Informacje sprawozdawcze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 8 stycznia 2013 r.
w sprawie informacji sprawozdawczych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej

Na podstawie art. 80 ust. 3 ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (Dz. U. z 2012 r. poz. 855 i 1166) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Rozporządzenie określa zakres, terminy i tryb przekazywania informacji sprawozdawczych przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową do Komisji Nadzoru Finansowego.
§  2. 
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
kasie - rozumie się przez to spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową;
2)
Kasie Krajowej - rozumie się przez to Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową;
3)
Komisji - rozumie się przez to Komisję Nadzoru Finansowego;
4)
ustawie - rozumie się przez to ustawę z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.
§  3. 
1. 
Sprawozdanie finansowe, o którym mowa w art. 80 ust. 1 ustawy, wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta oraz odpisem uchwały bądź postanowienia o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, kasa przekazuje do Komisji nie później niż do dnia 31 lipca roku następującego po roku, za który zostało sporządzone sprawozdanie finansowe.
2. 
Sprawozdanie finansowe, o którym mowa w art. 80 ust. 2 pkt 1 ustawy, wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta oraz odpisem uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, Kasa Krajowa przekazuje do Komisji nie później niż do dnia 31 lipca roku następującego po roku, za który zostało sporządzone sprawozdanie finansowe.
3. 
Sprawozdanie z prowadzonej działalności, o którym mowa w art. 80 ust. 2 pkt 2 ustawy, Kasa Krajowa przekazuje do Komisji nie później niż do dnia 31 lipca roku następującego po roku, za który to sprawozdanie zostało sporządzone.
4. 
Kwartalne sprawozdania, o których mowa w art. 80 ust. 2 pkt 2 ustawy, Kasa Krajowa przekazuje do Komisji nie później niż ostatniego dnia miesiąca następującego po kwartale, za który te sprawozdania zostały sporządzone.
§  4. 
W roku obrotowym, za który są sporządzane sprawozdania finansowe, o których mowa w art. 80 ust. 1 i ust. 2 pkt 1, odpowiednio kasa oraz Kasa Krajowa przekazują do Komisji dane sprawozdawcze sporządzone zgodnie z zapisami ksiąg rachunkowych prowadzonych zgodnie z odrębnymi przepisami.
§  5. 
Kasa przekazuje dane sprawozdawcze w zakresie:
1)
danych ogólnych;
2)
bilansu oraz rachunku zysków i strat;
3)
funduszy własnych;
4)
inwestycji kasy;
5)
przekroczenia koncentracji zaangażowań;
6)
płynności oraz rezerwy płynnej;
7)
aktywów finansowych, w tym:
a)
kredytów i pożyczek,
b)
instrumentów kapitałowych,
c)
dłużnych papierów wartościowych,
d)
pozostałych należności oraz lokat;
8)
zobowiązań finansowych;
9)
zobowiązań z tytułu zabezpieczeń pieniężnych oraz z tytułu oszczędności;
10)
zobowiązań z tytułu kredytów;
11)
zobowiązań z tytułu własnej emisji;
12)
zobowiązań pozabilansowych udzielonych oraz zobowiązań pozabilansowych otrzymanych;
13)
promes udzielenia kredytu;
14)
informacji o radzie nadzorczej i zarządzie;
15)
informacji o poziomie współczynnika wypłacalności.
§  6. 
1. 
Dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w § 5 pkt 1, 2, 4, 6, 7 lit. a i d oraz pkt 8, 9 i 15, kasa sporządza, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca miesiąca kalendarzowego, którego dotyczą, albo według stanu na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego i przekazuje do Komisji do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który te dane są sporządzane.
2. 
Dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w § 5 pkt 3, 5, 7 lit. b i c oraz pkt 10-14, kasa sporządza, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca kwartału, którego dotyczą, albo według stanu na ostatni dzień kwartału i przekazuje do Komisji do 25 dnia miesiąca następującego po kwartale, za który te dane są sporządzane.
§  7. 
W przypadku rozpoczęcia przez kasę działalności w innym dniu niż:
1)
pierwszy dzień miesiąca - dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w § 5 pkt 1, 2, 4, 6, 7 lit. a i d oraz pkt 8, 9 i 15, kasa sporządza po raz pierwszy za okres od dnia rozpoczęcia działalności do ostatniego dnia miesiąca, w którym działalność została rozpoczęta;
2)
pierwszy dzień kwartału - dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w § 5 pkt 3, 5, 7 lit. b i c oraz pkt 10-14, kasa sporządza po raz pierwszy za okres od dnia rozpoczęcia działalności do ostatniego dnia kwartału, w którym działalność została rozpoczęta.
§  8. 
Szczegółowy zakres oraz strukturę danych sprawozdawczych, o których mowa w § 5, określają formularze sprawozdawcze dla kas, których wzory określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  9. 
Kasa przekazuje także informacje o poziomie współczynnika wypłacalności za każdy dzień roboczy, w którym utrzymuje się on poniżej wymaganego poziomu, nie później niż następnego dnia roboczego. Informacje te kasa przekazuje na formularzach FW01 i FWIU01, wypełniając wszystkie określone w tych formularzach pozycje.
§  10. 
Kasa Krajowa przekazuje dane sprawozdawcze w zakresie:
1)
danych ogólnych;
2)
bilansu oraz rachunku zysków i strat;
3)
środków na rachunkach bieżących i ekwiwalentów środków pieniężnych;
4)
aktywów finansowych, w tym:
a)
aktywów finansowych przeznaczonych do obrotu,
b)
aktywów finansowych dostępnych do sprzedaży,
c)
pożyczek udzielonych i należności własnych,
d)
aktywów finansowych utrzymywanych do terminu wymagalności;
5)
instrumentów dłużnych;
6)
instrumentów kapitałowych;
7)
kredytów, pożyczek i pozostałych należności;
8)
pozostałych instrumentów finansowych;
9)
utraty wartości dla aktywów finansowych;
10)
rzeczowego majątku trwałego, nieruchomości inwestycyjnych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w tym będących przedmiotem leasingu;
11)
zobowiązań finansowych, z uwzględnieniem podziału na:
a)
zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu,
b)
zobowiązania finansowe wyceniane w wysokości skorygowanej ceny nabycia;
12)
zobowiązań z tytułu własnej emisji papierów wartościowych;
13)
rezerw;
14)
funduszu stabilizacyjnego, w tym wykorzystania środków funduszu stabilizacyjnego;
15)
informacji o wartości godziwej aktywów finansowych oraz zobowiązań finansowych;
16)
przychodów z tytułu odsetek oraz kosztów z tytułu odsetek;
17)
zysków i strat z tytułu aktywów finansowych oraz zobowiązań finansowych;
18)
pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych;
19)
kosztów działania, w tym: kosztów pracowniczych, kosztów usług obcych, podatków i opłat;
20)
zobowiązań pozabilansowych udzielonych oraz zobowiązań pozabilansowych otrzymanych;
21)
promes udzielenia kredytu;
22)
informacji o radzie nadzorczej i zarządzie Kasy Krajowej.
§  11. 
1. 
Dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w § 10 pkt 1-3, 5-8, 11, 12, 14 i 21, Kasa Krajowa sporządza, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca miesiąca kalendarzowego, którego dotyczą, albo według stanu na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego i przekazuje do Komisji do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który te dane są sporządzane.
2. 
Dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w § 10 pkt 4, 9, 10, 13, 15-20 i 22, Kasa Krajowa sporządza, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca kwartału, którego dotyczą, albo według stanu na ostatni dzień kwartału i przekazuje do Komisji do ostatniego dnia miesiąca następującego po kwartale, za który te dane są sporządzane.
§  12. 
Szczegółowy zakres oraz strukturę danych sprawozdawczych, o których mowa w § 10, określają formularze sprawozdawcze dla Kasy Krajowej, których wzory określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§  13. 
1. 
Kasa oraz Kasa Krajowa przekazują dane sprawozdawcze w postaci elektronicznej za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Komisję, w formie plików zgodnych z wymogami określonymi w załączniku nr 3 do rozporządzenia, utworzonych w oparciu o pliki wzorcowe udostępnione na stronie internetowej Komisji.
2. 
Dane sprawozdawcze, o których mowa w § 5 pkt 2 oraz § 10 pkt 2, odpowiednio kasa oraz Kasa Krajowa przekazują do Komisji także jako dokumenty w postaci papierowej podpisane zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2009 r. Nr 152, poz. 1223, z późn. zm.2)) albo jako dokumenty elektroniczne podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450, z późn. zm.3)), w terminie 10 dni od dnia upływu terminu, o którym mowa odpowiednio w § 6 ust. 1 i § 11 ust. 1.
3. 
Dane sprawozdawcze, o których mowa w § 5 pkt 15 oraz w § 9, są przekazywane w postaci cyfrowego odwzorowania (skanu) dokumentu w postaci papierowej z własnoręcznymi podpisami osób określonych w formularzu sprawozdawczym określonym dla tych danych.
§  14. 
1. 
System teleinformatyczny, o którym mowa w § 13 ust. 1, wraz z przyjętą w tym systemie technologią identyfikacji, Komisja udostępnia kasie oraz Kasie Krajowej nieodpłatnie.
2. 
Dostęp do systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1, kasa oraz Kasa Krajowa uzyskują po złożeniu wniosku, którego wzór określa załącznik nr 4 do rozporządzenia. Wniosek może być złożony w postaci elektronicznej, z zachowaniem wymogów przekazywania dokumentu elektronicznego do podmiotu publicznego określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.4)).
3. 
Kasa, która rozpoczyna działalność, składa wniosek do Komisji w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia działalności.
4. 
Zmiana wskazanych we wniosku osób upoważnionych w imieniu kasy albo Kasy Krajowej do korzystania z systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1, lub adresu poczty elektronicznej wymaga zgłoszenia do Komisji na formularzu wniosku, o którym mowa w ust. 2.
§  15. 
1. 
W przypadku gdy w przekazanych danych sprawozdawczych Komisja stwierdzi nieprawidłowości, kasa albo Kasa Krajowa jest obowiązana przekazać poprawione dane w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania informacji o nieprawidłowościach. Przekazanie poprawionych danych sprawozdawczych wymaga ponownego przekazania pliku z pełnym zakresem wymaganych danych sprawozdawczych.
2. 
Informacja o nieprawidłowościach może być przekazywana:
1)
na adres poczty elektronicznej wskazany przez kasę lub Kasę Krajową we wniosku, o którym mowa w § 14 ust. 2;
2)
za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1.
3. 
W przypadku gdy pozwala na to charakter nieprawidłowości, informacja o nieprawidłowościach może być generowana automatycznie.
4. 
W przypadku rażącego charakteru nieprawidłowości Komisja pisemnie zawiadamia zarząd kasy albo Kasy Krajowej o stwierdzonych nieprawidłowościach, wyznaczając jednocześnie termin przekazania poprawionych danych.
§  16. 
W przypadku awarii systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1, uniemożliwiającej przekazywanie danych sprawozdawczych, dane te przekazuje się na informatycznym nośniku danych typu CD lub DVD.
§  17. 
Dane sprawozdawcze w zakresie, o którym mowa w:
1)
§ 5 pkt 1, 2, 4, 6, 7 lit. a i d oraz pkt 8, 9 i 15 oraz § 10 pkt 1-3, 5-8, 11, 12, 14 i 21 - sporządza się po raz pierwszy, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca października 2012 r. albo według stanu na dzień 31 października 2012 r. i przekazuje do Komisji w terminie do dnia 21 stycznia 2013 r. oraz odrębnie, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca listopada 2012 r. albo według stanu na dzień 30 listopada 2012 r. i przekazuje do Komisji w terminie do dnia 14 stycznia 2013 r.;
2)
§ 5 pkt 3, 5, 7 lit. b i c oraz pkt 10-14 - sporządza się po raz pierwszy, odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca czwartego kwartału 2012 r. albo według stanu na dzień 31 grudnia 2012 r. i przekazuje do Komisji w terminie do dnia 25 stycznia 2013 r.;
3)
§ 10 pkt 4, 9, 10, 13, 15-20 i 22 - sporządza się po raz pierwszy odpowiednio do charakteru tych danych, narastająco od początku roku obrotowego do końca czwartego kwartału 2012 r. albo według stanu na dzień 31 grudnia 2012 r. i przekazuje do Komisji w terminie do dnia 31 stycznia 2013 r.
§  18. 
1. 
Kasa, która w dniu wejścia w życie rozporządzenia prowadzi działalność i nie posiada testowego dostępu do systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1, jest obowiązana, w terminie 7 dni od tego dnia, złożyć do Komisji wniosek, o którym mowa w § 14 ust. 2.
2. 
Kasa, która w dniu wejścia w życie rozporządzenia posiada testowy dostęp do systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1, przekazuje do Komisji, na formularzu wniosku, o którym mowa w § 14 ust. 2, w terminie 7 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia, adres poczty elektronicznej.
3. 
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do Kasy Krajowej, w przypadku gdy w dniu wejścia w życie rozporządzenia nie posiada testowego dostępu do systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 13 ust. 1. W przypadku gdy Kasa Krajowa w dniu wejścia w życie rozporządzenia posiada testowy dostęp do systemu teleinformatycznego, stosuje się odpowiednio ust. 2.
§  19. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
______

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - instytucje finansowe, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 248, poz. 1481).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2009 r. Nr 157, poz. 1241 i Nr 165, poz. 1316, z 2010 r. Nr 47, poz. 278, z 2011 r. Nr 102, poz. 585, Nr 199, poz. 1175 i Nr 232, poz. 1378 oraz z 2012 r. poz. 855 i 1342.

3) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 i Nr 217, poz. 2125, z 2004 r. Nr 96, poz. 959, z 2005 r. Nr 64, poz. 565, z 2006 r. Nr 145, poz. 1050, z 2009 r. Nr 18, poz. 97, z 2010 r. Nr 40, poz. 230 i Nr 182, poz. 1228 oraz z 2011 r. Nr 106, poz. 622.

4) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2006 r. Nr 12, poz. 65 i Nr 73, poz. 501, z 2008 r. Nr 127, poz. 817, z 2009 r. Nr 157, poz. 1241, z 2010 r. Nr 40, poz. 230 i Nr 182, poz. 1228 oraz z 2011 r. Nr 112, poz. 654, Nr 185, poz. 1092 i Nr 204, poz. 1195.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZORY FORMULARZY SPRAWOZDAWCZYCH DLA KAS

DO01 – Dane ogólne

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

A.
DO01.1. Okres sprawozdawczy
DO01.2. Pełna nazwa kasy
DO01.3. Numer kasy
DO01.4. Regon
DO01.5. Numer KRS
DO01.6. Liczba oddziałów kasy
DO01.7. Liczba filii, ekspozytur, innych placówek obsługi klienta
DO01.8. Liczba członków kasy
DO01.9. Liczba zadeklarowanych udziałów członkowskich
DO01.10.l) Liczba w pełni opłaconych udziałów członkowskich
DO0l.10.l.2) Liczba nie w pełni opłaconych udziałów członkowskich
DO0l.10.2.3) Liczba udziałów członkowskich przeznaczonych na pokrycie straty
DO01.11. Liczba prowadzonych rachunków
DO01.12. Liczba zatrudnionych w przeliczeniu na etaty
DO01.13. Liczba zadeklarowanych wkładów członkowskich
DO01.14. Liczba w pełni opłaconych wkładów członkowskich
DO01.14.1. Liczba nie w pełni opłaconych wkładów członkowskich
DO01.1. Dane adresowe
DO01.15.1. Kod pocztowy
DO01.15.2. Miejscowość
DO01.15.3. Ulica i numer domu
DO01.15.4. Numer telefonu
DO01.15.5. Adres strony internetowej
DO01.16. Dane osoby sporządzającej dane sprawozdawcze
DO01.16.1. Imię i nazwisko
DO01.16.2. Numer telefonu
DO01.16.3. Adres e-mailowy
DO01.17. Dane osoby zatwierdzającej dane sprawozdawcze
DO01.17.1. Imię i nazwisko
DO01.17.2. Numer telefonu
DO01.17.3. Adres e-mailowy
DO01.18. Uwagi
Nota

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. pozycja zawiera informacje wyłącznie o w pełni opłaconych udziałach według wartości nominalnej. Od dnia 30

czerwca 2013 r. kasa wykazuje także informacje o udziałach w pełni wniesionych, które zostały przeznaczone na pokrycie strat.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. pozycja zawiera informacje o wszystkich niepełnych udziałach według wartości nominalnej. Od dnia 30 czerwca

2013 r. kasa nie wykazuje informacji o udziałach w pełni wniesionych, które zostały przeznaczone na pokrycie strat.

3) Kasa wypełnia pozycję od dnia 30 czerwca 2013 r. Do dnia 29 czerwca 2013 r. kasa wpisuje wartość 0.

BA01 Bilans aktywa1)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość brutto Pomniejszenia Wartość netto
A. B. C.
BA01.1. Aktywa
BA0l.1.1. A Aktywa trwałe
BA0l.1.1.1. I Wartości niematerialne i prawne
BA01.1.1.2. II Rzeczowe aktywa trwałe
BA01.1.1.2.1. 1 Środki trwałe
BA01.1.1.2.1.1. a) grunty (w tym prawo wieczystego użytkowania gruntu)
BA01.1.1.2.1.2. b) budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej
BA01.1.1.2.1.3. c) urządzenia techniczne i maszyny
BA01.1.1.2.1.4. d) środki transportu
BA01.1.1.2.1.5. e) inne środki trwałe
BA01.1.1.2.2. 2 Środki trwałe w budowie
BA01.1.1.2.3. 3 Zaliczki na środki trwałe w budowie
BA01.1.1.3. III Należności długoterminowe
BA01.1.1.3.1. 1 Należności od członków
BA01.1.1.3.1.1. a) kredyty i pożyczki członkowskie
BA01.1.1.3.1.2. b) inne
BA01.1.1.3.2. 2 Fundusz stabilizacyjny
BA01.1.1.3.3. 3 Inne
BA01.1.1.4. IV Inwestycje długoterminowe
BA01.1.1.4.1. 1 Nieruchomości
BA01.1.1.4.2. 2 Wartości niematerialne i prawne
BA01.1.1.4.3. 3 Długoterminowe aktywa finansowe
BA01.1.1.4.3.1. a) udziały i akcje
BA01.1.1.4.3.2. b) dłużne papiery wartościowe i inne papiery wartościowe
BA01.1.1.4.3.3. c) inne długoterminowe aktywa finansowe
BA01.1.1.4.4. 4 Lokaty w Kasie Krajowej
BA01.1.1.4.5. 5 Inne inwestycje długoterminowe
BA01.1.1.5. V Długoterminowe rozliczenia międzyokresowe
BA01.1.1.5.1. 1 Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego
BA01.1.1.5.2. 2 Inne rozliczenia międzyokresowe
BA01.1.2. B Aktywa obrotowe
BA01.1.2.1. I Zapasy
BA01.1.2.2. II Należności krótkoterminowe
BA01.1.2.2.1. 1 Należności od członków
BA01.1.2.2.1.1. a) kredyty i pożyczki członkowskie
BA01.1.2.2.1.2. b) inne
BA01.1.2.2.2. 2 Z tytułu dostaw i usług, o okresie spłaty:
BA01.1.2.2.2.1. a) do 12 miesięcy
BA01.1.2.2.2.2. b) powyżej 12 miesięcy
BA01.1.2.2.3. 3 Z tytułu podatków, dotacji, ceł, ubezpieczeń oraz innych świadczeń
BA01.1.2.2.4. 4 Dochodzone na drodze sądowej
BA01.1.2.2.5. 5 Inne
BA01.1.2.2.5.1. a) należności w powierniczym przelewie
Wartość brutto Pomniejszenia Wartość netto
A. B. C.
BA0l.1.2.2.5.2. b) rozliczenia pieniężne i rozrachunki zleceń płatniczych
BA0l.1.2.2.5.3. c) pozostałe
BA01.1.2.3. III Inwestycje krótkoterminowe
BA01.1.2.3.1. 1 Krótkoterminowe aktywa finansowe
BA01.1.2.3.1.1. a) udziały i akcje
BA01.1.2.3.1.2. b) dłużne papiery wartościowe i inne papiery wartościowe
BA01.1.2.3.1.3. c) inne krótkoterminowe aktywa finansowe
BA01.1.2.3.1.4. d) środki pieniężne i inne aktywa pieniężne
BA01.1.2.3.1.4.1. - środki pieniężne w kasie i na rachunkach
BA01.1.2.3.1.4.2. - inne środki pieniężne
BA01.1.2.3.1.4.3. - inne aktywa pieniężne
BA01.1.2.3.2. 2 Lokaty w Kasie Krajowej
BA01.1.2.3.3. 3 Inne inwestycje krótkoterminowe
BA01.1.2.4. IV Krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe
BA01.2. Aktywa razem
Nota:

1) Sprawozdania miesięczne, z wyłączeniem sprawozdania sporządzanego według stanu na dzień 31 grudnia 2012 r., od dnia wejścia w życie

rozporządzenia do dnia 31 marca 2013 r. są sporządzane przez kasę bez podziału aktywów według terminu zapadalności.

BP01 Bilans pasywa1)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość

bilansowa

A.
BP0l.l. Pasywa
BP01.1.1. A Fundusze własne
BP01.1.1.1. I Fundusz udziałowy
BP01.1.1.2. II Należne wpłaty na fundusz udziałowy (wielkość ujemna)
BP01.1.1.3. III Fundusz zasobowy
BP01.1.1.4. IV Fundusz z aktualizacji wyceny
BP01.1.1.5. V Pozostałe fundusze
BP01.1.1.6. VI Zysk (strata) z lat ubiegłych
BP01.1.1.7. VII Zysk (strata) netto
BP01.1.1.8. VIII Odpis z zysku netto w ciągu roku obrotowego (wielkość ujemna)
BP01.1.2. B Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania
BP01.1.2.1. I Rezerwy na zobowiązania
BP01.1.2.1.1. 1 Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego
BP01.1.2.1.2. 2 Rezerwa na świadczenia emerytalne i podobne
BP01.1.2.1.2.1. a) długoterminowa
BP01.1.2.1.2.2. b) krótkoterminowa
BP01.1.2.1.3. 3 Pozostałe rezerwy
BP01.1.2.1.3.1. a) długoterminowe
BP01.1.2.1.3.2. b) krótkoterminowe
BP01.1.2.2. II Zobowiązania długoterminowe
BP01.1.2.2.1. 1 Wobec członków
BP01.1.2.2.1.1. a) depozyty członkowskie
BP01.1.2.2.1.2. b) inne
BP01.1.2.2.2. 2 Kredyty i pożyczki
BP01.1.2.2.3. 3 Inne zobowiązania finansowe
BP01.1.2.2.4. 4 Inne
BP01.1.2.3. III Zobowiązania krótkoterminowe
BP01.1.2.3.1. 1 Wobec członków
BP01.1.2.3.1.1. a) depozyty członkowskie
BP01.1.2.3.1.2. b) inne
BP01.1.2.3.2. 2 Kredyty i pożyczki
BP01.1.2.3.3. 3 Inne zobowiązania finansowe
BP01.1.2.3.3.1. a) rozliczenia pieniężne i rozrachunki zleceń płatniczych
BP01.1.2.3.3.2. b) pozostałe zobowiązania finansowe
BP01.1.2.3.4. 4 Z tytułu dostaw i usług, o okresie wymagalności:
BP01.1.2.3.4.1. a) do 12 miesięcy
BP01.1.2.3.4.2. b) powyżej 12 miesięcy
BP01.1.2.3.5. 5 Zaliczki otrzymane na dostawy
BP01.1.2.3.6. 6 Z tytułu podatków, ceł, ubezpieczeń i innych świadczeń
BP01.1.2.3.7. 7 Z tytułu wynagrodzeń
BP01.1.2.3.8. 8 Inne
BP01.1.2.4. IV Fundusze specjalne
BP01.1.2.5. V Rozliczenia międzyokresowe
BP01.1.2.5.1. 1 Długoterminowe
BP01.1.2.5.2. 2 Krótkoterminowe
BP01.2. Pasywa razem
Nota:

1) Sprawozdania miesięczne, z wyłączeniem sprawozdania sporządzanego według stanu na dzień 31 grudnia 2012 r., od dnia wejścia w życie rozporządzenia do dnia 31 marca 2013 r. są sporządzane przez kasę bez podziału aktywów według terminu wymagalności.

RZS01 Rachunek zysków i strat

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość
A.
RZS01.l. A Przychody z działalności podstawowej
RZS01.1.1. I Z tytułu odsetek
RZS01.1.2. II Z tytułu prowizji i opłat
RZS01.1.3. III Inne
RZS01.2. B Koszty działalności operacyjnej
RZS01.2.1. I Z tytułu odsetek
RZS01.2.2. II Z tytułu prowizji i opłat
RZS01.2.3. III Amortyzacja
RZS01.2.4. IV Zużycie materiałów i energii
RZS01.2.5. V Usługi obce
RZS01.2.6. VI Podatki i opłaty
RZS01.2.7. VII Wynagrodzenia
RZS01.2.8. VIII Świadczenia na rzecz pracowników
RZS01.2.9. IX Pozostałe koszty rodzajowe
RZS01.2.10. X Inne
RZS01.3. C Wynik z działalności podstawowej
w tym:
RZS01.3.1. - wynik z tytułu odsetek
RZS01.3.2. - wynik z tytułu prowizji i opłat
RZS01.4. D Pozostałe przychody operacyjne
RZS01.4.1. I Zysk ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych
RZS01.4.2. II Dotacje
RZS01.4.3. III Przychody z tytułu aktualizacji wartości kredytów, pożyczek i innych aktywów
RZS01.4.4. IV Inne przychody operacyjne
RZS01.5. E Pozostałe koszty operacyjne
RZS01.5.1. I Strata ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych
RZS01.5.2. II Odpisy z tytułu aktualizacji wartości kredytów, pożyczek i innych aktywów
RZS01.5.3. III Inne koszty operacyjne
RZS01.6. F Wynik z działalności operacyjnej
w tym:
RZS01.6.1. - różnica z aktualizacji wartości kredytów, pożyczek i innych aktywów
RZS01.7. G Przychody z operacji finansowych
RZS01.7.1. I Dywidendy i udziały w zyskach
RZS01.7.2. II Odsetki
RZS01.7.3. III Zysk ze zbycia inwestycji
RZS01.7.4. IV Aktualizacja wartości inwestycji
RZS01.7.5. V Inne
RZS01.8. H Koszty operacji finansowych
RZS01.8.1. I Odsetki
RZS01.8.2. II Strata ze zbycia inwestycji
RZS01.8.3. III Aktualizacja wartości inwestycji
RZS01.8.4. IV Inne
RZS01.9. I Wynik operacji finansowych
RZS01.10. J Zysk (strata) z działalności gospodarczej
RZS01.11. K Wynik operacji nadzwyczajnych
RZS01.11.1. I Zyski nadzwyczajne
RZS01.11.2. II Straty nadzwyczajne
RZS01.12. L Zysk (strata) brutto
RZS01.13. M Podatek dochodowy
RZS01.14. N Pozostałe obowiązkowe zmniejszenie zysku (zwiększenie straty)
RZS01.15. O Zysk (strata) netto
FW01 Fundusze własne - informacja podstawowa

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Wartość
A.
FW01.1. Fundusz udziałowy
FW01.2. Fundusz zasobowy
FW01.2.1. z nadwyżki bilansowej
FW01.2.2. z wpłat wpisowego
FW01.2.3. z lat poprzednich 1)
FW01.3. Zobowiązania z tytułu funduszu stabilizacyjnego zaliczane za

zgodą KNF do funduszy własnych kasy

FW01.3.1. Kwota pomniejszenia z tytułu 20% amortyzacji na koniec

każdego roku w ciągu ostatnich 5 lat trwania umowy

zobowiązania (-)

FW01.4. Dodatkowa kwota odpowiedzialności członków kasy
FW01.5. Strata z lat ubiegłych (-)
FW01.6. Strata w trakcie zatwierdzania (-)
FW01.7. Strata bieżącego okresu (-)
FW01.8. Inne pomniejszenia funduszy własnych kasy określone przez

Komisję Nadzoru Finansowego (-)

FW01.9. Suma funduszy własnych kasy
Nota:

1) Należy wykazać wartość funduszu zasobowego do dnia 31 grudnia 2012 r.

