Wzory formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1
z dnia 29 grudnia 2006 r.
w sprawie wzorów formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego

Na podstawie art. 27a ust. 2 ustawy z dnia 22 stycznia 2004 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina (Dz. U. Nr 34, poz. 292, z późn. zm. 2 ) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór formularzy deklaracji:
1)
zbiorów winogron, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia;
2)
produkcji i dostarczanych do obowiązkowej destylacji ilości produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia;
3)
zapasów:
a)
moszczu gronowego,
b)
zagęszczonego moszczu gronowego,
c)
rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz
d)
wina gronowego

- stanowiący załącznik nr 3 do rozporządzenia.

§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

Deklaracja zbiorów winogron na 200.../200...

wzór

Tabela 1a

Lokalizacja uprawy własnej winorośli, z której zostały pozyskane winogrona przeznaczone do wyrobu wina gronowego
lp. województwo powiat gmina dane dotyczące działki ewidencyjnej dane dotyczące działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli1)
nazwa obrębu ewidencyjnego numer arkusza mapy numer działki ewidencyjnej powierzchnia działki ewidencyjnej (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku) oznaczenie działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli2) powierzchnia działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej, na której znajduje się uprawa winorośli (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)3)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
RAZEM

Tabela 1b

Winogrona przeznaczone do wyrobu wina gronowego pozyskane z działek rolnych, o których mowa w tabeli 1a
lp.4) całkowita ilość zebranych winogron pozyskanych z tej uprawy winorośli (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala) ilość zebranych winogron przerobionych przez składającego deklarację (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala) ilość zebranych winogron sprzedanych przez składającego deklarację (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)
białe czerwone i różowe białe czerwone i różowe białe czerwone i różowe
1 2 3 4 5 6 7
RAZEM

Tabela 2a

Lokalizacja winorośli, z której zostały pozyskane winogrona zakupione z przeznaczeniem do wyrobu wina gronowego
lp. województwo powiat gmina dane dotyczące podmiotu, od którego zakupiono winogrona5) dane dotyczące działki ewidencyjnej dane dotyczące działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli
nazwa obrębu ewidencyjnego numer arkusza mapy numer działki ewidencyjnej powierzchnia działki ewidencyjnej (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku) oznaczenie działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli powierzchnia działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej, na której znajduje się uprawa winorośli (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
RAZEM

Tabela 2b

Ilość winogron zakupionych z przeznaczeniem do wyrobu wina
lp.6) całkowita ilość zakupionych winogron (w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)
białe czerwone i różowe razem
RAZEM

1) Działka rolna - rozumiana jako zwarty obszar gruntu rolnego, na którym jest prowadzona jedna uprawa winorośli.

2) Jeżeli działka ewidencyjna obejmuje więcej niż jedną działkę rolną, informacje zawarte w kol. 2-8 należy podać dla każdej działki rolnej znajdującej się w granicach działki ewidencyjnej.

3) Jeżeli działka rolna, na której uprawiana jest winorośl, znajduje się na więcej niż jednej działce ewidencyjnej, należy podać powierzchnię działki rolnej wraz z podaniem informacji zawartych w kol. 2-9.

4) Należy wypełnić dla wszystkich działek ewidencyjnych w takiej samej kolejności, w jakiej zostały opisane w tabeli 1a.

5) Należy podać imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, jego adres (miejscowość, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy), numer REGON oraz nr telefonu kontaktowego.

