Tryb działania Komisji Weryfikacyjnej powołanej w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 24 lipca 2006 r.
w sprawie trybu działania Komisji Weryfikacyjnej powołanej w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych

Na podstawie art. 63 ust. 7 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 711) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Rozporządzenie określa tryb działania Komisji Weryfikacyjnej, o której mowa w art. 63 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, a także sposób przeprowadzania i dokumentowania czynności dokonywanych przez tę Komisję oraz tryb postępowania z dokumentami, jak również formy i tryb współdziałania Komisji Weryfikacyjnej z Komisją Likwidacyjną, Szefem Wojskowych Służb Informacyjnych, Szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Szefem Służby Wywiadu Wojskowego.
2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
ustawie bez bliższego określenia - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 9 czerwca 2006 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego;
2)
oświadczeniu - należy przez to rozumieć oświadczenie, o którym mowa w art. 67 ust. 1 i 3 oraz art. 68 ustawy.
§  2.
1.
Komisja Weryfikacyjna wykonuje swoje zadania na posiedzeniach plenarnych oraz przez zespoły robocze, powołane w trybie art. 63 ust. 3 ustawy.
2.
Zespoły robocze powołuje się do rozpatrzenia oznaczonego oświadczenia albo oznaczonej kategorii oświadczeń.
3.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ustala terminy i miejsca posiedzeń plenarnych Komisji Weryfikacyjnej oraz posiedzeń zespołów roboczych.
§  3.
1.
Postępowania weryfikacyjne ewidencjonuje się w kolejności wpływu oświadczeń do Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej, w ewidencji postępowań weryfikacyjnych, której wzór określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
2.
Ewidencja postępowań weryfikacyjnych jest prowadzona oddzielnie dla:
1)
osób ubiegających się o wyznaczenie na stanowisko służbowe, mianowanie na funkcjonariusza albo zatrudnienie w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego;
2)
osób ubiegających się o wyznaczenie na stanowisko służbowe, mianowanie na funkcjonariusza albo zatrudnienie w Służbie Wywiadu Wojskowego;
3)
osób składających oświadczenia na podstawie art. 68 ustawy.
§  4.
1.
Dla każdego postępowania weryfikacyjnego zakłada się i prowadzi akta postępowania weryfikacyjnego.
2.
W aktach postępowania weryfikacyjnego gromadzi się wszystkie dokumenty zgromadzone w toku postępowania, dotyczące osoby, która złożyła dane oświadczenie.
3.
Akta postępowania weryfikacyjnego zawierają również spis dokumentów znajdujących się w aktach, wykaz osób prowadzących akta postępowania weryfikacyjnego oraz wykaz osób zapoznanych z aktami postępowania weryfikacyjnego.
4.
Wzór okładki akt postępowania weryfikacyjnego, wzór spisu dokumentów znajdujących się w aktach, wzór wykazu osób prowadzących akta postępowania weryfikacyjnego oraz wzór wykazu osób zapoznanych z aktami postępowania weryfikacyjnego określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§  5.
1.
W przypadku wpływu oświadczenia złożonego po terminie, o którym mowa w art. 65 ust. 1, art. 66 lub art. 68 ustawy, zawiadamia się osobę, która złożyła to oświadczenie, że nie będzie ono rozpatrywane i zostanie niezwłocznie zniszczone.
2.
Zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje się w terminie 14 dni od dnia doręczenia oświadczenia.
3.
Oświadczenia, o których mowa w ust. 1, niszczy się w trybie określonym dla informacji niejawnych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
§  6.
1.
Zespół roboczy, weryfikując oświadczenie, porównuje jego treść z materiałami archiwalnymi i operacyjnymi oraz innymi dokumentami, o których mowa w art. 63 ust. 5 ustawy.
2.
Zespół roboczy wyjaśnia wątpliwości co do zgodności oświadczenia z prawdą w toku wysłuchania wyjaśnień osoby, która złożyła to oświadczenie, jeżeli osoba ta wyraziła wolę złożenia tych wyjaśnień.
3.
Wątpliwości co do zgodności oświadczenia z prawdą zespół roboczy może wyjaśniać także wysłuchując inne osoby niż określone w ust. 2, jeżeli wyrażą one zgodę na złożenie wyjaśnień.
§  7.
1.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, na wniosek zespołu roboczego, występuje do Przewodniczącego Komisji Likwidacyjnej o udostępnienie materiałów archiwalnych i operacyjnych oraz innych dokumentów niezbędnych do weryfikacji oświadczenia.
2.
Komisja Likwidacyjna udostępnia materiały archiwalne i operacyjne oraz inne dokumenty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wystąpienia, o którym mowa w ust. 1.
3.
Materiały archiwalne i operacyjne oraz inne dokumenty po wykorzystaniu Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej niezwłocznie zwraca Komisji Likwidacyjnej.
4.
Udostępnienie materiałów archiwalnych i operacyjnych oraz innych dokumentów zawierających informacje niejawne następuje w trybie określonym w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
§  8.
1.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, na wniosek zespołu roboczego, występuje do Szefa Wojskowych Służb Informacyjnych, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefa Służby Wywiadu Wojskowego o udostępnienie dokumentów lub udzielenie informacji, niezbędnych do weryfikacji oświadczenia.
2.
Szef Wojskowych Służb Informacyjnych, Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szef Służby Wywiadu Wojskowego udostępnia dokumenty lub udziela informacji w terminie 7 dni od dnia doręczenia wystąpienia, o którym mowa w ust. 1.