FWIU01 Fundusze własne - informacja uzupełniająca

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Wartość
A.
FWIU01.1. Zwiększenia funduszy własnych
FWIU01.1.1. Inne fundusze własne za zgodą Kasy Krajowej – emisja obligacji
FWIU01.1.2. Zysk z lat ubiegłych
FWIU01.1.3. Zysk w trakcie zatwierdzania
FWIU01.1.4. Zysk bieżącego okresu
FWIU01.2.1. Pomniejszenia funduszy własnych (z wyłączeniem strat: z lat ubiegłych, w trakcie

zatwierdzania i bieżącego okresu)

FWIU01.2.2. Inne pomniejszenia określone przez Kasę Krajową (-)
FWIU01.3. Kapitał uzupełniający
FWIU01.3.1. Wpłacone wkłady członkowskie
FWIU01.3.2. Środki zgromadzone na Indywidualnym Koncie Spółdzielczym
FWIU01.3.3. Kapitał z aktualizacji wyceny
FWIU01.3.4. Kredyt stabilizacyjny1)
FWIU01.3.5. Inne pozycje bilansowe kasy
FWIU01.4. Fundusz własny netto powiększony o kapitał uzupełniający
FWIU01.5. Wskaźnik wypłacalności2)
FWIU01.6. Wskaźnik funduszu własnego3)
Nota:

1) Za zgodą Kasy Krajowej wydanej na wniosek kasy, z wyjątkiem środków zaliczonych na podstawie ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o

spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych do funduszy własnych.

2) Obliczany w procentach jako pomnożony przez 100 ułamek, w którym:

- licznikiem jest wartość funduszu własnego i kapitału uzupełniającego,

- mianownikiem jest suma aktywów kasy.

3) Obliczany w procentach jako pomnożony przez 100 ułamek, w którym:

- licznikiem jest wartość funduszu własnego,

- mianownikiem jest suma aktywów kasy.

IK01 Inwestycje kasy

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Cena nabycia Wartość bilansowa
A. B.
IK01.1. Środki pieniężne w kasie
IK01.2. Środki kasy na rachunku w Kasie Krajowej
IK01.3. Środki kasy na rachunkach w bankach
IK01.4. Udziały w Kasie Krajowej
IK01.5. Wkłady wniesione na fundusz stabilizacyjny
IK01.5.1. inne wkłady (w tym: w spółdzielniach)
IK01.6. Należności z tytułu lokat w Kasie Krajowej
IK01.7. Należności z tytułu lokat w bankach
IK01.8. Należności od Skarbu Państwa
IK01.9. Należności z tytułu kredytów i pożyczek od członków kasy w części

zabezpieczonej:

IK01.9.1. kwotą pieniężną przelaną na rachunek kasy
IK01.9.2. gwarancjami (poręczeniami) udzielonymi przez Skarb Państwa lub Narodowy

Bank Polski

IK01.9.3. dłużnymi papierami wartościowymi, których emitentem jest Skarb Państwa lub

Narodowy Bank Polski

IK01.10. Należności z tytułu kredytów i pożyczek od członków kasy zabezpieczone

hipoteką

IK01.10.1. w tym: wartość wpisów do księgi wieczystej zabezpieczenia hipoteką
IK01.11. Obligacje lub inne papiery wartościowe, których emitentem jest Skarb Państwa

lub Narodowy Bank Polski

IK01.12. Obligacje lub inne papiery wartościowe, których emitentem jest Kasa Krajowa
IK01.13. Obligacje lub inne papiery wartościowe, których emitentem są banki
IK01.14. Jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego
IK01.15. Akcje podmiotów notowanych na giełdzie
IK01.16. Pozostałe papiery wartościowe
IK01.16.1. w tym: akcje
IK01.17. Pozostałe aktywa
IK01.17.1. w tym: udziały lub wkłady
IK01.18. Suma aktywów
PKZ01 - Przekroczenie koncentracji zaangażowań

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Wartość
A.
PKZ01.1. Fundusz oszczędnościowo-pożyczkowy
PKZ01.1.1. w tym: wkłady członkowskie
PKZ01.1.2. w tym: gromadzone przez członków oszczędności
PKZ01.2. Limit 10% funduszu oszczędnościowo-pożyczkowego
PKZ01.3. Liczba pojedynczych przekroczeń ponad 10% funduszu oszczędnościowo-kredytowego z tytułu

łącznej kwoty pożyczek i kredytów udzielonych poszczególnym członkom kasy oraz zobowiązań

tych członków wynikających z udzielonych poręczeń

PKZ01.4. Suma pojedynczych przekroczeń ponad 10% funduszu oszczędnościowo-kredytowego z tytułu

łącznej kwoty pożyczek i kredytów udzielonych poszczególnym członkom kasy oraz

zobowiązań tych członków wynikających z udzielonych poręczeń

PKZ01.5. Limit 20% funduszu oszczędnościowo-pożyczkowego
PKZ01.6. Liczba pojedynczych przekroczeń ponad 20% funduszu oszczędnościowo-kredytowego z tytułu

łącznej kwoty pożyczek i kredytów udzielonych poszczególnym członkom rady nadzorczej,

zarządu i komisji kredytowej

PKZ01.7. Suma pojedynczych przekroczeń ponad 20% funduszu oszczędnościowo-kredytowego z tytułu

łącznej kwoty pożyczek i kredytów udzielonych poszczególnym członkom rady nadzorczej,

zarządu i komisji kredytowej

PKZ01.8. Fundusze własne kasy
PKZ01.9. Limit 15% funduszy własnych
PKZ01.10. Liczba pojedynczych przekroczeń ponad 15% funduszy własnych z tytułu łącznej kwoty

pożyczek i kredytów udzielanych poszczególnym członkom na cele związane z działalnością

gospodarczą, a także udzielonych im zobowiązań pozabilansowych

PKZ01.11. Suma pojedynczych przekroczeń ponad 15% funduszy własnych z tytułu łącznej kwoty

pożyczek i kredytów udzielanych poszczególnym członkom na cele związane z działalnością

gospodarczą, a także udzielonych im zobowiązań pozabilansowych

PKZ01.12. Limit 150% funduszy własnych
PKZ01.13. Kwota przekroczenia ponad 150% funduszy własnych z tytułu łącznej kwoty pożyczek i

kredytów udzielonych wszystkim członkom na cele związane z działalnością gospodarczą

PKZ01.14. Kwota przekroczenia ponad 100% funduszy własnych z tytułu łącznej kwoty zakupionych

przez kasę środków trwałych

PKZ01.15. Aktywa kasy
PKZ01.16. Limit 8% aktywów kasy
PKZ01.17. Liczba pojedynczych przekroczeń ponad 8% aktywów kasy z tytułu łącznej kwoty lokat w

poszczególnych bankach, wartości wkładu, udziału, jednostki uczestnictwa lub nabytego

papieru wartościowego jednego rodzaju

PKZ01.18. Suma pojedynczych przekroczeń ponad 8% aktywów kasy z tytułu łącznej kwoty lokat w

poszczególnych bankach, wartości wkładu, udziału, jednostki uczestnictwa lub nabytego

papieru wartościowego jednego rodzaju

PKZ01.19. Limit 5% aktywów kasy
PKZ01.20. Kwota przekroczenia ponad 5% aktywów z tytułu łącznej wysokości zakupionych przez kasę

środków trwałych

PKZ01.21. Łączna wartość przekroczeń z pozycji: 4, 7,11,13,14,18 i 20
RPL01 Rezerwa płynna

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość bilansowa
PLN EUR USD CHF Inne waluty Suma
A. B. C. D. E. F.
RPL0l.l. Środki pieniężne zgromadzone w kasie w formie gotówki
RPL01.2. Inne środki pieniężne w innych formach ustalonych przez KNF na wniosek Kasy Krajowej
RPL01.3. Suma
NKIP01 - Kredyty i pożyczki w podziale na zabezpieczenia oraz według podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zabezpieczone

hipoteką

Zabezpieczone

lokatą

Zabezpieczone

gwarancją,

poręczeniem, w

tym poręczeniem

wekslowym

Zabezpieczone

papierami

wartościowymi

Zabezpieczone

zastawem

rejestrowym na

rzeczach

ruchomych

Zabezpieczone

innymi rodzajami

zabezpieczeń

Niezabezpieczone
Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V.
NKIP01.1. Duże przedsiębiorstwa 1)
NKIP01.2. msp 2)
NKIP01.3. Przedsiębiorcy indywidualni 3)
NKIP01.4. Osoby prywatne 4)
NKIP01.5. Rolnicy indywidualni 5)
NKIP01.6. Instytucje niekomercyjne działające na rzecz gospodarstw domowych
NKIP01.7. Inne
NKIP01.8. Suma
Nota:

l)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje

podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów

i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Rolników indywidualnych " są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r.

kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

NKIP02 - Kredyty i pożyczki w podziale na zabezpieczenia oraz według produktów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zabezpieczone

hipoteką

Zabezpieczone

lokatą

Zabezpieczone

gwarancją lub

poręczeniem

w tym

poręczeniem

wekslowym

Zabezpieczone

papierami

wartościowymi

Zabezpieczone

zastawem

rejestrowym na

rzeczach ruchomych

Zabezpieczone

innymi rodzajami

zabezpieczeń

Niezabezpieczone
Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V.
NKIP02.1. Inwestycyjne 1)
NKIP02.2. Operacyjne 2)
NKIP02.3. Konsumpcyjne
NKIP02.3.1. w tym: gotówkowe
NKIP02.4. W rachunku bieżącym 3)
NKIP02.5. Na nieruchomości
NKIP02.6. Inne
NKIP02.7. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy na działalność inwestycyjną są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem przedmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy na działalność operacyjną są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem przedmiotowym.

3) Kredyty i pożyczki wykazywane w kategorii "W rachunku bieżącym" nie są wykazywane w innych kategoriach.

NKIP03 - Kredyty i pożyczki w podziale na opóźnienia w spłacie oraz według podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Należności regularne (opóźnienie w spłacie poniżej 3 miesięcy) Przeterminowane powyżej 3 miesięcy do 12 miesięcy włącznie Należności nieściągalne

(termin spłaty został

przekroczony powyżej 12

miesięcy)

Nieprzeterminowane Przeterminowane od 1

dnia do 1 miesiąca

włącznie

Przeterminowane

powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy włącznie

Należności z

prawdopodobieństwem

wystąpienia nieściągalności

(opóźnienie w spłacie kapitału

lub odsetek przekracza 3

miesiące i nie przekracza 6

miesięcy)

Należności o znacznym stopniu

wystąpienia

prawdopodobieństwa

nieściągalności

(opóźnienie w spłacie kapitału

lub odsetek przekracza 6

miesięcy i nie przekracza 12

miesięcy)

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

zabezpieczenia

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

zabezpieczenia

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

zabezpieczenia

Odpis

aktualizujący

100%

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. Q. R.
NKIP03.1. Duże przedsiębiorstwa 1
NKIP03.2. msp2)
NKIP03.3. Przedsiębiorcy

indywidualni 3)

NKIP03.4. Osoby prywatne 4)
NKIP03.5. Rolnicy indywidualni 5)
NKIP03.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz

gospodarstw domowych

NKIP03.7. Inne
NKIP03.8. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek

zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu " Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa

dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

NKIP04 - Kredyty i pożyczki w podziale na opóźnienia w spłacie oraz według produktów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Należności regularne (opóźnienie w spłacie poniżej 3 miesięcy) Przeterminowane powyżej 3 miesięcy do 12 miesięcy włącznie Należności nieściągalne

(termin spłaty został

przekroczony powyżej 12

miesięcy)

Nieprzeterminowane Przeterminowane od

1 dnia do 1 miesiąca

włącznie

Przeterminowane

powyżej 1 miesiąca do

3 miesięcy włącznie

Należności z

prawdopodobieństwem

wystąpienia nieściągalności

(opóźnienie w spłacie kapitału

lub odsetek przekracza 3

miesiące i nie przekracza 6

miesięcy)

Należności o znacznym stopniu

wystąpienia

prawdopodobieństwa

nieściągalności

(opóźnienie w spłacie kapitału

lub odsetek przekracza 6

miesięcy i nie przekracza 12

miesięcy)

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa

brutto

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

zabezpieczenia

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

zabezpieczenia

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

Wartość

bilansowa brutto

Wartość

zabezpieczenia

Odpis

aktualizujący

100%

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. Q. R.
NKIP04.1. Inwestycyjne 1)
NKIP04.2. Operacyjne 2)
NKIP04.3. Konsumpcyjne
NKIP04.3.1. w tym: gotówkowe
NKIP04.4. W rachunku

bieżącym 3)

NKIP04.5. Na nieruchomości
NKIP04.6. Inne
NKIP04.7. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy na działalność inwestycyjną są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem przedmiotowym.

