Fundusze i gospodarka finansowa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 8 lutego 2005 r.
w sprawie funduszy i gospodarki finansowej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

Na podstawie art. 19 ust. 10 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 368, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

Rozdział  1

Przepisy ogólne

§  1.
Rozporządzenie określa:
1)
szczegółowe warunki tworzenia funduszy,
2)
sposób prowadzenia gospodarki finansowej

- Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

§  2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
Agencji - rozumie się przez to Wojskową Agencję Mieszkaniową;
2)
jednostkach organizacyjnych Agencji - rozumie się przez to jednostki organizacyjne wymienione w § 3;
3)
okresie sprawozdawczym - rozumie się przez to okres sprawozdawczy, za który Agencja sporządza sprawozdanie finansowe w trybie przewidzianym ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694, z późn. zm.) lub inne sprawozdania sporządzane na podstawie ksiąg rachunkowych, ustalony w polityce rachunkowości przez Prezesa Agencji na podstawie odrębnych przepisów;
4)
roku obrotowym - rozumie się przez to rok kalendarzowy lub inny okres trwający 12 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych, ustalony w polityce rachunkowości przez Prezesa Agencji na podstawie odrębnych przepisów;
5)
roku budżetowym - rozumie się przez to rok kalendarzowy, na który jest uchwalony budżet państwa;
6)
ustawie bez bliższego określenia - rozumie się przez to ustawę z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
§  3.
Gospodarkę finansową Agencji prowadzą:
1)
Biuro Prezesa Agencji;
2)
oddziały regionalne Agencji;
3) 1
inne niż określone w pkt 1 i 2 jednostki organizacyjne tworzone zgodnie z art. 13 ust. 3 zdanie drugie ustawy.

Rozdział  2

Fundusze Agencji

§  4.
1.
Fundusz zasobowy tworzą jednostki organizacyjne Agencji w wartości mienia powierzonego Agencji przez Skarb Państwa.
2.
Fundusz zasobowy ulega zwiększeniu o wartość:
1)
mienia przekazanego Agencji w ciągu roku obrotowego przez:
a)
Skarb Państwa,
b)
jednostki samorządu terytorialnego,
c)
osoby prawne, osoby fizyczne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej;
2) 2
mienia powstałego w wyniku realizacji zadań, o których mowa w art. 16 ust. 5 ustawy, sfinansowanych z funduszu rezerwowego;
3)
inwestycji, o których mowa w art. 16 ust. 2 pkt 2 ustawy, sfinansowanych z dotacji budżetowych, o których mowa w art. 19 ust. 4 ustawy;
4)
zysku netto Agencji, wynikającą z podziału wyniku finansowego Agencji;
5) 3
skutków aktualizacji wartości aktywów znajdujących odzwierciedlenie w funduszu zasobowym.
3.
Fundusz zasobowy ulega zmniejszeniu o wartość:
1) 4
mienia, w tym akcji lub udziałów w spółkach i towarzystwach budownictwa społecznego, stanowiącego własność Skarbu Państwa - sprzedanego, zlikwidowanego albo przekazanego (w tym nieodpłatnie), umorzonych akcji lub udziałów w spółkach i towarzystwach budownictwa społecznego, stanowiących własność Skarbu Państwa;
2)
umorzenia składników majątkowych zaliczonych do aktywów trwałych stanowiących własność Skarbu Państwa;
2a) 5
skutków aktualizacji wartości aktywów znajdujących odzwierciedlenie w funduszu zasobowym;
3)
pokrycia straty netto Agencji przewyższającej kwotę funduszu rezerwowego.
§  5.
1.
Fundusz rezerwowy tworzy Prezes Agencji z zysku netto Agencji.
2.
Dysponentem funduszu rezerwowego jest Prezes Agencji.
3.
Fundusz rezerwowy ulega zwiększeniu o wartość zysku netto Agencji, wynikającą z podziału wyniku finansowego Agencji.
4.
Fundusz rezerwowy ulega zmniejszeniu o wartość:
1)
pokrycia straty netto Agencji;
2) 6
wsparcia realizacji zadań, o których mowa w art. 16 ust. 5 ustawy.
§  5a. 7
 
1.
Fundusz remontowy tworzy Prezes Agencji w wartości, odnoszonych w ciężar kosztów oddziałów regionalnych Agencji, odpisów na fundusz remontowy, stanowiących element opłaty za używanie lokalu mieszkalnego, o której mowa w art. 1a pkt 12 ustawy.
2.
Dysponentem funduszu remontowego jest Prezes Agencji.
3.
Fundusz remontowy ulega zwiększeniu o wartość:
1)
naliczonych w ciągu roku obrotowego odpisów na fundusz remontowy w wysokości, o której mowa w art. 19 ust. 2a ustawy;
2)
oprocentowania środków zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym funduszu remontowego, o którym mowa w art. 19 ust. 2a ustawy.
4.
Fundusz remontowy ulega zmniejszeniu o wartość:
1)
wykonanych przez oddziały regionalne Agencji remontów zasobu mieszkaniowego Agencji, sfinansowanych z funduszu remontowego;
2)
opłat związanych z prowadzeniem wyodrębnionego rachunku bankowego funduszu remontowego.

