Sposób określenia liczby akcji spółki konsolidującej podlegających zamianie i tryb dokonywania zamiany akcji lub prawa do akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU PAŃSTWA1)
z dnia 19 lutego 2008 r.
w sprawie sposobu określenia liczby akcji spółki konsolidującej podlegających zamianie i trybu dokonywania zamiany akcji lub prawa do akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej

Na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji w procesie konsolidacji spółek sektora elektroenergetycznego (Dz. U. Nr 191, poz. 1367) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie reguluje sposób określenia liczby akcji spółki konsolidującej przeznaczonych do nieodpłatnego nabycia przez uprawnionych pracowników spółki konsolidowanej lub do nabycia przez uprawnionych akcjonariuszy w drodze zamiany akcji spółki konsolidowanej, której akcje zostały wniesione na pokrycie kapitału zakładowego spółki konsolidującej, tryb nabywania akcji przez uprawnionych pracowników oraz tryb dokonywania zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej.
§  2.
1.
Liczbę akcji spółki konsolidującej przeznaczonych do nieodpłatnego nabycia przez uprawnionych pracowników spółki konsolidowanej, której akcje zostały wniesione na pokrycie kapitału zakładowego tej spółki konsolidującej, ustala się na dzień rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego spółki konsolidującej.
2.
Liczbę akcji spółki konsolidującej przeznaczonych do udostępnienia uprawnionym pracownikom i uprawnionym akcjonariuszom w zamian za akcje spółki konsolidowanej określa następujący wzór:

gdzie poszczególne symbole oznaczają:

LK - liczbę akcji spółki konsolidującej przeznaczonych do udostępnienia uprawnionym pracownikom i uprawnionym akcjonariuszom w zamian za akcje odpowiedniej spółki konsolidowanej,

Ln - liczbę akcji spółki konsolidowanej podlegających zamianie na akcje odpowiedniej spółki konsolidującej,

Wjn - wartość jednej akcji spółki konsolidowanej, wyznaczoną jako iloraz wartości spółki i ogólnej liczby jej akcji,

WjK - wartość jednej akcji spółki konsolidującej, wyznaczoną jako iloraz wartości spółki i ogólnej liczby jej akcji.

