Obowiązki sprawozdawcze w zakresie obrotu papierami wartościowymi emitowanymi przez Skarb Państwa.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW 1
z dnia 6 marca 2014 r.
w sprawie obowiązków sprawozdawczych w zakresie obrotu papierami wartościowymi emitowanymi przez Skarb Państwa

Na podstawie art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1768, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Rozporządzenie określa obowiązki sprawozdawcze w zakresie obrotu papierami wartościowymi emitowanymi przez Skarb Państwa:
1)
domów maklerskich, banków prowadzących działalność maklerską, zagranicznych firm inwestycyjnych prowadzących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską w formie oddziału i zagranicznych osób prawnych, o których mowa w art. 115 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, prowadzących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską w formie oddziału, banków powierniczych, podmiotów, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi;
2)
Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A., zwanego dalej "Krajowym Depozytem", i spółki, której Krajowy Depozyt przekazał wykonywanie czynności z zakresu zadań, o których mowa w art. 48 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi;
3)
Narodowego Banku Polskiego.
§  2. 
1. 
Podmioty, o których mowa w § 1, jeżeli prowadzą rachunki papierów wartościowych lub rachunki zbiorcze, na których są zapisane papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, są obowiązane do przekazywania ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych informacji dotyczących stanu własności tych papierów i obrotu tymi papierami, obrazujących dynamikę oraz strukturę zadłużenia budżetu państwa w skarbowych papierach wartościowych według grup inwestorów oraz rodzajów tych papierów, z zastrzeżeniem § 3 ust. 5.
2. 
Informacje, o których mowa w ust. 1, obejmują zakres określony w załącznikach nr 1 i 2 do rozporządzenia i są przekazywane w formie sprawozdań miesięcznych.
3. 
Jeżeli informacje, o których mowa w ust. 1, dotyczą papierów wartościowych objętych systemem rejestracji prowadzonym przez Krajowy Depozyt, sprawozdania są przekazywane za pośrednictwem Krajowego Depozytu, który dokonuje sumowania i weryfikacji zgodności tych informacji z danymi wynikającymi ze stanów i obrotów na kontach depozytowych.
4. 
Krajowy Depozyt dokonuje weryfikacji zgodności informacji, o których mowa w ust. 1, w zakresie, w jakim dotyczą one obrotów skarbowymi papierami wartościowymi, z danymi wynikającymi z obrotu rejestrowanego na kontach depozytowych w wyniku rozrachunku transakcji, których przedmiotem są te papiery wartościowe, pod warunkiem że dane te umożliwiają dokonanie takiej weryfikacji, a w przypadku gdyby tak nie było, pod warunkiem że transakcje te rozliczane są przez Krajowy Depozyt lub spółkę, której Krajowy Depozyt przekazał wykonywanie czynności z zakresu zadań, o których mowa w art. 48 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.
5. 
Jeżeli informacje, o których mowa w ust. 1, dotyczą papierów wartościowych objętych systemem rejestracji prowadzonym przez Narodowy Bank Polski, podmioty, o których mowa w § 1 pkt 1 i 2, upoważniają Narodowy Bank Polski do sporządzania, na podstawie danych wynikających z tego systemu, sprawozdań, które są przesyłane ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych jako sprawozdania zbiorcze obejmujące zsumowane dane o stanie i obrotach na kontach depozytowych, rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych, dotyczące wszystkich podmiotów uczestniczących w systemie rejestracji prowadzonym przez Narodowy Bank Polski.
§  3. 
1. 
Sprawozdania, o których mowa w § 2 ust. 3, są przekazywane Krajowemu Depozytowi w postaci elektronicznej w terminie do siódmego roboczego dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą, zgodnie z zakresem informacji określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
2. 
Struktura i format danych przekazywanych w ramach sprawozdań, o których mowa w ust. 1, są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Ministerstwa Finansów oraz na stronie internetowej Krajowego Depozytu co najmniej na dwa tygodnie przed terminem, o którym mowa w ust. 1.
3. 
Podmioty, o których mowa w § 1, są obowiązane wyjaśnić niezwłocznie wszystkie stwierdzone przez Krajowy Depozyt rozbieżności pomiędzy przekazanymi informacjami a stanami własności i obrotami na kontach depozytowych, prowadzonych przez Krajowy Depozyt. W przypadku niewyjaśnienia rozbieżności w terminie, o którym mowa w ust. 4, Krajowy Depozyt przekazuje zsumowane informacje ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych wraz z zawiadomieniem o zaistniałych rozbieżnościach.
4. 
Zweryfikowane i zsumowane sprawozdania, o których mowa w § 2 ust. 3, Krajowy Depozyt przekazuje, po ich uzupełnieniu o informacje z zakresu skarbowych papierów wartościowych zapisanych na rachunkach zbiorczych, w postaci elektronicznej ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych oraz Narodowemu Bankowi Polskiemu w terminie do czternastego roboczego dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą.
5. 
W zakresie skarbowych papierów wartościowych zapisanych na rachunkach zbiorczych Krajowy Depozyt sporządza sprawozdania na podstawie danych wynikających ze stanów i obrotów rejestrowanych na poszczególnych kontach depozytowych oraz zapisanych na rachunkach zbiorczych, prowadzonych przez Krajowy Depozyt. Informacje zawarte w sprawozdaniach obejmują zakres określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
6. 
Sprawozdania, o których mowa w ust. 4, są przekazywane w formacie elektronicznym uzgodnionym przez ministra właściwego do spraw instytucji finansowych z Krajowym Depozytem.
§  4. 
1. 
Sprawozdania, o których mowa w § 2 ust. 5, Narodowy Bank Polski przekazuje ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych w terminie do siódmego roboczego dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą, zgodnie z zakresem informacji określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2. 
Sprawozdania, o których mowa w ust. 1, są przekazywane w formacie elektronicznym uzgodnionym przez ministra właściwego do spraw instytucji finansowych z Narodowym Bankiem Polskim.
§  5. 
1. 
Krajowy Depozyt przekazuje ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych i Narodowemu Bankowi Polskiemu, w formie sprawozdania, zbiorcze dzienne informacje dotyczące stanu własności obligacji skarbowych i obrotu tymi obligacjami, zgodnie z zakresem informacji określonym w załączniku nr 3 do rozporządzenia, sporządzane za każdy dzień roboczy, na podstawie danych wynikających ze stanów i obrotów na kontach depozytowych, rachunkach papierów wartościowych i na rachunkach zbiorczych, prowadzonych przez Krajowy Depozyt.
2. 
Jeżeli obrót skarbowymi papierami wartościowymi rejestrowany na kontach depozytowych, rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych, prowadzonych przez Krajowy Depozyt, nie pozwala na uzyskanie informacji o warunkach poszczególnych transakcji składających się na ten obrót, informacje, o których mowa w ust. 1, sporządzane są z uwzględnieniem warunków poszczególnych transakcji, o ile ich rozliczenie prowadzone jest przez Krajowy Depozyt lub spółkę, której Krajowy Depozyt przekazał wykonywanie czynności z zakresu zadań, o których mowa w art. 48 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.
3. 
Sprawozdania, o których mowa w ust. 1, są przekazywane w formacie elektronicznym uzgodnionym przez ministra właściwego do spraw instytucji finansowych z Krajowym Depozytem.
§  6. 
W przypadku przekazania przez Krajowy Depozyt wykonywania czynności z zakresu zadań, o których mowa w art. 48 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, spółce, o której mowa w § 1 pkt 2, przepisy rozporządzenia mają odpowiednio zastosowanie do tej spółki.
§  7. 
Przepisy rozporządzenia stosuje się po raz pierwszy do sprawozdań miesięcznych sporządzanych za miesiąc kwiecień 2014 r.
§  8. 
Traci moc rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 20 listopada 2009 r. w sprawie obowiązków sprawozdawczych w zakresie obrotu papierami wartościowymi emitowanymi przez Skarb Państwa (Dz. U. z 2013 r. poz. 331).
§  9. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2014 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1 

