Wzór upoważnienia i wzór odznaki identyfikacyjnej dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz osób wyznaczonych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej do wykonywania niektórych czynności.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 27 kwietnia 2004 r.
w sprawie wzoru upoważnienia i wzoru odznaki identyfikacyjnej dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz osób wyznaczonych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej do wykonywania niektórych czynności

Na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 33, poz. 287 i Nr 91, poz. 877) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór upoważnienia, jakie są obowiązani posiadać, na podstawie art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej, przy wykonywaniu czynności pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej oraz osoby niebędące pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej wyznaczone do wykonywania niektórych czynności, zwane dalej "osobami wyznaczonymi", stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  2.
1.
Określa się wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką są obowiązani nosić na widocznym miejscu przy wykonywaniu czynności pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej i osoby wyznaczone, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2.
Odznaka identyfikacyjna, o której mowa w ust. 1, jest wykonana z tłoczonej płytki metalowej koloru srebrnego, o grubości 1 mm i średnicy dłużnej 70 mm, na której obwodzie umieszczony jest napis koloru czarnego "INSPEKCJA WETERYNARYJNA". W górnej części odznaki znajduje się wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, a poniżej numer odznaki identyfikacyjnej z sześcioma cyframi w kolorze czarnym, przy czym dwie pierwsze cyfry są oddzielone od pozostałych czterech cyfr myślnikiem. W dolnej części odznaki znajduje się stylizowany rysunek litery "V", której prawe ramię otacza wąż Eskulapa. Odznaka jest łączona z podkładem wykonanym ze skóry tłoczonej w kolorze czarnym, w którym jest zamontowana zapinka.
3.
Cyfry, z których składa się numer odznaki identyfikacyjnej, o którym mowa w ust. 2, oznaczają:
1)
dwie pierwsze - symbol województwa nadany województwom, ułożonym w kolejności alfabetycznej, z liczb parzystych w przedziale liczb 02-98, stosownie do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia, stosowania i udostępniania krajowego rejestru urzędowego podziału terytorialnego kraju oraz związanych z tym obowiązków organów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 157, poz. 1031), z późn. zm.2);
2)
cztery kolejne - symbol nadany pracownikom Inspekcji Weterynaryjnej oraz osobom wyznaczonym na obszarze województwa przez wojewódzkiego lekarza weterynarii, w przedziale liczb 0001-9999.
4.
Symbol, o którym mowa w ust. 3 pkt 2, nadawany jest pracownikom Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz granicznych inspektoratów weterynarii na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii.
§  3.
Upoważnienia i odznaki identyfikacyjne wydane pracownikom inspektoratów weterynarii oraz lekarzom weterynarii i innym osobom wyznaczonym do wykonywania niektórych czynności w imieniu Inspekcji Weterynaryjnej na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują ważność do dnia 31 grudnia 2005 r.
§  4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem uzyskania przez Rzeczpospolitą Polską członkostwa w Unii Europejskiej.
______

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 32, poz. 305).

2) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2000 r. Nr 13, poz. 161, z 2001 r. Nr 12, poz. 100 i Nr 157, poz. 1840, z 2002 r. Nr 177, poz. 1459 oraz z 2003 r. Nr 208, poz. 2022.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

.....................................................

(pieczęć podłużna organu wystawiającego upoważnienie)

Upoważnienie Nr .....

Na podstawie art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004

r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 33, poz. 287 i Nr 91,

poz. 877)

upoważniam

..........................................

(imię i nazwisko osoby upoważnionej)1)

nr odznaki identyfikacyjnej...............

nr legitymacji służbowej2)................

nr dowodu osobistego3)....................

do:4).....................................

..........................................

w/na .....................................

(miejsce lub obszar wykonywania czynności)

W ramach udzielonego upoważnienia pracownikowi Inspekcji

Weterynaryjnej lub osobie wyznaczonej do wykonywania czynności

w imieniu Inspekcji Weterynaryjnej przysługują uprawnienia

określone w art. 19 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.

o Inspekcji Weterynaryjnej.

Upoważnienie jest ważne od dnia ...... do dnia ......

łącznie z legitymacją służbową albo dowodem osobistym

...............

(seria i numer)

........................... .............................

(pieczęć okrągła organu (podpis organu wystawiającego

wystawiającego upoważnienie) upoważnienie)

.........................

(miejscowość i data

wystawienia upoważnienia)

______

1) Jeżeli osobą upoważnioną jest pracownik Inspekcji

Weterynaryjnej, należy podać również jego stanowisko

służbowe.

2) Wypełnić, jeżeli osobą upoważnioną jest pracownik Inspekcji

Weterynaryjnej.

3) Wypełnić, jeżeli osobą upoważnioną jest osoba wyznaczona w

imieniu Inspekcji Weterynaryjnej.

4) Określić rodzaj czynności objętych upoważnieniem.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZÓR ODZNAKI IDENTYFIKACYJNEJ

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2004.100.1014

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór upoważnienia i wzór odznaki identyfikacyjnej dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz osób wyznaczonych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej do wykonywania niektórych czynności.
Data aktu: 27/04/2004
Data ogłoszenia: 01/05/2004
Data wejścia w życie: 01/05/2004