3.
W przypadku gdy suma udostępnianych akcji spółki konsolidującej mogłaby przekroczyć wysokość określoną w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji w procesie konsolidacji spółek sektora elektroenergetycznego, zwanej dalej "ustawą", nastąpi proporcjonalna redukcja liczby akcji spółki konsolidującej udostępnianych w zamian za akcje spółek konsolidowanych. Akcje spółki konsolidującej zostaną przydzielone zgodnie z zasadą proporcjonalnej redukcji.
4.
Liczba akcji, o której mowa w ust. 3, wyraża się liczbą całkowitą. Wartości ułamkowe zaokrągla się w dół.
§  3.
1.
Spółka konsolidująca, przed dniem rozpoczęcia biegu terminu na składanie oświadczeń o zamiarze nieodpłatnego nabycia akcji spółki konsolidującej, wezwie osoby uprawnione do składania tych oświadczeń.
2.
Wezwania dokonuje się przez ogłoszenie w gazecie o zasięgu ogólnokrajowym i gazetach lokalnych właściwych dla siedzib spółek konsolidowanych, przez wywieszenie ogłoszenia w siedzibie spółki konsolidującej i spółek konsolidowanych oraz we wszystkich oddziałach i zakładach spółek konsolidowanych. Wezwanie może być także rozpowszechnione w inny, zwyczajowo przyjęty sposób.
3.
Wezwanie zawiera w szczególności:
1)
firmę, siedzibę oraz adres spółki konsolidującej;
2)
firmy, siedziby i adresy spółek konsolidowanych, których akcje wniesione zostały na pokrycie kapitału zakładowego spółki konsolidującej;
3)
termin i miejsce składania oświadczeń, o których mowa w ust. 1;
4)
informację o skutkach niezłożenia oświadczeń w terminie;
5)
informacje zawarte w art. 2 pkt 3 ustawy;
6)
informację o terminie i miejscu wywieszenia list osób uprawnionych oraz pouczenie o sposobie i terminach wnoszenia i rozpatrzenia reklamacji.
§  4.
1.
Osoby uprawnione, o których mowa w art. 2 pkt 3 ustawy, w terminie, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy, mogą złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze nieodpłatnego nabycia akcji spółki konsolidującej.
2.
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, osoby uprawnione składają w spółce konsolidowanej, której akcje zostały wniesione na pokrycie kapitału zakładowego spółki konsolidującej.
3.
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać:
1)
imię (imiona), nazwisko oraz imię ojca uprawnionego pracownika;
2)
numer ewidencyjny PESEL lub podobne dane obywateli z innych państw członkowskich Unii Europejskiej;
3)
serię i numer dowodu tożsamości;
4)
miejsce zamieszkania i adres;
5)
zamiar nieodpłatnego nabycia akcji spółki konsolidującej;
6)
datę złożenia oświadczenia;
7)
informację o liczbie akcji spółki konsolidowanej należnych osobie uprawnionej;
8)
podpis uprawnionego pracownika.
4.
Oświadczenia spadkobierców uprawnionych pracowników zawierają imię (imiona), nazwisko oraz imię ojca uprawnionego pracownika, a także imiona i nazwiska spadkobierców, informacje, o których mowa w ust. 3 pkt 2-7, podpisy spadkobierców.
§  5.
1.
W terminie 14 dni po upływie terminu wskazanego w art. 4 ust. 2 ustawy spółka konsolidowana sporządzi listę osób uprawnionych, które złożyły oświadczenie o zamiarze nieodpłatnego nabycia akcji spółki konsolidującej.
2.
Lista, o której mowa w ust. 1, zawiera imię (imiona) i nazwisko oraz imię ojca osoby uprawnionej.
3.
Spółka konsolidowana niezwłocznie po sporządzeniu listy osób uprawnionych wywiesi ją w siedzibie spółki oraz we wszystkich jej oddziałach i zakładach na okres 14 dni.
§  6.
1.
Osoby, które zostały pominięte na liście, o której mowa w § 5 ust. 1, lub którym wadliwie określono ich dane osobowe, w terminie 14 dni od dnia wywieszenia listy, mogą złożyć pisemną reklamację.
2.
Reklamację składa się w spółce konsolidowanej.
3.
Do reklamacji należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie warunków do nabycia akcji spółki konsolidującej.
4.
Reklamację rozpatruje komisja powołana przez zarząd spółki konsolidowanej, w terminie 14 dni od dnia jej złożenia. Rozpatrzenie reklamacji wyczerpuje tok postępowania reklamacyjnego.
5.
Niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji spółka konsolidowana powiadamia na piśmie wnoszącego reklamację o sposobie jej rozpatrzenia.
§  7.
W razie uwzględnienia reklamacji spółka konsolidowana dokona, w terminie 7 dni po zakończeniu postępowań reklamacyjnych, odpowiedniej korekty listy, o której mowa w § 5 ust. 1.
§  8.
1.
Jeżeli nie złożono reklamacji, spółka konsolidowana, w terminie 7 dni po upływie terminu, o którym mowa w § 6 ust. 1, prześle spółce konsolidującej listę osób uprawnionych do nieodpłatnego nabycia akcji spółki konsolidującej.
2.
Jeżeli złożono reklamacje, spółka konsolidowana prześle spółce konsolidującej listę osób uprawnionych do nieodpłatnego nabycia akcji spółki konsolidującej, w terminie 7 dni po zakończeniu postępowań reklamacyjnych.
§  9.
1.
Spółka konsolidująca w terminie 14 dni od otrzymania ostatniej z list przekazanych przez spółki konsolidowane określi, zgodnie z § 2 ust. 2, liczbę akcji spółki konsolidującej przypadających w zamian za akcje spółki konsolidowanej.
2.
Spółka konsolidująca niezwłocznie przekaże do spółek konsolidowanych informacje o liczbie akcji spółki konsolidującej przypadających w zamian za akcje spółki konsolidowanej.
