Zasilanie agencji płatniczych w środki na realizację zadań Wspólnej Polityki Rolnej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 19 maja 2004 r.
w sprawie zasilania agencji płatniczych w środki na realizację zadań Wspólnej Polityki Rolnej

Na podstawie art. 30e ust. 3 ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 15, poz. 148, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa warunki i tryb:
1)
udzielania i rozliczania pożyczek na prefinansowanie zadań Wspólnej Polityki Rolnej, zwanych dalej "pożyczkami";
2)
przekazywania, na bieżący rachunek agencji płatniczych, środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej na realizację zadań Wspólnej Polityki Rolnej;
3)
przekazywania, na bieżący rachunek agencji płatniczych, krajowych środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań Wspólnej Polityki Rolnej;
4)
sposób rozliczania środków, o których mowa w pkt 2 i 3.
§  2.
Środki, o których mowa w § 1 pkt 3, są przeznaczone na prefinansowanie i współfinansowanie zadań Wspólnej Polityki Rolnej.
§  3.
1.
Umowy pożyczek są zawierane przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych z agencją płatniczą na dany rok budżetowy, do dnia 31 grudnia roku poprzedniego, z zastrzeżeniem § 13.
2.
Umowa, o której mowa w ust. 1, powinna określać w szczególności:
1)
strony umowy;
2)
kwotę pożyczki;
3)
możliwość przekazywania środków pożyczki w transzach, wynikających z zapotrzebowań składanych przez agencję płatniczą do właściwych ministrów;
4)
terminy wydania przez agencję płatniczą polecenia przelewów środków na rzecz osób lub uprawnionych do otrzymania płatności podmiotów, zwanych dalej "beneficjentami";
5)
zasady rozliczenia pożyczki w oparciu o przepisy § 9;
6)
obowiązek rozliczenia pożyczki do kwoty przekazanych agencji płatniczej w danym roku kalendarzowym transz pożyczki;
7)
obowiązek informowania agencji płatniczej przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych o środkach uzyskanych z budżetu Unii Europejskiej z tytułu zwrotów poniesionych wydatków przez tę agencję płatniczą w ciągu danego roku budżetowego na prefinansowanie zadań Wspólnej Polityki Rolnej;
8)
obowiązek poinformowania agencji płatniczej o ostatecznym rozliczeniu pożyczki przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych w trybie przepisów § 8;
9)
zakres odpowiedzialności pożyczkobiorcy w sytuacji wykorzystania środków pożyczki niezgodnie z przeznaczeniem;
10)
sposób poinformowania o zwolnieniu agencji płatniczej z długu wynikającego z pożyczki.
3.
Pożyczki są udzielane agencjom płatniczym do wysokości kwot środków przewidzianych w ustawie budżetowej, ustawie o prowizorium budżetowym lub ich projektach przedstawionych Sejmowi na dany rok, na prefinansowanie zadań Wspólnej Polityki Rolnej.
§  4.
1.
Środki, o których mowa w § 1 pkt 2, są przekazywane przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych w kwotach i terminach wynikających z zapotrzebowania dotyczącego tych środków, złożonego w formie pisemnej i elektronicznej do tego ministra przez jednostkę koordynującą, o której mowa w odrębnych przepisach, zwaną danej "jednostką koordynującą", na wskazany w tym zapotrzebowaniu bieżący rachunek agencji płatniczej.
2.
Środki na prefinansowanie, o których mowa w § 1 pkt 3, są przekazywane przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych, po zawarciu umowy pożyczki, o której mowa w § 3 ust. 1, w kwotach i terminach wynikających z zapotrzebowania dotyczącego tych środków, złożonego w formie pisemnej i elektronicznej do tego ministra przez agencję płatniczą, na wskazany w tym zapotrzebowaniu bieżący rachunek agencji płatniczej. Agencja płatnicza przekazuje każdorazowo kopię zapotrzebowania do jednostki koordynującej.
3.
Środki na współfinansowanie, o których mowa w § 1 pkt 3, są przekazywane przez ministra właściwego do spraw rozwoju wsi i ministra właściwego do spraw rynków rolnych, w kwotach i terminach wynikających z zapotrzebowania dotyczącego tych środków, złożonego w formie pisemnej i elektronicznej do tych ministrów przez agencje płatnicze, na wskazany w tym zapotrzebowaniu bieżący rachunek agencji płatniczej. Agencja płatnicza przekazuje każdorazowo kopię zapotrzebowania do ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
§  5.
1.
Zapotrzebowania, o których mowa w § 4 ust. 1 i 3, powinny w szczególności określać:
1)
nazwę i adres agencji płatniczej;
2)
kwotę środków na realizację płatności;
3)
podział środków na realizację płatności według klasyfikacji budżetowej Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej na zadania Wspólnej Polityki Rolnej;
4)
numer rachunku bankowego agencji płatniczej, na który mają zostać przekazane środki;
5)
termin przekazania na rachunek agencji płatniczej środków.
2.
Zapotrzebowanie, o którym mowa w § 4 ust. 2, powinno w szczególności określać:
1)
nazwę i adres agencji płatniczej;
2)
datę i numer umowy pożyczki, stanowiącej podstawę do złożenia zapotrzebowania o przekazanie środków;
3)
kwotę środków na realizację płatności;
4)
podział środków na realizację płatności według klasyfikacji budżetowej Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej na zadania Wspólnej Polityki Rolnej;
5)
numer rachunku bankowego agencji płatniczej, na który mają zostać przekazane środki;
6)
termin przekazania na rachunek agencji płatniczej środków.
3.
Zapotrzebowania, o których mowa w § 4, powinny być przekazane do właściwych ministrów nie później niż 3 dni robocze przed terminem przekazania tych środków na rachunek agencji płatniczej.
4.
Agencje płatnicze będą otrzymywać od właściwych ministrów środki na realizację płatności nie później niż do godziny 1000 w dniu realizacji płatności na rzecz beneficjentów.
§  5a. 1
 
