej protokołów. Mają one wejść w życie w odniesieniu do Bułgarii i Rumunii w dniu określonym przez Radę.
(5) Zgodnie z art. 3 ust. 4 Aktu przystąpienia Rada dokonuje wszelkich dostosowań wymaganych w związku z przystąpieniem do tych konwencji i protokołów,
STANOWI, CO NASTĘPUJE:
Sporządzono w Brukseli, dnia 8 listopada 2007 r.
|
W imieniu Rady |
|
R. PEREIRA |
|
Przewodniczący |
______
(1) Opinia z dnia 10 lipca 2007 r. (dotychczas nieopublikowana w Dzienniku Urzędowym).
(2) Dz.U. C 316 z 27.11.1995, str. 34.
(3) Dz.U. C 151 z 20.5.1997, str. 16.
(4) Dz.U. C 91 z 31.3.1999, str. 2.
(5) Dz.U. C 139 z 13.6.2003, str. 2.
(6) Wersje bułgarska i rumuńska konwencji zostaną opublikowane w wydaniu specjalnym Dziennika Urzędowego w późniejszym terminie.