SZCZEGÓŁOWY ZAKRES INFORMACJI DOTYCZĄCYCH STANU WŁASNOŚCI OBLIGACJI SKARBOWYCH I OBROTU TYMI OBLIGACJAMI

1.1. Obligacje skarbowe na rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych wg stanu własności na koniec miesiąca .........
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)1) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe3) fundusze emerytalne4) fundusze inwestycyjne5) osoby fizyczne podmioty niefinansowe6) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne7) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe8) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe9) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ................
I.n. ............
1) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

9) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

Uwaga: Wykazywać należy papiery wartościowe według stanu własności, w tym także papiery, których własność została przeniesiona w inny sposób niż w drodze sprzedaży.

1.2. Obligacje skarbowe nabyte w ramach bezwarunkowych transakcji rynku wtórnego, rozrachowane w miesiącu ........
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)1) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe3) fundusze emerytalne4) fundusze inwestycyjne5) osoby fizyczne podmioty niefinansowe6) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne7) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe8) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe9) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ...............
I.n. ................
1) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością

gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów

z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

9) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.3. Obligacje skarbowe zbyte w ramach bezwarunkowych transakcji rynku wtórnego, rozrachowane w miesiącu ..............................................
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)1) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe3) fundusze emerytalne4) fundusze inwestycyjne5) osoby fizyczne podmioty niefinansowe6) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne7) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe8) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe9) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ...........
I.n. ............
1) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością

gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów

z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

9) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.4. Obligacje skarbowe nabyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu repo1), rozrachowane w miesiącu ................................
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)2) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe4) fundusze emerytalne5) fundusze inwestycyjne6) osoby fizyczne podmioty niefinansowe7) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne8) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe9) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe10) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ...........
I.n. ............
1) Należy uwzględnić odrębnie otwarcie i zamknięcie transakcji typu repo. Transakcją repo jest transakcja, w ramach której jedna ze stron, zwana dalej "Sprzedającym", zobowiązuje się wobec drugiej strony, zwanej dalej "Kupującym",

do przeniesienia własności zbywanych papierów wartościowych w zamian za zapłatę przez Kupującego kwoty nabycia, a Kupujący zobowiązuje się wobec Sprzedającego, w zamian za zapłatę kwoty odkupu, do przeniesienia

własności równoważnych papierów wartościowych, a jeżeli nie doszło do przeniesienia na Kupującego własności zbywanych papierów wartościowych – do zwolnienia Sprzedającego z zobowiązania do przeniesienia ich własności.

2) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

3) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

6) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

7) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością

gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

8) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

9) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów

z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

10) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.5. Obligacje skarbowe zbyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu repo1), rozrachowane w miesiącu ................................
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)2) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe4) fundusze emerytalne5) fundusze inwestycyjne6) osoby fizyczne podmioty niefinansowe7) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne8) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe9) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe10) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ...............
I.n. ................
1) Należy uwzględnić odrębnie otwarcie i zamknięcie transakcji typu repo. Transakcją repo jest transakcja, w ramach której jedna ze stron, zwana dalej "Sprzedającym", zobowiązuje się wobec drugiej strony, zwanej dalej "Kupującym",

do przeniesienia własności zbywanych papierów wartościowych w zamian za zapłatę przez Kupującego kwoty nabycia, a Kupujący zobowiązuje się wobec Sprzedającego, w zamian za zapłatę kwoty odkupu, do przeniesienia

własności równoważnych papierów wartościowych, a jeżeli nie doszło do przeniesienia na Kupującego własności zbywanych papierów wartościowych – do zwolnienia Sprzedającego z zobowiązania do przeniesienia ich własności.

2) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

3) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

6) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

7) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością

gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

8) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

9) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów

z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

10) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.6. Obligacje skarbowe nabyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu buy/sell back1), rozrachowane w miesiącu ............
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)2) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe4) fundusze emerytalne5) fundusze inwestycyjne6) osoby fizyczne podmioty niefinansowe7) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne8) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe9) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe10) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ...............
I.n. ................
1) Transakcja buy/sell back jest to transakcja, na którą składają się dwie niezależne umowy: kupna oraz sprzedaży obligacji – po cenie ustalonej z góry w dniu zakupu obligacji.

2) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

3) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

6) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

7) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością

gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

8) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

9) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów

z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

10) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.7. Obligacje skarbowe zbyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu buy/sell back1), rozrachowane w miesiącu ............
Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)2) obligacji skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych
ogółem

(4+5+6+7+8+9+10)

banki zakłady ubezpieczeniowe4) fundusze emerytalne5) fundusze inwestycyjne6) osoby fizyczne podmioty niefinansowe7) inne podmioty ogółem

(12+13+14+15+16+17+18+19+20+21)

banki banki centralne instytucje publiczne8) zakłady ubezpieczeniowe fundusze emerytalne fundusze inwestycyjne fundusze hedgingowe9) osoby fizyczne podmioty niefinansowe inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Obligacje skarbowe10) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. ...............
I.n. ................
1) Transakcja buy/sell back jest to transakcja, na którą składają się dwie niezależne umowy: kupna oraz sprzedaży obligacji – po cenie ustalonej z góry w dniu zakupu obligacji.

2) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

3) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

6) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

7) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością

gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

8) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

9) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów

z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

10) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.8. Obligacje skarbowe na rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych wg stanu własności na koniec miesiąca …………..................,

z uwzględnieniem sektora finansów publicznych

Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)1) obligacji skarbowych
ogółem (3+9+12) rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze rachunków

zbiorczych

ogółem (4+8) sektor finansów publicznych pozostałe podmioty ogółem (10+11) instytucje publiczne6) pozostałe podmioty
ogółem (5+6+7) grupa I3) grupa II4) grupa III5)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
I. Obligacje skarbowe7) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
I.2. .....................
I.n................
1) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej wartości nominalnej.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) Do grupy I zalicza się:

– uczelnie publiczne,

– samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej nadzorowane przez ministra, centralny organ administracji rządowej, wojewodę, uczelnię medyczną,

– instytucje gospodarki budżetowej,

– agencje wykonawcze,

– państwowe instytucje kultury,

– Polską Akademię Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne,

– inne państwowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych, z wyłączeniem przedsiębiorstw, instytutów badawczych, banków i spółek prawa handlowego.

4) Do grupy II zalicza się:

– jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki,

– samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej nadzorowane przez jednostkę samorządu terytorialnego,

– samorządowe instytucje kultury,

– inne samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych, z wyłączeniem banków oraz spółek prawa handlowego.

5) Do grupy III zalicza się:

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych i zarządzane przez niego fundusze oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i fundusze zarządzane przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,

– Narodowy Fundusz Zdrowia.

6) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

7) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1.9. Obligacje skarbowe na rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych w posiadaniu

nierezydentów wg stanu własności na koniec miesiąca .................

Wyszczególnienie Liczba (w sztukach)/wartość nominalna (w złotych)1) obligacji skarbowych
ogółem (3+14) nierezydenci2) posiadacze rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7+8+9+10+11+12

+13)

banki banki centralne instytucje publiczne3) zakłady

ubezpieczeniowe4)

fundusze emerytalne5) fundusze inwestycyjne6) fundusze hedgingowe6) osoby fizyczne podmioty niefinansowe7) inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
I. Obligacje skarbowe9) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według nazwy skróconej:
I.1. PL00001xxxx
II. Kraje według kodu ISO 3166-1 Alpha-210)
II.1. Kraj1
II.2………….
II.k1…………
III. Regiony według kodu10)
III.1. Region1
III.2………….
III.n1…………
I.2. PL0001yyyy
II. Kraje według kodu ISO 3166-1 Alpha-210)
II.1. Kraj1
II.2………….
II.k2…………
III. Regiony według kodu10)
III.1. Region1
III.2………….
III.n2…………
I.n………….
II. Kraje według kodu ISO 3166-1 Alpha-210)
II.1. Kraj1
II.2………….
II.kn…………
III. Regiony według kodu10)
III.1. Region1
III.2………….
III.nn…………
1) Wybrać właściwe. W przypadku wyrażania wolumenu obligacji skarbowych w wartości nominalnej, obligacje indeksowane wyraża się w niezindeksowanej

wartości nominalnej.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

4) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486

oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r.

poz. 138 i 730).

6) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r.

poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

7) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące

się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem inwestowania ich zgodnie z określoną polityką inwestycyjną

z korzyścią dla inwestorów.

8) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych,

w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe

i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych, instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji

niekomercyjnych.

9) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

10) Region wg kodu dotyczy oznaczenia tym kodem wyłącznie podmiotów wskazanych w kolumnie 5, tj. banków centralnych będących posiadaczami

skarbowych papierów wartościowych.