3.
Przepisy § 7 ust. 3 i 4 stosuje się odpowiednio.
§  9.
1.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, na wniosek zespołu roboczego, pisemnie informuje osobę, która złożyła oświadczenie, o powstaniu wątpliwości co do zgodności oświadczenia z prawdą.
2.
W informacji, o której mowa w ust. 1, podaje się termin i miejsce, w którym zainteresowana osoba może złożyć wyjaśnienia.
3.
Informację, o której mowa w ust. 1, doręcza się osobie, która złożyła oświadczenie, za pisemnym potwierdzeniem odbioru.
4.
Jeżeli zainteresowana osoba wyraziła wolę złożenia wyjaśnień, zespół roboczy może uzgodnić z tą osobą inny niż podany w informacji termin lub miejsce złożenia wyjaśnień.
5.
Osoba, która złożyła oświadczenie, po otrzymaniu informacji, o której mowa w ust. 1, może złożyć pisemne wyjaśnienia.
6.
Osoba, która złożyła oświadczenie, składa wyjaśnienia przed zespołem roboczym.
§  10.
1.
W przypadku, o którym mowa w § 6 ust. 3, zespół roboczy informuje Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej o zamiarze wysłuchania innej osoby.
2.
Zespół roboczy uzgadnia z właściwą osobą termin i miejsce wysłuchania.
3.
Zespół roboczy może zaprosić na wysłuchanie osobę, która złożyła oświadczenie.
4.
Wysłuchanie przeprowadza zespół roboczy.
§  11.
1.
Ze składania wyjaśnień, o których mowa w § 9, oraz z wysłuchania, o którym mowa w § 10, sporządza się protokół.
2.
Protokół sporządza członek zespołu roboczego.
3.
W protokole zamieszcza się w szczególności pytania zadane przez członków zespołu roboczego oraz oświadczenia złożone przez zainteresowaną osobę.
4.
Protokół podpisują wszyscy członkowie zespołu roboczego biorący udział w czynności.
5.
Osoba składająca oświadczenia może podpisać protokół, a także uczynić w nim pisemną wzmiankę.
6.
Wzór protokołu wyjaśnień składanych przez osobę, która złożyła oświadczenie, określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
7.
Wzór protokołu wysłuchania określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
§  12.
1.
Po przeprowadzeniu postępowania weryfikacyjnego zespół roboczy zajmuje stanowisko co do zgodności oświadczenia z prawdą, w formie głosowania zwykłą większością głosów.
2.
Zespół roboczy uzasadnia zajęte stanowisko.
3.
Stanowisko wraz z uzasadnieniem sporządza się w formie pisemnej.
4.
Stanowisko wraz z uzasadnieniem podpisują wszyscy członkowie zespołu roboczego.
5.
Odmienny pogląd członka zespołu roboczego zaznacza się w stanowisku zespołu, podając jego uzasadnienie. Przepisy ust. 3 i 4 stosuje się odpowiednio.
6.
Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio, jeżeli stanowisko co do zgodności oświadczenia z prawdą zajmuje Komisja Weryfikacyjna, z tym że pisemny projekt stanowiska wraz z uzasadnieniem przedstawia zespół roboczy, który weryfikował oświadczenie, a stanowisko Komisji Weryfikacyjnej wraz z uzasadnieniem podpisuje Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej. W razie niemożności uzyskania większości głosów w głosowaniu, o jego wyniku decyduje głos Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej.
§  13.
1.
W przypadku stwierdzenia, że osoba, która złożyła oświadczenie, oświadczyła nieprawdę, Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, na wniosek zespołu roboczego, pisemnie zawiadamia o tym prokuratora.
2.
Do zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, dołącza się akta postępowania weryfikacyjnego, a także wskazuje się dowody uzasadniające podejrzenie popełnienia przestępstwa.
3.
W przypadku udostępnienia akt postępowania weryfikacyjnego sądowi lub prokuratorowi, sporządza się kserokopię tych akt. Zgodność kserokopii z oryginałem akt postępowania weryfikacyjnego potwierdza Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej.
§  14.
1.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej zawiadamia osobę, która złożyła oświadczenie, o sposobie zakończenia postępowania weryfikacyjnego w terminie 14 dni od dnia zakończenia tego postępowania.
2.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej zawiadamia również odpowiednio Szefa Wojskowych Służb Informacyjnych, Pełnomocnika do spraw organizacji Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Pełnomocnika do spraw organizacji Służby Wywiadu Wojskowego, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego albo Szefa Służby Wywiadu Wojskowego o sposobie zakończenia postępowania weryfikacyjnego.
§  15.
1.
Po zakończeniu działalności Komisji Weryfikacyjnej akta postępowań weryfikacyjnych przekazuje się Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefowi Służby Wywiadu Wojskowego w zależności od Służby, w której została wyznaczona na stanowisko służbowe, której funkcjonariuszem została mianowana lub w której została zatrudniona osoba, która złożyła oświadczenie.
2.
Ewidencję postępowań weryfikacyjnych oraz akta postępowań weryfikacyjnych dotyczących osób, które nie zostały wyznaczone na stanowisko służbowe, nie zostały mianowane funkcjonariuszem lub nie zostały zatrudnione w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego ani w Służbie Wywiadu Wojskowego, przekazuje się Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
§  16.
Akta postępowań weryfikacyjnych podlegają archiwizacji w trybie określonym dla informacji niejawnych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
§  17.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