1.
Ujemne różnice kursowe, powstałe z przeliczania środków przekazanych agencji płatniczej w ramach realizacji zapotrzebowania, o którym mowa w § 4 ust. 1, są rozliczane w ciężar wydatków budżetu państwa.
2.
Dodatnie różnice kursowe, powstałe z przeliczeń, o których mowa w ust. 1, są przekazywane na rachunek dochodów budżetu państwa.
3.
O wielkościach powstałych różnic kursowych minister właściwy do spraw finansów publicznych każdorazowo informuje pisemnie jednostkę koordynującą oraz agencję płatniczą.
4.
Środki na pokrycie ujemnych różnic kursowych, o których mowa w ust. 1, są przekazywane przez ministra właściwego do spraw rozwoju wsi i ministra właściwego do spraw rynków rolnych, w terminie i na rachunek bankowy agencji płatniczej, wskazany w zapotrzebowaniu, o którym mowa w § 4 ust. 1.
§  6. 2
 
1.
Do odzyskanych przez agencję płatniczą kwot nienależnie lub nadmiernie pobranych płatności, wraz z odsetkami, stosuje się rozporządzenie Rady (EWG) nr 595/91 z dnia 4 marca 1991 r. dotyczące nieprawidłowości i odzyskiwania kwot niesłusznie wypłaconych w związku z finansowaniem wspólnej polityki rolnej oraz organizacji systemu informacyjnego w tej dziedzinie i uchylające rozporządzenie (EWG) 283/71 (Dz. Urz. WE L 320 z dnia 22 listopada 1991 r.).
2.
Kwoty, o których mowa w ust. 1, wraz z odsetkami, agencja płatnicza wykazuje w informacji, o której mowa w ust. 7, w taki sposób, aby możliwe było ustalenie proporcji udziału środków, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, w ogólnych kwotach odzyskanych płatności, z zastrzeżeniem ust. 3.
3.
Jeżeli zachodzą okoliczności określone w przepisach, o których mowa w ust. 1, uprawniające do zatrzymania w budżecie krajowym 20 % odzyskanych kwot nienależnie lub nadmiernie pobranych płatności, agencja płatnicza przekazuje je, a także zwroty kosztów postępowania sądowego, na rachunek dochodów budżetu państwa, w ciągu pięciu dni roboczych od dnia następującego po dniu, w którym agencja płatnicza uzyskała te środki.
4.
Kwoty, z tytułu kar i grzywien, wynikających z przepisów Unii Europejskiej, nałożonych przez agencje płatnicze na beneficjentów, wraz z odsetkami, agencja płatnicza wykazuje w informacji, o której mowa w ust. 7, w taki sposób, aby możliwe było ustalenie proporcji udziału środków, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, w ogólnych kwotach nałożonych kar i grzywien wraz z odsetkami, w odniesieniu do analogicznych proporcji w kwotach płatności, stanowiących podstawę do naliczenia tych kar i grzywien.
5.
Odzyskane przez agencję płatniczą odsetki od kwot, o których mowa w ust. 1, w części stanowiącej należność Komisji Europejskiej, agencja płatnicza przekazuje na rachunek bankowy Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej, w ciągu pięciu dni roboczych od dnia następującego po dniu, w którym agencja płatnicza uzyskała te środki.
6. 3
 Odzyskane przez agencję płatniczą kwoty, o których mowa w ust. 1, w części stanowiącej należność budżetu państwa, wraz z odsetkami, kwoty przejętych zabezpieczeń oraz kar odnoszących się do działań nieklasyfikowanych według klasyfikacji budżetowej Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej, oraz kwoty zwróconego agencji płatniczej przez urząd skarbowy podatku od towarów i usług - są przekazywane przez agencję płatniczą na rachunek dochodów budżetu państwa, w ciągu pięciu dni roboczych od dnia następującego po dniu, w którym agencja płatnicza uzyskała te środki.