Polska nazwa skrócona ISO3166-1 Alpha-2 Region geograficzny Kod regionu
Afganistan AF Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Albania AL Europa - kraje spoza UE JJJ
Algieria DZ Afryka AAA
Andora AD Europa - kraje spoza UE JJJ
Angola AO Afryka AAA
Anguilla AI Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Antarktyda AQ (*)
Antigua i Barbuda AG Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Arabia Saudyjska SA Bliski Wschód FFF
Argentyna AR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Armenia AM Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Aruba AW Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Polska nazwa skrócona ISO3166-1 Alpha-2 Region geograficzny Kod regionu
Australia AU Australia i Oceania DDD
Austria AT Europa - kraje strefy euro GGG
Azerbejdżan AZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Bahamy BS Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bahrain BH Bliski Wschód FFF
Bangladesz BD Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Barbados BB Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Belgia BE Europa - kraje strefy euro GGG
Belize BZ Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Benin BJ Afryka AAA
Bermudy BM Ameryka Północna CCC
Bhutan BT Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Białoruś BY Europa - kraje spoza UE JJJ
Boliwia BO Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bonaire BQ Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bośnia i Hercegowina BA Europa - kraje spoza UE JJJ
Botswana BW Afryka AAA
Brazylia BR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Brunei BN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego IO (*)
Brytyjskie Wyspy Dziewicze VG Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bułgaria BG Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Burkina Faso BF Afryka AAA
Burundi BI Afryka AAA
Chile CL Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Chiny CN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Chorwacja HR Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Curaçao CW Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Cypr CY Europa - kraje strefy euro GGG
Czad TD Afryka AAA
Czarnogóra ME Europa - kraje spoza UE JJJ
Czechy CZ Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych UM Ameryka Północna CCC
Dania DK Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Demokratyczna Republika Konga CD Afryka AAA
Dominika DM Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Dominikana DO Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Dżibuti DJ Afryka AAA
Egipt EG Afryka AAA
Ekwador EC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Erytrea ER Afryka AAA
Estonia EE Europa - kraje strefy euro GGG
Etiopia ET Afryka AAA
Falklandy FK Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Fidżi FJ Australia i Oceania DDD
Filipiny PH Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Finlandia FI Europa - kraje strefy euro GGG
Francja FR Europa - kraje strefy euro GGG
Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne TF (*)
Gabon GA Afryka AAA
Gambia GM Afryka AAA
Georgia Południowa i Sandwich Południowy GS Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Ghana GH Afryka AAA
Gibraltar GI Europa - kraje spoza UE JJJ
Grecja GR Europa - kraje strefy euro GGG
Grenada GD Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Grenlandia GL Ameryka Północna CCC
Gruzja GE Europa - kraje spoza UE JJJ
Guam GU Australia i Oceania DDD
Guernsey GG Europa - kraje spoza UE JJJ
Gujana GY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gujana Francuska GF Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gwadelupa GP Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gwatemala GT Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gwinea GN Afryka AAA
Gwinea - Bissau GW Afryka AAA
Gwinea Równikowa GQ Afryka AAA
Haiti HT Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Hiszpania ES Europa - kraje strefy euro GGG
Holandia NL Europa - kraje strefy euro GGG
Honduras HN Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Hong Kong HK Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Indie IN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Indonezja ID Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Irak IQ Bliski Wschód FFF
Iran IR Bliski Wschód FFF
Irlandia IE Europa - kraje strefy euro GGG
Islandia IS Europa - kraje spoza UE JJJ
Izrael IL Bliski Wschód FFF
Jamajka JM Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Japonia JP Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Jemen YE Bliski Wschód FFF
Jersey JE Europa - kraje spoza UE JJJ
Jordania JO Bliski Wschód FFF
Kajmany KY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Kambodża KH Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kamerun CM Afryka AAA
Kanada CA Ameryka Północna CCC
Katar QA Bliski Wschód FFF
Kazachstan KZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kenia KE Afryka AAA
Kirgistan KG Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kiribati KI Australia i Oceania DDD
Kolumbia CO Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Polska nazwa skrócona ISO3166-1 Alpha-2 Region geograficzny Kod regionu
Komory KM Afryka AAA
Kongo CG Afryka AAA
Korea Południowa KR Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Korea Północna KP Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kostaryka CR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Kuba CU Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Kuwejt KW Bliski Wschód FFF
Laos LA Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Lesotho LS Afryka AAA
Liban LB Bliski Wschód FFF
Liberia LR Afryka AAA
Libia LY Afryka AAA
Liechtenstein LI Europa - kraje spoza UE JJJ
Litwa LT Europa - kraje strefy euro GGG
Luksemburg LU Europa - kraje strefy euro GGG
Łotwa LV Europa - kraje strefy euro GGG
Macedonia MK Europa - kraje spoza UE JJJ
Madagaskar MG Afryka AAA
Majotta YT Afryka AAA
Makau MO Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Malawi MW Afryka AAA
Malediwy MV Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Malezja MY Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Mali ML Afryka AAA
Malta MT Europa - kraje strefy euro GGG
Mariany Północne MP Australia i Oceania DDD
Maroko MA Afryka AAA
Martynika MQ Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Mauretania MR Afryka AAA
Mauritius MU Afryka AAA
Meksyk MX Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Mikronezja FM Australia i Oceania DDD
Mjanma MM Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Mołdawia MD Europa - kraje spoza UE JJJ
Monako MC Europa - kraje spoza UE JJJ
Mongolia MN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Montserrat MS Ameryka Północna CCC
Mozambik MZ Afryka AAA
Namibia NA Afryka AAA
Nauru NR Australia i Oceania DDD
Nepal NP Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Niemcy DE Europa - kraje strefy euro GGG
Niger NE Afryka AAA
Nigeria NG Afryka AAA
Nikaragua NI Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Niue NU Australia i Oceania DDD
Norfolk NF Australia i Oceania DDD
Norwegia NO Europa - kraje spoza UE JJJ
Nowa Kaledonia NC Australia i Oceania DDD
Nowa Zelandia NZ Australia i Oceania DDD
Oman OM Bliski Wschód FFF
Pakistan PK Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Palau PW Australia i Oceania DDD
Palestyna PS Bliski Wschód FFF
Panama PA Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Papua Nowa Gwinea PG Australia i Oceania DDD
Paragwaj PY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Peru PE Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Pitcairn PN Australia i Oceania DDD
Polinezja Francuska PF Australia i Oceania DDD
Portoryko PR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Portugalia PT Europa - kraje strefy euro GGG
Republika Południowej Afryki ZA Afryka AAA
Republika Środkowoafrykańska CF Afryka AAA
Republika Zielonego Przylądka CV Afryka AAA
Reunion RE Afryka AAA
Rosja RU Europa - kraje spoza UE JJJ
Rumunia RO Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Rwanda RW Afryka AAA
Sahara Zachodnia EH Afryka AAA
Saint Kitts i Nevis KN Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint Lucia LC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint Vincent i Grenadyny VC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint-Barthélemy BL Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint-Martin MF Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint-Pierre i Miquelon PM Ameryka Północna CCC
Salwador SV Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Samoa WS Australia i Oceania DDD
Samoa Amerykańskie AS Australia i Oceania DDD
San Marino SM Europa - kraje spoza UE JJJ
Senegal SN Afryka AAA
Serbia RS Europa - kraje spoza UE JJJ
Seszele SC Afryka AAA
Sierra Leone SL Afryka AAA
Singapur SG Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Sint Maarten SX Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Słowacja SK Europa - kraje strefy euro GGG
Słowenia SI Europa - kraje strefy euro GGG
Somalia SO Afryka AAA
Sri Lanka LK Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Stany Zjednoczone US Ameryka Północna CCC
Suazi SZ Afryka AAA
Sudan SD Afryka AAA
Sudan Południowy SS Afryka AAA
Polska nazwa skrócona ISO3166-1 Alpha-2 Region geograficzny Kod regionu
Surinam SR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Svalbard i Jan Mayen SJ Europa - kraje spoza UE JJJ
Syria SY Bliski Wschód FFF
Szwajcaria CH Europa - kraje spoza UE JJJ
Szwecja SE Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Tadżykistan TJ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tajlandia TH Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tajwan TW Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tanzania TZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Timor Wschodni TL Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Togo TG Afryka AAA
Tokelau TK Australia i Oceania DDD
Tonga TO Australia i Oceania DDD
Trynidad I Tobago TT Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Tunezja TN Afryka AAA
Turcja TR Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Turkmenistan TM Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tuvalu TV Australia i Oceania DDD
Uganda UG Afryka AAA
Ukraina UA Europa - kraje spoza UE JJJ
Urugwaj UY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Uzbekistan UZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Vanuatu VU Australia i Oceania DDD
Wallis i Futuna WF Australia i Oceania DDD
Watykan VA Europa - kraje spoza UE JJJ
Wenezuela VE Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Węgry HU Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Wielka Brytania GB Europa - kraje UE spoza strefy euro HHH
Wietnam VN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Włochy IT Europa - kraje strefy euro GGG
Wybrzeże Kości Słoniowej CI Afryka AAA
Wyspa Bouveta BV (*)
Wyspa Bożego Narodzenia CX Australia i Oceania DDD
Wyspa Man IM Europa - kraje spoza UE JJJ
Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha SH Afryka AAA
Wyspy Alandzkie AX Europa - kraje strefy euro GGG
Wyspy Cooka CK Australia i Oceania DDD
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych VI Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Wyspy Heard i McDonalda HM (*)
Wyspy Kokosowe CC Australia i Oceania DDD
Wyspy Marshalla MH Australia i Oceania DDD
Wyspy Owcze FO Europa - kraje spoza UE JJJ
Wyspy Salomona SB Australia i Oceania DDD
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca ST Afryka AAA
Wyspy Turks i Caicos TC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Zambia ZM Afryka AAA
Zimbabwe ZW Afryka AAA
Zjednoczone Emiraty Arabskie AE Bliski Wschód FFF
(*) terytoria bez stałych mieszkańców
Uwaga: Wykazywać należy papiery wartościowe według stanu własności, w tym także papiery, których własność została przeniesiona w inny sposób niż