 WZÓR EWIDENCJI POSTĘPOWAŃ WERYFIKACYJNYCH

wzór

OBJAŚNIENIA:

1. Literą "A" oznacza się oddzielnie prowadzoną ewidencję postępowań weryfikacyjnych wobec osób ubiegających się o wyznaczenie na stanowisko służbowe, mianowanie na funkcjonariusza albo zatrudnienie w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

2. Literą "B" oznacza się oddzielnie prowadzoną ewidencję postępowań weryfikacyjnych wobec osób ubiegających się o wyznaczenie na stanowisko służbowe, mianowanie na funkcjonariusza albo zatrudnienie w Służbie Wywiadu Wojskowego.

3. Literą "C" oznacza się oddzielnie prowadzoną ewidencję postępowań weryfikacyjnych wobec osób, które złożyły oświadczenia na podstawie art. 68 ustawy.

4. Ewidencja postępowań weryfikacyjnych składa się z okładki oraz kolejnych kart, w których dokonywane są wpisy zgodnie z wzorem strony 2 i nast. ewidencji.

5. Ewidencja jest wykonana w formacie A-4 o orientacji poziomej.

6. Numer akt postępowań weryfikacyjnych składa się z numeru, pod którym dokonano wpisu oświadczenia weryfikacyjnego w ewidencji postępowań weryfikacyjnych, oraz oznaczenia literowego ewidencji postępowań weryfikacyjnych.

7. Przy prowadzeniu ewidencji postępowań weryfikacyjnych mają również zastosowanie inne przepisy szczególne regulujące formę niektórych dokumentów urzędowych, a w szczególności wymagania zawarte w przepisach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 października 2005 r. w sprawie sposobu oznaczania materiałów, umieszczania na nich klauzul tajności, a także zmiany nadanej klauzuli tajności (Dz. U. Nr 205, poz. 1696), rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 października 2005 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1741) oraz rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1375).