)2 Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy na działalność operacyjną są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem przedmiotowym.

3) Kredyty i pożyczki wykazywane w kategorii "W rachunku bieżącym" nie są wykazywane w innych kategoriach.

NO01 - Kredyty i pożyczki według wartości bilansowej w podziale na waluty oraz według produktów i podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

PLN EUR USD CHF Pozostałe waluty
Inwestycyjne 6) Operacyjne 7) Konsumpcyjne w tym: gotówkowe W rachunku bieżącym 8) Na nieruchomości Inne Inwestycyjne 6) Operacyjne 7) Konsumpcyjne w tym: gotówkowe W rachunku bieżącym 8) Na nieruchomości Inne Inwestycyjne 6) Operacyjne 7) Konsumpcyjne w tym: gotówkowe W rachunku bieżącym 8) Na nieruchomości Inne Inwestycyjne 6) Operacyjne 7) Konsumpcyjne w tym: gotówkowe W rachunku bieżącym 8) Na nieruchomości Inne Inwestycyjne 6) Operacyjne 7) Konsumpcyjne w tym: gotówkowe W rachunku bieżącym 8) Na nieruchomości Inne
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V. W. X. Y. Z. AA. AB. AC. AD. AE. AF. AG. AH. AI. AJ.
NO01.l. Duże przedsiębiorstwa

1)

NO01.2. msp2)
NO01.3. Przedsiębiorcy

indywidualni 3)

NO01.4. Osoby prywatne 4)
NO01.5. Rolnicy indywidualni 5)
NO01.6. Instytucje

niekomercyjne

działające na rzecz

gospodarstw

domowych

NO01.7. Inne
NO01.8. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek

zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa

dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

6) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy na działalność inwestycyjną są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem przedmiotowym.

7) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy na działalność operacyjną są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem przedmiotowym.

8)Kredyty i pożyczki wykazywane w kategorii "W rachunku bieżącym" nie są wykazywane w innych kategoriach.

DPW01 - Papiery wartościowe według wartości bilansowej w podziale na waluty oraz według produktów i podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

PLN EUR USD CHF Pozostałe waluty
Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe Kasa Krajowa Pozostałe instytucje sektora finansowego Duże przedsiębiorstwa i MSP Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe Kasa Krajowa Pozostałe instytucje sektora finansowego Duże przedsiębiorstwa i MSP Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe Kasa Krajowa Pozostałe instytucje sektora finansowego Duże przedsiębiorstwa i MSP Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe Kasa Krajowa Pozostałe instytucje sektora finansowego Duże przedsiębiorstwa i MSP Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe Kasa Krajowa Pozostałe instytucje sektora finansowego Duże przedsiębiorstwa i MSP
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V. W. X. Y. Z. AA. AB. AC. AD. AE. AF. AG. AH. AI. AJ.
DPW01.1. Dłużne

papiery wartościowe

DPW01.1.1. Bony skarbowe
DPW01.1.2. Obligacje
DPW01.1.3. Inne
DPW01.2. Kapitałowe

papiery

wartościowe

DPW01.3. Suma
IK02 - Instrumenty kapitałowe w podziale na podmioty oraz według produktów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki Pozostałe instytucje sektora finansowego Duże przedsiębiorstwa i MSP
Wartość według ceny nabycia Wartość bilansowa Wartość według ceny nabycia Wartość bilansowa Wartość według ceny nabycia Wartość bilansowa
A. B. C. D. E. F.
IK02.1. Akcje kwotowane na aktywnym rynku
IK02.2. Pozostałe akcje
IK02.3. Jednostki uczestnictwa funduszy rynku

pieniężnego

IK02.4. Inne
IK02.5. Suma
DPW03 - Dłużne papiery wartościowe w podziale na podmioty oraz według produktów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki centralne Instytucje rządowe

i samorządowe

Banki Inne monetarne

instytucje finansowe

Kasa Krajowa Pozostałe instytucje

sektora finansowego

Duże przedsiębiorstwa

i MSP

Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa Wartość według

ceny nabycia

Wartość bilansowa
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N.
DPW03.1. Bony skarbowe
DPW03.2. Obligacje
DPW03.3. Inne
DPW03.4. Suma
ZF01 - Zobowiązania finansowe według wartości bilansowej w podziale na waluty oraz według produktów i podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

PLN EUR USD CHF Pozostałe waluty
Oszczędności Zabezpieczenia pieniężne Kredyty i pożyczki w tym: środki z funduszu stabilizacyjnego Emisja własna Inne Oszczędności Zabezpieczenia pieniężne Kredyty i pożyczki Emisja własna Inne Oszczędności Zabezpieczenia pieniężne Kredyty i pożyczki Emisja własna Inne Oszczędności Zabezpieczenia pieniężne Kredyty i pożyczki Emisja własna Inne Oszczędności Zabezpieczenia pieniężne Kredyty i pożyczki Emisja własna Inne
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V. W. X. Y. Z. AA.
ZF01.1. Duże przedsiębiorstwa 1)
ZF01.2. MSP2)
ZF01.3. Przedsiębiorcy indywidualni 3)
ZF01.4. Osoby prywatne 4)
ZF01.5. Rolnicy indywidualni 5)
ZF01.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz gospodarstw

domowych

ZF01.7. Kasa Krajowa
ZF01.8. Banki
ZF01.9. Inne
ZF01.10. Suma
Nota:

1)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0 ,jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań

zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania kasy wobec osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w

tabeli podziałem podmiotowym.

4)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania kasy wobec osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w

tabeli podziałem podmiotowym.

5)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa

dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

ZZPO01 - Zobowiązania z tytułu zabezpieczeń pieniężnych oraz z tytułu oszczędności według wartości bilansowej w podziale na terminy pierwotne według podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zobowiązania z tytułu oszczędności według wartości bilansowej w podziale na: Bieżące Z terminem
do l miesiąca powyżej l

miesiąca do 3

miesięcy

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

powyżej 6

miesięcy do l

roku

powyżej l

roku

A. C. D. E. F. G.
ZZPO01.l. Duże przedsiębiorstwa 1)
ZZPO01.2. msp 2)
ZZPO01.3. Przedsiębiorcy indywidualni 3)
ZZPO01.4. Osoby prywatne 4)
ZZPO01.5. Rolnicy indywidualni 5)
ZZPO01.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz

gospodarstw domowych

ZZPO01.7. Inne
ZZPO01.8. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje

podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania kasy wobec osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania kasy wobec osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r.

kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

ZK01 - Zobowiązania z tytułu kredytów według wartości bilansowej w podziale na terminy pierwotne według podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

W rachunku bieżącym Z terminem
do 1

miesiąca

powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

powyżej 1

roku do 3 lat

powyżej

3 lat

A. B. C. D. E. F. G.
ZK01.1. Kasa Krajowa
ZK01.1.1. w tym: środki pieniężne z funduszu

stabilizacyjnego zaliczone do funduszy kasy

ZK01.1.2. w tym: pozostałe środki pieniężne z funduszu

stabilizacyjnego

ZK01.2. Banki
ZK01.3. Inne
ZK01.4. Suma
ZWE01 - Zobowiązania z tytułu własnej emisji w podziale na produkty oraz według terminów pierwotnych

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Obligacje, które za zgodą KNF będą zaliczane do funduszy własnych Inne obligacje Pozostałe
Wartość nominalna Wartość bilansowa Wartość nominalna Wartość bilansowa Wartość nominalna Wartość bilansowa
A. B. C. D. E. F.
ZWE01.1. Do 1 roku
ZWE01.2. Powyżej 1 roku do 2 lat
ZWE01.3. Powyżej 2 lat do 5 lat
ZWE01.4. Powyżej 5 lat do 10 lat
ZWE01.5. Powyżej 10 lat
ZWE01.6. Suma
ZPU01 - Zobowiązania pozabilansowe udzielone

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Linie kredytowe Poręczenia Inne Zobowiązania

z tytułu operacji

walutowych

Zobowiązania

z tytułu zawartych

kontraktów kupna -

sprzedaży

instrumentów

finansowych

Zobowiązania

z tytułu udzielonych

zabezpieczeń

Zobowiązania nieobjęte rezerwami Zobowiązania

objęte rezerwami

Utworzone rezerwy Zobowiązania nieobjęte rezerwami Zobowiązania

objęte rezerwami

Utworzone rezerwy Zobowiązania nieobjęte rezerwami Zobowiązania objęte rezerwami Utworzone rezerwy
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L.
ZPU01.1. Duże przedsiębiorstwa 1)
ZPU01.2. msp 2)
ZPU01.3. Przedsiębiorcy indywidualni 3)
ZPU01.4. Osoby prywatne 4)
ZPU01.5. Rolnicy indywidualni 5)
ZPU01.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz gospodarstw

domowych

ZPU01.7. Inne
ZPU01.8. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania pozabilansowe kasy wobec "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r.

kasa dokonuje podziału zobowiązań pozabilansowych zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania pozabilansowe kasy wobec "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje

podziału zobowiązań pozabilansowych zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania pozabilansowe kasy wobec osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań

pozabilansowych zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania pozabilansowe kasy wobec osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań

pozabilansowych zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania pozabilansowe kasy wobec "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30

czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań pozabilansowych zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

ZPO01 - Zobowiązania pozabilansowe otrzymane

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Linie kredytowe Gwarancje Poręczenia Zobowiązania

z tytułu operacji

walutowych

Zobowiązania z tytułu

zawartych kontraktów

kupna - sprzedaży

instrumentów finansowych

Inne
A. B. C. D. E. F.
ZPO01.l. Kasa Krajowa
ZPO01.2. Banki
ZPO01.3. Inne
ZPO01.4. Suma
PUK01 - Promesy udzielenia kredytu według wartości nominalnej

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Liczba Wartość nominalna
A. B.
PUK01.1. Duże przedsiębiorstwa 1)
PUK01.2. MSP 2)
PUK01.3. Przedsiębiorcy indywidualni 3)
PUK01.4. Osoby prywatne 4)
PUK01.5. Rolnicy indywidualni 5)
PUK01.6. Instytucje niekomercyjne działające na rzecz gospodarstw domowych
PUK01.7. Inne
PUK01.8. Suma
Nota:

1) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie promesy udzielenia kredytu "Dużym przedsiębiorstwom" są wykazywane w

wierszu "Inne ". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału promes zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie promesy udzielenia kredytu "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30

czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać promesy udzielenia kredytu osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r.

kasa dokonuje podziału promes zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać promesy udzielenia kredytu osobom fizycznym oraz rolnikom indywidualnym. Od dnia 30 czerwca 2013 r.

kasa dokonuje podziału promes zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie promesy udzielenia kredytu "Rolnikom indywidualnym" są wykazywane w wierszu

"Osoby prywatne ". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału promes zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

RNIZ01 - Informacja o składzie rady nadzorczej i zarządu kasy

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Informacja o składzie rady nadzorczej kasy oraz zarządu kasy
Funkcja w radzie nadzorczej Funkcja

w zarządzie

PESEL Nazwisko Imiona Zawód/wykształcenie
A. B. C. D. E. F.
RNIZ01.1.
RNIZ01.2.
RNIZ01.3.
RNIZ01.4.
RNIZ01.5.
RNIZ01.6.
RNIZ01.7.
RNIZ01.8.
RNIZ01.9.
RNIZ01.10.
RNIZ01.11.
RNIZ01.12.
RNIZ01.13.
RNIZ01.14.
RNIZ01.15.
RNIZ01.16.
RNIZ01.17.
RNIZ01.18.
RNIZ01.19.
RNIZ01.20.
ZZPO02 - Zobowiązania z tytułu zabezpieczeń pieniężnych oraz z tytułu oszczędności według wartości bilansowej w podziale na

terminy wymagalności oraz według podmiotów1)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zobowiązania z tytułu oszczędności według wartości bilansowej w podziale na: Bieżące Z terminem
do 1 miesiąca powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

powyżej 1

roku

A. C. D. E. F. G.
ZZPO02.1. Duże przedsiębiorstwa 2)
ZZPO02.2. msp 3)
ZZPO02.3. Przedsiębiorcy indywidualni 4)
ZZPO02.4. Osoby prywatne 5)
ZZPO02.5. Rolnicy indywidualni 6)
ZZPO02.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz

gospodarstw domowych

ZZPO02.7. Inne
ZZPO02.8. Suma
Nota:

1) Formularz należy wypełniać począwszy od sprawozdania za miesiąc kwiecień 2013 r.

2) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału

zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z

przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania kasy wobec osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli

podziałem podmiotowym.

5) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać zobowiązania kasy wobec osób jizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli

podziałem podmiotowym.

6) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie zobowiązania kasy wobec "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje

podziału zobowiązań zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

ZK02 - Zobowiązania z tytułu kredytów według wartości bilansowej w podziale na terminy wymagalności oraz według podmiotów

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

W rachunku bieżącym Z terminem
do 1

miesiąca

powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

powyżej 1 roku

do 3 lat

powyżej

3 lat

A. B. C. D. E. F. G.
ZK02.1. Kasa Krajowa
ZK02.1.1. w tym: środki pieniężne z funduszu stabilizacyjnego zaliczone do funduszy kasy
ZK02.1.2. w tym: pozostałe środki pieniężne z funduszu stabilizacyjnego
ZK02.2. Banki
ZK02.3. Inne
ZK02.4. Suma
ZWE02 - Zobowiązania z tytułu własnej emisji w podziale na produkty oraz według terminów wymagalności

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Obligacje, które za zgodą KNF będą zaliczane do funduszy własnych Inne obligacje Pozostałe
Wartość nominalna Wartość bilansowa Wartość nominalna Wartość bilansowa Wartość nominalna Wartość bilansowa
A. B. C. D. E. F.
ZWE02.1. Do 1 roku
ZWE02.2. Powyżej 1 roku do 2 lat
ZWE02.3. Powyżej 2 lat do 5 lat
ZWE02.4. Powyżej 5 lat do 10 lat
ZWE02.5. Powyżej 10 lat
ZWE02.6. Suma
DBT01 - Depozyty bezterminowe według wartości bilansowej w podziale na okresy wypowiedzenia oraz według podmiotów1)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zobowiązania

z terminem do

1 miesiąca

Zobowiązania

z terminem

powyżej 1

miesiąca do 2

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 2

miesięcy do 3

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

Zobowiązania

z terminem

powyżej 1 roku

do 2 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 2 lat do

3 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 3 lat

Oszczędności Inne Oszczędności Inne Oszczędności Inne Oszczędności Inne Oszczędności Inne Oszczędności Inne Oszczędności Inne Oszczędności Inne
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P.
DBT01.1. Duże przedsiębiorstwa
DBT01.2. MSP
DBT01.3. Przedsiębiorcy indywidualni
DBT01.4. Osoby prywatne
DBT01.5. Rolnicy indywidualni
DBT01.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz gospodarstw

domowych

DBT01.7. Kasa Krajowa
DBT01.8. Banki
DBT01.9. Inne
DBT01.10. Suma
Nota:

1) Formularz należy wypełniać począwszy od sprawozdania za miesiąc czerwiec 2013 r.

NWTZ01 - Należności z tytułu kredytów i pożyczek według wartości bilansowej w podziale na terminy zapadalności oraz według

podmiotów1)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zapadłe Z terminem
do 1 miesiąca powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

powyżej 1

roku do 3 lat

powyżej 3 lat
A. B. C. D. E. F. G.
NWTZ01.1. Duże przedsiębiorstwa 2)
NWTZ01.2. MSP 3)
NWTZ01.3. Przedsiębiorcy

indywidualni4)

NWTZ01.4. Osoby prywatne 5)
NWTZ01.5. Rolnicy indywidualni6)
NWTZ01.6. Instytucje niekomercyjne

działające na rzecz

gospodarstw domowych

NWTZ01.7. Inne
NWTZ01.8. Suma
Nota:

1)Formularz należy wypełniać począwszy od sprawozdania za miesiąc kwiecień 2013 r.

2)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Dużych przedsiębiorstw" są wykazywane w wierszu "Inne". Od dnia 30 czerwca 2013

r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

3)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "MSP" są wykazywane w wierszu "Inne" Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje

podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

4) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i

pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

5)Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać kredyty i pożyczki kasy dla osób fizycznych oraz rolników indywidualnych. Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i

pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

6) Do dnia 29 czerwca 2013 r. kategoria ta może zawierać wartość 0, jeżeli wszystkie kredyty i pożyczki kasy dla "Rolników indywidualnych" są wykazywane w wierszu "Osoby prywatne". Od dnia 30 czerwca 2013 r. kasa dokonuje podziału kredytów i pożyczek zgodnie z przedstawionym w tabeli podziałem podmiotowym.

PWWTZ01 - Papiery wartościowe według wartości bilansowej w podziale na terminy zapadalności oraz według produktów1)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zapadłe Z terminem zapadalności
do 1 miesiąca powyżej

1 miesiąca do

3 miesięcy

powyżej

3 miesięcy do

6 miesięcy

powyżej

6 miesięcy do

1 roku

powyżej

1 roku do 3

lat

powyżej 3 lat
A. B. C. D. E. F. G.
PWWTZ01.1. Dłużne papiery

wartościowe

PWWTZ01.1.1. Bony skarbowe
PWWTZ01.1.2. Obligacje
PWWTZ01.2. Inne
PWWTZ01.3. Suma
Nota:

1) Formularz należy wypełniać począwszy od sprawozdania za miesiąc kwiecień 2013 r.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZORY FORMULARZY SPRAWOZDAWCZYCH DLA KASY KRAJOWEJ

DO01 - Dane ogólne

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

A.
DO01.1. Okres sprawozdawczy
DO01.2. Pełna nazwa
DO01.3. Regon
DO01.4. Numer KRS
DO01.5. Liczba zadeklarowanych udziałów członkowskich
DO01.6. Liczba w pełni opłaconych udziałów członkowskich
DO01.6.1. Liczba nie w pełni opłaconych udziałów członkowskich
DO01.7. Liczba prowadzonych rachunków
DO01.8. Liczba zatrudnionych w przeliczeniu na etaty
DO01.9. Wartość wkładów członkowskich należnych, nie wpłaconych
DO01.10. Wartość wkładów członkowskich wpłaconych
DO01.11. Dane adresowe
DO01.11.l. Kod pocztowy
DO01.11.2. Miejscowość
DO01.11.3. Ulica i numer domu
DO01.11.4. Numer telefonu
DO01.11.5. Adres strony internetowej
DO01.12. Dane osoby sporządzającej dane sprawozdawcze
DO01.12.l. Imię i nazwisko
DO01.12.2. Numer telefonu
DO01.12.3. Adres e-mailowy
DO01.13. Dane osoby zatwierdzającej dane sprawozdawcze
DO01.13.l. Imię i nazwisko
DO01.13.2. Numer telefonu
DO01.13.3. Adres e-mailowy
DO01.14. Uwagi
BA01 - Bilans aktywa

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość

bilansowa

A.
BA0l.l. Gotówka i inne aktywa pieniężne
BA0l.1.1. Środki pieniężne w kasie i równoważne pozycje gotówkowe
BA01.1.2. Środki na rachunku w Narodowym Banku Polskim
BA0l.1.3. Pozostałe środki na rachunkach bieżących
BA01.2. Aktywa finansowe przeznaczone do obrotu
BA01.2.1. Instrumenty kapitałowe
BA01.2.2. Instrumenty dłużne
BA01.2.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
BA01.2.4. Pozostałe instrumenty finansowe
BA01.3. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
BA01.3.1. Instrumenty kapitałowe
BA01.3.2. Instrumenty dłużne
BA01.3.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
BA01.4. Pożyczki udzielone i należności własne
BA01.4.1. Instrumenty dłużne
BA01.4.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
BA01.5. Aktywa finansowe utrzymywane do terminu wymagalności
BA01.5.1. Instrumenty dłużne
BA01.5.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
BA01.6. Wartości niematerialne i prawne
BA01.7. Rzeczowe aktywa trwałe
BA01.8. Nieruchomości inwestycyjne
BA01.9. Aktywa z tytułu podatku dochodowego
BA01.9.1. Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego
BA01.9.2. Należności z tytułu podatku dochodowego
BA01.10. Rozliczenia międzyokresowe
BA01.11. Inne aktywa
BA01.12. Aktywa razem
BP01 - Bilans pasywa

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość bilansowa
A.
BP0l.l. Zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu
BP01.1.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
BP0l.1.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
BP01.1.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
BP01.1.4. Pozostałe zobowiązania finansowe
BP01.2. Zobowiązania finansowe wyceniane w wysokości skorygowanej ceny nabycia
BP01.2.1. Zobowiązania z tytułu depozytów
BP01.2.2. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
BP01.2.3. Pozostałe zobowiązania
BP01.3. Rezerwy
BP01.3.1. Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego
BP01.3.2. Pozostałe rezerwy
BP01.4. Rozliczenia międzyokresowe -
BP01.5. Fundusze specjalne i inne zobowiązania
BP01.5.1. Fundusz stabilizacyjny
BP01.5.2. Zobowiązania z tytułu wypowiedzianych udziałów członkowskich
BP01.5.3. Zobowiązania podatkowe
BP01.5.4. Pozostałe
BP01.6. Inne pasywa
BP01.7. Fundusz udziałowy
BP01.8. Należne wpłaty na kapitał podstawowy (-)
BP01.9. Fundusz zasobowy
BP01.10. Kapitał z aktualizacji wyceny
BP01.10.1. Rzeczowe aktywa trwałe
BP01.10.2. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
BP01.11. Strata z lat ubiegłych (-)
BP01.12. Zysk (strata) bieżącego okresu
BP01.13. Pasywa razem
RZS01 - Rachunek zysków i strat

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość
A.
RZS01.l. Przychody z tytułu odsetek
RZS01.1.1. Aktywa finansowe przeznaczone do obrotu
RZS01.1.2. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
RZS01.1.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
RZS01.1.4. Aktywa finansowe utrzymywane do terminu wymagalności
RZS01.1.5. Inne aktywa
RZS01.2. Koszty odsetek (-)
RZS01.2.1. Zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu (-)
RZS01.2.2. Zobowiązania finansowe wyceniane w wysokości skorygowanej ceny nabycia (-)
RZS01.2.3. Pozostałe zobowiązania (-)
RZS01.2.3.1. w tym: z tytułu wkładów wpłaconych na fundusz stabilizacyjny (-)
RZS01.3. Przychody z tytułu dywidend
RZS01.3.1. Aktywa finansowe przeznaczone do obrotu
RZS01.3.2. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
RZS01.4. Przychody z tytułu składek z funduszu oszczędnościowo-pożyczkowego
RZS01.5. Wynik z tytułu prowizji i opłat
RZS01.6. Przychody z tytułu prowizji i opłat
RZS01.7. Koszty z tytułu prowizji i opłat (-)
RZS01.8. Wynik z tytułu aktywów i zobowiązań finansowych - netto
RZS01.8.1. Aktywa finansowe i zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu
RZS01.8.2. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
RZS01.8.3. Pożyczki udzielone i należności własne
RZS01.8.4. Aktywa finansowe utrzymywane do terminu wymagalności
RZS01.8.5. Zobowiązania finansowe wyceniane w wysokości skorygowanej ceny nabycia (-)
RZS01.8.6. Pozostałe zrealizowane zyski (straty)
RZS01.9. Wynik z tytułu różnic kursowych - netto
RZS01.10. Pozostałe przychody operacyjne
RZS01.11. Pozostałe koszty operacyjne (-)
RZS01.12. Koszty działania (-)
RZS01.12.1. Amortyzacja (-)
RZS01.12.2. Zużycie materiałów i energii (-)
RZS01.12.3. Usługi obce (-)
RZS01.12.4. Podatki i opłaty (-)
RZS01.12.5. Wynagrodzenia oraz ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia (-)
RZS01.12.6. Pozostałe koszty rodzajowe (-)
RZS01.13. Rezerwy (-) lub rozwiązane rezerwy
RZS01.13.1. Na zobowiązania pozabilansowe finansowe
RZS01.13.2. Pozostałe rezerwy
RZS01.14. Odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości lub rozwiązane odpisy

aktualizujące z tytułu utraty wartości aktywów finansowych

RZS01.14.1. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
RZS01.14.2. Pożyczki udzielone i należności własne
RZS01.14.3. Aktywa finansowe utrzymywane do terminu wymagalności
RZS01.14.4. Inne
RZS01.15. Wynik operacji nadzwyczajnych
RZS01.16. Zysk (strata) brutto
RZS01.17. Podatek dochodowy
RZS01.18. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenie zysku (zwiększenie straty)
RZS01.19. Zysk (strata) netto
PAF01 - Środki na rachunkach bieżących

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość

bilansowa

A.
PAF01.1. Środki na rachunku w Narodowym Banku Polskim
PAF01.2. Środki na rachunku w Narodowym Banku Polskim z tytułu rezerwy obowiązkowej
PAF01.2.1. w tym: środki na rachunku w NBP z tytułu rezerwy obowiązkowej kas
PAF01.3. Środki na rachunkach w innych bankach
PAF01.4. Suma
PAF02 - Aktywa finansowe przeznaczone do obrotu

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Cena

nabycia

Wartość

bilansowa

A. B.
PAF02.1. Instrumenty kapitałowe
PAF02.1.1. Banki
PAF02.1.2. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF02.1.3. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF02.1.4. Podmioty niefinansowe
PAF02.2. Instrumenty dłużne
PAF02.2.1. Banki centralne
PAF02.2.2. Instytucje rządowe i samorządowe
PAF02.2.3. Banki
PAF02.2.4. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF02.2.4.1. w tym: kasy
PAF02.2.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF02.2.6. Podmioty niefinansowe
PAF02.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
PAF02.3.1. Banki
PAF02.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
PAF02.3.3. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF02.3.3.1. w tym: kasy
PAF02.3.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF02.3.5. Podmioty niefinansowe
PAF02.4. Suma
PAF03- Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Cena nabycia Wartość godziwa aktywów bez

utraty wartości

Wartość godziwa

aktywów z utratą

wartości

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E.
PAF03.1. Instrumenty kapitałowe
PAF03.1.1. Banki
PAF03.1.2. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF03.1.3. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF03.1.4. Podmioty niefinansowe
PAF03.2. Instrumenty dłużne
PAF03.2.1. Banki centralne
PAF03.2.2. Instytucje rządowe i samorządowe
PAF03.2.3. Banki
PAF03.2.4. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF03.2.4.1. w tym: kasy
PAF03.2.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF03.2.6. Podmioty niefinansowe
PAF03.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
PAF03.3.1. Banki
PAF03.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
PAF03.3.3. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF03.3.3.1. w tym: kasy
PAF03.3.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF03.3.5. Podmioty niefinansowe
PAF03.4. Suma
PAF04 - Pożyczki udzielone i należności własne oraz aktywa finansowe utrzymywane do terminu wymagalności

