Wzór rocznego zestawienia zbiorczego przyczyn przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniach lekarskich.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH 1
z dnia 29 maja 2014 r.
w sprawie wzoru rocznego zestawienia zbiorczego przyczyn przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniach lekarskich

Na podstawie art. 108i ust. 3 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. z 2016 r. poz. 552, 904 i 960) zarządza się, co następuje:
§  1.
Wzór rocznego zestawienia zbiorczego przyczyn przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniach lekarskich określa załącznik do rozporządzenia.
§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2014 r.

ZAŁĄCZNIK 

WZÓR

ROCZNE ZESTAWIENIE ZBIORCZE PRZYCZYN PRZEBYWANIA FUNKCJONARIUSZY BIURA OCHRONY RZĄDU NA ZWOLNIENIACH LEKARSKICH W ........................ ROKU

Tabela nr 1
Przeciętny stan osobowy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w danym roku kalendarzowym1)

Tabela nr 2

Lp. Przyczyny przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniu lekarskim lub okoliczności ich przebywania na tym zwolnieniu Liczba dni udzielonych zwolnień lekarskich ogółem Średnia liczba dni przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniu lekarskim2) Średnia roczna liczba godzin niewykonywania obowiązków przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu3)
1 2 3 4 5
1 choroba funkcjonariusza, w tym niemożność wykonywania zajęć służbowych z przyczyn określonych w art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2016 r. poz. 372 i 960)

- art. 108b ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu, zwanej dalej "ustawą o Biurze Ochrony Rządu"

2 oddanie krwi lub jej składników w jednostkach organizacyjnych publicznej służby krwi lub okresowe badanie lekarskie dawców krwi

- art. 108b ust. 2 pkt 2 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

3 konieczność osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem własnym lub małżonka funkcjonariusza, dzieckiem przysposobionym, dzieckiem obcym przyjętym na wychowanie i utrzymanie, do ukończenia przez nie 14. roku życia 2

- art. 108b ust. 2 pkt 3 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

4 konieczność osobistego sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny

- art. 108b ust. 2 pkt 4 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

5 konieczność osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem własnym lub małżonka funkcjonariusza, dzieckiem przysposobionym, dzieckiem obcym przyjętym na wychowanie i utrzymanie, do ukończenia przez nie 8. roku życia 3

- art. 108b ust. 2 pkt 5 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

6 wypadek pozostający w związku z pełnieniem służby

- art. 108b ust. 5 pkt 1 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

7 choroba powstała w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby

- art. 108b ust. 5 pkt 2 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

8 wypadek w drodze do miejsca pełnienia służby lub w drodze powrotnej ze służby

- art. 108b ust. 5 pkt 3 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

9 choroba przypadająca w czasie ciąży

- art. 108b ust. 5 pkt 4 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

10 poddanie się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów oraz poddanie się zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów

- art. 108b ust. 5 pkt 5 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

10a przebywanie na obserwacji w podmiocie leczniczym w wyniku skierowania przez komisję lekarską

- art. 108b ust. 5 pkt 7 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

RAZEM (wiersze 1-10a) ______
ŚREDNIA (wiersze 1-10a) ______
11 okoliczności zaistniałe w wyniku popełnienia przez inną osobę umyślnego czynu zabronionego w związku z wykonywaniem przez funkcjonariusza czynności służbowych, stwierdzonego orzeczeniem wydanym przez uprawniony organ

- art. 108b ust. 6 pkt 1 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

12 czyny o charakterze bohaterskim dokonane w szczególnie niebezpiecznych warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nienaruszalności granic państwowych, życia, mienia lub bezpieczeństwa obywateli

- art. 108b ust. 6 pkt 2 ustawy o Biurze Ochrony Rządu

RAZEM (wiersze 11-12) ______
ŚREDNIA (wiersze 11-12) ______

______

1) Przeciętny stan osobowy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w danym roku kalendarzowym rozumiany jako średnia arytmetyczna stanów osobowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu z poszczególnych miesięcy roku, wykazywany w sprawozdawczości budżetowej o zatrudnieniu i wynagrodzeniach za okres od początku roku do końca IV kwartału danego roku kalendarzowego.

2) Średnia liczba dni przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniu lekarskim rozumiana jako iloraz liczby dni zwolnień lekarskich udzielonych funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu przez przeciętny stan osobowy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w danym roku kalendarzowym.

3) Średnia roczna liczba godzin niewykonywania obowiązków przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu rozumiana jako iloraz czasu służby, od której funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu zostali zwolnieni na podstawie udzielonych im zwolnień lekarskich - wyrażonego w godzinach obowiązującego czasu służby - przez przeciętny stan osobowy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w danym roku kalendarzowym wskazany w tabeli nr 1.

1 Obecnie działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne kieruje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz.U.2015.1897)
2 Obecnie: dzieckiem przyjętym na wychowanie i utrzymanie, do ukończenia przez nie 14. roku życia na podstawie art. 9 pkt 1art. 9 pkt 1ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2015.1066), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.; wszedł w życie z dniem 14 sierpnia 2015 r.
3 Obecnie: dzieckiem przyjętym na wychowanie i utrzymanie, do ukończenia przez nie 8. roku życia na podstawie art. 9 pkt 1art. 9 pkt 1ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2015.1066), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.; wszedł w życie z dniem 14 sierpnia 2015 r.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2016.1130 t.j.

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór rocznego zestawienia zbiorczego przyczyn przebywania funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na zwolnieniach lekarskich.
Data aktu: 29/05/2014
Data ogłoszenia: 28/07/2016
Data wejścia w życie: 01/06/2014