ZAŁĄCZNIK Nr  2

 WZÓR OKŁADKI AKT POSTĘPOWANIA WERYFIKACYJNEGO

grafika

WZÓR SPISU DOKUMENTÓW

ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TECZCE AKT POSTĘPOWANIA WERYFIKACYJNEGO

SPIS DOKUMENTÓW
Lp. Nazwa i znak dokumentu Data Tytuł lub krótka treść Uwagi
1 2 3 4 5

WZÓR WYKAZU OSÓB

PROWADZĄCYCH AKTA POSTĘPOWANIA WERYFIKACYJNEGO

WYKAZ OSÓB PROWADZĄCYCH
Lp. Imię i nazwisko Okres prowadzenia Uwagi
od do
1 2 3 4 5

WZÓR WYKAZU OSÓB

ZAPOZNANYCH Z AKTAMI POSTĘPOWANIA WERYFIKACYJNEGO

WYKAZ OSÓB ZAPOZNANYCH
Lp. Imię i nazwisko osoby zapoznanej z aktami postępowania weryfikacyjnego Podpis osoby zapoznanej z aktami postępowania weryfikacyjnego Data zapoznania Uwagi
1 2 3 4 5

OBJAŚNIENIA:

1. Okładka akt postępowania weryfikacyjnego jest wykonana z tektury formatu A-3, złożonej w połowie w orientacji pionowej.

2. Wzór okładki akt postępowania weryfikacyjnego zawiera pierwszą i trzecią stronę okładki. Druga i czwarta strona okładki są niezapisane.

3. Napisy na okładce wykonane są czarnym środkiem trwale kryjącym.

4. Do akt postępowania weryfikacyjnego włącza się oświadczenie oraz wszystkie dokumenty wykonane w trakcie postępowania weryfikacyjnego, w kolejności ich sporządzenia.

5. Numer akt postępowania weryfikacyjnego składa się z numeru, pod którym dokonano wpisu oświadczenia weryfikacyjnego w ewidencji postępowań weryfikacyjnych, oraz oznaczenia literowego ewidencji postępowań weryfikacyjnych.

6. Przy prowadzeniu akt postępowania weryfikacyjnego mają również zastosowanie inne przepisy szczególne regulujące formę niektórych dokumentów urzędowych, a w szczególności wymagania zawarte w przepisach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 października 2005 r. w sprawie sposobu oznaczania materiałów, umieszczania na nich klauzul tajności, a także zmiany nadanej klauzuli tajności (Dz. U. Nr 205, poz. 1696), rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 października 2005 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1741) oraz rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1375).

ZAŁĄCZNIK Nr  3

WZÓR

PROTOKÓŁ ZŁOŻENIA WYJAŚNIEŃ

W dniu .....................................................

zespół roboczy w składzie: .................................

............................................................

............................................................

wysłuchał wyjaśnień ........................................

(imię i nazwisko, PESEL, przydział służbowy i numer

ewidencyjny)

............................................................

............................................................

............................................................

Członek zespołu roboczego ..................................

zadał pytanie ..............................................

............................................................

............................................................

Składający wyjaśnienia oświadczył ..........................

............................................................

............................................................

Ponadto składający wyjaśnienia oświadczył ..................

............................................................

Na tym zakończono wysłuchanie wyjaśnień.

Podpisy członków zespołu roboczego: ........................

Podpis składającego wyjaśnienia: ...........................

ZAŁĄCZNIK Nr  4

 WZÓR

PROTOKÓŁ WYSŁUCHANIA

W dniu .....................................................

zespół roboczy w składzie: .................................

............................................................

............................................................

wysłuchał ..................................................

(imię i nazwisko, PESEL, przydział służbowy i

numer ewidencyjny)

............................................................

............................................................

............................................................

Członek zespołu roboczego zapoznał wysłuchiwanego z

przyczynami i celem wysłuchania.

Wysłuchiwany oświadczył ....................................

............................................................

............................................................

............................................................

............................................................

Na tym zakończono wysłuchanie.

Podpisy członków zespołu roboczego: ........................

Podpis wysłuchiwanego: .....................................

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2006.135.953

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Tryb działania Komisji Weryfikacyjnej powołanej w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.
Data aktu: 24/07/2006
Data ogłoszenia: 27/07/2006
Data wejścia w życie: 27/07/2006