3.
Spółka konsolidowana w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o liczbie akcji spółki konsolidującej przypadających uprawnionym sporządzi listę osób uprawnionych zawierającą dane, o których mowa w § 5 ust. 2, uzupełnioną o dane dotyczące liczby akcji spółki konsolidowanej należnych osobie uprawnionej, liczby należnych jej akcji podlegających zamianie, a także liczby akcji spółki konsolidującej przypadających poszczególnym osobom uprawnionym w zamian za akcje podlegające zamianie.
4.
Liczba akcji spółki konsolidującej przypadających poszczególnym osobom uprawnionym wyraża się liczbą całkowitą. Wartości ułamkowe zaokrągla się w dół.
5.
Listę osób uprawnionych spółka konsolidowana przekaże spółce konsolidującej. Spółka konsolidująca sporządzi zbiorczą listę osób uprawnionych zawierającą: imię (imiona) i nazwisko oraz imię ojca osoby uprawnionej, liczbę akcji spółki konsolidowanej należnych osobie uprawnionej, liczbę akcji podlegających zamianie, a także liczbę akcji spółki konsolidującej przypadających osobie uprawnionej w zamian za akcje podlegające zamianie, a następnie przekaże ją niezwłocznie ministrowi właściwemu do spraw Skarbu Państwa.
§  10.
1.
Po przekazaniu listy, o której mowa w § 9 ust. 5, spółka konsolidująca w uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw Skarbu Państwa ogłosi w gazecie o zasięgu ogólnokrajowym i gazetach lokalnych właściwych dla siedzib spółek konsolidowanych o przystąpieniu do zbywania akcji spółki konsolidującej osobom uprawnionym. Ogłoszenie, wraz ze zbiorczą listą osób uprawnionych, spółka konsolidująca wywiesi w swojej siedzibie. Ogłoszenie będzie wywieszone również w siedzibach spółek konsolidowanych oraz we wszystkich ich oddziałach i zakładach. Ogłoszenie może być rozpowszechnione także w inny, zwyczajowo przyjęty sposób.
2.
Ogłoszenie zawiera:
1)
firmę, siedzibę oraz adres spółki, której akcje będą zbywane;
2)
liczbę akcji przeznaczonych do zbycia;
3)
termin i miejsce zawierania umów;
4)
datę wygaśnięcia prawa do nabycia akcji spółki konsolidującej;
5)
inne informacje mogące usprawnić wydawanie akcji.
§  11.
Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa zawiera w imieniu Skarbu Państwa z osobą uprawnioną umowę nieodpłatnego zbycia akcji spółki konsolidującej. Dokument umowy zbycia akcji spółki konsolidującej sporządza spółka.
§  12.
1.
Spółka konsolidująca, przed dniem rozpoczęcia biegu terminu na składanie oświadczeń o zamiarze zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej, wezwie osoby uprawnione do składania tych oświadczeń.
2.
Wezwania dokonuje się przez ogłoszenie w gazecie o zasięgu ogólnokrajowym i gazetach lokalnych właściwych dla siedzib spółek konsolidowanych, przez wywieszenie ogłoszenia w siedzibie spółki konsolidującej i spółek konsolidowanych oraz we wszystkich oddziałach i zakładach spółek konsolidowanych. Wezwanie może być także rozpowszechnione w inny, zwyczajowo przyjęty sposób.
3.
Wezwanie zawiera w szczególności:
1)
firmę, siedzibę oraz adres spółki konsolidującej;
2)
firmy, siedziby i adresy spółek konsolidowanych, których akcje wniesione zostały na pokrycie kapitału zakładowego spółki konsolidującej;
3)
termin i miejsce składania oświadczeń;
4)
informację o skutkach niezłożenia oświadczeń w terminie;
5)
wskazanie osób uprawnionych do zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej;
6)
informację o terminie i miejscu wywieszenia list osób uprawnionych do zamiany akcji, które złożyły oświadczenia o zamiarze zamiany akcji, oraz pouczenie o sposobie i terminach wnoszenia i rozpatrzenia reklamacji.
§  13.
1.
Osoby uprawnione do zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej w terminie, o którym mowa w art. 5 ust. 2 ustawy, mogą złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze dokonania takiej zamiany.
2.
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, osoby uprawnione składają w spółce konsolidowanej, której akcje posiadają.
3.
Oświadczenie osoby uprawnionej do zamiany akcji powinno zawierać:
1)
imię (imiona), nazwisko oraz imię ojca osoby uprawnionej;
2)
numer ewidencyjny PESEL lub podobne dane obywateli z innych państw członkowskich Unii Europejskiej;
3)
serię i numer dowodu tożsamości;
4)
miejsce zamieszkania i adres;
5)
zamiar zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej;
6)
datę złożenia oświadczenia;
7) 1
(uchylony);
8)
podpis osoby uprawnionej do zamiany akcji.
4.
Do oświadczenia osoba uprawniona do zamiany akcji dołącza dokumenty potwierdzające posiadanie akcji spółki konsolidowanej.
§  14.
1.
W terminie 14 dni po upływie terminu wskazanego w art. 5 ust. 2 ustawy spółka konsolidowana sporządzi listę osób uprawnionych, które złożyły oświadczenie o zamiarze zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej.
2.
Lista, o której mowa w ust. 1, zawiera imię (imiona) i nazwisko oraz imię ojca osoby uprawnionej do zamiany akcji.
3.
Spółka konsolidowana niezwłocznie po sporządzeniu listy osób uprawnionych do zamiany akcji wywiesi ją w siedzibie spółki oraz we wszystkich jej oddziałach i zakładach na okres 14 dni.
§  15.
1.