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Cena nabycia Wartość bilansowa

aktywów bez utraty

wartości

Wartość bilansowa

brutto aktywów z utratą

wartości

Odpis

aktualizujący

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E.
PAF04.1. Instrumenty dłużne
PAF04.1.1. Banki centralne
PAF04.1.2. Instytucje rządowe i samorządowe
PAF04.1.3. Banki
PAF04.1.4. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF04.1.4.1. w tym: kasy
PAF04.1.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF04.1.6. Podmioty niefinansowe
PAF04.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
PAF04.2.1. Banki
PAF04.2.2. Instytucje rządowe i samorządowe
PAF04.2.3. Inne monetarne instytucje finansowe
PAF04.2.3.1. w tym: kasy
PAF04.2.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
PAF04.2.5. Podmioty niefinansowe
PAF04.3. Suma
AF01 - Aktywa finansowe według wartości bilansowej w podziale na waluty (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

PLN EUR USD CHF Pozostałe waluty
A. B. C. D. E.
AF01.1. Środki pieniężne w kasie i na rachunkach bieżących
AF01.2. Instrumenty kapitałowe
AF01.2.1. Banki
AF01.2.2. Inne monetarne instytucje finansowe
AF01.2.3. Pozostałe instytucje sektora finansowego
AF01.2.4. Podmioty niefinansowe
AF01.3. Instrumenty dłużne
AF01.3.1. Banki centralne
AF01.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
AF01.3.3. Banki
AF01.3.4. Inne monetarne instytucje finansowe
AF01.3.4.1. w tym: kasy
AF01.3.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
AF01.3.6. Podmioty niefinansowe
AF01.4. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
AF01.4.1. Banki
AF01.4.2. Instytucje rządowe i samorządowe
AF01.4.3. Inne monetarne instytucje finansowe
AF01.4.3.1. w tym: kasy
AF01.4.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
AF01.4.5. Podmioty niefinansowe
AF01.5. Suma
KPiPN01 - Kredyty, pożyczki i pozostałe należności (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki Instytucje

rządowe i

samorządowe

Inne monetarne

instytucje

finansowe

w tym: kasy Pozostałe

instytucje

sektora

finansowego

Podmioty

niefinansowe

A. B. C. D. E. F.
KPiPN01.1. Kredyty i pożyczki z funduszu

stabilizacyjnego

KPiPN01.2. Pozostałe kredyty i pożyczki
KPiPN01.3. Należności z tytułu lokat w bankach
KPiPN01.4. Należności z tytułu wniesionych kaucji
KPiPN01.5. Inne należności
KPiPN01.6. Suma
NTP01 - Należności z tytułu kredytów, pożyczek i pozostałych należności oraz instrumentów dłużnych według wartości bilansowej w podziale na

terminy pierwotne (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Nieprzeterminowane Należności z

terminem do

1 miesiąca

Należności z

terminem

powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

Należności z

terminem

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

Należności z

terminem

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

Należności z

terminem

powyżej 1 roku

do 5 lat

Należności z

terminem

powyżej 5 lat do

10 lat

Należności z

terminem

powyżej 10 lat

A. B. C. D. E. F. G. H.
NTP01.1. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności

(bez uwzględniania lokat)

NTP01.1.1. Banki
NTP01.1.2. Instytucje rządowe i samorządowe
NTP01.1.3. Inne monetarne instytucje finansowe
NTP01.1.3.1. w tym: kasy
NTP01.1.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
NTP01.1.5. Podmioty niefinansowe
NTP01.2. Należności z tytułu lokat w bankach
NTP01.3. Instrumenty dłużne
NTP01.3.1. Banki centralne
NTP01.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
NTP01.3.3. Banki
NTP01.3.4. Inne monetarne instytucje finansowe
NTP01.3.4.1. w tym: kasy
NTP01.3.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
NTP01.3.6. Podmioty niefinansowe
NTP01.4. Suma
PW01 - Instrumenty kapitałowe w podziale na produkty według podmiotów (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Banki Inne monetarne

instytucje finansowe

Pozostałe instytucje

sektora finansowego

Podmioty niefinansowe
Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F. G. H.
PW01.1. Akcje kwotowane na aktywnym rynku
PW01.2. Pozostałe akcje
PW01.3. Jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego
PW01.4. Udziały w spółkach kapitałowych
PW01.5. Udziały i wkłady w spółdzielniach
PW01.6. Inne
PW01.7. Suma
PW02 - Dłużne papiery wartościowe w podziale na produkty według podmiotów (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Banki centralne Instytucje rządowe

i samorządowe

Banki Inne monetarne

instytucje finansowe

w tym: kasy Pozostałe instytucje

sektora finansowego

Podmioty niefinansowe
Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość według

ceny

nabycia

Wartość bilansowa Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

Wartość

według

ceny

nabycia

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N.
PW02.1. Certyfikaty depozytowe
PW02.2. Bony skarbowe
PW02.3. Obligacje
PW02.4. Komercyjne weksle inwestycyjno-terminowe
PW02.5. Inne
PW02.6. Suma
KPiPN02 - Kredyty, pożyczki i pozostałe należności oraz instrumenty dłużne według wartości bilansowej w podziale na przeterminowania (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Należności regularne (opóźnienie w spłacie poniżej 3 miesięcy) Przeterminowane powyżej 3 miesięcy

do 12 miesięcy włącznie

Należności

nieściągalne

(termin spłaty

został

przekroczony

powyżej 12

miesięcy)

Nieprzeterminowane Przeterminowane od

1 dnia do 1 miesiąca

włącznie

Przeterminowane

powyżej 1 miesiąca

do 3 miesięcy

włącznie

Należności z

prawdopodobieństwem

wystąpienia

nieściągalności

(opóźnienie w spłacie

kapitału lub odsetek

przekracza 3 miesiące i

nie przekracza 6

miesięcy)

Należności o znacznym

stopniu wystąpienia

prawdopodobieństwa

nieściągalności

(opóźnienie w spłacie

kapitału lub odsetek

przekracza 6 miesięcy i

nie przekracza 12 miesięcy)

Wartość bilansowa Wartość bilansowa brutto Odpis aktualizujący Wartość bilansowa Wartość bilansowa brutto Odpis aktualizujący Wartość bilansowa Wartość bilansowa brutto Odpis aktualizujący Wartość bilansowa Wartość bilansowa brutto Odpis aktualizujący Wartość bilansowa Wartość bilansowa brutto Odpis aktualizujący Wartość bilansowa
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P.
KPiPN02.1. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
KPiPN02.1.1. Banki
KPiPN02.1.2. Instytucje rządowe i samorządowe
KPiPN02.1.3. Inne monetarne instytucje finansowe
KPiPN02.1.3.1. w tym: kasy
KPiPN02.1.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
KPiPN02.1.5. Podmioty niefinansowe
KPiPN02.2. Instrumenty dłużne
KPiPN02.2.1. Banki centralne
KPiPN02.2.2. Instytucje rządowe i samorządowe
KPiPN02.2.3. Banki
KPiPN02.2.4. Inne monetarne instytucje finansowe
KPiPN02.2.4.1. w tym: kasy
KPiPN02.2.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
KPiPN02.2.6. Podmioty niefinansowe
KPiPN02.3. Suma
UWAF01 - Utrata wartości dla aktywów finansowych w podziale na portfele

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Okres bieżący Utrata wartości narastająco
Saldo początkowe Wartość aktywów finansowych

spisanych w ciężar odpisów

aktualizujących

Utworzone odpisy aktualizujące z

tytułu utraty wartości

Rozwiązane odpisy aktualizujące z

tytułu utraty wartości

Inne korekty Saldo końcowe Odzyskana wartość aktywów

finansowych ujęta bezpośrednio w

rachunku zysków i strat

A. B. C. D. E. F. G. H.
UWAF01.1. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
UWAF01.1.1. Instrumenty kapitałowe
UWAF01.1.2. Instrumenty dłużne
UWAF01.1.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
UWAF01.2. Pożyczki udzielone i należności własne
UWAF01.2.1. Instrumenty dłużne
UWAF01.2.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
UWAF01.3. Aktywa finansowe utrzymywane do terminu

wymagalności

UWAF01.3.1. Instrumenty dłużne
UWAF01.3.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
UWAF01.4. Inne
UWAF01.5. Suma
UWAF01.6. Przychody z tytułu odsetek od aktywów finansowych z

utratą wartości

UWAF02 - Utrata wartości dla aktywów finansowych w podziale na produkty

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Okres bieżący Utrata wartości narastająco
Saldo początkowe Wartość aktywów finansowych spisanych w ciężar

odpisów aktualizujących

Utworzone odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości Rozwiązane odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości Inne korekty Saldo końcowe Odzyskana wartość aktywów finansowych ujęta

bezpośrednio w rachunku zysków i strat

A. B. C. D. E. F. G. H.
UWAF02.1. Instrumenty kapitałowe
UWAF02.1.1. Banki
UWAF02.1.2. Inne monetarne instytucje finansowe
UWAF02.1.3. Pozostałe instytucje sektora finansowego
UWAF02.1.4. Podmioty niefinansowe
UWAF02.2. Instrumenty dłużne
UWAF02.2.1. Banki centralne
UWAF02.2.2. Instytucje rządowe i samorządowe
UWAF02.2.3. Banki
UWAF02.2.4. Inne monetarne instytucje finansowe
UWAF02.2.4.1. w tym: kasy
UWAF02.2.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
UWAF02.2.6. Podmioty niefinansowe
UWAF02.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
UWAF02.3.1. Banki
UWAF02.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
UWAF02.3.3. Inne monetarne instytucje finansowe
UWAF02.3.3.1. w tym: kasy
UWAF02.3.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
UWAF02.3.5. Podmioty niefinansowe
UWAF02.4. Suma
AT01 - Rzeczowy majątek trwały, nieruchomości inwestycyjne oraz wartości niematerialne i prawne

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Cena nabycia Wartość bilansowa
A. B.
AT01.1. Rzeczowe aktywa trwałe
AT01.1.1. wyceniane według wartości przeszacowanej
AT01.1.2. wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia
AT01.2. Nieruchomości inwestycyjne
AT01.2.1. wyceniane w cenie rynkowej/wartości godziwej
AT01.2.2. wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia
AT01.3. Wartości niematerialne i prawne
AT01.3.1. wyceniane w cenie rynkowej/wartości godziwej w przypadku

wartości niematerialnych i prawnych zakwalifikowanych do

inwestycji

AT01.3.2. wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia
AT01.4. Suma
AT02 - Rzeczowy majątek trwały, nieruchomości inwestycyjne oraz wartości niematerialne i prawne

będące przedmiotem leasingu finansowego

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Cena nabycia Wartość bilansowa
A. B.
AT02.1. Rzeczowe aktywa trwałe
AT02.1.1. wyceniane według wartości przeszacowanej
AT02.1.2. wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia
AT02.2. Nieruchomości inwestycyjne
AT02.2.1. wyceniane w cenie rynkowej/wartości godziwej
AT02.2.2. wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia
AT02.3. Wartości niematerialne i prawne
AT02.3.1. wyceniane w cenie rynkowej/wartości godziwej w przypadku

wartości niematerialnych i prawnych zakwalifikowanych do

inwestycji

AT02.3.2. wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia
AT02.4. Suma
ZF01 - Zobowiązania finansowe według wartości bilansowej w podziale na podmioty i produkty (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe w tym: kasy Pozostałe instytucje sektora finansowego Podmioty niefinansowe
Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia Przeznaczone do obrotu Wyceniane metodą skorygowanej ceny nabycia
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N.
ZF01.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
ZF01.1.1. Instrumenty kapitałowe
ZF01.1.2. Instrumenty dłużne
ZF01.1.3. Pozostałe należności
ZF01.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
ZF01.2.1. Depozyty bieżące
ZF01.2.2. Depozyty terminowe
ZF01.2.3. Umowy z udzielonym przyrzeczeniem odkupu (repo)
ZF01.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
ZF01.3.1. Certyfikaty depozytowe
ZF01.3.2. Obligacje
ZF01.3.3. Pozostałe
ZF01.4. Pozostałe zobowiązania
ZF01.4.1. Kredyty i pożyczki
ZF01.4.2. Inne
ZF01.5. Suma
ZF02 - Zobowiązania finansowe według wartości bilansowej w podziale na waluty (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

PLN EUR USD CHF Pozostałe waluty
A. B. C. D. E.
ZF02.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
ZF02.1.1. Banki
ZF02.1.2. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF02.1.3. Inne
ZF02.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
ZF02.2.1. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF02.2.1.1. w tym: kasy
ZF02.2.2. Inne
ZF02.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
ZF02.3.1. Banki
ZF02.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZF02.3.3. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF02.3.3.1. w tym: kasy
ZF02.3.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF02.3.5. Podmioty niefinansowe
ZF02.4. Pozostałe zobowiązania
ZF02.4.1. Banki centralne
ZF02.4.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZF02.4.3. Banki
ZF02.4.3.1. w tym: kasy
ZF02.4.4. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF02.4.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF02.4.6. Inne
ZF02.5. Suma
ZF03 - Zobowiązania finansowe według wartości bilansowej w podziale na terminy pierwotne (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zobowiązania bieżące Zobowiązania

z terminem do

1 miesiąca

Zobowiązania

z terminem

powyżej

1 miesiąca do

3 miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej

3 miesięcy do

6 miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej

6 miesięcy do

1 roku

Zobowiązania

z terminem

powyżej

1 roku do 5 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 5 lat

do 10 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 10 lat

A. B. C. D. E. F. G. H.
ZF03.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
ZF03.1.1. Banki
ZF03.1.2. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF03.1.3. Inne
ZF03.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
ZF03.2.1. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF03.2.1.1. w tym: kasy
ZF03.2.2. Inne
ZF03.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
ZF03.3.1. Banki
ZF03.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZF03.3.3. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF03.3.3.1. w tym: kasy
ZF03.3.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF03.3.5. Podmioty niefinansowe
ZF03.4. Pozostałe zobowiązania
ZF03.4.1. Banki centralne
ZF03.4.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZF03.4.3. Banki
ZF03.4.4. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF03.4.4.1. w tym: kasy
ZF03.4.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF03.4.6. Inne
ZF03.5. Suma
ZEPW01 - Zobowiązania z tytułu własnej emisji papierów wartościowych