6a. 4
 Środki uzyskane ze sprzedaży zapasów interwencyjnych są przekazywane przez agencję płatniczą na rachunek bankowy dla przychodów i rozchodów budżetu państwa, z którego pochodziły środki pożyczki, w ciągu pięciu dni roboczych od dnia następującego po dniu, w którym agencja płatnicza uzyskała te środki.
7.
Agencja płatnicza przekazuje do ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz do jednostki koordynującej pisemną informację o wysokości kwot, o których mowa w ust. 1-6, a także o wysokości środków uzyskanych ze sprzedaży zapasów interwencyjnych, z uwzględnieniem rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług oraz kwot przejętych zabezpieczeń, do 5. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, którego informacja dotyczy, według stanu na ostatni dzień tego miesiąca.
8.
Agencja płatnicza pomniejsza odpowiednio kwoty wnioskowanych środków o kwoty niezrealizowanych, z przyczyn niezależnych od agencji płatniczej, płatności, a także o środki, o których mowa w ust. 1, bez odsetek oraz o środki, o których mowa w ust. 4, wraz z odsetkami, w części stanowiącej należność Komisji Europejskiej, oraz środki przejętych zabezpieczeń odnoszących się do działań klasyfikowanych według klasyfikacji budżetowej Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej.
§  7.
1. 5
 Jednostka koordynująca przekazuje ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych zbiorcze zestawienie prognozowanych wydatków agencji płatniczych na dany miesiąc oraz zaktualizowanych prognoz wydatków na kolejne dwa miesiące, w terminie do 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, którego zestawienie dotyczy.
2.
Zestawienie, o którym mowa w ust. 1, jest sporządzane w podziale na środki, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, według klasyfikacji budżetowej Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej.
§  8.
1.
Niezależnie od zestawienia, o którym mowa w § 7 ust. 1, jednostka koordynująca przekazuje, ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, miesięczne, dotyczące danego roku budżetowego oraz roczne, informacje w zakresie:
1)
uznanych przez Komisję Europejską kwot:
a)
zrealizowanego prefinansowania zadań Wspólnej Polityki Rolnej,
b)
wynikających z rozliczeń zapasów interwencyjnych;
2)
dokonanych płatności przez poszczególne agencje płatnicze w podziale na środki, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3;
3) 6
 kwot i rozliczeń, o których mowa w § 9 ust. 2 pkt 3 i 4.
2.
Informacje, o których mowa w ust. 1, są ujmowane według klasyfikacji budżetowej Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej.
3.
Informacje, o których mowa w ust. 1, są sporządzane w terminie do:
1)
20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego zestawienie dotyczy, w odniesieniu do zestawień miesięcznych;
2)
30 czerwca każdego roku, w odniesieniu do zestawień rocznych, począwszy od 2005 r.
§  9. 7
 