6) Należy wypełnić dla wszystkich działek ewidencyjnych w takiej samej kolejności, w jakiej zostały opisane w tabeli 2a.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZÓR

Deklaracja produkcji i dostarczanych do obowiązkowej destylacji ilości produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego na 200../200..

wzór
Lp. Wina stołowe i moszcze do wyrobu win stołowych uzyskane z surowca w danym roku gospodarczym, posiadane w dniu sporządzenia deklaracji produkcji (podać w hektolitrach)3) Ilość produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego
Rodzaj Ilość Dane Wielkość moszcze wina Pozostałe dostarczone do obowiązkowej destylacji (podać z dokładnością do 1 hektolitra) wycofane w inny dozwolony sposób (podać z dokładnością do 1 hektolitra/

kilograma)

użytego surowca1) winogron zużytych do uzyskania produktu (podać w kwintalach) dotyczące dostawcy użytego surowca2) powierzchni uprawy winorośli, z której uzyskano surowiec (podać w ha) białe czerwone/różowe białe czerwone/różowe produkty (podać w hektolitrach)4)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

1) Należy podać odrębnie dla każdego z produktów zdefiniowanych w ust. 1-7 i 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 z dnia 17 maja 1999 r. w sprawie wspólnej organizacji rynku wina (Dz. Urz. WE L 179 z 14.07.1999, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 26, str. 25, z późn. zm.).

2) Należy podać imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, jego adres (miejscowość, nr domu, mieszkania, kod pocztowy); w przypadku zastosowania własnych surowców do wytworzenia wyrobu nie wypełnia się tej rubryki.

3) Należy podać łącznie moszcze zdefiniowane w ust. 2-6 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 1.

4) Należy podać produkty objęte wspólną organizacją rynku wina inne niż zadeklarowane w kol. 6 tabeli, z dokładnością do 1 hektolitra.

ZAŁĄCZNIK Nr  3

WZÓR

Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz wina gronowego na 200../200..

wzór

I. Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz wina gronowego wyprodukowanego z winogron pochodzących z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Zapasy win gronowych posiadane w dniu 31 lipca(podać w kwintalach) Zapasy moszczu posiadane w dniu 31 lipca (podać w hektolitrach) Razem zapasy moszczu
wino czerwone wino białe razem wino białe, czerwone i różowe zagęszczony moszcz gronowy rektyfikowany zagęszczony moszcz gronowy (podać w hektolitrach)
i różowe czerwony i różowy biały razem czerwony i różowy biały razem

II. Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz win gronowych przywiezionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Zapasy win gronowych posiadane w dniu 31 lipca

(podać w kwintalach)

Wino czerwone i różowe Wino białe Zapasy moszczu posiadane w dniu 31 lipca (podać w hektolitrach) Razem zapasy
Razem wino białe, czerwone zagęszczony moszcz gronowy rektyfikowany zagęszczony moszcz gronowy moszczu (podać w hektolitrach)
i różowe czerwony i różowy biały razem czerwony i różowy biały razem
Wino stołowe
Wino stołowe z oznaczeniem geograficznego miejsca pochodzenia1)
Wino wysokiej jakości produkowane w określonych regionach2)
Razem zapasy wina

III. Deklaracja zapasów win gronowych przywiezionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państw niebędących członkami Unii Europejskiej

Zapasy win gronowych bez oznaczenia przywiezionych z terytorium państw niebędących członkami Unii Europejskiej na dzień 31 lipca (podać w hektolitrach)
wino czerwone i różowe wino białe razem wino białe, czerwone i różowe

1) Wino stołowe, w którego oznakowaniu użyto jednego z oznaczeń geograficznego miejsca pochodzenia wymienionych w art. 28 rozporządzenia Komisji (WE) nr 753/2002 z dnia 29 kwietnia 2002 r. ustanawiającego niektóre zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 odnośnie do opisu, oznaczania, prezentacji i ochrony niektórych produktów sektora wina (Dz. Urz. WE L 118 z 04.05.2002, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 35, str. 455).

2) Wino wysokiej jakości produkowane w określonych regionach, w którego oznakowaniu użyto jednego z oznaczeń geograficznego miejsca pochodzenia wymienionych w art. 29 i 30 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 1.

1 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915).
2 Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 96, poz. 959 i Nr 173, poz. 1808 oraz z 2006 r. Nr 171, poz. 1225 i Nr 208, poz. 1541.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2007.6.44

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzory formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego.
Data aktu: 29/12/2006
Data ogłoszenia: 16/01/2007
Data wejścia w życie: 31/01/2007