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Certyfikaty depozytowe Obligacje Pozostałe
Wartość

nominalna

Wartość

bilansowa

Wartość

nominalna

Wartość

bilansowa

Wartość

nominalna

Wartość

bilansowa

A. B. C. D. E. F.
ZEPW01.1. Instytucje rządowe i samorządowe
ZEPW01.2. Banki
ZEPW01.3. Inne monetarne instytucje finansowe
ZEPW01.3.1. w tym: kasy
ZEPW01.4. Pozostałe instytucje sektora

finansowego

ZEPW01.5. Podmioty niefinansowe
ZEPW01.6. Suma
R01 Rezerwy

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Rezerwa z tytułu

odroczonego

podatku

dochodowego

Rezerwy na świadczenia

pracownicze

Rezerwy na

sprawy sporne

Rezerwy na

zobowiązania

warunkowe

Pozostałe

rezerwy

Suma
Świadczenia

emerytalne

Inne

świadczenia

pracownicze

A. B. C. D. E. F. G.
R0l.l. Bilans otwarcia
R0l.1.1. Zwiększenia
R0l.1.2. Wykorzystanie
R01.1.3. Rozwiązanie
R01.1.4. Inne zmiany wartości
R01.2. Bilans zamknięcia (wartość bilansowa na koniec okresu)
FS01 - Fundusz stabilizacyjny

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wnoszone przez kasy środki/ zwrócone kasom środki Zysk Kasy

Krajowej

Inne Suma
A. B. C. D.
FS01.1. Bilans otwarcia
FS01.1.1. Zwiększenia
FS01.1.2. Zwrot z tytułu ustania członkostwa (-)
FS01.2. Bilans zamknięcia (wartość bilansowa na koniec okresu sprawozdawczego)
FS02 - Informacja uzupełniająca - wykorzystanie środków funduszu stabilizacyjnego

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Wartość
A.
FS02.1. Wartość bilansowa funduszu stabilizacyjnego na koniec okresu sprawozdawczego
FS02.2. Wykorzystanie środków funduszu stabilizacyjnego według stanu na koniec okresu sprawozdawczego, w tym :
FS02.2.1. Aktywa finansowe z tytułu udzielonych kasom kredytów i pożyczek
FS02.2.2. Aktywa finansowe z tytułu papierów wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa
FS02.2.3. Aktywa finansowe z tytułu papierów wartościowych emitowanych przez Narodowy Bank Polski
FS02.2.4. Aktywa finansowe z tytułu papierów wartościowych poręczanych lub gwarantowanych przez Skarb Państwa
FS02.2.5. Aktywa finansowe z tytułu papierów wartościowych poręczanych lub gwarantowanych przez Narodowy Bank Polski
FS02.2.6. Aktywa finansowe z tytułu jednostek uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego
FS02.2.7. Darowizny
FS02.3. Wolne środki funduszu stabilizacyjnego do wykorzystania - różnica pomiędzy wartością z pkt 1 i z pkt 2
WGAF01 - Informacja o wartości godziwej aktywów finansowych

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Instrumenty finansowe w

wartości godziwej ustalonej

Niezrealizowane zyski i straty

(w okresie) dotyczące

instrumentów finansowych w

wartości godziwej ustalonej

Niezrealizowane zyski i straty

(skumulowane) brutto (przed

opodatkowaniem) dotyczące

instrumentów finansowych w

wartości godziwej ustalonej

w aktywnym obrocie regulowanym przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę na podstawie modelu wyceny instrumentu finansowego, a

wprowadzone do modelu dane pochodzą z aktywnego obrotu

regulowanego

na podstawie publicznie ogłoszonej, notowanej w aktywnym obrocie

regulowanym ceny nieróżniącego się istotnie, podobnego instrumentu

finansowego

za pomocą metod estymacji powszechnie uznanych za poprawne w aktywnym obrocie regulowanym przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę na podstawie modelu wyceny instrumentu finansowego, a

wprowadzone do modelu dane pochodzą z aktywnego obrotu

regulowanego

na podstawie publicznie ogłoszonej, notowanej w aktywnym obrocie

regulowanym ceny nieróżniącego się istotnie, podobnego instrumentu

finansowego

za pomocą metod estymacji powszechnie uznanych za poprawne w aktywnym obrocie regulowanym przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę na podstawie modelu wyceny instrumentu finansowego, a

wprowadzone do modelu dane pochodzą z aktywnego obrotu

regulowanego

na podstawie publicznie ogłoszonej, notowanej w aktywnym obrocie

regulowanym ceny nieróżniącego się istotnie, podobnego instrumentu

finansowego

za pomocą metod estymacji powszechnie uznanych za poprawne
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O.
WGAF01.1. Aktywa finansowe przeznaczone do obrotu
WGAF01.1.1. Instrumenty kapitałowe
WGAF01.1.2. Instrumenty dłużne
WGAF01.1.3. Pozostałe należności
WGAF01.1.4. Pozostałe instrumenty finansowe
WGAF01.2. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
WGAF01.2.1. Instrumenty kapitałowe
WGAF01.2.2. Instrumenty dłużne
WGAF01.2.3. Pozostałe należności
WGAF01.3. Suma
WGAF02 - Informacja o wartości godziwej zobowiązań finansowych

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Instrumenty finansowe w wartości

godziwej ustalonej

Niezrealizowane zyski i straty

(w okresie) dotyczące instrumentów

finansowych w wartości godziwej

ustalonej

Niezrealizowane zyski i straty

(skumulowane) brutto (przed

opodatkowaniem) dotyczące

instrumentów finansowych w wartości

godziwej ustalonej

w aktywnym obrocie regulowanym przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę na podstawie modelu wyceny instrumentu finansowego, a wprowadzone

do modelu dane pochodzą z aktywnego obrotu regulowanego

na podstawie publicznie ogłoszonej, notowanej w aktywnym obrocie

regulowanym ceny nieróżniącego się istotnie, podobnego instrumentu

finansowego

za pomocą metod estymacji powszechnie uznanych za poprawne w aktywnym obrocie regulowanym przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę na podstawie modelu wyceny instrumentu finansowego, a wprowadzone

do modelu dane pochodzą z aktywnego obrotu regulowanego

na podstawie publicznie ogłoszonej, notowanej w aktywnym obrocie

regulowanym ceny nieróżniącego się istotnie, podobnego instrumentu

finansowego

za pomocą metod estymacji powszechnie uznanych za poprawne w aktywnym obrocie regulowanym przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę na podstawie modelu wyceny instrumentu finansowego, a wprowadzone

do modelu dane pochodzą z aktywnego obrotu regulowanego

na podstawie publicznie ogłoszonej, notowanej w aktywnym obrocie

regulowanym ceny nieróżniącego się istotnie, podobnego instrumentu

finansowego

za pomocą metod estymacji powszechnie uznanych za poprawne
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O.
WGAF02.1 Zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu
WGAF02.1.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
WGAF02.1.2. Depozyty
WGAF02.1.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
WGAF02.1.4. Pozostałe zobowiązania
WGAF02.2. Suma
PO01 - Przychody z tytułu odsetek

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki

centralne

Instytucje

rządowe

i samorządowe

Banki Inne monetarne

instytucje

finansowe

w tym:

kasy

Pozostałe

instytucje

sektora

finansowego

Podmioty

niefinansowe

A. B. C. D. E. F. G.
PO01.1. Aktywa finansowe przeznaczone do obrotu
PO0l.1.1. Instrumenty dłużne
PO0l.1.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności
PO01.1.3. Pozostałe instrumenty finansowe
PO01.2. Aktywa finansowe dostępne do sprzedaży
PO01.2.1. Instrumenty dłużne, w tym:
PO01.2.1.1. certyfikaty depozytowe
PO01.2.1.2. bony skarbowe
PO01.2.1.3. obligacje
PO01.2.1.4. komercyjne weksle inwestycyjno-terminowe
PO01.2.1.5. inne
PO01.2.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności, w tym:
PO01.2.3.1. należności z tytułu lokat
PO01.2.3.2. pozostałe należności
PO01.3. Pożyczki udzielone i należności własne
PO01.3.1. Instrumenty dłużne, w tym:
PO01.3.1.1. obligacje
PO01.3.1.2. komercyjne weksle inwestycyjno-terminowe
PO01.3.1.3. inne
PO01.3.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności, w tym:
PO01.3.2.1. kredyty i pożyczki z funduszu stabilizacyjnego
PO01.3.2.2. pozostałe kredyty i pożyczki
PO01.3.2.3. należności z tytułu lokat
PO01.3.2.4. należności z tytułu wniesionych kaucji
PO01.3.2.5. pozostałe należności
PO01.4. Aktywa finansowe utrzymywane do terminu wymagalności
PO01.4.1. Instrumenty dłużne, w tym:
PO01.4.1.1. certyfikaty depozytowe
PO01.4.1.2. bony skarbowe
PO01.4.1.3. obligacje
PO01.4.1.4. komercyjne weksle inwestycyjno-terminowe
PO01.4.1.5. inne
PO01.4.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe należności, w tym:
PO01.4.2.1. należności z tytułu lokat
PO01.4.2.2. pozostałe należności
PO01.5. Inne aktywa
PO01.6. Suma
KO01 - Koszty odsetek

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki centralne Instytucje rządowe i samorządowe Banki Inne monetarne instytucje finansowe w tym: kasy Pozostałe instytucje sektora finansowego Podmioty niefinansowe
A. B. C. D. E. F. G.
KO01.1. Zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu
KO01.1.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
KO01.1.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
KO01.1.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
KO01.1.4. Pozostałe zobowiązania finansowe
KO01.2. Zobowiązania finansowe wyceniane w wysokości skorygowanej ceny nabycia
KO01.2.1. Zobowiązania z tytułu depozytów, w tym:
KO01.2.1.1. bieżące
KO01.2.1.2. terminowe
KO01.2.1.3. umowy z przyrzeczeniem odkupu
KO01.2.2. Zobowiązania z tytułu własnej emisji, w tym:
KO01.2.2.1. certyfikaty depozytowe
KO01.2.2.2. obligacje
KO01.2.2.3. pozostałe
KO01.2.3. Pozostałe zobowiązania
KO01.2.3.1. w tym: z tytułu wkładów wpłaconych na fundusz stabilizacyjny
KO01.3. Suma
ZSAF01 - Zyski i straty z tytułu aktywów finansowych

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki

centralne

Instytucje

rządowe i

samorządowe

Banki Inne

monetarne

instytucje

finansowe

w tym: kasy Pozostałe

instytucje

sektora

finansowego

Podmioty niefinansowe
Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V.
ZSAF01.1. Aktywa finansowe

przeznaczone do obrotu

ZSAF01.1.1. Instrumenty kapitałowe
ZSAF01.1.2. Instrumenty dłużne
ZSAF01.1.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe

należności

ZSAF01.1.4. Pozostałe instrumenty

finansowe

ZSAF01.2. Aktywa finansowe dostępne do

sprzedaży

ZSAF01.2.1. Instrumenty kapitałowe
ZSAF01.2.2. Instrumenty dłużne
ZSAF01.2.3. Kredyty, pożyczki i pozostałe

należności

ZSAF01.3. Pożyczki udzielone i należności

własne

ZSAF01.3.1. Instrumenty dłużne
ZSAF01.3.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe

należności

ZSAF01.4. Aktywa finansowe

utrzymywane do terminu

wymagalności

ZSAF01.4.1. Instrumenty dłużne
ZSAF01.4.2. Kredyty, pożyczki i pozostałe

należności

ZSAF01.5. Suma
ZSZF01 - Zyski i straty z tytułu zobowiązań finansowych

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Banki

centralne

Instytucje

rządowe i

samorządowe

Banki Inne

monetarne

instytucje

finansowe

w tym: kasy Pozostałe

instytucje

sektora

finansowego

Podmioty

niefinansowe

Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto Zyski Straty Netto
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. R. S. T. U. V.
ZSZF01.1. Zobowiązania finansowe przeznaczone do obrotu
ZSZF01.1.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
ZSZF01.1.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
ZSZF01.1.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
ZSZF01.1.4. Pozostałe zobowiązania finansowe
ZSZF01.2. Zobowiązania finansowe wyceniane w wysokości skorygowanej ceny nabycia
ZSZF01.2.1. Zobowiązania z tytułu depozytów
ZSZF01.2.2. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
ZSZF01.2.3. Pozostałe zobowiązania
ZSZF01.3. Suma
PKIPO01 - Pozostałe przychody i koszty operacyjne

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Przychody/zyski Koszty/straty
A. B.
PKIPO0l.l. Nieruchomości inwestycyjne
PKIPO0l.2. Środki trwałe, środki trwałe w budowie
PKIPO0l.3. Wartości niematerialne i prawne
PKIPO0l.4. Odpisane należności i zobowiązania
PKIPO0l.5. Odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości/rozwiązane odpisy aktualizujące z tytułu

utraty wartości aktywów niefinansowych

PKIPO0l.6. Utworzone rezerwy/rozwiązane rezerwy
PKIPO0l.7. Odszkodowania i kary
PKIPO0l.8. Darowizny
PKIPO0l.9. Inne
PKIPO0l.l0. Suma
KP01 - Koszty pracownicze