1.
Wstępnego rozliczenia pożyczki udzielonej agencji płatniczej w danym roku budżetowym dokonuje minister właściwy do spraw finansów publicznych po wpłynięciu na rachunek bankowy, o którym mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 30 lipca 2003 r. o uruchamianiu środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej (Dz. U. Nr 166, poz. 1611 oraz z 2004 r. Nr 42, poz. 386 i Nr 93, poz. 890) - środków z budżetu Unii Europejskiej z tytułu zwrotów poniesionych wydatków przez tę agencję płatniczą w ciągu danego roku budżetowego na prefinansowanie zadań Wspólnej Polityki Rolnej.
2.
Ostatecznego rozliczenia pożyczki, udzielonej agencji płatniczej w danym roku budżetowym, dokonuje minister właściwy do spraw finansów publicznych po:
1)
ostatecznym rozliczeniu przez jednostkę koordynującą z Komisją Europejską kwot zwrotów uzyskanych z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej, dotyczących wydatków agencji płatniczych dokonanych w ramach rozliczanej pożyczki;
2)
uzyskaniu informacji, o których mowa w § 8 ust. 1;
3)
odzyskaniu lub umorzeniu przez agencję płatniczą kwot niesłusznie wypłaconych w roku budżetowym, którego pożyczka dotyczy;
4)
sprzedaży i rozliczeniu z Komisją Europejską zapasów interwencyjnych zakupionych przez agencję płatniczą, w roku budżetowym, którego pożyczka dotyczy;
5)
rozliczeniu w ciężar wydatków budżetu państwa roku, w którym następuje rozliczenie, ujemnych różnic pomiędzy kwotami środków przekazanych agencji płatniczej w danym roku budżetowym na podstawie umowy, o której mowa w § 3 ust. 1, a kwotami środków, o których mowa w ust. 1, powstałych z tytułu:
a)
umorzeń należności agencji płatniczych, dokonanych w trybie odrębnych przepisów,
b)
ujemnych różnic kursowych,
c)
rozliczeń wydatków agencji płatniczej związanych z interwencją rynkową w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.
3.
Rozliczenie różnic, o których mowa w ust. 2 pkt 5, jest dokonywane na podstawie informacji rocznej, przekazywanej przez agencję płatniczą do dnia 30 czerwca każdego roku, począwszy od roku 2005, w zakresie:
1)
poniesionych wydatków na zakupy towarów objętych interwencją rynkową w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, wraz z kosztami utrzymania zapasów;
2)
uzyskanych przez agencje płatnicze środków z tytułu sprzedaży towarów objętych interwencją rynkową w ramach Wspólnej Polityki Rolnej;
3)
kwot stanowiących podstawę do ubiegania się o zwrot poniesionych wydatków przez agencję płatniczą na prefinansowanie zadań Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie interwencji rynkowej;
4)
umorzonych należności agencji płatniczej.
§  10.
W przypadku wystąpienia dodatnich różnic w wyniku rozliczenia, o którym mowa w § 9 ust. 2, różnice te są przekazywane przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych na rachunek dochodów budżetu państwa.
§  11.
1.
Rozliczenie środków na współfinansowanie, o których mowa w § 1 pkt 3, jest dokonywane przez ministra właściwego do spraw rozwoju wsi oraz przez ministra właściwego do spraw rynków rolnych na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych.
2.
Po rozliczeniu, o którym mowa w ust. 1, minister właściwy do spraw rozwoju wsi oraz minister właściwy do spraw rynków rolnych przekazuje ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych szczegółowe informacje dotyczące tego rozliczenia.
§  12.
Rozliczenie środków, o których mowa w § 1 pkt 2, jest dokonywane przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych na podstawie informacji, o których mowa w § 8 ust. 1, oraz kwot uzyskanych środków, o których mowa w § 9 ust. 1.
§  13.
W roku budżetowym 2004 umowy, o których mowa w § 3 ust. 1, są zawierane do dnia 31 grudnia 2004 r.
§  14.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
______

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 45, poz. 391, Nr 65, poz. 594, Nr 96, poz. 874, Nr 166, poz. 1611 i Nr 189, poz. 1851 oraz z 2004 r. Nr 19, poz. 177 i Nr 93, poz. 890.

3)Rozporządzenie Rady (EWG) nr 595/91 z dnia 4 marca 1991 r. dotyczące nieprawidłowości i odzyskiwania kwot niesłusznie wypłaconych w związku z finansowaniem wspólnej polityki rolnej oraz organizacji systemu informacyjnego w tej dziedzinie i uchylające rozporządzenie (EWG) 283/71 (Dz. Urz. WE L 320 z dnia 22 listopada 1991 r.).

1 § 5a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 2004 r. (Dz.U.04.285.2853) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2005 r.
2 § 6 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 2004 r. (Dz.U.04.285.2853) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2005 r.
3 § 6 ust. 6 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 28 kwietnia 2005 r. (Dz.U.05.80.698) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 maja 2005 r.
4 § 6 ust. 6a dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 28 kwietnia 2005 r. (Dz.U.05.80.698) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 maja 2005 r.
5 § 7 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 2004 r. (Dz.U.04.285.2853) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2005 r.
6 § 8 ust. 1 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 28 kwietnia 2005 r. (Dz.U.05.80.698) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 maja 2005 r.
7 § 9 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 2004 r. (Dz.U.04.285.2853) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2005 r.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2004.118.1231

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zasilanie agencji płatniczych w środki na realizację zadań Wspólnej Polityki Rolnej.
Data aktu: 19/05/2004
Data ogłoszenia: 26/05/2004
Data wejścia w życie: 26/05/2004