Tryb składania i wzór wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Pilotażowy Program Leader +".

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 8 grudnia 2004 r.
w sprawie trybu składania i wzoru wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Pilotażowy Program Leader +"

Na podstawie art. 28 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju (Dz. U. Nr 116, poz. 1206) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Ubiegający się o dofinansowanie projektu w zakresie działania "Pilotażowy Program Leader +", zwany dalej "wnioskodawcą", składa wniosek o dofinansowanie realizacji projektu, zwany dalej "wnioskiem", do instytucji wdrażającej.
2.
Wniosek jest składany w formie elektronicznej i papierowej.
3.
Forma elektroniczna wniosku jest zapisem treści wniosku na elektronicznym nośniku informacji sporządzonym przy użyciu aktualnego programu komputerowego udostępnionego przez instytucję płatniczą.
4.
Forma papierowa wniosku jest wydrukiem zapisu elektronicznego treści wniosku, o którym mowa w ust. 3, podpisanym przez wnioskodawcę.
§  2.
1.
Do wniosku wnioskodawca dołącza:
1)
oświadczenie wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na obszar realizacji projektu o:
a)
liczbie ludności zamieszkałej na obszarze gminy,
b)
uzyskiwanych przez gminę dochodach podatkowych na 1 mieszkańca w gminie obliczonych zgodnie z przepisami o dochodach jednostek samorządu terytorialnego,
c) 1
 zgodności projektu z przyjętą przez gminę strategią rozwoju lub miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku jego braku - ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy,
d) 2
 gęstości zaludnienia na obszarze gminy;
2)
potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię statutu albo innego dokumentu określającego organizację i zakres działania wnioskodawcy;
3)
aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, jeżeli z odrębnych przepisów wynika obowiązek uzyskania wpisu do tego rejestru;
4)
aktualne zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o braku zaległości w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne;
5)
aktualne zaświadczenie o braku zaległości podatkowych wydane przez:
a)
naczelnika urzędu skarbowego,
b)
wójta (burmistrza, prezydenta miasta), jeżeli wnioskodawca jest podatnikiem podatków stanowiących dochód jednostek samorządu terytorialnego;
6) 3
 aktualne zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wnioskodawca nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług - w przypadku gdy wnioskodawca niebędący podatnikiem podatku od towarów i usług wnosi o objęcie kosztami kwalifikowalnymi kwot podatku od towarów i usług;
6a) 4
 aktualną interpretację potwierdzającą brak możliwości odzyskania podatku od towarów i usług, udzieloną w drodze postanowienia przez naczelnika urzędu skarbowego - w przypadku gdy wnioskodawca będący podatnikiem podatku od towarów i usług wnosi o objęcie kosztami kwalifikowalnymi kwot podatku od towarów i usług;
7)
pełnomocnictwo, jeżeli zostało udzielone.
2.
Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się do gminy i związku międzygminnego.
§  3.
1.
Jeżeli wniosek dotyczy projektu realizowanego w ramach schematu I, wnioskodawca, oprócz dokumentów wymienionych w § 2, dołącza:
1)
opis projektu wraz z kalkulacją kosztów;
2)
dokument potwierdzający dysponowanie przez wnioskodawcę środkami finansowymi na sfinansowanie kosztów realizacji projektu lub jego etapu:
a)
w przypadku gminy lub związku międzygminnego:
wieloletni plan inwestycyjny lub
kopię uchwały budżetowej określającą środki finansowe przeznaczone na sfinansowanie kosztów realizacji projektu lub jego etapu, lub
kopię przyrzeczenia udzielenia kredytu na realizację projektu lub jego etapu,
b)
w przypadku wnioskodawców innych niż wymienieni w lit. a:
kopię przyrzeczenia udzielenia kredytu na realizację projektu lub jego etapu lub
inne dokumenty potwierdzające wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu lub jego etapu.
2. 5
 Jeżeli wniosek dotyczy projektu realizowanego w ramach schematu II, wnioskodawca, oprócz dokumentów wymienionych w § 2, dołącza:
1)
"Zintegrowaną Strategię Rozwoju Obszarów Wiejskich";
2)
dokument potwierdzający dysponowanie środkami finansowymi na sfinansowanie kosztów realizacji projektu lub jego etapu, w szczególności kopię przyrzeczenia udzielenia kredytu na realizację projektu lub jego etapu.
§  4. 6
 Dokumenty wymienione w § 3 ust. 1 pkt 1 składa się na formularzach udostępnianych przez instytucję wdrażającą.
§  5.
1.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się w miejscu i w terminie wyznaczonym przez instytucję wdrażającą.
2.
Termin do złożenia wniosku nie może być krótszy niż 30 dni.
3.
Miejsce i termin składania wniosku instytucja wdrażająca podaje do publicznej wiadomości - na swojej stronie internetowej oraz w co najmniej jednym dzienniku o zasięgu krajowym - w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia biegu terminu do złożenia wniosku.
§  6.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się osobiście, przesyła pocztą kurierską lub listem poleconym.
§  7. 7
 Złożenie wniosku do instytucji wdrażającej potwierdza się pieczęcią z datą wpływu.
§  8.
1. 8
 W przypadku złożenia wniosku nieprawidłowo wypełnionego lub bez wymaganych załączników instytucja wdrażająca wzywa wnioskodawcę, w formie pisemnej, do uzupełnienia wniosku w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania.
2.
W przypadku niedotrzymania terminu, o którym mowa w ust. 1 lub § 5 ust. 1, instytucja wdrażająca pozostawia wniosek bez rozpoznania, o czym informuje wnioskodawcę.
§  9.
Wzór wniosku jest określony w załączniku do rozporządzenia.
§  10.
1.
W 2004 r. wnioski składa się w terminie do dnia 31 grudnia 2004 r.
2.
Wnioski, wraz z wymaganymi załącznikami, złożone od dnia 15 września 2004 r. do dnia wejścia w życie rozporządzenia, które zawierają informacje określone w rozporządzeniu, uznaje się za wnioski ważnie złożone.
3.
Do dnia udostępnienia programu komputerowego, o którym mowa w § 1 ust. 3, wnioski w formie elektronicznej są sporządzane przy użyciu programu komputerowego wskazanego przez instytucję zarządzającą.
§  11.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK  9

WZÓR

Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w zakresie działania "Pilotażowy Program Leader +"

1 § 2 ust. 1 pkt 1 lit. c) zmieniona przez § 1 pkt 1 lit. a) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
2 § 2 ust. 1 pkt 1 lit. d) dodana przez § 1 pkt 1 lit. a) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
3 § 2 ust. 1 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
4 § 2 ust. 1 pkt 6a dodany przez § 1 pkt 1 lit. c) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
5 § 3 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
6 § 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
7 § 7 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
8 § 8 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.
9 Załącznik zmieniony przez § 1 pkt 6 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2005 r. (Dz.U.06.9.51) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lutego 2006 r.

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2004.270.2685

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Tryb składania i wzór wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Pilotażowy Program Leader +".
Data aktu: 08/12/2004
Data ogłoszenia: 23/12/2004
Data wejścia w życie: 23/12/2004