w drodze sprzedaży.

ZAŁĄCZNIK Nr  2 

SZCZEGÓŁOWY ZAKRES INFORMACJI DOTYCZĄCYCH STANU WŁASNOŚCI BONÓW SKARBOWYCH I OBROTU TYMI BONAMI

2.1.
Bony skarbowe na rachunkach papierów wartościowych, rachunkach zbiorczych lub kontach depozytowych wg stanu własności na koniec miesiąca .........
w mln zł
Wyszcze-

gólnienie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci1) nierezydenci1) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe2)

fundusze

emerytal-

ne3)

fundusze inwesty-

cyjne4)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe5)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne6)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we7)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1. PL00001xxxx; dzień-

miesiąc-rok

I.2.

............

........

I.n........

........

1) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

2) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

5) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

6) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

7) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

Uwaga: Wykazywać należy papiery wartościowe według stanu własności, w tym także papiery, których własność została przeniesiona w inny sposób niż w drodze sprzedaży.

2.2.
Bony skarbowe nabyte w ramach bezwarunkowych transakcji rynku wtórnego, rozrachowane w miesiącu ...............
w mln zł
Wyszcze-

gólnienie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci1) nierezydenci1) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe2)

fundusze

emerytal-

ne3)

fundusze inwesty-

cyjne4)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe5)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne6)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we7)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL000

01xxxx

I.2.

..............

..........

I.n..........

.............

1) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

2) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 7238).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

5) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

6) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

7) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

2.3.
Bony skarbowe zbyte w ramach bezwarunkowych transakcji rynku wtórnego, rozrachowane w miesiącu ...............
w mln zł
Wyszcze-

gólnienie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci1) nierezydenci1) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe2)

fundusze

emerytal-

ne3)

fundusze inwesty-

cyjne4)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe5)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne6)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we7)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL000

01xxxx

I.2.

.............

.........

I.n........

........

1) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

2) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

5) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

6) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

7) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

2.4.
Bony skarbowe nabyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu repo1), rozrachowane w miesiącu ...............
w mln zł
Wyszcze-

gólnienie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe3)

fundusze

emerytal-

ne4)

fundusze inwesty-

cyjne5)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe6)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne7)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we8)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL000

01xxxx

I.2.

.............

.........

I.n........

..........

1) Należy uwzględnić odrębnie otwarcie i zamknięcie transakcji typu repo. Transakcją repo jest transakcja, w ramach której jedna ze stron, zwana dalej "Sprzedającym", zobowiązuje się wobec drugiej strony, zwanej dalej "Kupującym", do przenie-

sienia własności zbywanych papierów wartościowych w zamian za zapłatę przez Kupującego kwoty nabycia, a Kupujący zobowiązuje się wobec Sprzedającego, w zamian za zapłatę kwoty odkupu, do przeniesienia własności równoważnych pa-

pierów wartościowych, a jeżeli nie doszło do przeniesienia na Kupującego własności zbywanych papierów wartościowych – do zwolnienia Sprzedającego z zobowiązania do przeniesienia ich własności.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

2.5.
Bony skarbowe zbyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu repo1), rozrachowane w miesiącu ...............
w mln zł
Wyszcze-

gólnienie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe3)

fundusze

emerytal-

ne4)

fundusze inwesty-

cyjne5)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe6)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne7)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we8)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL000

01xxxx

I.2.

.............

.........

I.n........

.........

1) Należy uwzględnić odrębnie otwarcie i zamknięcie transakcji typu repo. Transakcją repo jest transakcja, w ramach której jedna ze stron, zwana dalej "Sprzedającym", zobowiązuje się wobec drugiej strony, zwanej dalej "Kupującym", do przenie-

sienia własności zbywanych papierów wartościowych w zamian za zapłatę przez Kupującego kwoty nabycia, a Kupujący zobowiązuje się wobec Sprzedającego, w zamian za zapłatę kwoty odkupu, do przeniesienia własności równoważnych pa-

pierów wartościowych, a jeżeli nie doszło do przeniesienia na Kupującego własności zbywanych papierów wartościowych – do zwolnienia Sprzedającego z zobowiązania do przeniesienia ich własności.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

2.6.
Bony skarbowe nabyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu buy/sell back1), rozrachowane w miesiącu ...............
w mln zł
Wy-

szcze-

gólnie-

nie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+

22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe3)

fundusze

emerytal-

ne4)

fundusze inwesty-

cyjne5)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe6)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne7)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we8)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL000

01xxxx

I.2.

..............

.........

I.n........

..........