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Wartość
A.
KP01.1. Wynagrodzenia z tytułu umów o pracę
KP01.2. Narzuty na wynagrodzenia
KP01.3. Świadczenia rzeczowe, pozapłacowe składniki wynagrodzeń
KP01.4. Wynagrodzenia z tytułu innych umów
KP01.5. Inne
KP01.6. Suma
KUO01 - Usługi obce

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyk

kwartalnym

Wartość
A.
KUO01.l. Koszty marketingu
KUO01.2. Koszty informatyczne
KUO01.3. Czynsze
KUO01.4. Usługi obce z tytułu innych umów
KUO01.5. Obsługa prawna
KUO01.6. Usługi doradcze
KUO01.7. Inne
KUO01.8. Suma
KPiO01 - Podatki i opłaty

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu

kwartalnym

Wartość
A.
KPiO01.l. Podatki
KPiO01.2. Wpłaty na rzecz Komisji Nadzoru Finansowego
KPiO01.3. Inne
KPiO01.4. Suma
ZW01 - Zobowiązania warunkowe udzielone

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Linie kredytowe Poręczenia Inne Zobowiązania z

tytułu operacji

walutowych

Zobowiązania z

tytułu zawartych

kontraktów kupna

- sprzedaży

instrumentów

finansowych

Zobowiązania z

tytułu

udzielonych

zabezpieczeń

Zobowiązania nieobjęte rezerwami w wartości nominalnej Zobowiązania objęte rezerwami w wartości nominalnej Wartość utworzonych rezerw Zobowiązania nieobjęte rezerwami w wartości nominalnej Zobowiązania objęte rezerwami w wartości nominalnej Wartość utworzonych rezerw Zobowiązania nieobjęte rezerwami w wartości nominalnej Zobowiązania objęte rezerwami w wartości nominalnej Wartość utworzonych rezerw
A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L.
ZW01.1. Banki
ZW01.2. Inne monetarne instytucje finansowe
ZW01.3. w tym: kasy
ZW01.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZW01.5. Podmioty niefinansowe
ZW01.6. Inne
ZW01.7. Suma
ZW02 - Zobowiązania warunkowe otrzymane

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Linie kredytowe Gwarancje Poręczenia Zobowiązania z

tytułu operacji

walutowych

Zobowiązania z tytułu

zawartych kontraktów

kupna - sprzedaży

instrumentów

finansowych

Inne
A. B. C. D. E. F.
ZW02.1. Banki centralne
ZW02.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZW02.3. Banki
ZW02.4. Inne
ZW02.5. Suma
ZW03 - Promesy udzielenia kredytu według wartości nominalnej

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Liczba Wartość nominalna
A. B.
ZW03.1. Banki
ZW03.2. Inne monetarne instytucje finansowe
ZW03.3. w tym: kasy
ZW03.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZW03.5. Podmioty niefinansowe
ZW03.6. Inne
ZW03.7. Suma
RNIZ01 - Informacja o składzie rady nadzorczej i zarządu Kasy Krajowej

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Informacja o składzie rady nadzorczej oraz zarządu Kasy Krajowej
Funkcja w radzie nadzorczej Funkcja

w zarządzie

PESEL Nazwisko Imiona Zawód/wykształcenie
A. B. C. D. E. F.
RNIZ01.1.
RNIZ01.2.
RNIZ01.3.
RNIZ01.4.
RNIZ01.5.
RNIZ01.6.
RNIZ01.7.
RNIZ01.8.
RNIZ01.9.
RNIZ01.10.
RNIZ01.11.
RNIZ01.12.
RNIZ01.13.
RNIZ01.14.
RNIZ01.15.
RNIZ01.16.
RNIZ01.17.
RNIZ01.18.
RNIZ01.19.
RNIZ01.20.
NTP02 - Należności z tytułu kredytów, pożyczek i pozostałych należności oraz instrumentów dłużnych według wartości bilansowej w podziale na terminy zapadalności (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu kwartalnym

Nieprzeterminowane Należności z

terminem

do 1

miesiąca

Należności z

terminem

powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

Należności z

terminem powyżej 3 miesięcy do 6 miesięcy

Należności z

terminem

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

Należności z

terminem

powyżej 1

roku do 5 lat

Należności z

terminem

powyżej 5 lat do

10 lat

Należności z

terminem

powyżej 10 lat

A. B. C. D. E. F. G. H.
NTP02.1. Kredyty, pożyczki i pozostałe

należności (bez uwzględniania lokat)

NTP02.1.1. Banki
NTP02.1.2. Instytucje rządowe i samorządowe
NTP02.1.3. Inne monetarne instytucje finansowe
NTP02.1.3.1. w tym: kasy
NTP02.1.4. Pozostałe instytucje sektora

finansowego

NTP02.1.5. Podmioty niefinansowe
NTP02.2. Należności z tytułu lokat w bankach
NTP02.3. Instrumenty dłużne
NTP02.3.1. Banki centralne
NTP02.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
NTP02.3.3. Banki
NTP02.3.4. Inne monetarne instytucje finansowe
NTP02.3.4.1. w tym: kasy
NTP02.3.5. Pozostałe instytucje sektora

finansowego

NTP02.3.6. Podmioty niefinansowe
NTP02.4. Suma
ZF04 - Zobowiązania finansowe według wartości bilansowej w podziale na terminy wymagalności (wszystkie portfele)

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zobowiązania

bieżące

Zobowiązania

z terminem do

1 miesiąca

Zobowiązania

z terminem

powyżej 1

miesiąca do 3

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

Zobowiązania

z terminem

powyżej 1

roku do 5 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 5 lat

do 10 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 10 lat

A. B. C. D. E. F. G. H.
ZF04.1. Zobowiązania z tytułu krótkiej sprzedaży
ZF04.1.1. Banki
ZF04.1.2. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF04.1.3. Inne
ZF04.2. Zobowiązania z tytułu depozytów
ZF04.2.1. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF04.2.1.1. w tym: kasy
ZF04.2.2. Inne
ZF04.3. Zobowiązania z tytułu własnej emisji
ZF04.3.1. Banki
ZF04.3.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZF04.3.3. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF04.3.3.1. w tym: kasy
ZF04.3.4. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF04.3.5. Podmioty niefinansowe
ZF04.4. Pozostałe zobowiązania
ZF04.4.1. Banki centralne
ZF04.4.2. Instytucje rządowe i samorządowe
ZF04.4.3. Banki
ZF04.4.4. Inne monetarne instytucje finansowe
ZF04.4.4.1. w tym: kasy
ZF04.4.5. Pozostałe instytucje sektora finansowego
ZF04.4.6. Inne
ZF04.5. Suma
DBT01 - Depozyty bezterminowe według wartości bilansowej w podziale na okresy wypowiedzenia

Dane sprawozdawcze przekazywane w cyklu miesięcznym

Zobowiązania

z terminem

do 1 miesiąca

Zobowiązania

z terminem

powyżej 1

miesiąca do 2

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 2

miesięcy do 3

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 3

miesięcy do 6

miesięcy

Zobowiązania

z terminem

powyżej 6

miesięcy do 1

roku

Zobowiązania

z terminem

powyżej 1

roku do 2 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 2 lat

do 3 lat

Zobowiązania

z terminem

powyżej 3 lat

A. B. C. D. E. F. G. H.
DBT01.1. Zobowiązania z tytułu depozytów
DBT01.2. Inne monetarne instytucje finansowe
DBT01.3. w tym: kasy
DBT01.4. Inne
DBT01.5. Pozostałe zobowiązania
DBT01.6. Banki centralne
DBT01.7. Instytucje rządowe i samorządowe
DBT01.8. Banki
DBT01.9. Inne monetarne instytucje finansowe
DBT01.10. w tym: kasy
DBT01.11. Pozostałe instytucje sektora finansowego
DBT01.12. Inne
DBT01.13. Suma

ZAŁĄCZNIK Nr  3

WYMOGI TECHNICZNE

DLA PLIKÓW ZAWIERAJĄCYCH DANE SPRAWOZDAWCZE KAS I KASY KRAJOWEJ

1. 
Dane sprawozdawcze są przekazywane jako plik w formacie.xls lub.xlsx (Microsoft Excel) albo.ods (Open Office), zwany dalej "plikiem", w wersji oprogramowania nie niższej niż odpowiednio: Excel 2003 albo Open Office 3.3.
2. 
Nazwę pliku tworzy się według następującego wzoru:

NAZWA SPRAWOZDANIA_IDENTYFIKATOR KASY/KASY KRAJOWEJ_OZNACZENIE OKRESU SPRAWOZDAWCZEGO_NUMER PLIKU_ NUMER KOREKTY,

gdzie:

1)
nazwa sprawozdania - oznacza nazwę odpowiadającą podmiotowi przekazującemu dane (kasa albo Kasa Krajowa) oraz cyklowi sprawozdawczemu (dane sprawozdawcze miesięczne albo dane sprawozdawcze kwartalne) - zgodnie z pierwszym członem nazwy pliku wzorcowego, o którym mowa w § 13 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 stycznia 2013 r. w sprawie informacji sprawozdawczych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, zwanego dalej "plikiem wzorcowym";
2)
identyfikator kasy/Kasy Krajowej - oznacza symbol literowo-cyfrowy nadany danej kasie oraz Kasie Krajowej przez Komisję, używany do identyfikacji w zakresie realizacji obowiązków sprawozdawczych wynikających z rozporządzenia;
3)
oznaczenie okresu sprawozdawczego - wskazanie okresu, którego dotyczą dane sprawozdawcze, w formacie: RRRRMM, gdzie pierwsze cztery znaki oznaczają rok, a kolejne dwa miesiąc;
4)
numer pliku - stały, techniczny element nazwy każdego pliku: "001" dla wszystkich rodzajów plików;
5)
numer korekty - oznacza numer kolejnej wersji pliku, przekazanej w wyniku stwierdzenia nieprawidłowości, oznaczonej trzema cyframi arabskimi w formacie: NNN, przy czym pierwszą wersję pliku oznacza się numerem 000; numeracja korekt musi być ciągła i unikalna.
3. 
Plik nie może zawierać:
1)
dodatkowych nazwanych arkuszy lub arkuszy nazwanych inaczej niż w pliku wzorcowym;
2)
jakichkolwiek dodatkowych makr, funkcji lub reguł, innych niż w pliku wzorcowym;
3)
więcej niż jednej tabeli w danym arkuszu.
4. 
Tabele w arkuszach pliku muszą zachować układ komórek określony w pliku wzorcowym i nie mogą zawierać dodatkowych wierszy lub kolumn.
5. 
Komórki arkusza kalkulacyjnego, które w pliku wzorcowym mają nadaną nazwę (etykietę) inną niż standardowa nazwa literowo-cyfrowa:
1)
mogą posiadać tylko jedną nazwę (etykietę) i musi być ona identyczna z nazwą (etykietą) danej komórki w pliku wzorcowym;
2)
muszą mieć format danych identyczny jak określony w pliku wzorcowym;
3)
muszą być wypełnione, o ile nie są oznaczone znakiem "x" we wzorze formularza.
6. 
W przypadku zamieszczania w arkuszach pliku danych wyrażanych w postaci ułamków dziesiętnych miejsca dziesiętne oddzielane są przecinkiem.
7. 
W pliku stosuje się format daty w następującym układzie znaków dla oznaczenia odpowiednio roku, miesiąca oraz dnia: RRRR-MM-DD.

ZAŁĄCZNIK Nr  4

WZÓR

WNIOSEK O PRZYDZIELENIE DOSTĘPU DO SYSTEMU TELEINFORMATYCZNEGO SŁUŻĄCEGO DO PRZEKAZYWANIA DANYCH SPRAWOZDAWCZYCH

1.
Nazwa wnioskodawcy:
2.
Cel wniosku (należy zaznaczyć właściwe pole):

□ PRZYDZIELENIE DOSTĘPU DO SYSTEMU TELEINFORMATYCZNEGO

□ AKTUALIZACJA DANYCH

(w takim przypadku wniosek wypełnia się tylko w części obejmującej dane podlegające aktualizacji)

3.
Osoba odpowiedzialna za kontakty w zakresie spraw związanych z uzyskaniem przez wnioskodawcę dostępu do systemu teleinformatycznego:
Nazwisko i imię:
Stanowisko:
Numer telefonu:
Adres poczty elektronicznej do kontaktu w sprawie uzyskania przez wnioskodawcę dostępu do systemu teleinformatycznego:
4.1.
Osoba upoważniona przez wnioskodawcę do nadawania uprawnień użytkowników systemu teleinformatycznego osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za przekazywanie danych sprawozdawczych (administrator podmiotu):
Nazwisko i imię:
Stanowisko:
Numer PESEL:
Numer telefonu:
Adres poczty elektronicznej:
4.2.
Druga osoba upoważniona przez wnioskodawcę do wykonywania funkcji administratora podmiotu (wskazywana fakultatywnie):
Nazwisko i imię:
Stanowisko:
Numer PESEL:
Numer telefonu:
Adres poczty elektronicznej:
5.
Wskazanie adresu poczty elektronicznej, na który będą przekazywane informacje, o których mowa w § 15 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 stycznia 2013 r. w sprawie informacji sprawozdawczych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej:
Adres poczty elektronicznej, na który będą przekazywane informacje, o których mowa w§ 15 ust. 1 rozporządzenia:

Podpisy osób reprezentujących wnioskodawcę

wraz z datą ich złożenia oraz wskazaniem pełnego

brzmienia imion i nazwisk oraz stanowisk:

Załączony dokument potwierdzający prawidłowość

reprezentacji wnioskodawcy:

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2013.41

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Informacje sprawozdawcze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.
Data aktu: 08/01/2013
Data ogłoszenia: 10/01/2013
Data wejścia w życie: 11/01/2013