Osoby, które zostały pominięte na liście, o której mowa w § 14 ust. 1, lub którym wadliwie określono ich dane osobowe, w terminie 14 dni od dnia wywieszenia listy, mogą złożyć pisemną reklamację.
2.
Reklamację składa się w spółce konsolidowanej.
3.
Do reklamacji należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie warunków do zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej.
4.
Reklamację rozpatruje komisja powołana przez zarząd spółki konsolidowanej, w terminie 14 dni od dnia jej złożenia. Rozpatrzenie reklamacji wyczerpuje tok postępowania reklamacyjnego.
5.
Niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji spółka konsolidowana powiadamia na piśmie wnoszącego reklamację o sposobie jej rozpatrzenia.
§  16.
W razie uwzględnienia reklamacji spółka konsolidowana dokona, w terminie 14 dni po zakończeniu postępowań reklamacyjnych, odpowiedniej korekty listy, o której mowa w § 14 ust. 1.
§  17.
1.
Jeżeli nie złożono reklamacji spółka konsolidowana, w terminie 7 dni po upływie terminu, o którym mowa w § 15 ust. 1, prześle spółce konsolidującej listę osób uprawnionych do zamiany akcji.
2.
Jeżeli złożono reklamacje, spółka konsolidowana prześle spółce konsolidującej listę osób uprawnionych do zamiany akcji, w terminie 7 dni po zakończeniu postępowań reklamacyjnych.
§  18.
1.
Spółka konsolidująca w terminie 14 dni od otrzymania ostatniej z list przekazanych przez spółki konsolidowane określi, zgodnie z § 2, liczbę akcji spółki konsolidującej przypadających w zamian za akcje spółki konsolidowanej.
2.
Spółka konsolidująca niezwłocznie przekaże do spółek konsolidowanych informacje o liczbie akcji spółki konsolidującej przypadających w zamian za akcje spółki konsolidowanej.
3.
Spółka konsolidowana w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o liczbie akcji spółki konsolidującej przypadających w zamian za akcje spółki konsolidowanej sporządzi listę osób uprawnionych do zamiany akcji zawierającą dane, o których mowa w § 14 ust. 2, uzupełnioną o dane dotyczące liczby akcji spółki konsolidowanej zgłoszonych do zamiany przez poszczególne osoby, liczby akcji spółki konsolidowanej podlegających zamianie należących do każdej z tych osób, a także liczby akcji spółki konsolidującej przypadających poszczególnym osobom uprawnionym w zamian za akcje podlegające zamianie.
4.
Liczba akcji spółki konsolidującej przypadających poszczególnym osobom uprawnionym wyraża się liczbą całkowitą. Wartości ułamkowe zaokrągla się w dół.
5.
Listę osób uprawnionych do zamiany akcji spółka konsolidowana przekaże spółce konsolidującej. Spółka konsolidująca sporządzi zbiorczą listę osób uprawnionych do zamiany akcji zawierającą imię (imiona) i nazwisko oraz imię ojca osoby uprawnionej do zamiany akcji, liczbę akcji spółki konsolidowanej zgłoszonych do zamiany przez osobę uprawnioną, liczbę akcji spółki konsolidowanej podlegających zamianie, a także liczbę akcji spółki konsolidującej przypadających osobie uprawnionej w zamian za akcje podlegające zamianie, a następnie przekaże ją niezwłocznie ministrowi właściwemu do spraw Skarbu Państwa.
§  19.
1.
Po przekazaniu listy, o której mowa w § 18 ust. 5, spółka konsolidująca w uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw Skarbu Państwa ogłosi w gazecie o zasięgu ogólnokrajowym i gazetach lokalnych właściwych dla siedzib spółek konsolidowanych o przystąpieniu do zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej. Ogłoszenie, wraz ze zbiorczą listą osób uprawnionych do zamiany akcji, spółka konsolidująca wywiesi w swojej siedzibie. Ogłoszenie będzie wywieszone również w siedzibach spółek konsolidowanych oraz we wszystkich ich oddziałach i zakładach. Ogłoszenie może być rozpowszechnione także w inny, zwyczajowo przyjęty sposób.
2.
Ogłoszenie zawiera:
1)
firmę, siedzibę oraz adres spółki, której akcje będą zbywane;
2)
liczbę akcji przeznaczonych do zamiany;
3)
termin i miejsce zawierania umów zamiany akcji;
4)
datę wygaśnięcia prawa do zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej;
5)
inne informacje mogące usprawnić zawieranie umów zamiany akcji.
§  20.
Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa zawiera w imieniu Skarbu Państwa z osobą uprawnioną umowę zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej. Dokument umowy zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej sporządza spółka konsolidująca.
§  21.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Skarbu Państwa kieruje działem administracji rządowej - Skarb Państwa, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Skarbu Państwa (Dz. U. Nr 216, poz. 1601).

1 § 13 ust. 3 pkt 7 uchylony przez § 1 rozporządzenia z dnia 2 marca 2009 r. (Dz.U.09.38.305) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 2009 r.

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2008.41.250

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Sposób określenia liczby akcji spółki konsolidującej podlegających zamianie i tryb dokonywania zamiany akcji lub prawa do akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej.
Data aktu: 19/02/2008
Data ogłoszenia: 11/03/2008
Data wejścia w życie: 19/03/2008