1) Transakcja buy/sell back jest to transakcja, na którą składają się dwie niezależne umowy: kupna oraz sprzedaży obligacji – po cenie ustalonej z góry w dniu zakupu obligacji.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

2.7.
Bony skarbowe zbyte w ramach warunkowych transakcji rynku wtórnego typu buy/sell back1), rozrachowane w miesiącu ...............
w mln zł
Wyszcze-

gólnienie

Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+11+22)

rezydenci2) nierezydenci2) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7

+8+9+10)

banki zakłady

ubezpie-

czeniowe3)

fundusze

emerytal-

ne4)

fundusze inwesty-

cyjne5)

osoby

fizyczne

podmioty niefinan-

sowe6)

inne

podmioty

ogółem

(12+13+14

+15+16+

17+18+19

+20+21)

banki banki

centralne

instytucje

publiczne7)

zakłady

ubezpie-

czeniowe

fundusze

emerytalne

fundusze

inwesty-

cyjne

fundusze

hedgingo-

we8)

osoby

fizyczne

podmioty

niefinan-

sowe

inne

podmioty

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL000

01xxxx

I.2.

............

........

I.n........

..........

1) Transakcja buy/sell back jest to transakcja, na którą składają się dwie niezależne umowy: kupna oraz sprzedaży obligacji – po cenie ustalonej z góry w dniu zakupu obligacji.

2) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

7) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

8) Podmioty niebędące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

2.8.
Bony skarbowe na rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych wg stanu własności na koniec miesiąca ........., z uwzględnieniem sektora finansów publicznych
w mln zł
Wartość nominalna bonów skarbowych
Wyszczególnienie ogółem

(3+9+12)

rezydenci1) nierezydenci1) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem (4+8) sektor finansów publicznych pozostałe

podmioty

ogółem (10+11) Instytucje

publiczne5)

Pozostałe

podmioty

ogółem (5+6+7) grupa I2) grupa II3) grupa III4)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1. PL00001xxxx
I.2. .......................
I.n..............
1) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

2) Do grupy I zalicza się:

– uczelnie publiczne,

– samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej nadzorowane przez ministra, centralny organ administracji rządowej, wojewodę, uczelnię medyczną,

– instytucje gospodarki budżetowej,

– agencje wykonawcze,

– państwowe instytucje kultury i państwowe instytucje filmowe,

– Polską Akademię Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne,

– inne państwowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych, z wyłączeniem przedsiębiorstw, instytutów badawczych, banków i spółek prawa handlowego.

3) Do grupy II zalicza się:

– jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki,

– samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej nadzorowane przez jednostkę samorządu terytorialnego,

– samorządowe instytucje kultury,

– samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych, z wyłączeniem banków oraz spółek prawa handlowego.

4) Do grupy III zalicza się:

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych i zarządzane przez niego fundusze oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i fundusze zarządzane przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,

– Narodowy Fundusz Zdrowia.

5) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

2.9.
Bony skarbowe na rachunkach papierów wartościowych i rachunkach zbiorczych w posiadaniu nierezydentów wg stanu własności na koniec miesiąca ..........
w mln zł
Wyszczególnienie Wartość nominalna bonów skarbowych
ogółem

(3+14)

nierezydenci1) posiadacze

rachunków

zbiorczych

ogółem

(4+5+6+7+8+9+

10+11+12+

13)

banki banki centralne instytucje

publiczne 2)

zakłady ubez-

pieczeniowe 3)

fundusze

emerytalne 4)

fundusze

inwestycyjne 5)

fundusze hedgingowe 6) osoby fizyczne podmioty

niefinansowe7)

inne podmioty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
I. Bony skarbowe według kodu ISIN nadanego przez KDPW i według daty wykupu:
I.1.

PL00001xxxx

II. Kraje według kodu ISO 3166-1 Alpha-28)
II.l. Kraj1
II.2.....................
II.k1....................
III. Regiony według kodu8)
III. 1. Region1
III.2.....................
III.n1....................

.

I.2. PL0001yyyy
II. Kraje według kodu ISO 3166-1 Alpha-28)
II.1. Kraj1
II.2.....................
II.k2....................
III. Regiony według kodu8)
III. 1. Region1
III.2...................
III.n2.................

.

I.n.......................
II. Kraje według kodu ISO 3166-1 Alpha-28)
II. 1. Kraj1
II.2....................
II.kn...................
III. Regiony według kodu8)
III. 1. Region1
III.2...................
III.nn..................
1) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

2) Państwa, jednostki władz regionalnych lub lokalnych państwa oraz państwowe fundusze majątkowe.

3) W rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1170, 1089, 1926, 2102 i 2486 oraz z 2018 r. poz. 8, 106, 650, 685 i 723).

4) W rozumieniu ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 870 i 1321 oraz z 2018 r. poz. 138 i 730).

5) W rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 56, z 2017 r. poz. 2491 oraz z 2018 r. poz. 106, 138, 650 i 685).

6) Podmioty niebadące bankiem, funduszem inwestycyjnym, zakładem ubezpieczeniowym lub reasekuracyjnym, czy też funduszem emerytalnym, zajmujący się zarządzaniem i administrowaniem środkami wielu inwestorów z przeznaczeniem

inwestowania go zgodnie z określoną polityką inwestycyjną z korzyścią dla inwestorów.

7) Osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, których podstawą działalności jest produkcja dóbr i usług niefinansowych, w tym:

– przedsiębiorstwa prywatne i publiczne zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– spółdzielnie i spółki uznane za posiadające osobowość prawną, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych,

– podmioty nieposiadające osobowości prawnej, zaangażowane głównie w produkcję wyrobów i usług niefinansowych, prowadzące księgi rachunkowe i działające tak, jakby były przedsiębiorstwami, będące własnością gospodarstw domowych,

instytucji rządowych i samorządowych lub instytucji niekomercyjnych.

8) Region wg kodu dotyczy oznaczenia tym kodem wyłącznie podmiotów wskazanych w kolumnie 5, tj. banków centralnych będących posiadaczami skarbowych papierów wartościowych.