Rozdział  3

Gospodarka finansowa Agencji

§  6.
Zadania Agencji, o których mowa w art. 16 ust. 1 i 2 ustawy, są finansowane z uzyskiwanych przez Agencję przychodów, o których mowa w art. 19 ust. 3 ustawy.
§  7. 8
 
1.
Podstawą gospodarki finansowej Agencji jest roczny plan finansowy. Plan ten uwzględnia roczny plan finansowy Agencji ujęty w załączniku do ustawy budżetowej na dany rok budżetowy.
2.
W rocznym planie finansowym Agencji wyodrębnia się:
1)
przychody własne,
2)
dotacje budżetowe, o których mowa w art. 19 ust. 4 ustawy,
3)
zestawienie kosztów,
4)
wynik finansowy,
5)
kierunki rozdysponowania funduszu rezerwowego, o których mowa w art. 16 ust. 5 ustawy,
6)
środki na wydatki majątkowe,
7)
stan należności i zobowiązań na początek i koniec roku,
8)
stan środków pieniężnych na początek i koniec roku

- co najmniej w szczegółowości określonej w przepisach dotyczących prac nad projektem ustawy budżetowej.

§  8. 9
Podstawę gospodarki finansowej Agencji w okresie od dnia 1 stycznia do dnia ustalenia planu finansowego Agencji w ustawie budżetowej stanowi projekt planu finansowego, o którym mowa w art. 12 ust. 2 pkt 2 ustawy.
§  9. 10
(uchylony).
§  10.
1.
Jednostki organizacyjne Agencji prowadzą gospodarkę finansową na podstawie rocznych planów finansowych tych jednostek.
2. 11
Projekt rocznego planu finansowego jednostki organizacyjnej Agencji sporządza dyrektor tej jednostki, zgodnie z zasadami określonymi przez Prezesa Agencji.
3. 12
Roczne plany finansowe jednostek organizacyjnych Agencji ustala Prezes Agencji.
§  11.
1. 13
Prezes Agencji, za zgodą Ministra Obrony Narodowej, może dokonywać zmian w rocznym planie finansowym w zakresie przychodów i kosztów w razie spełnienia warunków określonych w art. 52 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 oraz z 2010 r. Nr 28, poz. 146, Nr 96, poz. 620 i Nr 123, poz. 835), z zastrzeżeniem ust. 2.
2.
Zmiany pomiędzy pozycjami w wyodrębnionych elementach rocznego planu finansowego - w planie dotacji budżetowych na realizacje zadań zleconych Agencji przez Ministra Obrony Narodowej z zakresu administracji rządowej oraz w planie wydatków majątkowych, nie wymagają zgody Ministra Obrony Narodowej.
3. 14
Zmiany w rocznym planie finansowym Agencji, o których mowa w ust. 1 i 2, powodują odpowiednie zmiany w rocznych planach finansowych jednostek organizacyjnych Agencji.
§  12. 15
Prezes Agencji może występować do Ministra Obrony Narodowej z wnioskami o przeniesienie wydatków między paragrafami klasyfikacji wydatków w planie wydatków budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej, które przeznaczone są na realizację zadań finansowanych z dotacji budżetowej, o których mowa w art. 19 ust. 4 ustawy.

Rozdział  4

Rozliczenia wewnętrzne Agencji

§  13.
1. 16
Prezes Agencji przeznacza w ciągu roku obrotowego środki finansowe na cele określone w art. 16 ust. 3 i art. 19 ust. 2 pkt 3 ustawy, wynikające z rocznego planu finansowego Agencji.
1a. 17
Oddziały regionalne Agencji przekazują w okresach sprawozdawczych, na wyodrębniony w oddziale rachunek bankowy funduszu remontowego, środki funduszu remontowego uzyskane w ramach przychodów z tytułu opłat za używanie lokali mieszkalnych. W przypadku uzyskania częściowych wpłat z tytułu opłat za używanie lokali mieszkalnych, o których mowa w art. 1a pkt 12 ustawy, zalicza się je w pierwszej kolejności na pokrycie wierzytelności z tytułu odpisu na fundusz remontowy.
2.
Jednostki organizacyjne Agencji przekazują w ciągu roku obrotowego nadwyżki środków finansowych na rachunek bankowy Biura Prezesa Agencji. Nadwyżka środków finansowych jest ustalana za okresy sprawozdawcze przez dyrektora jednostki organizacyjnej Agencji. Przekazanie środków finansowych na rachunek bankowy Biura Prezesa Agencji następuje na podstawie deklaracji rozliczeniowej sporządzonej przez dyrektora jednostki organizacyjnej Agencji, uwzględniającej wpływy i planowane wydatki danej jednostki organizacyjnej Agencji, w terminie do końca miesiąca następującego po okresie sprawozdawczym.
2a. 18
W terminach, o których mowa w ust. 2, dyrektor oddziału regionalnego Agencji sporządza również odrębną deklarację w celu rozliczenia środków funduszu remontowego w okresie sprawozdawczym, a ustaloną w deklaracji nadwyżkę środków finansowych za okres sprawozdawczy przekazuje na wyodrębniony rachunek bankowy funduszu remontowego Agencji.
3. 19
(uchylony).
4.
Ostateczne rozliczenie jednostek organizacyjnych Agencji następuje po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Agencji za dany rok obrotowy.
§  14.
1. 20
(uchylony).
2.
Prezes Agencji sporządza sprawozdanie finansowe Agencji za rok obrotowy.
3. 21
Prezes Agencji składa ministrowi właściwemu do spraw Skarbu Państwa oraz ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych roczne sprawozdanie finansowe Agencji wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta, po jego zatwierdzeniu przez Ministra Obrony Narodowej.