Polska nazwa skrócona ISO3166-1 Alpha-2 Region geograficzny Kod regionu
Afganistan AF Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Albania AL Europa – kraje spoza UE JJJ
Algieria DZ Afryka AAA
Andora AD Europa – kraje spoza UE JJJ
Angola AO Afryka AAA
Anguilla AI Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Antarktyda AQ (*)
Antigua i Barbuda AG Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Arabia Saudyjska SA Bliski Wschód FFF
Argentyna AR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Armenia AM Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Aruba AW Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Australia AU Australia i Oceania DDD
Austria AT Europa – kraje strefy euro GGG
Azerbejdżan AZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Bahamy BS Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bahrain BH Bliski Wschód FFF
Bangladesz BD Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Barbados BB Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Belgia BE Europa – kraje strefy euro GGG
Belize BZ Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Benin BJ Afryka AAA
Bermudy BM Ameryka Północna CCC
Bhutan BT Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Białoruś BY Europa – kraje spoza UE JJJ
Boliwia BO Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bonaire BQ Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bośnia i Hercegowina BA Europa – kraje spoza UE JJJ
Botswana BW Afryka AAA
Brazylia BR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Brunei BN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego IO (*)
Brytyjskie Wyspy Dziewicze VG Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Bułgaria BG Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Burkina Faso BF Afryka AAA
Burundi BI Afryka AAA
Chile CL Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Chiny CN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Chorwacja HR Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Curaçao CW Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Cypr CY Europa – kraje strefy euro GGG
Czad TD Afryka AAA
Czarnogóra ME Europa – kraje spoza UE JJJ
Czechy CZ Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych UM Ameryka Północna CCC
Dania DK Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Demokratyczna Republika Konga CD Afryka AAA
Dominika DM Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Dominikana DO Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Dżibuti DJ Afryka AAA
Egipt EG Afryka AAA
Ekwador EC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Erytrea ER Afryka AAA
Estonia EE Europa – kraje strefy euro GGG
Etiopia ET Afryka AAA
Falklandy FK Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Fidżi FJ Australia i Oceania DDD
Filipiny PH Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Finlandia FI Europa – kraje strefy euro GGG
Francja FR Europa – kraje strefy euro GGG
Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne TF (*)
Gabon GA Afryka AAA
Gambia GM Afryka AAA
Georgia Południowa i Sandwich Południowy GS Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Ghana GH Afryka AAA
Gibraltar GI Europa – kraje spoza UE JJJ
Grecja GR Europa – kraje strefy euro GGG
Grenada GD Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Grenlandia GL Ameryka Północna CCC
Gruzja GE Europa – kraje spoza UE JJJ
Guam GU Australia i Oceania DDD
Guernsey GG Europa – kraje spoza UE JJJ
Gujana GY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gujana Francuska GF Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gwadelupa GP Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gwatemala GT Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Gwinea GN Afryka AAA
Gwinea - Bissau GW Afryka AAA
Gwinea Równikowa GQ Afryka AAA
Haiti HT Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Hiszpania ES Europa – kraje strefy euro GGG
Holandia NL Europa – kraje strefy euro GGG
Honduras HN Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Hong Kong HK Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Indie IN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Indonezja ID Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Irak IQ Bliski Wschód FFF
Iran IR Bliski Wschód FFF
Irlandia IE Europa – kraje strefy euro GGG
Islandia IS Europa – kraje spoza UE JJJ
Izrael IL Bliski Wschód FFF
Jamajka JM Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Japonia JP Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Jemen YE Bliski Wschód FFF
Jersey JE Europa – kraje spoza UE JJJ
Jordania JO Bliski Wschód FFF
Kajmany KY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Kambodża KH Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kamerun CM Afryka AAA
Kanada CA Ameryka Północna CCC
Katar QA Bliski Wschód FFF
Kazachstan KZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kenia KE Afryka AAA
Kirgistan KG Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kiribati KI Australia i Oceania DDD
Kolumbia CO Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Komory KM Afryka AAA
Kongo CG Afryka AAA
Korea Południowa KR Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Korea Północna KP Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Kostaryka CR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Kuba CU Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Kuwejt KW Bliski Wschód FFF
Laos LA Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Lesotho LS Afryka AAA
Liban LB Bliski Wschód FFF
Liberia LR Afryka AAA
Libia LY Afryka AAA
Liechtenstein LI Europa – kraje spoza UE JJJ
Litwa LT Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Luksemburg LU Europa – kraje strefy euro GGG
Łotwa LV Europa – kraje strefy euro GGG
Macedonia MK Europa – kraje spoza UE JJJ
Madagaskar MG Afryka AAA
Majotta YT Afryka AAA
Makau MO Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Malawi MW Afryka AAA
Malediwy MV Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Malezja MY Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Mali ML Afryka AAA
Malta MT Europa – kraje strefy euro GGG
Mariany Północne MP Australia i Oceania DDD
Maroko MA Afryka AAA
Martynika MQ Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Mauretania MR Afryka AAA
Mauritius MU Afryka AAA
Meksyk MX Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Mikronezja FM Australia i Oceania DDD
Mjanma MM Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Mołdawia MD Europa – kraje spoza UE JJJ
Monako MC Europa – kraje spoza UE JJJ
Mongolia MN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Montserrat MS Ameryka Północna CCC
Mozambik MZ Afryka AAA
Namibia NA Afryka AAA
Nauru NR Australia i Oceania DDD
Nepal NP Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Niemcy DE Europa – kraje strefy euro GGG
Niger NE Afryka AAA
Nigeria NG Afryka AAA
Nikaragua NI Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Niue NU Australia i Oceania DDD
Norfolk NF Australia i Oceania DDD
Norwegia NO Europa – kraje spoza UE JJJ
Nowa Kaledonia NC Australia i Oceania DDD
Nowa Zelandia NZ Australia i Oceania DDD
Oman OM Bliski Wschód FFF
Pakistan PK Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Palau PW Australia i Oceania DDD
Palestyna PS Bliski Wschód FFF
Panama PA Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Papua Nowa Gwinea PG Australia i Oceania DDD
Paragwaj PY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Peru PE Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Pitcairn PN Australia i Oceania DDD
Polinezja Francuska PF Australia i Oceania DDD
Polska PL Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Portoryko PR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Portugalia PT Europa – kraje strefy euro GGG
Republika Południowej Afryki ZA Afryka AAA
Republika Środkowoafrykańska CF Afryka AAA
Republika Zielonego Przylądka CV Afryka AAA
Reunion RE Afryka AAA
Rosja RU Europa – kraje spoza UE JJJ
Rumunia RO Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Rwanda RW Afryka AAA
Sahara Zachodnia EH Afryka AAA
Saint Kitts i Nevis KN Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint Lucia LC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint Vincent i Grenadyny VC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint-Barthélemy BL Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint-Martin MF Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Saint-Pierre i Miquelon PM Ameryka Północna CCC
Salwador SV Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Samoa WS Australia i Oceania DDD
Samoa Amerykańskie AS Australia i Oceania DDD
San Marino SM Europa – kraje spoza UE JJJ
Senegal SN Afryka AAA
Serbia RS Europa – kraje spoza UE JJJ
Seszele SC Afryka AAA
Sierra Leone SL Afryka AAA
Singapur SG Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Sint Maarten SX Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Słowacja SK Europa – kraje strefy euro GGG
Słowenia SI Europa – kraje strefy euro GGG
Somalia SO Afryka AAA
Sri Lanka LK Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Stany Zjednoczone US Ameryka Północna CCC
Suazi SZ Afryka AAA
Sudan SD Afryka AAA
Sudan Południowy SS Afryka AAA
Surinam SR Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Svalbard i Jan Mayen SJ Europa – kraje spoza UE JJJ
Syria SY Bliski Wschód FFF
Szwajcaria CH Europa – kraje spoza UE JJJ
Szwecja SE Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Tadżykistan TJ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tajlandia TH Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tajwan TW Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tanzania TZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Timor Wschodni TL Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Togo TG Afryka AAA
Tokelau TK Australia i Oceania DDD
Tonga TO Australia i Oceania DDD
Trynidad I Tobago TT Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Tunezja TN Afryka AAA
Turcja TR Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Turkmenistan TM Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Tuvalu TV Australia i Oceania DDD
Uganda UG Afryka AAA
Ukraina UA Europa – kraje spoza UE JJJ
Urugwaj UY Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Uzbekistan UZ Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Vanuatu VU Australia i Oceania DDD
Wallis i Futuna WF Australia i Oceania DDD
Watykan VA Europa – kraje spoza UE JJJ
Wenezuela VE Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Węgry HU Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Wielka Brytania GB Europa – kraje UE spoza strefy euro HHH
Wietnam VN Azja (bez Bliskiego Wschodu) EEE
Włochy IT Europa – kraje strefy euro GGG
Wybrzeże Kości Słoniowej CI Afryka AAA
Wyspa Bouveta BV (*)
Wyspa Bożego Narodzenia CX Australia i Oceania DDD
Wyspa Man IM Europa – kraje spoza UE JJJ
Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha SH Afryka AAA
Wyspy Alandzkie AX Europa – kraje strefy euro GGG
Wyspy Cooka CK Australia i Oceania DDD
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych VI Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Wyspy Heard i McDonalda HM (*)
Wyspy Kokosowe CC Australia i Oceania DDD
Wyspy Marshalla MH Australia i Oceania DDD
Wyspy Owcze FO Europa – kraje spoza UE JJJ
Wyspy Salomona SB Australia i Oceania DDD
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca ST Afryka AAA
Wyspy Turks i Caicos TC Ameryka Południowa (w tym Karaiby) BBB
Zambia ZM Afryka AAA
Zimbabwe ZW Afryka AAA
Zjednoczone Emiraty Arabskie AE Bliski Wschód FFF
(*) terytoria bez stałych mieszkańców
Uwaga: Wykazywać należy papiery wartościowe według stanu własności, w tym także papiery, których własność została przeniesiona w inny sposób niż w drodze sprzedaży.

ZAŁĄCZNIK Nr  3

ZAKRES ZBIORCZYCH DZIENNYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH STANU WŁASNOŚCI OBLIGACJI SKARBOWYCH I OBROTU TYMI OBLIGACJAMI

3.1.
Obligacje skarbowe na rachunkach papierów wartościowych, rachunkach zbiorczych lub kontach depozytowych wg stanu własności na dzień ...........................
sporządza KDPW S.A.
w zł
Wyszczególnienie Wartość nominalna obligacji skarbowych
rezydenci1): nierezydenci1): posiadacze rachunków zbiorczych ogółem (2+3+4)
1 2 3 4 5
I. Obligacje skarbowe2) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i nazwy skróconej:
I.1 PL00001xxxxx
I.2 ...
I.n ...
1) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

2) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

Uwaga: Wykazywać należy papiery wartościowe według stanu własności, w tym także papiery, których własność została przeniesiona w inny sposób niż w drodze sprzedaży.
3.2
Obligacje skarbowe nabyte i zbyte na rynku wtórnym, rozrachowane w dniu ...............
sporządza KDPW S.A.
w zł
Wyszczególnienie Wartość nominalna obligacji skarbowych
transakcje bezwarunkowe transakcje warunkowe typu repo1) transakcje warunkowe typu buy/sell back2)
nabycia zbycia nabycia zbycia nabycia zbycia
rezydenci3) nieezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych rezydenci3) nierezydenci3) posiadacze rachunków zbiorczych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
I. Obligacje skarbowe 4) według kodu ISIN nadanego przez KDPW i nazwy skróconej:
1.1 PL00001xxxxx
1.2 …….…
I.n ……….
1) Należy uwzględnić odrębnie otwarcie i zamknięcie transakcji typu repo. Transakcją repo jest transakcja, w ramach której jedna ze stron, zwana dalej "Sprzedającym", zobowiązuje się wobec drugiej strony, zwanej dalej "Kupującym", do przeniesienia własności

zbywanych papierów wartościowych w zamian za zapłatę przez Kupującego kwoty nabycia, a Kupujący zobowiązuje się wobec Sprzedającego, w zamian za zapłatę kwoty odkupu, do przeniesienia własności równoważnych papierów wartościowych, a jeżeli nie

doszło do przeniesienia na Kupującego własności zbywanych papierów wartościowych – do zwolnienia Sprzedającego z zobowiązania do przeniesienia ich własności.

2) Transakcja buy/sell backjest to transakcja, na którą składają się dwie niezależne umowy: kupna oraz sprzedaży obligacji – po cenie ustalonej z góry w dniu zakupu obligacji.

3) W rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 679 oraz z 2018 r. poz. 650).

4) Przez obligacje skarbowe rozumie się również skarbowe papiery oszczędnościowe.

1 Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - instytucje finansowe, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 248, poz. 1481).

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2018.746 t.j.

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Obowiązki sprawozdawcze w zakresie obrotu papierami wartościowymi emitowanymi przez Skarb Państwa.
Data aktu: 06/03/2014
Data ogłoszenia: 18/04/2018
Data wejścia w życie: 01/04/2014