Rozdział  5

Dotacje budżetowe

§  15. 22
 
1.
Na sfinansowanie realizacji zadań zleconych Agencji przez Ministra Obrony Narodowej z zakresu administracji rządowej, o których mowa w art. 19 ust. 4 ustawy, z zastrzeżeniem ust. 2, Minister Obrony Narodowej przekazuje Agencji dotacje budżetowe ustalone w ustawie budżetowej na dany rok budżetowy w części budżetu państwa, której jest dysponentem.
2.
Finansowanie realizacji zadań zleconych Agencji przez Ministra Obrony Narodowej z zakresu administracji rządowej, o których mowa w art. 16 ust. 2 pkt 2, może być dokonywane do wysokości ustalonych dotacji budżetowych, z uwzględnieniem wsparcia realizacji tych zadań z funduszu rezerwowego Agencji.
§  16. 23
Dotacje budżetowe, o których mowa w art. 19 ust. 4 ustawy, są przekazywane Agencji na podstawie porozumień zawieranych między Prezesem Agencji a działającym z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej dyrektorem komórki organizacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej właściwej w sprawach budżetowych. Porozumienie określa w szczególności cel, na który dotacja budżetowa jest przekazywana, tryb i terminy jej przekazywania, sposób rozliczenia dotacji budżetowej oraz sposób sprawowania kontroli nad jej wykorzystaniem.
§  17. 24
Dotacje budżetowe w części, w jakiej nie zostały wykorzystane do końca roku budżetowego na zadania zlecone Agencji przez Ministra Obrony Narodowej z zakresu administracji rządowej, podlegają zwrotowi w terminie do dnia 31 stycznia następnego roku budżetowego, zgodnie z przepisami art. 168 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Rozdział  6

Przepisy końcowe

§  18.
Przepisy rozporządzenia stosuje się do funduszy i gospodarki finansowej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, poczynając od dnia 1 stycznia 2005 r.
§  19.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. 25
1 § 3 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
2 § 4 ust. 2 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
3 § 4 ust. 2 pkt 5 dodany przez § 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 lutego 2015 r.
4 § 4 ust. 3 pkt 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 lutego 2015 r.

5 § 4 ust. 3 pkt 2a dodany przez § 1 pkt 1 lit. b tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 lutego 2015 r.
6 § 5 ust. 4 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
7 § 5a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 6 stycznia 2006 r. (Dz.U.06.12.74) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 9 lutego 2006 r.
8 § 7 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
9 § 8 zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
10 § 9 uchylony przez § 1 pkt 6 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
11 § 10 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 7 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
12 § 10 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 lutego 2015 r.
13 § 11 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. a) rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
14 § 11 ust. 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. b) rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 lutego 2015 r.

15 § 12 zmieniony przez § 1 pkt 9 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
16 § 13 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia z dnia 6 stycznia 2006 r. (Dz.U.06.12.74) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 9 lutego 2006 r.
17 § 13 ust. 1a dodany przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 6 stycznia 2006 r. (Dz.U.06.12.74) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 9 lutego 2006 r.
18 § 13 ust. 2a dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) rozporządzenia z dnia 6 stycznia 2006 r. (Dz.U.06.12.74) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 9 lutego 2006 r.
19 § 13 ust. 3 uchylony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.
20 § 14 ust. 1 uchylony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2015 r. (Dz.U.2015.203) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.
21 § 14 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 10 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
22 § 15 zmieniony przez § 1 pkt 11 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
23 § 16 zmieniony przez § 1 pkt 12 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
24 § 17 zmieniony przez § 1 pkt 13 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.10.150.1008) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2010 r.
25 Z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, na podstawie art. 29 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 116, poz. 1203, Nr 151, poz. 1596 i Nr 254, poz. 2533) traci moc rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 października 2003 r. w sprawie tworzenia funduszy, prowadzenia gospodarki finansowej oraz umarzania, odraczania i rozkładania na raty należności Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (Dz. U. Nr 179, poz. 1754), w części dotyczącej tworzenia funduszy i prowadzenia gospodarki finansowej przez Wojskową Agencję Mieszkaniową.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2005.30.255

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Fundusze i gospodarka finansowa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.
Data aktu: 08/02/2005
Data ogłoszenia: 18/02/2005
Data wejścia w życie: 01/01/2005, 18/02/2005